O prorocima i proročanstvima
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    13 O prorocima i proročanstvima

    Nema ni proroka ni proročanstava. Masoni ih naručuju, “proroci” ih pišu, masoni ih opet ispunjavaju, a maloumnici veruju... Kakva genijalna igra. Kao, proročanstvo treba da se ispuni, pa onda se kao ispuni, a kad se kao ispuni, onda se osuđuju njegovi akteri, koji kao treba da ispune proročanstvo, i kao ispune ga, a kad ga ispune onda se osuđuju, kao nisu znali šta čine... Strašno. Ovo podseća na šizofreniju.

    Jevrejska elita je veoma davno, verovatno kada su se Jevreji organizovali kao narod, osnovala brojna tajna društva. Jedno od njih, ujedno i najopasnije, bilo je „B'Nai B'Rith”, odnosno „Sinovi zaveta”. Njihov primarni interes i cilj bilo je uspostavljanje što je moguće šire vladavine jevrejske elite; njihov sekundarni cilj bio je da od bistrijih ljudi odaberu „proroke”, kojima će naložiti da pišu proročanstva, koja će oni ispunjavati. I to se i dogodilo. Imali smo gomilu proroka u Starom zavetu koji su pisali „proročanstva“, Sinovi zaveta su ih ispunjavali - a slepe narodne mase su verovale da se proročanstva ispunjavaju do detalja.

    Proročanstva ne postoje. Pripadnici tajnih društava ih naručuju, pišu i ispunjavaju, a ljudi sa ispranim mozgom veruju u njih. I to je to.

    E, a, kako se to proročanstvo pojavljuje tek posle, a ne pre nekog događaja? Malo je to simptomatično. Nikad se proročanstvo ne oglasi pred sam događaj, nego kad se nešto dogodi onda “proroci” izađu iz mišjih rupa i prde kako su oni to pogodili.

    Slične prevare rađene su sa Nostradamusom, koji je pisao stihove bez pominjanja bilo kakvih imena i godina, ali čim se nešto dogodi - “tumači” dođu i kažu kako se “to poklapa sa ovim ili onim”...

    Slično je i sa Kremanskim proročanstvom. Čitao sam izdanje iz 1940. i 1992. godine, sredinom 90-tih. U izdanju iz 1940. nigde se ne pominje ni WW II, ni Hitler, ni Tito, ni televizija, ni čovek na Mesecu, ma ništa; u izdanju iz 1992. piše kako su Tarabići sve to pogodili. Pa nisam budala, namerno sam ih paralelno čitao. A u izdanju iz 2001. piše da će u Srbiji na vlast doći čovek koji se preziva slično kao što se zove selo iz koga potiče, te da je Koštunica iz Koštunića, da će “srediti” Srbiju itd. A nije se pominjao tokom 90-tih. A on je došao 2000. I kako je to “sredio Srbiju”?

    Takođe i Biblijska proročanstva. Dođe neki blentavi i polupismeni propovednik, zatucani verski fanatik, i kaže, otprilike, ovako: “Taj i taj prorok je pre 2700 godina rekao da će se dogoditi to i to, to se dogodilo pre 2300 godina. Eto, to je proročanstvo koje se ispunilo.” Pa nije. Ono što se dogodilo pre, recimo, 2300 godina, a „prorečeno“ je pre 2700 godina, iz današnjeg ugla posmatrano, nije proročanstvo. Želim da vidim “proročanstvo” koje danas govori o sutra... I željno iščekujem 2012-tu... mada sam siguran da je i to histerija i prevara.

    Evo ga jedan banalan i blentavi primer disfunkcije proročanstva, pardon, „proročanstva“:

    1. “božji” sin je rekao Judi da ide i da ga izda, jer je tako “prorečeno” (a već smo diskutovali o tome kako se proročanstva naručuju, pišu i ispunjavaju i kako lakoverni veruju u njih);

    2. zatim avramski bog osuđuje onoga ko je izdao “božjeg” sina za to što je učinio, kao da nije ni bilo “prorečeno”.

    Iskaz broj 1 u potpunosti pobija iskaz broj 2, i obrnuto. Nekome ovde nije dobro, a to nisam ja. Ha ha ha.

    Nabijem na onu stvar sve proroke i sva proročanstva. Dno dna...

    Mentalni program, napisan od strane "B'Nai B'Rith”-a, sve što je “prorečeno” je poteklo iz njihove kuhinje. Samo što neće biti ni blizu onoga što vi očekujete.

    Ja sam ovde i na drugim temama izneo mnogo materijala koga vi “busači u grudi da ste jedini u pravu” niste oborili argumentima, a i objasnio sam vam u par postova šta znači biti naivan. Toliko sam naivan da nikada nisam pripadao nijednoj crkvi, tako da nemam obavezu prema učenju bilo koje, a kad god me neki propovednik napadne sa svojim glupim pričama toliko ga isponižavam argumentima (jer poznajem sve religije) da može samo da obori pogled i trepuće očima kao semafor, u RL, a na forumima da laže (govori nebuloze) u moje ime, te da lupa minuse.

    Ja ću uvek da pođem od toga da ni moje učenje nije 100% tačno, počistiću prvo svoje dvorište, pa onda gledati u tuđe, a ne kao neki (koji vode čak i države), napravili su haos u svom društvu, a hoće da uređuju međunarodne odnose... propovednici koji poznaju samo jednu religiju nastalu pre 130-ak ili 140-ak godina (“bog se krio dotle od ljudi”) hoće bez argumenata da kritikuju religije čija su učenja doktorati za njihovo učenje... a zapravo najviše ih boli istina da to u šta oni veruju nije ništa do obične bajke.

    Očekujem ozbiljne komentare, odnosno postove od ljudi koji će diskutovati o temi a ne o postavljaču. Tema je ozbiljna, kao i argumenti koje sam izneo. Budućnost ne postoji, jer je sami pravimo. Tako niko ne može pisati u nečije ime, šta će, kada i kako uraditi, jer svako ima slobodnu volju. U ime novog doba, pozdrav svim ljudima dobre volje. Namaste. Aum.
    Poruku je izmenio Ordačni Bužap, 23.09.2011 u 14:43

  2. #2

    Odgovor: O prorocima i proročanstvima

    Citat Ordačni Bužap kaže: Pogledaj poruku
    Želim da vidim proročanstvo koje danas govori o sutra...
    Uh, takva proročanstva nisu nimalo laka. Nije ni čudo što ih nema kao ovih sa razmakom od po 200-300 g...
    Ali, evo ja ću pokušat' nešto...
    Khm, sutra će biti sunčano, suvo i toplo, sa temperaturom do 25 C. Tvoj lični kišobran će ostati upravo tamo gde je bio i danas. Obućićeš patike umesto cipela, kako bi mogao otići do obližnje trafike da pazariš najnoviji broj nadaleko čuvenog časopisa "Treće oko".
    E sad, javlja mi se ključni deo proročanstava.........mmmmmmmmm......Da! Vidim->
    Negde na pola puta, postoji deonica obrasla travom a pored se nalazi jedno do dva borova drveta...ili hrastova...ne vidim baš najjasnije...nebitno...Dakle, u momentu kada budeš prolazio pored, jedan golub će preletati iznad ta dva drveta! Inače, golubovi su ptice koje ne vole baš mnogo da lete, ali ovaj kao nekim čudom, leti čas ovamo čas onamo! I sve tako dok ti na svom putu ne budeš baš u odredjeno vreme, i baš na odredjenom mestu - na pravom mestu!
    Tada, golub olakšava svoj probavni trakt, tako da sav sadržaj nalazi put do svog odredišta...
    Golub, sav sretan odlazi do obližnjeg tavana da odmori, a ti sav sujeveran, ne kupuješ omiljeni časopis, nego Loto listić...

    I taaako...Sutra se javi pa da vidimo da li se proročanstvo ispunilo...
    Ajd uzdravlje...

  3. #3

    Odgovor: O prorocima i proročanstvima

    Citat Ordačni Bužap kaže: Pogledaj poruku
    Nema ni proroka ni proročanstava. Masoni ih naručuju, “proroci” ih pišu, masoni ih opet ispunjavaju, a maloumnici veruju... Kakva genijalna igra. Kao, proročanstvo treba da se ispuni, pa onda se kao ispuni, a kad se kao ispuni, onda se osuđuju njegovi akteri, koji kao treba da ispune proročanstvo, i kao ispune ga, a kad ga ispune onda se osuđuju, kao nisu znali šta čine... Strašno. Ovo podseća na šizofreniju.

    Jevrejska elita je veoma davno, verovatno kada su se Jevreji organizovali kao narod, osnovala brojna tajna društva. Jedno od njih, ujedno i najopasnije, bilo je „B'Nai B'Rith”, odnosno „Sinovi zaveta”. Njihov primarni interes i cilj bilo je uspostavljanje što je moguće šire vladavine jevrejske elite; njihov sekundarni cilj bio je da od bistrijih ljudi odaberu „proroke”, kojima će naložiti da pišu proročanstva, koja će oni ispunjavati. I to se i dogodilo. Imali smo gomilu proroka u Starom zavetu koji su pisali „proročanstva“, Sinovi zaveta su ih ispunjavali - a slepe narodne mase su verovale da se proročanstva ispunjavaju do detalja.

    Proročanstva ne postoje. Pripadnici tajnih društava ih naručuju, pišu i ispunjavaju, a ljudi sa ispranim mozgom veruju u njih. I to je to.
    evo posle duze vremena da se ukljucim,mada sam bio odumio jer su me ovde i izbacivali a sad me gazde foruma srdacno podsecaju da bi mogao malo navratiti.
    prorostva Bozja ovde vidim neko drzi za trice! oko 2500 prorostava kojih je omo 2000 iuspunjeno neko zove trice. pominje se neki promasak,cudno koliko ja znam ona pogadjaju u dan. cak svi tipovi u Pismu su prorostva na Hrista. recimo josif jedan od jakovljevih sinova kojega braca iz zavisti prodaju u misir i tamo se podize do faraona a onda u vreme gladi obznanuje se braci i to tako sto izgoni svu misirsku svitu i onda im se obznanuje. ovo je tip na Hrista. Izrael ga predaje rimljanima na raspece kaze se iz zavisti a na kraju vremena kako je proreceno kada se napuni broj paganaca u spasenju i crkva uzme u uznesenje onda ce se tek Isus obznaniti svom narodu izraelu i oni ce ga prepoznati. potom slika mojsija koji samo vidi obecanu zemlju i koji predstavlja zakon preko koga niko ne moze u nebo,dok Isus navin uvodi decu izraela u obecanu zemlju koja je slika na Hristovo carstvo,dakle Isus navin je slika milosti kroz koju ulazimo jedino moguce u nebo. ili slika adama i eve koju Bog stvara iz adamovog rebra sto je slika na Hrista koji takodje stvara crkvu svoju iz svog probodenog rebra na krstu. koliko jos ovakih tipova.
    sta reci za proroka osiju 6.gl. prva dva stiha ili zahariju 14.gl. ili malahiju 4.to su toliko precizna prorostva a tek danilo koji prorice citavu istoriju ljudsku i Bozji dolazak u gram tacnu! postoji samo jedna prepreka za slepe,a to je neverje i telesnost. duhovno se otvara duhovnim a telesno telesnim. to dvoje se potire i ne dotice.mir svima.

    E, a, kako se to proročanstvo pojavljuje tek posle, a ne pre nekog događaja? Malo je to simptomatično. Nikad se proročanstvo ne oglasi pred sam događaj, nego kad se nešto dogodi onda “proroci” izađu iz mišjih rupa i prde kako su oni to pogodili.

    Slične prevare rađene su sa Nostradamusom, koji je pisao stihove bez pominjanja bilo kakvih imena i godina, ali čim se nešto dogodi - “tumači” dođu i kažu kako se “to poklapa sa ovim ili onim”...

    Slično je i sa Kremanskim proročanstvom. Čitao sam izdanje iz 1940. i 1992. godine, sredinom 90-tih. U izdanju iz 1940. nigde se ne pominje ni WW II, ni Hitler, ni Tito, ni televizija, ni čovek na Mesecu, ma ništa; u izdanju iz 1992. piše kako su Tarabići sve to pogodili. Pa nisam budala, namerno sam ih paralelno čitao. A u izdanju iz 2001. piše da će u Srbiji na vlast doći čovek koji se preziva slično kao što se zove selo iz koga potiče, te da je Koštunica iz Koštunića, da će “srediti” Srbiju itd. A nije se pominjao tokom 90-tih. A on je došao 2000. I kako je to “sredio Srbiju”?

    Takođe i Biblijska proročanstva. Dođe neki blentavi i polupismeni propovednik, zatucani verski fanatik, i kaže, otprilike, ovako: “Taj i taj prorok je pre 2700 godina rekao da će se dogoditi to i to, to se dogodilo pre 2300 godina. Eto, to je proročanstvo koje se ispunilo.” Pa nije. Ono što se dogodilo pre, recimo, 2300 godina, a „prorečeno“ je pre 2700 godina, iz današnjeg ugla posmatrano, nije proročanstvo. Želim da vidim “proročanstvo” koje danas govori o sutra... I željno iščekujem 2012-tu... mada sam siguran da je i to histerija i prevara.

    Evo ga jedan banalan i blentavi primer disfunkcije proročanstva, pardon, „proročanstva“:

    1. “božji” sin je rekao Judi da ide i da ga izda, jer je tako “prorečeno” (a već smo diskutovali o tome kako se proročanstva naručuju, pišu i ispunjavaju i kako lakoverni veruju u njih);

    2. zatim avramski bog osuđuje onoga ko je izdao “božjeg” sina za to što je učinio, kao da nije ni bilo “prorečeno”.

    Iskaz broj 1 u potpunosti pobija iskaz broj 2, i obrnuto. Nekome ovde nije dobro, a to nisam ja. Ha ha ha.

    Nabijem na onu stvar sve proroke i sva proročanstva. Dno dna...

    Mentalni program, napisan od strane "B'Nai B'Rith”-a, sve što je “prorečeno” je poteklo iz njihove kuhinje. Samo što neće biti ni blizu onoga što vi očekujete.

    Ja sam ovde i na drugim temama izneo mnogo materijala koga vi “busači u grudi da ste jedini u pravu” niste oborili argumentima, a i objasnio sam vam u par postova šta znači biti naivan. Toliko sam naivan da nikada nisam pripadao nijednoj crkvi, tako da nemam obavezu prema učenju bilo koje, a kad god me neki propovednik napadne sa svojim glupim pričama toliko ga isponižavam argumentima (jer poznajem sve religije) da može samo da obori pogled i trepuće očima kao semafor, u RL, a na forumima da laže (govori nebuloze) u moje ime, te da lupa minuse.

    Ja ću uvek da pođem od toga da ni moje učenje nije 100% tačno, počistiću prvo svoje dvorište, pa onda gledati u tuđe, a ne kao neki (koji vode čak i države), napravili su haos u svom društvu, a hoće da uređuju međunarodne odnose... propovednici koji poznaju samo jednu religiju nastalu pre 130-ak ili 140-ak godina (“bog se krio dotle od ljudi”) hoće bez argumenata da kritikuju religije čija su učenja doktorati za njihovo učenje... a zapravo najviše ih boli istina da to u šta oni veruju nije ništa do obične bajke.

    Očekujem ozbiljne komentare, odnosno postove od ljudi koji će diskutovati o temi a ne o postavljaču. Tema je ozbiljna, kao i argumenti koje sam izneo. Budućnost ne postoji, jer je sami pravimo. Tako niko ne može pisati u nečije ime, šta će, kada i kako uraditi, jer svako ima slobodnu volju. U ime novog doba, pozdrav svim ljudima dobre volje. Namaste. Aum.
    Bog se nikad nije krio od ljudi Bog se uvek na duhovan nacin obznanjivao ljudima.

  4. #4

    Odgovor: O prorocima i proročanstvima

    Bog je precizan sa prorostvima. svi tipovi ljudskih zivota su cak prorostva na Hrista. josif prodat iz zavisti u egipat potom se pokazuje braci,otkriva im se nakon izgoni sve misirske ljude iz svite svoje . sto je slika na prorostvo da kad udje dovoljan broj pagana on dize crkvu k sebi u vecnost vaskrsenjem i obznanjuje se jevrejskoj skupini. a ovi ga prodase rimljanima isto iz zavisti.

    mojsije takodje je slika zakona kojega niko ne moze ispuniti i kim niko ne moze u nebo a tamo se dolazi kroz milost. zato mojsije je samo video obecanu zemlju slika na carstvo,a isus navin kao slika milosti uvodi decu izraela unutar.
    evu Bog stvara od adamovog rebra a tako i crkva je rodjena iz probodenog rebra Isusovog na krstu.
    sta reci za precizno prorostvo osije pororoka 6.gl. prva 2.stiha ili yaharija,malahija isaija jeremija,a tek danilo koji prorice svu istoriju ljudsku i kraj iste te dolazak hrista,u gram tacno.sto nas to cini slepima? upravo nasa umnost telesnost a to se protivi duhovnom kako je Pismo duhom Bozjim pisano to telo ne moze razumeti bez duha i vere. mir svima.

Slične teme

  1. Proročište u Delfima
    Autor memento u forumu Religija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10.03.2008, 08:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •