Prisustvovati porodjaju - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 66
  1. #31

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Pa ako bash zeli, moze... Ne bih mu bash rekla da ne moze...

    Ali slutim da bi bilo ko u jednom mom snu ( horor snovi u kojima se poradjam pa me nekoliko dana posle takvih snova sve zivo boli)..... gde vichem na ex:
    -Dolazi ovamo pi@da ti materina! Ti si mi ovo i napravio! Da tebe nije bilo ni ja ne bih bila ovde!
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  2. #32

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    -Dolazi ovamo pi@da ti materina! Ti si mi ovo i napravio! Da tebe nije bilo ni ja ne bih bila ovde!
    Uuu sto neke babice vole ovakve izjave. Nemoj da se iznenadis ako te jedna od njih pita:"A kad si se (...je l' ) onda se nisi derala?"

    Muskarci stvarno ste grozni. Napravite dete i onda necete da prisustvujete porodjaju. Mislim stvaaarno.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #33

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    ...e jbg...priznajem da ne bih mogao...pre bih prosetao kroz Pristinu u narodnoj nosnji,crno belom dresu i pevao "morem plovi jedna mala barka"...znaci sto se tice prisustva porodjaju...priznajem,pichka sam...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #34

    14 Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...e jbg...priznajem da ne bih mogao...pre bih prosetao kroz Pristinu u narodnoj nosnji,crno belom dresu i pevao "morem plovi jedna mala barka"...znaci sto se tice prisustva porodjaju...priznajem,p**** sam...

    Ma nisi... I da hoćeš - to ne možeš da budeš...
    Kapiram tvoje razmišljanje .


    Dok sam se porađala, svaku put kada bi zazvonio telefon - znala sam da je Mili... Znala sam da je bio zabrinut...
    Ali to nije razlog da se porođajna sala pretvori u telefonsku centralu... ...

    Zaista, da je prisustvoao porođaju - mislim da bih morala da vodim računa i o njemu...
    Hoće li mu pozliti ili će da padne u nesvest...
    Ovako sam se maksimalno skoncentrisala na bekaru, stegla zubiće ...
    Ostalo je istorija ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #35

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Tema za razglabat a ja baš i nemam nešto previše vremena..

    Ne znam.. Kako sam prvu prošla sama tako bih htjela i drugu.

    Ako on ne želi, što ga tjerati da prisustvuje? A ako želi, zašto da mu uskratim to zadovoljstvo i iskustvo?

    (vratih se kasnije tu..)
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #36

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Nije bilo nikakvih problema niti prepreka ali ipak nisam prisustvovao iako sam mogao, moja ljubav nije želela a ni ja nisam želeo nešto preterano ... čak ne vidim ni jedan valjan razlog da prisustvuje bilo ko osim ljudi koji su profesionalno opredeljeni i obučeni da porađaju. Da sam prisustvovao maksimalno bih se potrudio da ne smetam.

    Nemam ništa protiv da muževi prisustvuju porođaju kao što nemam ništa ni protiv onih što skaču sa stena i solitera opremljeni padobranom ... ko voli nek izvoli. Moram primetiti da porođaj i sve pripremne i završne radnje nisu preterano lepe za gledanje, naročito muževima koji mogu da budu dodatni neželjeni i veliki problem osoblju koje treba da punu pažnju posveti porodilji i njenoj bebi.

    Da se ja pitam dozvolio bih prisustvo stranih lica u sali samo ako prođu kompletnu proceduru koja bi podrazumevala bakteriološku proveru, potom pranje, presvlačenje i prethodni razgovor sa psihologom pa tek onda kada bih se uverio da neće smetati i napraviti bilo kakvu štetu svojim prisustvom dao bih im dozvolu ...

    Možda će neko pomisliti da sam strog ali zamislite samo situaciju u kojoj neka sitnica polazi kako ne treba a za vratom vam diše unezvereni izbezumljeni muž koga samo što nije strefio ''inFrakt'' a vi treba da svu svoju pažnju i znanje posvetite dramatičnim momentima dolaska na svet jednog bebirona.

  7. #37

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    ja sam se porodila carskim, moralo je tako (nije da se zalim) , ali sledeci put, ako ne bude moralo carskim, volela bih da suprug prisustvuje porodjaju ali samo ako dobijem epiduralnu, pa da zajedno uzivamo u lepoti radjanja, bez bola. sta cu? nisam hrabra.
    Hvala svima na porukama koje ste mi pisali na "zid". Davno me nije bilo na forumu.

  8. #38

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Jako sam želela da moj suprug prisustvuje porođaju drugi put kad sam se porađala.Koga god da sam pitala,rekao mi je da se to ne praktikuje u našim porodilištima.Baš mi je bilo žao zbog toga.On i nije imao preteranu želju za time,ali je u svakom slučaju hteo da mi udovolji.Ipak sam se porodila sama,a tatica se unezverio od pića u nekoj kafani.

  9. #39

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Obožavam porodjaje
    Meni je porodjaj bio izuzetno lak i to mi je jedno od najlepših iskustava u životu- Onaj moj nije hteo ni da pomisli da prisustvuje. A nije ni morao baš , nama je bilo lepo i bez njega.
    Drugi put kad se budem poradjala, a to bih zaista volela, bilo bi lepo da neko od bližnjih bude tu...da se nadje...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #40

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    zelela sam da suprug prisustvuje porodjaju,znacilo bi mi, ali on nije imao zeludac za to
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #41

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Nemoj da se iznenadis ako te jedna od njih pita:"A kad si se (...je l' ) onda se nisi derala?"
    Meni je ovo jedna rekla kada sam se drugi put poradjala sa cerom (beba 4050 gr.)

    I samo je vikala...disi, disi...a meni nos zapusen

    Sto se teme tice...nije (nije se ni moglo tada), a i ja ne bih volela.
    A neki jos i snimaju kamerom (mogu zamisliti taj prizor).
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #42

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Kažu da je rođenje đeteta istinsko čudo i nesto što treba doživjeti i osjetiti da bi se potpuno razumjelo. Htjeli priznati ili ne muškarci su 'osakaćeni', jer su uskraćeni za prelijepo iskustvo trudnoce, osećaja da u tvom tijelu raste novi život, tvoje dijete, za presladak osjećaj ritanja bebe u stomaku, a onda i samog čina dolaska novog života na svijet. Ma koliko god ono bilo bolno, ipak je taj događaj nešto najljepše na svijetu

    e, sad..moje neko mišljenje je da ne treba praviti cirkus od toga dovodeći majke, sestre, tetke, kume, komšiluk i ostale 'navijače' kao na fudbalskoj utakmici...a ni ćerati da piždri i o$eti muke - samo da vidi kako je ženi i što znači porođaj...
    neka čeka ispred sale, bolnice..lijepo je znati da je tu, da će prvi ugledati svoje dijete, nijesam protiv razgovora, 'priprema' i vježbi. Možda bi mi trebala i puno značila njegova podrška, stisak za ruku, zagrljaj da će sve proći ok, da ću brzo zaboraviti na muke i da će se to zvati juče, da nije ništa strašno- jednostavno da mi skrene misli...
    ali samom činu..nijesam pristalica...barem za sad..Mislim da treba ostaviti svakome na izbor da li želi da prisustvuje porođaju..
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  13. #43

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju



    A šta ako dođu sadašnji i bivši suprug .... onda se sve množi x2 ili?

    Ipak, najbolja rečenica na fiskalnom je: "Hvala na poseti! "

    Enivej .... prisustvovao bih porođaju vrlo rado, ali ne po ovim cenama

  14. #44

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Sve je to divno, krasno... Te rađa se novi život, te majci treba podrška, ljubav, razumevanje...
    Ali, ja da nisam morala, ni svom ne bih prisustvovala...
    Vrag odneo šnalu...

  15. #45

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Da sam muškarac ... ja ne bi' imala ni najmanju potrebu da prisustvujem porođaju.
    Tako da mogu potpuno da razumem sve one koji to ne žele.








    I ja volim pozorište ... ali ne na mojim porođajima.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •