US Open 2011 - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 98

Tema: US Open 2011

  1. #76

    Odgovor: US Open 2011

    US Open: Djokoviceva hrabrost zbunila Federera





    Novak Djokovic imao je svoju veliku premijeru pred Njujorskom publikom 2007. godine, i slicno mnogim dobrim predstavama na Broadway aveniji, Noletov šou je posle cetri godine i dalje vrlo popularan. Te 2007. godine je nasem teniseru bilo prvo Grand Slam finale, i kako to vec biva, imalo je dva cina. Prvi cin je bila drama, Nole je na pozornici Arthur Ashe stadiona dao sve od sebe protiv tadasnjeg prvog reketa sveta Roze Federera, koji ga je te veceri u tenisu nadmasio. Drugi cin, posle uobicajenog intermeca od 20 minuta, bila je komedija i odigrala se pred novinarima na konferenciji za stampu.
    Na pitanje o sedam set lopti koje je protiv Federera propustio, nas teniser je sa ozbiljnim licem i glumackim tempiranjem rekao da pise novu knjigu i da ce se knjiga zvati 'Sedam set lopti'. Smeh i atmosfera sa te konferencije za stampu bili su slicni atmosferi koju je Nole te godine stvarao na skoro svim svojim mecevima, sa svojim posalicama, plesanjem i naravno forhendima, bekhendima i servama. Ako to sve mozete da uspete ovde u Njujorku, otpevao je Frenk Sinatra, mozete to sve da uspete bilo gde.
    I tako se nekako i desilo. Posle tog prvog finala, nas teniser je svake godine dolazio do mnogih polufinala i finala Grand Slam turnira sirom sveta. Nekoliko godina kasnije, u Australiji i Engleskoj, set lopte su umesto stranica Noletove hipoteticne knjige sa lakocom odlazile gde je trebalo po coskovima teniskog terena, pa je na ovaj US Open dosao kao prvi reket sveta, sa tri osvojena Grand Slam turnira. I da bi bio korak blize ovom Americkom, veceras je US Open morao da otrgne iz ruku petostrukog pobednika koji ovaj turnir pored Samprasa i Konorsa najbolje zna.
    Posle 3 sata i 51 minuta tenisa, Roze Federer bi mogao da napise knjigu "Dva Forhenda" i da knjigu posveti Novaku Djokovicu. To su bila dva poteza kojima je u, kako Nole sam voli da kaze, krucijalnim momentima nas teniser spasio mec. Federeru kog je Novak pre cetri godine video sa druge strane mreze se nije desavalo da izgubi vodjstvo od dva seta, ili da u petom setu propusti dve set lopte. Taj Federer pre cetri godine nosio je sablasno crnu kombinaciju majice, sorca, carapa i znojnica. Veceras je protiv Noleta nosio crveno, i cinilo se da je Novak u toj boji video izazov i veliku metu.
    Najbolji teniseri retko imaju pitanja za druge aktere iz sveta tenisa. Najboljim teniserima je, cini se, bar na teniskom terenu sve jasno. Zato konferencije za stampu dugo traju, jer nam treba vremena da razumemo sta se na terenu zapravo desilo. I po prvi put posle dugo godina, Federer je na temu Novaka Djokovica pred svima nama i sam imao vise pitanja nego odgovora.
    'Jel vi to ozbiljno?', 'Koga to briga?', 'Samopouzdanje? Jel me zezate?' To su bila pitanja koja je Federer danas novinarima u toku konferencije postavljao, ali se cinilo da je ponajvise bio zbunjen zbog hrabrosti koju je sa druge strane mreze veceras kod Novaka video. Meni je vrlo tesko, rekao je Federer, da razumem kako on moze tako da igra u odlucujucim momentima?
    Federer i dalje oseca da je Njujork pozornica za njegove hraborsti, a stari pretplatnici koji u ovo tenisko pozoriste godinama dolaze sa tim su se vecim delom vecerasnjeg meca slozili. Dobro se valjda secaju Federerovih uspeha pa iz navike lako za njega nastavljaju da navijaju, na nacin koji je Djokovicu veceras na momente bio velika inspiracija.
    Novak je u Njujorku pre par godina naucio vaznu lekciju o ophodjenju sa publikom, pa je sa leprsavim govorom na kraju vecerasnjeg meca svima na tribinama priredio finu zavrsnicu, jer ih je pozvao da zajedno sa njim uz muziku igraju na tribinama. Negde duboko u hodnicima ispod Arhtur Ashe stadiona, verovatno je i ta hrabrost Federera pomalo zbunila.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  2. #77

    Odgovor: US Open 2011

    US Open 2011 : Ako Đoković osvoji turnir....



    Ako Novak Đoković osvoji US open, kao što prognoziraju svi svetski stručnjaci, kladioničari i ljubitelji belog sporta, napustiće Njujork kao ubedljivo prvi teniser na ATP listi, sa trećim grend slem peharom u sezoni, desetom titulom u 2011. i skorom od 64 pobede i dva poraza.

    To će Đokovića dovesti na prag najbolje odigrane sezone u istoriji tenisa još od 1969. godine kada je Rod Lejver osvojio sva takmičenja velike četvorke. Ali, da bi zaslužio takvo priznanje, moraće da nastavi u trijumfalnom stilu i tokom jeseni, gde sebi može da dozvoli tek jedan ili dva izgubljena meča.



    Naime, pre 27 godina, Džon Mekinro je stigao na Otvoreno prvenstvo Amerike u identičnoj poziciji u kakvoj je i Đoković sada, sa tek dva poraza u sezoni, od kojih je jedan doživeo na Rolan Garosu, a drugi na Sinsinatiju, baš poput Đokovića (izgubio od Federera i Mareja, a Amerikanac stao pred Lendlom i Armitrajem).


    Pritom, Mekinro je 1984. imao 24 godine, isto koliko i sada ima srpski teniser, ali je već imao tri US open pehara u svojim vitrinama.



    Za razliku od njega, Novak je u protekle četiri sezone stigao do dva finala i isto toliko polufinala u Njujorku. U 2010. iznenadio je Federera u polufinalu, spasivši dve meč lopte, ali je potom stao pred Nadalom u borbi za titulu, u meču koji je pomeren na ponedeljak zbog kiše.
    Legendarni Džon je sezonu 1984. završio sa skorom 82-3, što je još najbolji rezultat u istoriji Otvorene ere u tenisu, a Beograđanin je na dobrom putu da obori i taj rekord.

    Ipak, Novaka čeka još mnogo posla pre nego što postane kralj Njujorka. Prvo mora da dobije velikog prijatelja Janka Tipsarevića u četvrtfinalu.

    - Neverovatno je da neko izgubi samo dva meča u sezoni. Ostali momci na turu kada dobiju nekoliko duela zaredom dobiju veliko samopouzdanje, a zamislite kako je Novaku koji je dobio toliko mečeva. On je, prosto, izvanredan - hvalio je Đokovića Tipsarević pred meč na Flešingu.

    NAPAD NA RAFU

    NOLE do kraja 2011. napada i rezultate Rafe Nadala, koji je 2010. uzeo tri uzastopna grend slema (Garos, Vimbldon i US open), sedam pehara ukupno, ostvarivši 71-10 odnos pobeda i poraza.
    Federer je, s druge strane, imao četiri sjajne sezone, počev od 2004. kada je uzeo 11 trofeja, tri slema, a 2005. je ostvario bilans 81-4...

    izvor:e-tenis

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  3. #78

    Odgovor: US Open 2011

    Magija se nastavlja - Novak pokorio i Njujork!



    Neverovatni Novak Đoković je pokorio i Njujork! Najbolji teniser sveta je potvrdio da mu nema ravnog trijumfom nad Rafaelom Nadalom rezultatom 6:2, 6:4, 6:7 (3), 6:1 u fantastičnom finalu US Opena koje je trajalo četiri sata i deset minuta. Osvojio je svoju treću grend slem titulu u sezoni, prvu u karijeri na Flašing Medouzu i već obezbedio prvo mesto na ATP listi do kraja 2011. godine!

    Iako nije bilo drame nalik onoj u Novakovom polufinalu sa Rodžerom Federerom ovaj meč će se svakako mnogo duže pamtiti jer je publici pružio zaista nestvaran tenis. Bolji je bio Novak, koji je u ključnim trenucima jasno pokazao zašto je najbolji na svetu.



    Prva dva seta možda i nisu obećavala da će ponekad previše bučna publika na krcatom stadionu "Artur Eš" prisustvovati pravom teniskom klasiku, jer je uprkos žestokim razmenama i maratonskim gemovima Đoković bio taj koji je dominirao.



    Činilo se da će svetski broj jedan bez previše problema stići do šeste pobede nad Nadalom ove godine. Ipak, ono što je usledilo, bilo je nezaboravno...

    Nadal je dva puta pravio brzi brejk i stizao do vođstva od 2:0, ali je Đoković svaki put imao spreman odgovor.

    U prvom setu je dvojici tenisera bilo potrebno čak pola sata igre za četiri gema, a zatim se Novak odlepio. Počeo je da izluđuje Nadala svojim riternom i napadima na bekhend stranu, kontrolisao je svaki poen i nanizao je šest gemova za 6:2 i 1:0 u setovima.

    U drugom delu se vratio u ravnotežu posle neverovatnog trećeg gema koji je trajao 17 minuta uz osam izjednačenja. Napravio je novi brejk za 4:2, Nadal se vratio u igru samo na kratko (4:4), a zatim je Đoković stigao da ubaci u još veću brzinu za 6:4 i otvoren put ka tituli.

    Međutim, onda se dogodio treći set. Najžešćih 84 minuta tenisa u poslednjih nekoliko godina su doneli pregršt obrta, poena koji su trajali i trajali i koji se teško mogu opisati i zaista atomski tenis.


    Novak i Rafa su morali da ulože neverovatno mnogo truda za bukvalno svaki poen, stizali su nemoguće iznova i iznova, a retko koji gem nije odlučivan posle maratonskih razmena.

    Đoković je morao da servira za ostanak u setu, a zatim je izborio priliku da servira i za titulu. Međutim, Nadal se odjednom rastrčao i izborio taj-brejk u kom je bio briljantan - 7:3.

    Sve se preokrenulo, a Novaka su počela da muče leđa.

    Iako je delovalo da Nadal preuzima kontrolu, jer je Novak izgledao iscrpljeno i na ivici, to nikako nije bio kraj. Srpski teniser je pronašao snagu za četvrti set i došao je njegov red za veliki preokret.

    Poveo je sa 3:0, a kombinacija drop šot - lob kojom je potvrdio prednost brejka kao da je slomila Nadala.

    Đoković je počeo da udarcim sa osnovne linije nemilosrdno šeta rivala po terenu sve do kraja meča. Nekada najbolje fizički pripremljeni igrač sveta nije mogao bukvalno ništa protiv aktuelnog teniskog vladara - 6:1 za kraj perfektne večeri Novaka Đokovića.

    Đoković - Nadal 6:2, 6:4, 6:7 (3), 6:1

    Prvi servis: 66% - 68%

    As servisi: 7 - 2

    Dvostruke servis greške: 1 - 3

    Neiznuđene greške: 51 - 37

    Direktni poeni: 55 - 32

    Brejk lopte: 11/26 - 6/14

    Ukupno poena: 146 - 122
    Blic
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  4. #79

    Odgovor: US Open 2011

    I naravno pobednik GS jeeeee: " jedan je Djo-ko-vic No-le,Djo-ko-vic No-leeee,Djo-ko-vic No-le!!!!"
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!
      Vrh

  5. #80

    Odgovor: US Open 2011

    Postaje ili je već davno postalo dovoljno za opis pravog tenisa, velikog sportiste, velikog Srbiina reći samo Novak.
    Toliko poniziti jednog Nadala u igri danas ne može niko osim Novaka.
    Verujem da je Srbija bila dugo budna i da se slavila ovu maestralnu Novakovu i igru i pobedu.
    Jednostavnno je pokazao da je samo on vrh a svi drgi malo veći ili malo manji prosek.
    Igrati dva mečaa i protv Federera i protiv Nadala a imati celu Ameriku u navijanju protiv sebe i pobediti može samo Novak.
    Verovatno su sada svesni bivši "kraljevi" da će pobediti samo kada im to Novak ne omogući nego daruje !!!
    ZA I UZ NOVAKA I SRBIJU VEČNO !!!
    Poruku je izmenio zjovan29, 13.09.2011 u 10:18

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  6. #81

    Odgovor: US Open 2011


    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  7. #82

    Odgovor: US Open 2011

    Citat zjovan29 kaže: Pogledaj poruku
    Postaje ili je već davno postalo dovoljno za opis pravog tenisa, velikog sportiste, velikog Srbiina reći samo Novak.
    Toliko poniziti jednog Nadala u igri danas ne može niko osim Novaka.
    Verujem da je Srbija bila dugo budna i da se slavila ovu maestralnu Novakovu i igru i pobedu.
    Jednostavnno je pokazao da je samo on vrh a svi drgi malo veći ili malo manji prosek.
    Igrati dva mečaa i protv Federera i protiv Nadala a imati celu Ameriku u navijanju protiv sebe i pobediti može samo Novak.
    Verovatno su sada svesni bivši "kraljevi" da će pobediti samo kada im to Novak ne omogući nego daruje !!!
    ZA I UZ NOVAKA I SRBIJU VEČNO !!!
    evo sta znaci neumerenost kao srpski brend
    preuvelicavanje sopstvenog i omalovazavanje tudjeg uspeha
    ponizio?
    cime?
    pobogu,pa to je sport! nije mu udario cvrgu pred devojkom ,pljunuo u stranu i otisao nego je igrao s njim i pobedio ga.Gde je tu ponizenje,molicu lepo?!?!
    dalje
    Vi zaboravljate da su oni vrsnjaci? Pa ,tu gde je sad Novak ,Nadal je vec bio!
    da li je plus za Nadala sto je veliki Spanac ili mu to pisemo kao minus?
    Novak trenira od cetvrte,Nadal od dvanaeste a ipak je pre njega osvojio sve turnire....

    ajmo malo dostojanstvenosti u hvalospevima.....


    a ko je prosle godine pobedio?


    US Open, finale:

    Nadal (1) - Đoković (3) 6:4, 5:7, 6:4, 6:2

    Nadalovi Grand Slam naslovi:

    Australian Open (1): 2009.

    Roland Garros (5): 2005., 2006., 2007., 2008., 2010.

    Wimbledon (2): 2008., 2010.

    US Open (1): 2010.
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  8. #83

    Odgovor: US Open 2011

    Nadal je igrao jako dobro,ali ga je Novak ponizio što ga je u tom njegovom najboljem izdanju učinio potpuno nemoćnim.
    Ne pred drugima.Prosto je Nadal ponižen i nemoćan pred samim sobom.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan
      Vrh

  9. #84

    Odgovor: US Open 2011

    Citat Digi-Grobar kaže: Pogledaj poruku
    Nadal je igrao jako dobro,ali ga je Novak ponizio što ga je u tom njegovom najboljem izdanju učinio potpuno nemoćnim.
    Ne pred drugima.Prosto je Nadal ponižen i nemoćan pred samim sobom.
    Recimo da bih se složio s vvama ali nisam miislio na to kada sam rekao "ponizio. Moje misli su išle u smeru 1. rezutata gemoova- prvi 6:2 i zadni kada se Nadal silio 6:1.
    2. uz to moram reći i sopstveni sud.
    Nadal je sada prvi put ispao iz stabilnosti da se i sa sucem svađao uz veliki broj traženja čelendža ne radi ne verovanja sucu nego mu je falilo vazduha. To je bio povod mog pisanja o ponižavanju.

    Slažem se i sa gospodinom koji mi je ukazao na greške. U pravu ste, nikada ne treba osporavaati tuđe uspehe niti veličati negog svog ljubimca. Ako moja isprika ima značaj, izvinjavam vam se.
    Nadal jeste bio veličiina kao i Federer ali mislim da će sada biti sve manje velličine obojica jer je Novak pokazao recept kako se njih dvojicu pobeđuje.
    Tu formulu tek treba da otkriju za Novaka ali verujem da im brzo to neće uspeti.
    moj pozdrav.

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  10. #85

    Odgovor: US Open 2011

    Zadivljeni Noletom


    Vodeći američki i britanski mediji veliku pažnju posvetili su trijumfu Novaka Đokovića na Otvorenom prvenstvu SAD, a dominira konstatacija da je srpski teniser potvrdio da mu ove godine nema ravnog.
    List "Vašington post" navodi da je finalni duel Đokovića i Rafaela Nadala "više ličio na duel dva boksera teške kategorije, nego na teniski meč, pošto su obojica razmenjivali snažne udarce".
    Finalni meč trajao je više od četiri sata, a srpski teniser slavio je sa 3:1 u setovima i došao do treće Gren slem titule u sezoni, a četvrte u karijeri.



    "Uprkos teškoj borbi, Đoković je bio taj koji je rivalu zadao više jakih udaraca i došao do svog prvog trijumfa na turniru u Njujorku", navodi se u tekstu Vašington posta.
    Američka televizija Si-En-En konstatovala je da su Đoković i Nadal još jednom priredili "čas teniskih majstorija" i navodi da je u pojedinim momentima delovalo kao da se radi o video igri.
    "Obojica su u nekim trenucima imali udarce koji kao da su bili navođeni laserom. Ipak, kao i tokom cele sezone, Đoković je bio bolji i na kraju došao do željenog rezultata", ističe Si-En-En.
    List "Njujork tajms" navodi da se Đoković revanširao španskom teniseru za poraz u prošlogodišnjem finalu turnira u Njujorku.
    "Ove godine stvari su se potpuno okrenule i sada se svi pitaju da li Đoković igra jednu od najuspešnijih sezona u istoriji tenisa. Srpski teniser je finale završio na pravi način i svrgnuo sa trona branioca titule Nadala", kaže se u tekstu ovog lista.



    Britanski list "Indipendent" ocenio je da je finale u Njujorku bilo senzacionalno.
    "Đoković i Nadal su terali jedan drugog do krajnjih granica izdržljivosti i konstantno su izvodili vrhunske poteze", navodi "Indipendent".
    Drugi britanski list "Gardijan" piše da je Đoković potvrdio da je u ovom trenutku svetski teniski kralj, ali navodi da je morao dosta da se pomuči u jučerašnjem finalu.
    Ovaj list je podsetio i da je Đokoviću to šesta pobeda nad Nadalom u sezoni i da su sve bile u finalnim mečevima.
    "Njihovi potezi su doveli do delirijuma navijače na prepunim tribinama stadiona 'Artur Eš' u Njujorku", zaključio je Gardijan.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  11. #86

    Odgovor: US Open 2011

    Nadal: „Na pravom putu sam da pobedim Novaka“


    Španac Rafael Nadal posle poraza od Novaka Đokovića u finalu US Opena rekao je da je imao svoje šanse, ali da ih nije iskoristio i zato je izgubio.






    Đoković je protiv Nadala slavio sa 6:2, 6:4, 6:7, 6:1, i tako je došao do četvrte Gren slem titule u karijeri, a ujedno je postao tek šesti igrač kojem je pošlo za rukom da tokom jedne sezone osvoji tri titule na najprestižnijim turnirima na svetu.

    Imao sam svoje šanse. Na početku prvog seta vodio sam sa 2:0 i igrao sam dosta dobro, ali sam odjednom izgubio ritam. Isto se desilo i u drugom setu. Igrali smo dug gem i ja sam napravio grešku, a imao sam još nekoliko teških poena tokom meča, dok je Novaku sve dobro išlo. On je uvek bio dobar na ovoj podlozi, a meni je uvek bilo teško da ga pobedim ovde u prošlosti. Sada nije bilo ništa drugačije jer je bolji nego ikada. Ali, ja idem odavde sa saznanjem da sam na pravom putu da ga pobedim“.

    Nadal je istakao da nije zadovoljan rezultatom u Njujorku.

    Ovo nije loš rezultat. Ne smatram sebe toliko dobrim, ali se borim za pobedu u svakom meču. Plasman u finale je odličan rezultat, osvojio sam svoj deseti Gren slem ove sezone, na Rolan Garosu. Izgubio sam šest finala, ali sam bar došao dotle. Najpametnije je prihvatiti poraze sa istom smirenošću kao i pobede i nastaviti sa radom, a prošlost ostaviti iza sebe. Bio sam u finalu Vimbldona, US Opena, borio sam se oba puta, posebno sada. Idem u Španiju srećniji nego što sam bio posle Vimbldona, jer mislim da mogu da pobedim Novaka uskoro. Posle Vimbldona nije bio takav slučaj“.






    Španski teniser je istakao da se nije najbolje osećao tokom finala, a da je vrtoglavica mnogo uticala na njega u četvrtom setu.

    Bio je ovo težak meč. Ali, fizički, mentalno i po svemu ostalom, mislim da je bio veoma kvalitetan. Čestitam Novaku, bio je odličan“.

    Nadal je naglasio da sada ima jasan cilj pred sobom.

    Šest puta zaredom me je pobedio i to sigurno boli. Ali, radiću vredno svakog dana sve dok se to ne promeni. Tako da imam cilj sada, biće teško da promenim situaciju, ali je sve jasno i to će me motivisati da budem još bolji“.

    Drugi teniser sveta je prokomentarisao i mišljenje mnogih da je Đoković podigao tenis na novi nivo.

    Već sam rekao hiljadu puta, ne znam, da li je podigrao tenis na novi nivo. Sigurno je da je fantastičan i njegov nivo igre je veoma visok. Kada jedan igrač igra sa tolikim samopouzdanjem i kada pobeđuje u mečevima koje bi mogao da izgubi, teško će neko ponoviti takvu sezonu. Prihvatam sve to i prihvatam izazov i rad koji mi sledi“, rekao je Nadal.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  12. #87

    Odgovor: US Open 2011

    Citat Digi-Grobar kaže: Pogledaj poruku
    Nadal je igrao jako dobro,ali ga je Novak ponizio što ga je u tom njegovom najboljem izdanju učinio potpuno nemoćnim.
    Ne pred drugima.Prosto je Nadal ponižen i nemoćan pred samim sobom.
    izvini,ali ovo je glupost
    nadalovo najbolje izdanje svakako nije ovaj mec
    Osim toga,za razliku od Federera,Nadal ume da podnese poraz sportski i da ne daje iritantne i neumerene izjave
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  13. #88

    Odgovor: US Open 2011

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Digi-Grobar kaže: Pogledaj poruku
    Nadal je igrao jako dobro,ali ga je Novak ponizio što ga je u tom njegovom najboljem izdanju učinio potpuno nemoćnim.
    Ne pred drugima.Prosto je Nadal ponižen i nemoćan pred samim sobom.
    izvini,ali ovo je glupost
    nadalovo najbolje izdanje svakako nije ovaj mec
    Osim toga,za razliku od Federera,Nadal ume da podnese poraz sportski i da ne daje iritantne i neumerene izjave
    Molit ću vas lepo - gde ste vi to videli sportki odnos prema porazu ?
    Koja to gesta ili izraz na licu Nadala govori o vašeem viđenju njegove sprtske ličnosti,
    Dok je Nadal pobeđivao i bilo je te ličnosti ali sada joj nema ni traga.
    Tako ja vidim njega sada.

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  14. #89

    Odgovor: US Open 2011

    ako neko ne kaze da je u pitanju sreca (kao sto je onomad rekao Federer) nego da je dao sve od sebe i da je izgubio od boljeg,zar to nije izjava na mestu?
    ako neko kaze da je izgubio s razlogom i da ce nastaviti da jos intenzivnije trenira ,ako neko cestita na pobedi a nicim je ne umanji,zar to nije sporski?

    koliko se secam,Djokovic je proslo godine lomio rekete kad je izgubio?

    volim mirne i dostojanstvene igrace
    takav je bio Borg
    takav je bio Ivan Lendl
    sad volim Nadala

    Djokovic je bez sumnje covek izvanrednih kvaliteta,i nemam nista protiv proslavljanja pobede,priznanja i aplauza
    uglavnom navijam za njega
    ali ne cini li Vam se da javnost pocinje sa preterivanjem u svojoj euforicnosti?

    i slusam juce odnog komentatora o tome kako Nadal skuplja tacne i kako moze da pozove gomilu ljudi na rucak
    je li to normalno?
    prizemni,najnizi pokusaj humora time sto omalovazavamo drugog
    bljak
    i fuj

    dakle,gotivim Noleta,divim se uspehu
    ali mi je muka od kratkog pamcenja,od minimiziranja tudjeg uspeha i od pravljenja bozanstva
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  15. #90

    Odgovor: US Open 2011

    U slavu Đokovića i Nadala


    Reeves Weideman | The New Yorker
    Paklena atmosfera na "Artur Eš" stadionu, u njujorškom Flašingu. Zastrašujući Đoković i nemoćni Nadal. Nova generacija teniskih navijača i slavlje malo puta viđeno posle teniskih turnira.
    Želeo bih da bude kao ono finale Vimbldona, rekao mi je prijatelj ulazeći na "Eš" stadion, na finale Otvorenog prvenstva SAD.



    To znači: Nadam se da je publika glasna i pomalo sirova. Mislio je na meč između Patrika Raftera i Gorana Ivaniševića iz 2001. godine koji je odložen zbog kiše i koji je igran na "People's Monday" (dan posle druge nedelje na turniru).
    Skoro svih 10.000 karata podeljeno je tada po "lutrijskom sistemu" obožavaocima koji su čekali u redu, a koji su pridavali malo pažnje renomeu koji je uživao centralni teren.
    Delovalo je obećavajuće, kada je u ponedeljak ispred kioska kod "Eš" stadiona još čekao dvocifren broj ljudi, iako je nacionalna himna već bila odsvirana.
    Publika je bila bučnija, pijanija i manje opterećena teniskim protokolom nego bilo koja publika na Otvorenom prvenstvu u poslednje vreme. Činilo se da su se navijači najviše zabavljali nadmetanjem čiji će se urlik poslednji čuti pre nego što Đoković ili Nadal odserviraju, radovali se servis greškama, a usred poena razlivale su se erupcije oduševljenja.
    Igrači su se žalili na buku i osvetljenje na stadionu, koje je uključeno ranije nego obično, kao i na odsjaj stakla lože gde su bili Oven Vilson, Alek Boldvin i Ben Stiler.
    Oba igrača su sa takvim smetnjama, uglavnom, izlazila na kraj tapkajući loptice. Nadalov rekord tokom meča je bio 22, Đokovićev 27 udaraca o tlo. Na kraju krajeva, igrači nisu imali puno izbora do da serviraju uprkos pomahnitaloj publici, ali su ipak čekali koliko su god mogli. Treći gem u drugom setu trajao je više od 17 minuta. Tokom turnira, Đoković je setove dobijao za dvadesetak minuta, Rodžer Federer je jedan dobio za svega 18.
    Nadal se oduvek osećao opuštenije u prijatnom, gotovo "majorkanskom" spokoju Vimbldona ili Rolan Garosa nego u sirovom žagoru koji vlada na "Ešu". On je oličenje reda i discipline: pre svakog meča se istušira hladnom vodom, navuče obe čarape na identičnu visinu i sam namesti "grip" na svih šest reketa koje će poneti na teren.
    (Nevezano, ali takođe zabeleženo u Nadalovoj autobiografiji: "Hvatam sebe kako mnogo piškim, nervozno, ponekad pet-šest puta za sat vremena".) On je, svakako, bio uzdrman atmosferom, ali je mnogo strašniju pretnju predstavljao čovek koji se nalazio sa druge strane mreže.



    Jedan od aspekata Đokovićeve igre koji nije moguće u potpunosti sagledati posredstvom televizije je način na koji on pokriva teren. Viši i od Federera i od Nadala, on je najbolji atleta u dominantnom triju, sa rasponom ruku, koji od njega, kada izađe na mrežu, načini razgranato drvo akacije sa neverovatno brzim refleksima.
    Gađajući Đokovićev forhend i bekhend, ili pokušavajući da ga lobuje, Nadal je bio bespomoćan. Sa osnovne linije nije prošao ništa bolje. Prva dva seta je bilo gotovo teško gledati. Bio je tu vrhunski sportista, drugi na svetu, i čovek koji obično igra na visokom nivou, ali koji je ovde bio prepušten na milost i nemilost protivnika. To je moralo biti obeshrabrujuće.
    Publika je želela da se Nadal izbori makar za četvrti set - vimbldonski meč je trajao svih pet - ali je veći deo vremena bila na strani Đokovića. Ovo je bila dramatiča promena u odnosu na meč od pre tri godine, kada ga je publika glasno izviždala jer se blago narogušio na Endija Rodika, koji se, takođe, blago narogušio na njega.
    Među navijačima bilo je Srba, ostali su želeli da Đoković osvoji ovaj trofej po prvi put, još više ih je bilo jednostavno očaranih njegovim igrama u 2011. godini, a neki su se potajno nadali da će potpuno zatajiti.
    Đoković je pobedio u četiri seta i kući odneo treći grend slem ove sezone, ali ne preterano teatralno. Bacio je reket na stranu i spustio se na kolena, zazuzevši položaj kakvog anđela koje ljudi običavaju da drže na kredencima, što je bio i prvi trenutak od početka meča kada je prestao da se kreće. Oba igrača su, posebno, pomenula 11. septembar i ostali izuzetno pristojni, na način na koji je ova generacija teniskih šampiona odlučila da se ponaša.



    Đoković je upravo krunisao verovatno najbolju sezonu koju je neki teniser ikada odigrao i učinio je to, zavisno od toga koga pitate, zahvaljujući obnovljenom samopouzdanju, dijeti bez glutena ili sedenju u posebnoj svemirskoj kapsuli. "Da vam objasnim", rekao je posle meča, "prošle noći nisam jeo ništa što sadrži gluten, večeras će biti dosta glutena i alkohola".
    Prisutna publika je, nesumnjivo, bila spremna za proslavu. Grupa od oko stotinu srpskih navijača zauzela je jedno od dva stepeništa kojima se izlazi sa stadiona. Stotine drugih koji su pokušavali da napuste stadion, zaglavili su se u gužvi. Navijači su pevali, nosili srpske zastave i obeležja, jedan je bio dvojezičan, u pokušaju da se pomire sa Nadalovim navijačima - "Vamos Nole". Oni su uzvikivali "Srbija, Srbija" i "Nole, Nole", pre nego što su počeli sledeću pesmu.
    Otpevali su više od deset potpuno originalnih pesama. Poslednja je zvučala, otprilike, kao da je izvodi Tom Kruz u baru u filmu "Top gan", sa Novakom Đokovićem kao Keli Mekgilis. Masa navijača se našla pored fontana ispred stadiona "Eš", gde je desetak mladih ljudi skinulo majice i počelo da njima maše, četvoro sredovečnih je nosilo srpske vaterpolo kapice čvrsto zavezane.
    "Momci, treba da obučete majce", upozoravao je čuvar koji je prolazio kroz masu. Niko se nije obukao, tako da je čuvar prestao da ih upozorava. "Sjajno... Napred Srbija", rekao je potom nemoćni čuvar.

    izvor: RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. US Open 2015.
    Autor davorjanka u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.07.2015, 15:25
  2. Australija open !!!
    Autor zjovan29 u forumu Spomenar
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 29.01.2012, 22:32
  3. Serbia Open 2011
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 02.05.2011, 19:34
  4. US Open 2010.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.09.2010, 21:57
  5. US Open 2009
    Autor starsica u forumu Spomenar
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 15.09.2009, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •