Vest: Nemci traže svoju imovinu od Srbije
Odgovor na temu
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Vest: Nemci traže svoju imovinu od Srbije

    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Vest: Nemci traže svoju imovinu od Srbije

    Mislim da svi građani treba da imaju ista prava, bez obzira na nacionalnost.
    Dakle, biti Nemac nije isto što i biti nacista, kolektivna krivica ne sme da se koristi kao izgovor za otimačinu.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  3. #3

    Odgovor: Vest: Nemci traže svoju imovinu od Srbije

    Sve se vraca,sve se placa,pravda je spora,al dostizna,oterali vredan svet a dovukli,...Sta cemo sad,bilo lepo kidati i rusiti tudju muku,ono sto su ljudi stvarali desetinama godina,bagra polupala i polozila,za mesec dana,znate kako kazedu lale,okrenula krava p....

  4. #4
    sto od Srbije? Valjda od Vojvodine? Do sad je na gomili tema insistirano da smo mi dole u Srbiji a vi tamo u Vojvodini.pa,ja ne znam za proterivanje Nemaca u Sumadiji.Dakle,Vojvodina treba da vrati,ne Srbija.

  5. #5

    Odgovor: Vest: Nemci traže svoju imovinu od Srbije

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da svi građani treba da imaju ista prava, bez obzira na nacionalnost.
    Dakle, biti Nemac nije isto što i biti nacista, kolektivna krivica ne sme da se koristi kao izgovor za otimačinu.
    Што рече Александар Берчек у "Сабирном центру": ово вратите Римљанима а ово Аварима а ово старим Словенима... Немци немају ништа са проблемом реституције, то је сасвим друго и одавно решено питање.

    Citat austrougar kaže: Pogledaj poruku
    Sve se vraca,sve se placa,pravda je spora,al dostizna,oterali vredan svet a dovukli,...Sta cemo sad,bilo lepo kidati i rusiti tudju muku,ono sto su ljudi stvarali desetinama godina,bagra polupala i polozila,za mesec dana,znate kako kazedu lale,okrenula krava p....
    Еееее, поглавник је знао како то да доведе у ред...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #6
    Kao sve u Srbiji i ovaj "problem" ce biti OBOJEN.... , pre svega, interesnim , politickim ....pa svim ostalim......

  7. #7

    Odgovor: Vest: Nemci traže svoju imovinu od Srbije

    Pravo na odštetu imaju građani Srbije,a Nemaca ima na nivou statističke greške...
    Sem toga postoje stvari kao Potsdamski sporazum i dogovor Brant - Tito ....

    I u periodu nakon pada Berlinskog zida postojali su takvi zahtevi od strane proteranih nemaca,al neko je na uvo šapnuo Helmutu Kolu za Potsdamski sporazum

    Više sreće sledeći put...

  8. #8

    Odgovor: Vest: Nemci traže svoju imovinu od Srbije

    D fAk ... i sinoc i sada gubim post na temu
    ...
    u jednoj recenici:
    I danas vecina onoga shto valja u Voshi ostalo je od Nemaca ... koji su Vojvodinu i napravili, a po banatskim mocvarama kosKe ostavljali (mislim da bash ovde na forumu imamo sve lepo opisano). Realno stanje je da odrasta treca generacija posleratnih kolonista (koji su dobili sve na gotovo) i tu ne bi smelo nista da se menja .... ALI neki modus za, pod jedan, priznanje istorijskih zasluga (i ,,Ne zasluga) mora da se iznadje ... a poneki dvorac, gomile napushtenih kuca (placeva) vratiti pod uslovima prihvatanja drzavljanstva.
    I mojima su pokupili zemlju ... po nekoj prici (a lenj sam da detaljnije istrazim) doshli su iz Donje Austrije pre gomilu stotina godina

  9. #9

    Odgovor: Vest: Nemci traže svoju imovinu od Srbije

    Ja bih im dao u Lovcencu da biraju sta god hoce.

    Mozda bi se onda ljudi vratili odakle su dosli.

  10. #10
    Да сви морају имати иста права то СТОЈИ међутим слажем се да то НЕМЦИ треба да ТРАЖЕ НОВОМ САДУ НЕ БЕОГРАДУ! По новим Статусом Војводина је сада одговорна за своје мањине и може се ослонити НА РЕПУБЛИКУ искључиво уколико се докаже ДА ПОКРАЈИНА НИЈЕ У СТАЊУ ДА ПРОБЛЕМ РЕШИ!

  11. #11

    Odgovor: Vest: Nemci traže svoju imovinu od Srbije

    Citat Марић89 kaže: Pogledaj poruku
    може се ослонити НА РЕПУБЛИКУ искључиво уколико се докаже ДА ПОКРАЈИНА НИЈЕ У СТАЊУ ДА ПРОБЛЕМ РЕШИ!
    Pokrajina može da reši ako joj se daju zakonodavna prava i ne postoji republički zakon koji bi materiju rešavao drugačije (supremacija republičkog zakonodavstva u odnosu na pokrajinski).

    U stvari mislim da je rešenje jednostavno, svi tadašnji građani zakoje nije pravosnažnom presudom utvrđeno da su činili zločine/svojevoljno pomagali i njihovi potomci imaju prava, bez obzira na nacionalnost. Ovako, Nemci su proterani i oduzeta su im prava na osnovu nacionalne pripadnosti.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Odgovor na temu

Slične teme

  1. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 03.07.2015, 17:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •