Prisustvovati porodjaju
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 66
  1. #1

    Prisustvovati porodjaju

    Elem, pre nekih pola godine moj kum postade tata. Kad me nazvao da mi saopsti radosnu vijest lik je bukvalno plakao od srece, ali najvise ga odusevljavalo jer je prisustvovao porodjaju svoje drage. I sad mi zvoni u usima koliko je vikao: "Ja sam ga prvi uzeo u ruke "
    Znaci nenormalan izliv emocija.
    Vec dugo razmisljam o toj temi i pokusavam da sebe stavim u tu poziciju. Cini mi se da bih bez nekih vecih problema i nedoumica uradio istu stvar. Ipak koliko god to nekima bilo odbojno meni se ideja sve vise svidja. Posebno posle kumovog detaljnog objasnjenja Mislim, na stranu ti tehnicki detalji ali emocije koje kako on kaze samo se tad mogu osjetiti ce me ubjediti da i ja uradim isto.

    Da vas cujem, sta mislite o ovome?
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Ja cu sigurno prisustvovati

    E, a sad ozbiljno... Mislim da je to skroz dobra ideja. Ne samo da bi ponosni tata bebu prvi uzeo u ruke, nego bi bio tu da daje podrsku svojoj dragoj. Ali, treba preci preko naseg balkanskog mentaliteta i uraditi to
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #3

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Primjer br.2, oko davanje te podrske

    znaci sestra se poradjala i zet prisustvovao porodjaju... bio je toliko nervozan da je kaze vise brinula o njemu dal' ce da se onesvjesti il' ne... na kraju ga zamolila da izadje ili da prestane da paranoise ... izdrzao je stoicki
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Citat swba kaže:
    Primjer br.2, oko davanje te podrske

    znaci sestra se poradjala i zet prisustvovao porodjaju... bio je toliko nervozan da je kaze vise brinula o njemu dal' ce da se onesvjesti il' ne... na kraju ga zamolila da izadje ili da prestane da paranoise ... izdrzao je stoicki
    Pa bar joj je skrenuo paznju - s bolova

    Kad govorimo o ovoj temi, meni je prva asocijacija na Delboja iz Mucki. I on je stoicki izdrzao zenin porodjaj
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  5. #5

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Citat swba kaže:
    bio je toliko nervozan da je kaze vise brinula o njemu dal' ce da se onesvjesti il' ne...
    E, to, covece Pa, tacno zamisljam koliko bih nervozna bila da mi je tu pored mene Ma, kakvi, nikakvu ja tu sigurnost ne bih osecala, naprotiv. Samo bih mislila 'oce l' se on prestraviti kad vidi kako to sve izgleda, a da ne spominjem kako bi mogao reagovati kad bi se nesto, ne daj Boze, iskomplikovalo

    Moj kum patosira cim vidi malo vecu kolicinu krvi
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #6

    11 Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    jedna prica o mom stricu, koji by the way vec 20 godina zivi u australiji. dosao on konacno sa cijelom porodicom ovamo, skupili se mi svi na rucku (izmedju ostalog i oni stricevi koji zive ovdje), neobavezna prica. i stric iz australije krene da prica kako on ne razumije ove "nase" muskarce, nitko zeni ne pomaze u kuci i oko djeteta koliko bi trebalo. nije mu jasno kako ljudi bance po kafanama dok im se zena poradja, eto, on je prisustvovao porodjaju sva tri djeteta, sav se rastopio, samo sto suzu nije ispustio (a on mrcina, moze volu rep da iscupa). ovi nasi krenuli da ga zezaju, pa jao, zasto bi oni to trebali raditi, pa krv i neznamnijastasvene. uglavnom, zahuktala se tako rasprava za i protiv. u svakom slucaju, ja sam stala na stranu strica iz australije...
    nattydread is coming to dinner

  7. #7

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Ta sta ja znam, ako oce nek prisustvuje, ako nece ne mora. Ja cu prisustvovati.
    Imam utisak da su muskarci gadljiviji od nas zena. Pa neki ne mogu to da podnesu. A ja da sam musko, pa mislim da bih bila tamo, ali ne bih gledala direktno iz prvih redova nego bih davala samo podrsku i drzala za ruku moju dragu.

  8. #8

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Citat goldie kaže:
    ali ne bih gledala direktno iz prvih redova nego bih davala samo podrsku i drzala za ruku moju dragu.
    Pa da, u pravu si... bolje da grizem i grebem njega nego doktora - ni krivog ni dužnog

  9. #9

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Vidim ovi muški se sve guraju koji će pre da odgovori

    Ja sam tada postupila malo sebično. Iako u vreme kad sam se ja porađala nije bila praksa to prisustvovanje porođaju, u našem slučaju je to bilo itekako izvodljivo. Nisam mu dala, a on je želeo. Sve je to dobro prošlo i bez njega. Imala sam zakazani porođaj, ustala sam ujutru i otišla do Narodnog fronta bez trudova na indukciju jer sam htela da me porađa moja doktorka a ne da mi se desi za Novu godinu (kad je inače bio termin). Nisam grebala i ujedala nikoga, skoncentrisala sam se na sam čin i koliko sam god mogla pomogla i mališi i meni da lakše i brže prođemo kroz sve to. Kada sam sama mnogo sam jača i pribranija, a ovde je u pitanju bio jedan život, ako ne i dva, i iz tog razloga sam postupila tako kako jesam. Znam da mu je krivo što one male nogice nije uhvatio prvo on, ali kao i uvek, i tada je ispoštovao moj izbor. On nije od onih koji se onesvešćuju, zahvaljujući struci nagledao se svačega, dakle, nisam bila zabrinuta kako bi on to podneo, već sam isključivo razmišljala o sebi i kako ja mislim da ću bolje to izgurati.

    Iz mog slučaja se može zaključiti šta mislim o svemu ovome.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Kad smo ga zajedno napravili, sto ne bi mogli zajedno i da ga donesemo na svet A i imam na koga da iskaljujem bol

    Citat Lady S kaže:
    bolje da grizem i grebem njega nego doktora - ni krivog ni dužnog
    Evo, promenila sam potpis

  11. #11

    07 Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Citat SQUAW kaže:
    Kada sam sama mnogo sam jača i pribranija, a ovde je u pitanju bio jedan život, ako ne i dva, i iz tog razloga sam postupila tako kako jesam. nisam bila zabrinuta kako bi on to podneo, već sam isključivo razmišljala o sebi i kako ja mislim da ću bolje to izgurati.

    Iz mog slučaja se može zaključiti šta mislim o svemu ovome.
    Apsolutno te kapiram.. Sličan slučaj i kod mene, samo porodilište Zemun , indukcija i ostale kerfeke
    Kiki i ja smo teško prošli, malenom se pupčana vrpca tri puta obmotala oko vrata, no izvukli smo se i evo nas
    Porodjaj je trajao od 09h - 20h, što i nije neuobičajeno, znam i za mnogo gore slučajeve, ali nije poenta u tome, dok sam ležala na stolu i čekala, čekala..telefon je zvonio na svakih 15 minuta, da bio je to Mili, već uspaničen zbog bebe i mene, ti pozivi su mi nekako teško ''padali'', odvlačili mi pažnju i energiju, sve dok nisam zamolila ''cimerku'' da ga pozove na mobilni, da mu kaže da je sve ok , da cu mu se javiti kada bude gotovo (a tek je počelo )
    U mom slučaju to nije stvar mentaliteta (balkanskog), već upravo u onome o čemu je SQUAW pisala

  12. #12

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Citat goldie kaže:
    Ta sta ja znam, ako oce nek prisustvuje, ako nece ne mora. Ja cu prisustvovati.
    Imam utisak da su muskarci gadljiviji od nas zena. Pa neki ne mogu to da podnesu. A ja da sam musko, pa mislim da bih bila tamo, ali ne bih gledala direktno iz prvih redova nego bih davala samo podrsku i drzala za ruku moju dragu.
    Pa neznam ali mislim da su muskarcu potrebne pripreme za ulazak u porodjajnu salu mislim da se tu isprepletu strah,sreca i nervoza suvise emocija za takav cin zar nemislite tako

  13. #13

    07 Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Citat jamiroyu kaže:
    Pa neznam ali mislim da su muskarcu potrebne pripreme za ulazak u porodjajnu salu mislim da se tu isprepletu strah,sreca i nervoza suvise emocija za takav cin zar nemislite tako
    Jesu, jesu , znate vic o Crnogorcu koji je prisustvovao porodjaju, pao u nesvest, kada je dosao k' sebi i saznao da ima cerkicu, samo je rekao: "Hvala Bogu, pa nece morati da prolazi kroz sve ovo kroz sta sam ja prosao.."

    Vama treba priprema , pa sta mi da kazemo..Ah, da da.. Nas je majka priroda "pripremila" - ima i tu istine, ali opet vi ispadoste ugrozeni i istraumirani..

  14. #14

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Hvala-ne bih...

  15. #15

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Ma ni da me pushkom tjeraju
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •