Prisustvovati porodjaju - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 66 od ukupno 66
  1. #61

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Elem, pre nekih pola godine moj kum postade tata. Kad me nazvao da mi saopsti radosnu vijest lik je bukvalno plakao od srece, ali najvise ga odusevljavalo jer je prisustvovao porodjaju svoje drage. I sad mi zvoni u usima koliko je vikao: "Ja sam ga prvi uzeo u ruke "
    Znaci nenormalan izliv emocija.
    Vec dugo razmisljam o toj temi i pokusavam da sebe stavim u tu poziciju. Cini mi se da bih bez nekih vecih problema i nedoumica uradio istu stvar. Ipak koliko god to nekima bilo odbojno meni se ideja sve vise svidja. Posebno posle kumovog detaljnog objasnjenja Mislim, na stranu ti tehnicki detalji ali emocije koje kako on kaze samo se tad mogu osjetiti ce me ubjediti da i ja uradim isto.

    Da vas cujem, sta mislite o ovome?
    Skoro 8 godina posle i ja se nadjoh u porodjajnoj sali... naravno drzeci za ruku svoju dragu
    Iskustvo, osjecaji... tesko je sve to opisati. Mislim da me je bila vise frka nedelju-dve dana pred porodjaj nego u toku samog porodjaja. Valda nivo adrenalina, ili koje vec hemikalije u organizmu, mi je skroz blokirao mozak tako da nisam ni razmisljao o datoj situaciji.
    Definitivno jedno prelijepo iskustvo... jedva cekamo sledecu avanturu u porodilistu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #62

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Moja mlađa sestra u porodilištu. Jeste-nije krenuo porođaj, pa je za svaki slučaj zadržaše par dana.
    Okupile se ženturače u poseti (mama, sestre, kuma,...). Očekujemo dragogo supruga da dođe sa svekrvom.
    Pitamo je jel može muža zamisliti u porođajnoj sali. Kaže, ne nikako. Niti bi ona to želela, niti bi on na to bio spreman.
    I tu mi smislimo malo zabavu.
    Stigao ponosni i malo uplašeni budući tata sa svojom mamom. Tu ga mi (kuma, sestra i mama) opkolimo i objasnimo da je porodilja malo emotivno nestabilna, da se predomislila, da joj je jako potreban na porođaju, ali ne zna kako to da mu kaže jer se boji njegove reakcije.
    Čudo!
    Izbečio oči, pobeleo, pa pozeleneo, pa muca, ne veruje.... Njegova mama pobelela, ni reč da kaže. Gleda u ženu, ne zna šta bi. Kaže, nasamo će oni. Šta nasamo, vidiš šta joj je potrebno, moraš joj biti podrška. Ma, hoće on da joj bude podrška, ali ne može on to da zamisli, ne zna nikog ko je to učinio,... Kakva on može biti podrška....
    Elem, držali smo ga sigurno 3-4 minuta, a onda pukli od smeha.

    On je do kraja posete koliko-toliko došao sebi. Njegova mama nije.

    Možda bi na sve to gledao drugačije da u sredini više njih prisustvuje porođaju.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #63

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Pre nekog vremena smo na vežbama iz Predškolske pedagogije baš o tome pričali. Kako je jedan tako normalan i posve uobičajen događaj ljudima tako stran, ponekad i odvratan. Govorim baš o samom činu porođaja. Asistentkinja nam priča kako je svojim klincima puštala neku emisiju iz sedamdesetih godina a gde se na nekih 5 sekundi vidi baš scena kad glava bebe izlazi kroz vaginu.
    E sad, dve reakcije. Klinci nisu ni trepnuli (imaju od 3 do 6 godina), gledali su scenu više puta i sasvim im je prirodna, nemaju osećaj gađenja niti stida.
    Druga je reakcija pune učionice studenata, između ostalog i mene. Svi do jednog smo okrenuli glavu kad je ta scena bila na ekranu. Svi. Kad nas je asistentkinja pitala zašto nismo gledali, niko nije rekao razlog dok ja nisam rekla da imam osećaj gađenja (nemo' me neko proziv'o, ću vas bijem), a nekolicina se samo mumlajući složila sa mnom.

    Ne kažem da je ovde iko vaspitan da je porođaj nešto gadno, daleko bilo. Samo da jednostavno niko na to nije naviknut. Meni prvoj predstavlja problem da vidim takvu scenu.

    Što se tiče prisustvovanja.. Ne znam, mislim da bih i sama sebi bila previše u tom momentu. Ne treba mi publika, volela bih da mogu da se skoncentrišem na taj čin onako kako mislim da je najbolje, a oduvek najbolje funkcionišem sama. Videće ga svi kad se porodim i kad budu trebali da kenjaju na koga mi dete liči.
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #64

    Re: Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Kad bi mi elitna SS četa držala uperene šmajsere na gotovs i pretila da će zapucati koliko odma', prisustvovao bih porođaju bez problema. Ovako, milsim da ću propustiti taj srećan događaj ako Bog i dobra sreća dadu, pa do njega dođe.

  5. #65

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Bas pre neki dan imali smo na FBu direktni prenos u reci i slici porodjaja žene našeg dragog druga...
    Mislim stvarno...?!?
    Prvi sam put videla bebu sveže izvadjenu iz mame sa još nepresečenom pupčanom vrpcom
    Mislim stvarno...?!?
    Nisam ja gadljiva I vodim se onom 'ko sam ja da ti sudim', ali neke price treba da ostanu neispričane i nepogledane...ipak
    Biram da spavam I samo pasivno prisustvujem tom dogadjaju...dosta od mene 9 meseci I još ostatak mog života posle...pa ne moram baš svuda mirodjija da budem...
    A Tata...pa Tata ako je lud, neka gleda...mada koliko ga ja znam, mislim da će I on da bira da apstinira od tog divnog trenutka 😁😉😊

  6. #66

    Odgovor: Prisustvovati porodjaju

    Dobro sad direktan prenos za siru rodbinu, prijetelje i komsije mi j emalo pretjerano. Mi smo mogli da imamo jos clanova porodice sa nama u porodilistu ali smo ipak odlucili da niko drugi osim nas dvoje ne bude tu. Iskreno i ja sam se plasio nepoznatog i kako ce sve to proci, jerbo sam sve to zamisljao sa mnogo vise grafike, krvi, i cega sve ne... imali smo srece pa je porodjaj prosao vise nego lako tako da je za nas sve to bilo jedno prelijepo iskustvo
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •