US Open 2011 - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 98

Tema: US Open 2011

  1. #61

    Odgovor: US Open 2011

    5 minuta prije kraja meca Mondo je objavio ovo


    sreca pa je neko uhvatio ekran



    a hoce da budu prvi.... e pa ne moze )






    ps: kad neko za sebe kaže da je povreljiv izvor.
    kad neko za sebe kaže da samo istinu piše.
    kad neko iz ljubavi prema Novaku piše pa radost što je izgubi ne može sačekati ni kraj ???
    pitam se samo gde je sedište ovog dnevnika ???

    izvor:lajk.ba/novost

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  2. #62

    Odgovor: US Open 2011


    US OPEN: Novak je Feniks... Novak je supermen




    Đoković gubio 0:2 u setovima, pa izjednačio. Spasio dve meč lopte u petom setu na servis Federera i pobedio - 6:7, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5.



    Za Novaka Đokovića ne postoji nemoguće! Dokazao je to u polufinalu US opena, jer je uradio nemoguće - gubio je 0:2 u setovima od najboljeg tenisera u istoriji, uspeo da izjednači, zatim je u petom setu spasio dve meč lopte na servis Rodžera Federera i ponovo napravio preokret.

    Zato je Novak Đoković najbolji igrač današnjice i zato će igrati u finalu US opena - 6:7, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5.


    Za četvrtu gren slem titulu, a prvu u Njujorku u trećem finalu boriće se protiv boljeg iz duela Rafael Nadal - Endi Marej.

    Federer je mogao samo da čestita ipak trenutno većem divu, koji je zatim zaplesao u areni najvećeg teniskog stadiona sveta, Artura Eša.

    A zaista su obojica divovi. Švajcarac opet igra kao sat, kao u najboljim danima, ali se namerio na diva sa druge planete - Novaka Đokovića.

    Najbolje su se proveli neutralni ljubitelji tenisa, jer su videli vrhunsku predstavu, sigurno jednu od najboljih ikada. A oni koji su navijali za jednog od aktera, bez dileme su bili na ivici srčanog udara.

    Skoro četiri sata trajala je borba titana, a i statistika pokazuje da je ipak pobedio bolji. Jer, u "vinerima" bili su skoro izjednačeni (49-48 za Federera), ali je Švajcarac mnogo više grešio (59-35). Đoković se izborio za 12 brejk lopti, polovinu ih iskoristio, a Federer tri od pet.

    "Najveća pobeda ove godine. Dva seta sam zaostajao. Ubrzao sam, počeo bolje da igram i pobedio", bile su prve reči najbolje svetskog tenisera posle desetog trijumfa u 25. meču sa Federerom.

    Predočio je recept kojim je došao do preokreta i četvrte pobede nad Švajcarcem u poslednjih pet duela.

    "Preuzeo sam rizik. Imali smo sličnu situaciju kao i prošle godine. Kockao sam se, pa ako uđe – imam šansu, ako ne – izgubio sam".

    Gledaoci na Artur Ešu većinom su navijali za Federera.

    "Publika je bila sjajna, bučna. Ovo je najveći stadion u našem sportu. US open je poseban zbog galame i hvala vam".

    Bilo je rano da posle antologijskog trijumfa odmah počne da razmišlja o finalu, koje će se igrati u ponedeljak.

    "Znam i Nadala i Mareja. Sedeću i uživaću dok budem gledao njihov meč. Nadam se da će igrati dugo, bar koliko i nas dvojica".

    Đoković se zatim nadovezao u mikrofon "Prve srpske televizije".

    "Na ovakvim mečevima je važan svaki trenutak i svaki trenutak je preloman. On je veličina, dugo godina je osvajao ovaj turnir i pridobio dosta publike na svoju stranu. Tu podršku je iskoristio, ja sam osetio pritisak i naparvio par neiznuđenih grešaka".

    Upuitan kako se vratio posle "minus dva seta", odgovorio je:

    "Ne znam kako sam se vratio, napravio sam nekoliko riterna, on nekoliko grešaka i dobio sam meč".

    PRVI SET - 7:6 ZA FEDERERA



    Posle izjednačene borbe u 12 gemova u kojima nije bilo brejkova, Đoković i Federer su odigrali taj-brejk.

    Federer je do prvog mini brejka došao za 2:0 - Đoković je lopticu poslao u mrežu. Novak je uzvratio već za 2:2. Ponovo je Švajcarac stekao prednost - 4:2. Sjajnim bekhendom je naterao protivnika na još jednu grešku.

    Nedugo zatim treći reket sveta došao je do 6:3 i tri set lopte. Novak je spasio dve na svoj servis, a onda i treću na servis rivala posle sjajne kombinacije udaraca i ubitačnog forhenda.

    Naredna dva poena dobili su serveri što znači da se Novak suočio i sa četvrtom set loptom i - ponovo se izvukao. Međutim, onda je Federer napravio mini brejk (7:6) i došao do pete prilike da "overi" set, drugi put na svoj servis. To je i učinio posle 55 minuta - 9:7.

    DRUGI SET - 6:4 ZA FEDERERA



    U trećem gemu Federer nije realizovao dve brejk lopte, ali jeste treću - 2:1.

    Posle sat i 25 minuta igre i Đoković se izborio za šansu da oduzme servis protivniku. I odmah je iskoristio - 3:3.

    Međutim, odmah u sledećem, sedmom gemu Federer je ponovo napravio brejk, i to bez izgubljenog gema - 4:3. To mu je bilo dovoljno da dobije i drugi set, koji je trajao 45 minuta - 6:4.

    TREĆI SET - 6:3 ZA ĐOKOVIĆA



    Već u drugom gemu, na servis Švajcarca, vodila se velika borba i posle pet izjednačenja, Novak je iskoristio treću brejk loptu - 2:0.

    Beograđanin nije imao problema u gemovima na svoj servis, igrao je znatno sigurnije nego u prva dva seta i zato je posle 43 minuta prepolovio zaostatak - 6:3.

    ČETVRTI SET - 6:2 ZA ĐOKOVIĆA



    Nastavio Novak u sjajnom ritmu i odmah napravio brejk - 1:0. Nije se zaustavio, "mleo" je protivnika i ponovo mu oduzeo servis - za 4:1.

    Mogao je najbolji svetski teniser i ranije da privede set kraju, jer je na 5:1 imao još dve brejk, tačnije set lopte, ali se tada Švajcarac razigrao. Ipak, to mu je bilo dovoljno da set produži za još jedan gem u kome je Novak iskoristio četvrtu set loptu - 6:2.

    Bio je to najkraći set, trajao je 34 minuta.

    PETI SET - 7:5 - ZA ĐOKOVIĆA



    Ponovo su se snage izjednačile, igrači su prikazivali sav svoj raskošan kvalitet. Dobro su servirali i zato su obojica osvajala svoje servis gemove.

    Tako je bilo sedam gemova...

    A onda je sa dva neverovatna poena Švajcarac došao do 0:30, zatim Novak napravio duplu servis grešku, a Federer iskoristio šansu - 5:3.

    Odmah zatim 30-godišnji teniser iz Bazela imao je dve meč lopte. Đoković se odbranio, došao do jedne, pa druge brejk lopte, iskoristio je i neutralisao zaostatak.

    Uzdrmanog rivala je onda nokautirao. Izjednačio je na 5:5, napravio brejk za 6:5 i osvojio četvrti uzastopni gem za konačnih 7:5.

    (MONDO, foto Guliver/Getty images, Beta/AP)

    izvor:mondo

    ps. nedugo posle prve vesti i brisanja isti "poverljivi" izvor napoše stvarno činjenično stanje !!!

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  3. #63

    Odgovor: US Open 2011

    Ništa novo Nadal izbacio Marija


    Drugi teniser sveta Rafael Nadal pobedio je škotskog tenisera Endija Marija sa 6:4, 6:2, 3:6, 6:2 u polufinalu US opena.



    To je 13. trijumf Španca u 17. okršaju sa Marijem, a ove godine ga je već dobio u polufinalima Rolan Garosa i Vimbldona.
    Za odbranu titule u Njujorku Nadal će igrati sa Novakom Đokovićem, kojeg je dobio u prošlogodišnjem finalu, ali i od kojeg je izgubio pet finala ove godine. Okršaj za titulu na programu je u ponedeljak.
    Još jedan veoma sličan meč odigrali su Nadal i Mari: viđeno je mnogo razmena udaraca od kojih zastaje dah, neverovatne kontre, promene ritma i vineri iz nemogućih pozicija, ali suština je ostala ista Španac je bolje igrao prelomne poene i zasluženo je slavio.

    Škotski teniser ispunio je obećanje, odigrao je mnogo agresivnije nego na Vimbldonu, ali i dalje nije imao snage da vrhunski odigra najvažnije poene to se najbolje ogledalo u propuštene tri brejk prilike na startu drugog seta, kao i u neiskorišćenoj brejk šansi na startu četvrtog seta.

    Sa druge strane, Nadal je pokazao staru vrlinu da na Grend slem turnirima iz meča u meč diže formu, a naročito impresivna njegova igra bila je u prva dva seta. Španac se impresivno kretao, sjajno se branio, ali je uglavnom birao i pravi trenutak za napad.

    Na kraju, Nadal je slavio posle tri časa i 34 minuta igre. Maljorčanin je ukupno osvojio 20 poena više (126-106), realizovao je 6 od 18 brejk prilika, a imao je 31 viner i 23 neiznuđene greške.

    Mari je iskoristio 2 od 10 šansi za brejk, a upisao je 44 direktna poena i 55 grešaka.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  4. #64

    Odgovor: US Open 2011


    US Open: Serena i Samanta za titulu



    Amerikanka Serena Vilijams i Samanta Stosur iz Australije sastaće se u finalu poslednjeg Gren slema sezone, US Opena.




    Vilijamsova je do prilike da se bori za titulu došla pobedom nad prvom teniserkom sveta Karolinom Voznijacki sa 6:2, 6:4.
    Stosurova je u polufinalu slavila protiv Nemice Anđelike Kerber sa 6:3, 2:6, 6:2.
    U okršaju bivše i sadašnje najbolje teniserke na WTA listi, Vilijamsova je u potpunosti dominirala i Dankinji nije dala ni šansu da je ugrozi. Amerikanka je zbog bolesti opasne po život veći deo ove godine odsustvovala sa terena, ali je u Njujorku pokazala da je taj period iza nje i sasvim zasluženo će se boriti za svoju četvrtu titulu na US Openu. Aamerička teniserka je na poslednjem Gren slemu prethodno trijumfovala 1999, 2002. i 2008. godine.

    Vilijamsova je potpuno dominirala protiv Voznijacki, o čemu svedoči i da je prvi set završila sa 15 vinera, dok Dankinja nije imala nijedan. Osvajačica 13 Gren slem titula meč je završila sa 34 vinera, u odnosu na samo pet prve teniserke sveta. Trijumf Amerikanke nije nijednog trenutka dolazio u pitanje, iako je pri rezultatu 5:3 u drugom setu servirala za meč, ali je svojim greškama dozvolila Dankinji da joj se primakne. Ipak, već u narednom gemu, brejkom je došla do novog finala u Njujorku.

    Iako su mnogi očekivali lak prolaz Samante Stosur u finale, Australijanka se dosta pomučila protiv Anđelike Kerber iz Nemačke. Posle relativno lako osvojenog seta, na isti način Stosurova je dozvolila Kerberovoj da se vrati, ali je u odlučujućem setu sprečila iznenađenje. 27-godišnja australijska teniserka tako je postala prva Australijanka posle Vendi Turnbul i 1977. godine koja će igrati u finalu US Opena.

    Finalni meč u konkurenciji teniserki igra se u nedelju od 20.30 časova po srednjeevropskom vremenu.


    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  5. #65

    Odgovor: US Open 2011

    Federer: "Trebalo je da pobedim"


    Rodžer Federer bio je izuzetno razočaran posle propuštene dve uzastopne meč lopte i poraza od Novaka Đokovića u polufinalu US opena.



    Dešava se. Zato svi i gledamo sport, zar ne? Zato što ne znamo ishod i svi imaju šansu do samog kraja".
    "To je ono što volimo kod sporta, ali nekada ume da bude vrlo okrutno i teško. Danas je to mene stiglo. Poraz boli, ali u redu je. Moglo je da bude gore. Moglo je da bude finale.

    Ovo mora da boli. Kako se sada osećaš i gde misliš da ti je meč izmakao?

    Čudno mi je da moram da objašnjavam ovaj poraz jer imam osećaj da je trebalo da pobedim. Ali to je što je. On se vratio, igrao je dobro, a ja nisam igrao tako dobro na samom kraju. Naravno da sam razočaran, ali mogu samo sebe da krivim.

    Izgledalo je kao da preuzimaš kontrolu u petom setu. Koliko je razočaravajuće što nisi uspeo da održiš taj momentum?

    Da, imao sam kontrolu, nisam mogao ništa više da uradim. Ispalio je jedan udarac i cela stvar se promenila. Čudno je kako to ide, ali dobar turnir je iza mene. Voleo bih da sam u finalu i da imam šansu da osvojim trofej, što nije slučaj sada. Moram da prihvatim to i da nastavim dalje.



    Kada neko pogodi takav forhend na meč lopti, je li u putanju sreća, rizik ili možda samopouzdanje?

    Samopouzdanje? Da li se šalite? Mislim, molim vas. Vidite, neki igrači odrastu igrajućo tako. Sećam se kada sam gubio juniorske mečeve gube sa 5:2 u trećem setu, a onda počnu da šamaraju loptice. Iz nekog razloga tad sve ulazi u teren jer je to način na koji su naučili da igraju kada su u zaostatku. Ja nikada nisam igrao na taj način. Verujem u moto da će se vredan rad isplatiti jer na početku karijere nisam možda uvek radio najviše što sam mogao. Zato je meni veoma teško da razumem kako neko može da odigra takav udarac na meč lopti. Ali možda on to radi već 20 godina, tako da je to za njega normalno. Morate njega da pitate.

    Jesi li video Novakovu reakciju nakon tog vinera iz forhenda, šta misliš o tome?

    Vidim verovatno 2 posto toga što on ili drugi igrači rade jer sam koncentrisan na svoju rutinu i ne gledam šta drugi rade. Nije me briga. Dok god je u granicama sportskog, nije me briga. Ne znam šta je uradio, tako da to nije problem.



    Možeš li da uporediš ovaj poraz sa onim od Conge na Vimbldonu?

    Ista stvar, mislim da sam danas igrao u redu. Možda sam bolje igrao na Vimbldonu, ali opet, drugačija je podloga, drugačiji rival. Osećam da danas nije trebalo da izgubim, za razliku od Vimbldona. Na Vimbldonu nisam imao brejk prednosti ni u trećem, ni u četvrtom ni u petom setu, a danas sam imao. Bio sam na jedan servis do pobede. Ipak, ja brzo prebolim poraze, Vimbldon me nije snuždio.

    Imao si mnogo dobrih pobeda, dobrih serija, ali bez Grend slem titule ove godine. Kako bi ocenio ovu sezonu?

    To je sjajno pitanje. Mislim da su četvorica najboljih imali odlične sezone na Grend slem turnirima. Imao sam ozbiljne šanse da uradim nešto više, ali stigao sam i do finala i do polufinala. Na nekima sam mogao da idem i skroz do trofeja. Možda je bila teška godina jer sam gubio neke ključne mečeve u važnim delovima sezone. Nije prvi put da se to dogodilo, i ranije sam gubio važne mečeve, ali sam ih većinu dobijao tokom karijere.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  6. #66

    Odgovor: US Open 2011

    Đoković: "Najveći trijumf do sada"


    Novak Đoković napravio je neverovatan preokret i drugu godinu u nizu eliminisao je Rodžera Federera u polufinalu US opena.



    Na konferenciji za medije posle meča Novak je govorio o spektakularnom vineru kojim je spasao prvu od dve meč lopte, o odnosu sa publikom u Njujorku, a rekao je i da je ovaj trijumf nad Federerom najveći u dosadašnjem delu sezone.
    Prošle godine rekao si da si na meč lopti zatvorio oči i išao na viner. Šta si razmišljao pred prvu meč loptu danas?

    Da, imam običaj to da uradim na meč loptama, izgleda da deluje, haha. Bila je slična situacija kao prošle godine. Morao sam da preuzmem rizik, bio sam vrlo blizu odlaska kući. On je servirao, vodio sa 40:15, ali uspeo sam da pogodim taj neverovatni forhend koji me je vratio u meč. Dobio sam malo energije od publike i uspeo sam da uzvratim. Morao sam da ostanem pozitivna, definitivno nisam želeo da se ponovi Rolan garos, Poslednja dva gema bila su neverovatna.



    Reci nam nešto o veri u sopstvene udarce, da si sposoban da preuzmeš takav rizik, Rodžer je bio zapanjen kako si odigrao na prvoj meč lopti?

    Kada igrate sa nekim kao što je Rodžer, morate da iskoristite šanse kada se ukažu ili ćete izgubiti meč. Neću da kažem da sam kontrolisao prvi set jer to nije istina. On je servirao za meč i vrlo lako sam mogao da izgubim. Ali to se dešava kada dva vrhunska tenisera igraju u ovoj fazi turnira nekoliko poena odlučuje pobednika.

    Je li ovo jedna od najvećih pobeda u tvojoj karijeri?

    Uzevši u obzir sve okolnosti, ovo je moja najveća pobeda u 2011. godini, definitivno tako mislim.

    Zašto?

    Jer sam gubio sa 2-0 u setovima, a tokom karijere nisam dobio mnogo mečeva kada sam gubio sa 2-0. Rekli ste da se to poslednji put desilo pre pet-šest godina, tako da... Naročito protiv Rodžera, čijeg kvaliteta smo svi svesni, on vam ne dozvoljava da pobedite kada ima prednost od jednog ili dva seta. Kada kontroliše meč, ima samopouzdanja i teško je vratiti se. Ali uspeo sam da odigram bolje, da odigram neverovatno u trećem i četvrtom setu. Onda sam osetio da je pravi trenutak. Trenutak da podignem nivo igre i da pokažem šta znam, a to se isplatilo.



    Vratimo se na prvu meč loptu izgubio si gem na svoj servis bez dobijenog poena, publika nije na tvojoj strani i frustriran si. Je li u tom udarcu bilo besa i frustracije? I šta si razmišljao kada si mahao prema publici posle toga?

    Bilo mi je potrebno malo energije sa tribina. Jeste normalno očekivati da malo više navijaju za njega jer je pet puta osvajao turnir i veliki je šampion. Gledaoci ga svuda vole, naročito ovde, tako da je to u redu i nije iznenađenje. Ali u nekom trenutku sam osetio da mi je potrebno malo podrške gledališta kako bih pokušao da se vratim u meč. I vratio sam se. Forhend ritern ne mogu da vam objasnim jer ne znam kako se dogodio, Pročitao sam mu servis, snažno sam udario lopticu i ona je srećom završila unutra.

    Da li si u nekom trenutku meča pomislio da ćeš izgubiti? Takođe, da li ti je tvoja serija pobeda ove godine pomogla danas?

    Slagao bih kada bih rekao nisam pomišljao kako ću izgubiti. Bilo je nekoliko situacija kada sam pomislio da ću izgubiti, naročito kada je imao meč lopte. Ali uvek ja važno ostati pozitivan, ostati miran i verovati u pobedu.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  7. #67

    Odgovor: US Open 2011


    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  8. #68

    Odgovor: US Open 2011

    Titula Melceru i Pečneru


    Austrijanac Jirgen Melcer i nemački teniser Filip Pečner pobednici su otvorenog prvenstva SAD u konkurenciji parova.
    Rano jutros u Njujorku, u finalnom meču, savladali su poljski dubl Mariuš Firstenberg / Marsin Matkovski sa 2:0 (6-2, 6-2).




    Ceo meč trajao je svega 49 minuta a Melceru i Pečneru to je druga titula na Gren slem turnirima. Prvu svu osvojili prošle godine u Vimbldonu.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  9. #69

    Odgovor: US Open 2011

    Sledeći Nadal


    Španac Rafael Nadal biće protivnik Novaku Đokoviću u finalu Otvorenog prvenstva SAD u tenisu pošto je jutros u drugom polufinalnom meču savladao Endija Mareja iz Britanije sa 6-4, 6-2, 3-6, 6-2.
    Prethodno, najbolji teniser današnjice, srpski as Đoković, u duelu za pamćenje, pobedio je Švajcarca Rodžera Federera sa 6-7 (7-9), 4-6, 6-3, 6-2, 7-5.



    Finale poslednjeg ovogodišnjeg Gren slem turnira igra se u ponedeljak.
    Govoreći o polufinalnom meču Novak Đoković je rekao da je morao rizikovati u protiv Rodžera i da je morao da razmišlja pozitivno da bi pobedio i plasirao se u finale Otvorenog prvenstva SAD.



    "Morao sam da rizikujem, bio sam jako blizu povratka kući, a on jeservirao i vodio je 40:15. Uspeo sam da pogodim taj fantastični forhend ritern koji me vratio. Dobio sam i malo energije od publike i izborio sam se za svoj povratak. Morao sam da ostanem pozitivan i definitivno nisam želeo da se ponovoi Rolan Garos".
    "Ovo jeste jedna od najvećih pobeda u karijeri i, u ovim uslovima, najveća ove godine. Zašto? Zato što sam bio u zaostatku dva seta, a nisam dobijao mnogo mečeva u svom životu kada sam gubio 2:0...Naročito protiv Rodžera, jer svi znamo ko je on. Kada ima set ili dva prednosti, ne dozvoljava vam da pobedite. Kada on kontroliše meč...jako je teško vratiti se u njega. Ali, uspeo sam da igram bolje, da 'promenim brzinu' i uspeo sam da odigram dva neverovatna seta, treći i četvrti...Tada sam osetio da je pravi trenutak da krenem napred i pokažem šta znam, i to se isplatilo", rekao je Đoković.



    Prvi nosilac turnira u Njujorku opisao je šta mu se dešavalo početkom trećeg seta, kada je gubio 2:0 u setovima, a potom je uspeo da napravi brejk i povede.
    "Na ovom nivou takmičenja, par poena odlučuje o pobedniku. Kada je on imao dva seta prednosti, pokušavao sam da ubedim sebe da mogu da se vratim u meč. Dobro sam se osećao fizički, a imao sam motivaciju - polufinale Ju-Es Opena, pun stadion, uzbudljiv meč, tako da sam morao da se borim, a to sam i uradio. Mislim da sam se opustio kad sam napravio taj brejk početkom trećeg seta. Počeo sam da pogađam udarce koje sam do tada promašivao, a on je počeo da greši. Tada su se stvari promenila i to se dešava", objasnio je Đoković.
    Prvi teniser sveta rekao je da je u petom setu morao da iskoristi energiju publike, iako je ona bila uglavnom na strani Federera.



    "Trebalo mi je malo energije od publike. Normalno je da su malo više na njegovoj strani, jer je on ovde pobeđivao pet godina. On je najveći igrač ikada...mislim, ne treba trošiti reči na Federera.
    Publika ga svuda voli, a naročito ovde, tako da je to u redu. Nisam bio iznenađen. Ali, u jednom trenutku mi je trebalo malo energije od publike da se vratim u meč, i uspeo sam. Ne znam ni da objasnim kako sam pogodio taj forhend ritern...Pročitao sam mu servis, bio sam na lopti, morao sam da udarim jako i to je prošlo, na moju sreću", rekao je Đoković.
    Novinare je zanimalo da li je pomišljao da će izgubiti, na šta je on odgovorio pozitivno.
    "Slagao bih ako bih rekao da nisam pomislio da ću izgubiti. Bilo je nekoliko situacija i trenutaka kada sam mislio da gubim, a to sam pomislio i kada je imao meč lopte. Uvek je važno biti smiren, ostati pozitivan i verovati da možeš da pobediš", rekao je Đoković.
    Protivnik Đokovića u finalu biće Rafael Nadal, a Đoković je novinarima ispričao kako bi igrao protiv njega.



    "Samo ću probati da igram svoju igru, za koju znam da je dovoljno dobra da ga pobedi. Dokazao sam to ove godine na tri različite podloge, tako da verujem da imam dobru šansu. Moram da izađem na teren sa verom da mogu da pobedim. Ali, znate, govorimo o igraču koji je u karijeri osvojio 10 grend slem titula, a ima tek 25 godina i ovde brani trofej. Tako da će meč biti težak", rekao je Đoković.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  10. #70

    Odgovor: US Open 2011

    Stosur osvojila Ju-Es Open


    Veliko iznenađenje, za njega se pobrinula mlada Australijanka. Samanta Stosur trijumfovala je na Otvorenom prvenstvu SAD pošto je u finalu savladala Amerikanku Serenu Vilijams sa 2:0 u setovima - 6:2, 6:3.
    Stosur je osvojila prvi glen-slem, ukupno treći WTA trofej u karijeri, nakon što je prethodno pobedila na turnirima u Čarlstonu i Osaki. Trenutno deseta teniserka sveta od ponedeljka će preuzeti sedmu poziciju na WTA listi.



    Do najvećeg uspeha u karijeri Australijanka je došla relativno lako. Pronašla je dobitnu formulu protiv favorizovane Amerikanke igrajući strpljivo i precizno, ali joj je posao olakšala i Vilijams, koja je napravila neuobičajeno veliki broj grešaka.



    Snažnim udarcima i sigurnim servisom Stosur je veoma brzo dobila prvi set, da bi u drugom prekretnicu napravila u sedmom gemu kada je brejkom došla do prednosti od 4:3. Vilijams je pokušavala da se vrati u meč, ali joj ništa nije polazilo od ruke, tako da je Australijanka na kraju slavila potpuno zasluženo.



    Stosur (27) je prva Australijanka pobednica Ju Es Opena od 1973. godine, kada je trijumfovala Margaret Kort. Poslednja teniserka iz te zemlje koja je pobedila na nekom gren-slem turniru bila je Ivon Gulagong 1980. godine u Vimbldonu.



    Titula u ženskom dublu na ovogodišnjem gren-slemu u Njujorku pripala je Amerikankama Lajzel Huber i Lizi Rejmond, koje su u finalu savladale zemljakinju Vanju King i Jaroslavu Švedovu iz Kazahstana sa 2:1 u setovima - 4:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:3).
    Finale muškog singla između Srbina Novaka Đokovića i Španca Rafaela Nadala na programu je večeras od 22 sata po našem vremenu.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  11. #71

    Odgovor: US Open 2011

    Stosur u neverici


    Australijska teniserka Samanta Stosur rekla je da ju je pobeda na Otvorenom prvenstvu SAD ostavila bez reči i da još ne može da veruje da je osvojila poslednji grend slem sezone.
    osvojila svoju prvu grend slem titulu u singlu. Najveći uspeh na najvažnijim turnirima do sada bilo joj je jedno finale. Vilijamsova je pobednica 13 grend slem turnira i važi za jednu od najboljih teniserki svih vremena.



    "Ne mogu još da dođem do reči. U stvari, ne mogu da poverujem da sam osvojila ovaj turnir. Neverovatan je osećaj da izađem na teren i odigram kako sam odigrala. Mislim, uvek sam htela i nadala se, ali mi je neverovatno da sam to i uradila", rekla je Stosur novinarima u Njujorku.

    "Osećala sam pre meča da sam autsajder, tako da zbog toga bila malo opuštenija nego u svom poslednjem grend slem finalu. Mislim da sam uspela mnogo da naučim iz iskustva Rolan Garosa. Morala sam da verujem da postoji šansa. Pomoglo mi je i što sam je dva puta pobedila u prošlosti", rekla je Stosur.
    Ona je priznala da je pobeda došla lakše nego što je očekivala. "Naravno, kad sam pomišljala na pobedu, nisam mislila da će to biti 6:2, 6:3, to je sigurno. Posle prvog seta sam sela i osećala sam kako mi srce lupa u grudima. Pomislila sam: 'okej, imam set prednosti. Sada imam šansu da pobedim u sledeća dva'", opisala je Australijanka.
    Stosur je bila uspešna dubl igračica i u karijeri je osvojila dva grend slema u toj konkurenciji, ali je priznala da je uvek sanjala o uspešnom singlu.

    "Sve vreme dok sam igrala dubl, želela sam da budem dobra singl igračima. Imala sam velike uspehe u dublu i to je bilo fantanstično, ali onda sam se razbolela (od Lajmske bolesti 2007.) i morala sam to da prebolim, a nisam želela ništa da prepuštam slučaju. Sada vidim da je bila ispravna odluka da sledim svoje snove i dobijem veliku nagradu", rekla je Stosur.

    U finalu sa Serenom Vilijams desio se ispad, pošto je Amerikanka viknula pre nego što je Stosur udarila loptu koju nije uspela da vrati, što je protivno pravilima i zbog čega se svađala sa sudijom.

    "Ne znam ko je bio u pravu. Sve se desilo jako brzo. Pokušavam da vratim svaku loptu i svaki udarac. Mislim da sa pravom postoje pravila tenisa. Sudija je donela takvu odluku ako je mislila da je u pravu... Ne sećam se celog poena i ne znam da li bih uspela da vratim. Sve tamo se dešava jako brzo", rekla je Stosur.
    Vilijams nije novinarima otkrila šta se u prošlosti dešavalo sa tom sudijom, iako je na terenu rekla da je ona "ponovo" protiv nje. Ceo incident opisala je kao žar borbe.

    "Svi smo jako napeti tamo. Bila sam zaista unesena i svi žele da urade dobro. Znam da ja jesam. Samo sam pokušavala da uradim najbolje što mogu. Dala sam 100 odsto...Ne sećam se šta je bilo ranije sa sudijom, obećavam da bih vam rekla da se sećam", rekla je Amerikanka.



    Serena Vilijams nije novinarima rekla da se kaje zbog ružnih reči koje je rekla sudiji. "Uzbuđena sam što sam ponovo ovde i što sam došla do finala. To je veliko iskustvo za mene. Žao mi je što sam izgubila, ali ništa nisam mogla da uradim danas. Mislim da je Sem igrala jako, jako dobro...Ne sećam se ni šta sam rekla sudiji...Bilo je finale, bilo je napeto... izgleda da ću morati da idem na 'Jutjub' da vidim šta je bilo", rekla je Vilijams.
    Ona je ipak priznala da je njena protivnica bila bolja, ali nije želela opravdanja na novinarske primedbe da je igrala kasno uveče, onda imala jutarnju konferenciju za novinare i probleme sa prstima na stopalima.

    "Bila sam malo umornija nego što sam očekivala, ali neću da nalazim opravdanja. Stvarno hoću da kažem da je Sem danas zasluženo pobedila jer je igrala zaista dobro. Bio je malo naporan taj prelaz, ali ne mislim da bi napravilo razliku. Verovatno bih se samo kretala malo brže", rekla je Serena Vilijams.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  12. #72

    Odgovor: US Open 2011

    Novak ili Nadal, ko osvaja trofej?


    Prvi teniser sveta Novak Đoković i branilac titule Rafael Nadal igraće finale US opena u ponedeljak od 22 časa po srednjoevropskom vremenu.



    Španac u međusobnom skoru vodi sa 16-12, ali je Đoković ove sezone dobio svih pet mečeva, i to pet finala.
    Maljorčanin će se boriti za svoju 11 Grend slem titulu, a Novak za četvrtu, treću ove sezone.
    Srpski teniser je na putu do finala izbacio Nilanda, Berloka, Davidenka, Dolgopolova, Tipsarevića i Federera.

    Pokušaću da igram svoju igru znam da sam dovoljno dobar da ga pobedim, dokazao sam to ove godine na tri različite podloge, tako da verujem da imam dobru šansu. Moram da izađem na teren sa verom da ću trijumfovati. Ipak, govorimo o teniseru koji je osvojio 10 Grend slem titula, a ima samo 25 godina, izjavio je Đoković.



    U prošlogodišnjem finalu Nadal je slavio sa 3-1, po setovima 6:4, 5:7, 6:4, 6:2.

    On je branilac titule. Mislim da ga nikada nisam video da bolje servira nego na celom prošlom turniru i u našem finalu. Mnogo toga zavisiće od mog i njegovog servisa. Ali biće težak meč.

    Nadal je do sada na turniru izgubio samo jedan set, od Endija Marija u polufinalu, a eliminisao je Golubjeva, Maua, Nalbandijana, Milera, Rodika i spomenutog Marija.

    Španac ulogu favorita prepušta Đokoviću.

    Novak igra sa velikim samopouzdanjem. Ove godine nisam imao sreće protiv njega, igrali smo u pet finala i svaki put je on pobedio. Nisam zadovoljan kako sam mentalno ulazio u mečeve sa njim ove godine jer u nekim trenucima nisam verovao u sebe 100 posto. To ću pokušati da promenim u ponedeljak, ali je on ipak favorit.



    Nadal je rekao da mu pet poraza koje je doživeo od Đokovića ove sezone predstavljaju problem.

    Ti porazi su uticali na mene jer kada se sve to dešavalo, sve manje i manje sam verovao u sebe i stvarao sam manji broj šansi protiv njega. Jer, kada verujete onda trčite više, pogađate šta treba i jednostavno sve je drugačije. Imam svoju igru, a zahvaljujući njoj sam ga i pobeđivao ranije. Važno je da budem psihički jak, da se borim za svaku loptu, verujem u pobedu i možda ću uspeti da je ostvarim.

    Baš kao i prošle godine, Nadal diže nivo igre kako se turnir bliži završnici, a na vrhuncu forme bio je u mečevima sa Rodikom i Marijem. Fantastično se kretao, što mu je omogućilo neke neverovatne pasing udarce, napadao je sa više samopouzdanja i ponovo je delovao neustrašivo.



    Sa druge strane, Đoković je pregrmeo triler sa Rodžerom Federerom, spasao je dve meč lopte i takav trijumf sigurno mu je još pojačao veru u sebe, i onako veoma snažnu nakon silnih uspeha ove sezone. Ohrabruje to što je Novaku servis u duelu sa Švajcarcem funkcionisao malo bolje nego u prethodnom delu turnira.

    Za očekivati je da Nadal psihološki spremnije uđe u meč sa Đokovićem nego što je to bio slučaj na Vimbldonu i zato bi dobijen prvi set mnogo značio srpskom teniseru. Da bi to ostvario, Novak će morati da igra umereno agresivno i blizu osnovne linije, kao što je to činio u prethodnim ovosezonskim mečevima.

    Jedno je sigurno, očekuje nas novi spektakl ponedeljak, 22 časa, Novak Đoković Rafael Nadal.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  13. #73

    Odgovor: US Open 2011

    Gledao sam ceo Nadalov meč protiv Mareja i dobio utisak da se Marej sam pobedio. Da budem jasan to je samo utisak jer ponekad igrati protiv Nadala možeš ne koliko želiš nego koliko ti on to dozvoli.Novak je protiv Nadala prolazio kroz sve faze.
    Danas je drukčije, danas će Nadal igrati koliko mu dozvoli Novak.
    Danas će Novak pokazati zašto je naj-naj i time poručiti ostalima da zaborave na neki uspeh protiv njega i skorašnju smenu na vehu.

    Kao i uvek uz Novaka i neka se ponovi ovo:


    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  14. #74

    Odgovor: US Open 2011

    US Open 2011: 16 fotografija sa lica mesta





    Zelena i plava boja teniskog terena, i crvena boja Djokovicevih patika dala je pun vizuelni spektrum ovoj servi. Bele sare po terenu i senka Noletovog tela u punoj brzini dosledno su prikazale energiju koju tenis zahteva.



    Jedna od prednosti igranja na najvecim terenima je prostor koji vam je dostupan iza linije za serviranje. Rafael Nadal je protiv Endi Rodika zbog njegovih bombasticnih servi morao da stoji dosta daleko iza te linije, ali mu je na terenu Arthur Ashe stadiona iza ledja ostalo jos puno mesta.



    US Open je prvi uveo nocno igranje tenisa, i samim tim podelio sve nase teniserske dane ovde u Njujorku na dnevne i nocne meceve. Kad se dnevni mecevi na Arthur Ashe stadionu zavrse, navijaci sa tog ogromnog stadiona izlaze na sporedne izlaze, dok ispred glavne kapije hiljade drugih navijaca cekaju da njihov nocni tenis pocne.



    Fotelja koja vas ceka sa leve strane Wilson radnje u sredini ovog teniskog centra. Fotelja je potpuno funkcionalna i posetioci rado sednu, mada obicno samo dovoljno dugo da se fotografisu.



    Jedna od tradicija, ako to mozemo tako da nazovemo, ovde na US Openu je ovaj dirizabl to jest balon koji u toku dana sporo kruzi i nadlece ceo teniski centar, i uzi deo Queens-a. Sa donje strane mu se nalazi ogroman ekran na kom se vrte razne reklame. Pre par godina, zbog velikog broja izgubljenih kisnih dana, na dnu je jednostavno pisalo "Kiso, skloni se!"



    Novinarski radni dan cesto traje po 12-14h pa osim voza broj #7 kojim mozete iz teniskog centra da stignete do Menhetna ili Kvinsa, organizatori su takodje obezbedili autobuse, kojima uz malo srece i jos manje saobracaja mozete da stignete nazad do Menhetna za oko pola sata. Mnogi novinari na autobusima nastavljaju da rade, jer je od pre par godina postala dostupna WIFI mreza.



    Ovako izgleda pogled sa, moze se reci, najgoreg sedista na Arthur Ashe stadionu. Cena za ovo sediste za sutrasnje finale izmedju Novaka Djokovica i Rafaela Nadala je u ovom momentu otprilike $200 dolara. I sa ovog sedista se u tenisu sasvim fino moze uzivati, jer na oba kraja imate ogromne ekrane na kojima se mec uzivo prenosi. Mozete mnogo lakse od onih na skupljim sedistima da izadjete po hranu ili do WC-a, a ako ustanete i pogledate ka zapadu, u daljini mozete da vidite siluetu jednog od najinteresatnijih gradova na svetu, Njujorka.



    Ovaj teniski turnir posvecuje puno prostora i vremena svim teniserima, ukljucujuci i tenis za osobe sa raznim vrstama hendikepa.



    Sto smo blizi kraju ovog US Opena, sve je vise i vise pobednika u raznim kategorijama tenisa. Na Arthur Ashe stadionu ostala su jos dva velika finala za muski i zenski singl, dok se na sporednim terenima proslavljaju neki drugi sampioni. Ove godine na US Open je doslo oko 1400 akreditovanih novinara, tako da je velika sansa da ce svakog tenisera u nekom momentu neko da slika ili intervjuise.



    Kako organizatori nadju nove nacine da ograde terene na kojima teniseri treniraju, tako ljubitelji tenisa nadju nove nacine da te barikade i prepreke nadmudre. Sa stadiona gde su se godinama okupljali da sa visine gledaju Nadala, Federera ili Djokovica, ove godine navijacima to vise nije tako lako jer su povecali ogradu i dodali debele plave prekrivace. Ali izmedju tih prekrivaca ima dovoljno mesta da se bar sa jednim okom ili proguranim fotoaparatom vidi malo tenisa.



    Ove godine Njujork obelezava 10. godisnjicu napada na World Trade Center. Tim povodom na Arthur Ashe terenu dodali su natpis '9/11/01' kao blagi podsetnik publici i gledaocima sirom sveta sta se nedaleko od ovog centra tog dana desilo.



    Osim mnogih kamera koje su deo Hawk-Eye sistema kojim teniseri mogu da provere da li je loptica sletela gde sudija kaze da jeste, na vrhu Arthur Ashe stadiona takodje se nalaze kamere koje pripadaju Njujorkskoj policiji, i kojima motre na sva zbivanja u ovom centru.



    Ovih dana dok je padala kisa, publika nije imala sta da gleda, teniseri nisu imali sta da igraju, a izgleda ni kuvari nisu imali kome da kuvaju. Ovaj kuvar je odsutno gledao daleko od teniskih terena, i samo klimnuo glavom kao znak da je OK da bude fotografisan.



    U odredjenim momentima u toku teniskog meca, cela grupa linijskih sudija ustaje sa svojih plavih stolica i odlazi na neki drugi teren, da sudi u nekom drugom mecu. U istom momentu na teren ulazi zamena, grupa koja dolazi sa nekog treceg terena. Tako sudijama ne postane dosadno i predvidivo, cime bi im u toku meca opala koncentracija.



    Svakih devet gemova u mec se ubacuju nove loptice, i to je obicno jedini momenat kad su svih sest loptica na okupu, na zemlji leze i cekaju tenisera koji ce sa njima da nastavi da servira.



    Sa bilo kog sedista sa vrha Arthur Ashe stadiona mozete da uzivate u tenisu, ili da se okrenete i uzivate u lepom pogledu na Njujork.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  15. #75

    Odgovor: US Open 2011

    US Open: Djokovic: "Najvise boli poraz od velikog rivala"



    (Djokovica su veceras pratile razne zvezde: Heineken, Dusan Vemic, i muzicar P. Diddy)

    "Da pricamo malo o basketu, a?"


    Novak Djokovic je razgovor sa novinarima i veceras zapoceo na temu kosarke. Posle pet uzbudljivih i napetih setova, bilo je lako razumeti ga da mu se nije puno pricalo o tenisu. Bilo mu je medjutim svakako lakse nego Federeru, sedeo je na istoj stolici sa koje je Svajcarac do pre 15 minuta mukotrpno odgovarao na novinarska pitanja sa nekarakteristicno tihim glasom i bez direktnog pogleda u oci. Novaku je jedino bilo krivo da nece sutra stici da gleda okrsaj nasih i turskih kosarkasa u Litvaniji, ali osim toga bio je odlicnog raspolozenja.

    - O cemu si razmisljao kad si gubio 2:0?


    "Razmisljao sam o mecevima koje sam imao u proteklih par godina protiv Federera, kad sam bio u situaciji da gubim 2:0 da nisam uspeo da se vratim. Nisam zeleo da se ta istorija ponovi, pogotovo ne mec koji smo imali na Rolan Garosu koji je bio tesan i u kom sam imao sansu da se vratim i da odvedem taj mec u pet seti, imao sam sanse da pobedim. Verovatno mi je bilo potrebno takvo iskustvo da izvucem pouke i da znam sta da radim u ovakvom mecu. Moram da budem pozitivan i da verujem u svoje kvalitete i u svoje udarce i da iskoristim priliku kad je dobijem. I to se danas desilo. "

    - Koliko je bilo tesko igrati protiv njega i protiv publike? Publika je izgleda njega vratila u mec?


    "Mislim da je to istina. On nista nije uradio na 4:3 u petom setu, ja sam mu poklonio gem. Platio sam na neki nacin cenu neiskustva u takvim situacijama pod pritiskom publike ali sam uspeo da se vratim posle neverovatnog forhend winnera iz returna i u tom trenutku sam prodobio malo podrske publike. To mi je trebalo. Na ovakim mecevima protiv igraca koji su u teniskom vrhu, pogotovo protiv Federera koji je ljubimac publike, treba malo podrske, to nije nikakva tajna."

    - Federer u svojoj konfereniciji za stampu nije spomenuo tebe i dao ti kredit sto si pobedio. Da li ti mislis da su se odnosi medju vama promenili od kako si ti postao #1?

    "Pravo da ti kazem, ja sa Federerom nikad nisam imao neki odnos u privatnom zivotu. Uvek sam imao korektan odnos. Ja njega cenim kao igraca, kao nekog ko se nosi sa pritiskom. Kapa dole za sve sto je postigao. Sa Nadalom sam imao i i dalje imam prisniji odnos nego sto imam za Federerom. Ali mi smo rivali. Na kraju krajeva, najvise boli poraz od velikog rivala. Na kraju ipak treba biti korektan i cestitati."

    - Taktika protiv sledeceg protivnika?

    "Uzdam se u srpsku trecu srecu. Ovo je verovatno turnir na kojem sam u kontinuitetu pravio najbolje rezultate. Igram peto polufinale. Odgovara mi podloga, odgovaraju mi uslovi, i nemam razloga da ne verujem u pobedu. Ova godina je najbolja u mojoj karijeri i samopouzdanje mi je na visokom nivou i to trebam da iskoristim da osvojim US Open trofej. Ucinicu sve da se njega domognem."

    - Kada dobijes podrsku od publike kao sto si dobio u petom setu, koliko taj momenat posle traje?

    "Zavisi od reakcije. Bila je pozitivna reakcija publike sa puno energije i tom trenutku sam osetio da mec moze da se okrene."

    - Da li mozes da opises preokret u trecem setu, pravio si ranije mnogo gresaka, a posle vrlo malo?


    "To je psiholoska prednost koju steknete kad igrate na ovako velikim mecevima protiv sampiona kao sto su Federer, Mari, Nadal i drugi. I ako imam samo 24 godine, osecam vec da imam vrlo bogatu karijeru i da imam puno dobrih meceva, imam Grand Slam titule, i mogu da kazem da imam neophodno iskustvo koje mogu da iskoristim u mecu. Nikad nisam dobio Federera kad sam gubio 2:0, i zato je ova pobeda sladja."

    - Da li ti prija da pratis druge sportove da odmoris mozak? Mnogi u nasoj kosarkaskoj reprezentaciji prate tebe...

    "Kako da ne. Kao profesionalni sportista, pratimo nase kosarkase koji igraju evropsko prvenstvo. Mi smo narod koji mnogo ocekuje. Tako je i kod mene. I ja ocekujem zlato, ocekujem prvo mesto. Upravo zato sto sam u nekoj situaciji u svom sportu u kom znam da ja imam mnogo ocekivanja, znam kako se oni osecaju. Imamo vrlo kvalitetnu ekipu. Posto nasi sutra igraj1u rano, ja cu da ih sanjam i da im u snovima pruzim podrsku. Iskreno se nadam njihovoj pobedi. Imamo sjajnu generaciju u kosarci sada. Nije potrajalo dugo da vec dodjemo opet do velikih uspeha. To me raduje jer smo mi nacija kosarke."

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. US Open 2015.
    Autor davorjanka u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.07.2015, 14:25
  2. Australija open !!!
    Autor zjovan29 u forumu Spomenar
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 29.01.2012, 21:32
  3. Serbia Open 2011
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 02.05.2011, 18:34
  4. US Open 2010.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.09.2010, 20:57
  5. US Open 2009
    Autor starsica u forumu Spomenar
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 15.09.2009, 12:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •