Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

Prikaz rezultata glasanja: Šta će građani Srbije izabrati?

Učesnika ankete do sada
5. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Kosovo i Metohiju

    0 0%
  • EU

    5 100.00%
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 49
  1. #1

    Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Iako bi ovo trebalo da bude lažna dilema, imajući u vidu kako stvari funkcionišu u našoj politici i u našoj državi, sasvim sigurno je da će dilema 'vera ili večera' još jednom biti pred Srbima. Mnogima, pa i meni je odavno bilo jasno da ne može i Kosovo i EU, da se u EU ne može bez NATO i da će Srbija morati da ispuni sve što pred nju bude stavljeno od strane Brisela i da neće biti vajld karte za ulazak Srbije u EU. Sada je i zvanično rečeno, Srbija ne može u EU dok ne uspostavi sa Kosovom sve odnose kakve je uspostavila sa okolnim državama inače ništa od EU. Da li na izborima, referendumu ili na neki treći način Srbi će morati da odluče između ulaska u EU i nepriznavanja Kosova i borbe za teritorijalni integritet. Kakve su vaše prognoze, da li će narod birati Kosovo ili nastavak evroatlantskih integracija?



  2. #2

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Ни од кога није тражено одустајање од дела народа и земље, неће бити ни од Србије. Дакле, и једно и друго.

    Мислим да је ово лажна дилема. А не би требало ни да се поставља, јер по мени одустајање од било ког дела српског народа или српске земље није уопште опција.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #3

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Pa ja se bojim da ovo nije lažna dilema. Prvo što je od Srbije zatraženo je ukidanje naših institucija na KiM. Kako odmičemo sa integracijama, sve su jači pritisci da Srbija 'uredi svoje odnose sa Kosovom' onako kako se od nas u Briselu očekuje, govori se da EU ne želi još jedan Kipar, a pre ispunjavanja prvih postavljenih uslova nema ništa ni od datuma otpočinjanja pregovora sa EU, nema ništa od kandidature! Pored stranih zvaničnika i domaći čelnici dobro nam znanih NVO i političkih partija, mediji nam sve više ukazuju na nešto što nam preko njih poručuju iz svetskih centara moći. Po meni, odustajanje isto tako nije opcija, ali pitanje je šta misli većina građana. Bojim se da ne bude ona 'vera za večeru'.



  4. #4

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    После деценије испирања мозга, можда и постоји нека дилема да ли би неки већи део народа одустао од Косова, уз све продату причу "ми не бисмо, ал све је то ионако давно изгубљено".

    Но свеједно, свако пристајање на ову дилему и избор између ове две ствари је равно велеиздаји. То је као да ставиш на референдум да ли да опет стрељаш 7000 Срба и Цигана у Крагујевцу. Апсолутно неприхватљиво.

    Што се тиче страних центара и њихових домаћих "НВО" испостава, наравно да шире своју пропаганду односно раде оно за шта су плаћени.

    Србија може да нормализује максимално односе са косовским Албанцима и њиховим институцијама, ако се не варам, и Кипар нормализује односе са окупираним севером државе. Али то не значи и признање.

    Сем тога, идиотско је само пристајање на причу "ЕУ неће нови Кипар". То је исто као рећи да Турској смета подела Кипра. Па ви сте тај Кипар таквим направили стоко безрепа. ЕУ је учествовала у стварању срања на Косову, врло активно, па богме нек учествује и у решавању, а не да пристајемо на будалаштине типа "не желе нови Кипар".
    Сем тога, нек се Меркелова окане тога ко ће бити председник општине Лепосавић а ко виша медицинска сестра у дому здравља Звечан, и нек помогне повратак избеглих и протераних на Косово, и поштовање њихових људских права.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #5

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Može i treba Srbija da normalizuje odnose koliko je god to moguće (mada sa ovim teroristima koji vladaju Kosovom khm...) ali je vrlo izvesno da će se dogoditi situacija da smo na pragu EU, ili čak pre toga da se pred Srbiju stavi uslov priznanja Kosova. E onda imamo situaciju 'eto već smo pred vratima EU a Kosovo ionako već godinama nije naše' a na sve to dodaj i pranje mozga koje će da traje i traje i bude sve intenzivnije i eto ti. Pogledaj šta je brainwash uradio u CG za vrrrlo kratko vreme pa ti je jasno o čemu pričam. Jednostavno, oni neće menjati politiku pritisaka na Srbiju jer ona daje rezultate... a narod kakav nam je



  6. #6

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Može i treba Srbija da normalizuje odnose koliko je god to moguće (mada sa ovim teroristima koji vladaju Kosovom khm...) ali je vrlo izvesno da će se dogoditi situacija da smo na pragu EU, ili čak pre toga da se pred Srbiju stavi uslov priznanja Kosova. E onda imamo situaciju 'eto već smo pred vratima EU a Kosovo ionako već godinama nije naše' a na sve to dodaj i pranje mozga koje će da traje i traje i bude sve intenzivnije i eto ti. Pogledaj šta je brainwash uradio u CG za vrrrlo kratko vreme pa ti je jasno o čemu pričam. Jednostavno, oni neće menjati politiku pritisaka na Srbiju jer ona daje rezultate... a narod kakav nam je
    Неће се десити та ситуација да нам траже признање "НДК". А ако буду тражили, неће га добити.

    Народ нам је добар какви га воде. Народ је добар како нам испирају мозак. Проблем је у елити. Највише Срба који мисле да треба признати НДК је изгледа међу позоришним редитељима, не међу сељацима.

    Не треба страховати од народа већ од оних који би такав референдум расписали.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #7

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Narod uveliko bira EU. Koliko znam tamo se odselilo preko 300000 ljudi a na Kosovo niko...
    Back in red!

  8. #8

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Ne znam da li je iko ovde konstatovao činjenicu da se Kosovo otcepilo od Srbije još pre 12 godina, da ni jedan zvaničnik RS ne može da ode dole jer bi ga neko roknuo u čelenku i da je ako KiM ostane u sastavu RS situacija sledeće:
    1. Imali bismo barem 25 posto šiptarskih poslanika u skupštini, koji bi nam se najebali mile majke pa bi Bože pravde verovatno bila pevana na albanskom, što bi predstavljalo izuzetnu prigodu za sve nas, a albanski bi bio zvaničan jezik, i mogli bismo da se ubijemo svi redom.
    2. Imali bismo u vladi obaveznog bar jednog šipca koji bi u kancelariji držao zastavu albanije

    Osim ako neki genije nije planirao da ih sve poroka i da onda na Kosovu više ne bude 10% Srba već da ih bude 100% što je nemoguće, sve da se isele svi šiptari koji su se naselili posle bombardovanja.

    Nisam znao da se u okviru iste države promet sa jedne na drugu teritoriju carini, i u Poreskoj Upravi RS tretira kao izvoz, svaki promet na Kosovo, a to je možda neformalno, a li ipak predstavlja priznanje nezavisnosti te države.

    Nije nas zajebao ni Boris Tadić glede Ksosva niti nas je zajebao Koštunica ni Živković, ni Đinđić pre njih, čak ni nesrećni Sloba, zajebao nas je sin naših naroda i narodnosti koji je dozvolio prelaz albanskih izbeglica preko prokletija, koji je takođe uskratio pravo da se 400000 srpskih izbegliza vrati na Kosovo posle II svetsog rata, kao i ustavom iz 74. gde su Kosovu data prava konstitutivne jedinice u okviru SFRJ, a Srbiji ograničćena sva prava i uskraćene mnoge ingerencije na toj teritoriji.

    Nije nam takođe ni Tadić, ni svi pobrojani kriv, što se nije lobiralo svih oih decenija, nego su nas prejebali svi koji nisu žurili na gradski prevoz, između ostalih i šiptari koji su za tu vrstu hobija dali ogromne novce, te nas još uz to pobedili biološkim putem, iskoristivši sve mane srpskog društva i gramzive srpske vlasti od kad je Srbije, kojoj je bilo bitnije sve osim rešavanja srpskog pitanja na Kosovu.
    Uzevši u obzir sve navedeno, mi smoga popušili na Kosovu priznali ga ili ne, to je istina koja nije lepa, a li je istina sa velikim I.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #9

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam da li je iko ovde konstatovao činjenicu da se Kosovo otcepilo od Srbije još pre 12 godina,
    Не, чекали смо тебе да нам отвориш очи.
    1. Косово се није отцепило већ је стављено под старање УН.
    2. И у тих 12 година које помињеш на Косову живе стотине хиљада Срба за чија права Србија мора да се бори свим средствима, све и да се Косово осам пута отцепило.

    da ni jedan zvaničnik RS ne može da ode dole jer bi ga neko roknuo u čelenku
    Маса их иде доле, редовно. А и да не иде, није битно.

    i da je ako KiM ostane u sastavu RS situacija sledeće:
    1. Imali bismo barem 25 posto šiptarskih poslanika u skupštini, koji bi nam se najebali mile majke pa bi Bože pravde verovatno bila pevana na albanskom, što bi predstavljalo izuzetnu prigodu za sve nas, a albanski bi bio zvaničan jezik, i mogli bismo da se ubijemo svi redom.
    2. Imali bismo u vladi obaveznog bar jednog šipca koji bi u kancelariji držao zastavu albanije
    1. Шта је проблем да албанска национална мањина има своје посланике у скупштини? Имају их и Мађари и муслимани и Цигани, па шта? Све су то грађани ове земље.
    2. То није само застава Албаније, већ и албанског народа, и ја против те заставе немам ништа. Ако поштовање албанског народа значи да морам да поштујем и ту заставу, ја ћу да поштујем и ту заставу. Ја немам ништа против Албанаца већ против терориста и убица.

    Nisam znao da se u okviru iste države promet sa jedne na drugu teritoriju carini, i u Poreskoj Upravi RS tretira kao izvoz, svaki promet na Kosovo, a to je možda neformalno, a li ipak predstavlja priznanje nezavisnosti te države.
    Не представља.

    Uzevši u obzir sve navedeno, mi smoga popušili na Kosovu priznali ga ili ne, to je istina koja nije lepa, a li je istina sa velikim I.
    Узевши у обзир све наведено, да се није дигла највећа светска сила са све слугама, Косово би и данас било под контролом државе Србије. Е видиш, ТО је разлог због ког данас доле постоји некаква НДК, а не ово што хоће да нам наметну да мислимо. Нисмо га попушили док не признамо да смо га попушили. Сем тога, све и да јесмо, Србија мора да штити своје грађане доле, своје границе и своју земљу. До следеће прилике. Да смо овако мислили 1650, данас би се сви звали Самир или Алија. А ако тад нисмо мислили тако, не видим разлога да тако буде и сад.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #10

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Не, чекали смо тебе да нам отвориш очи.
    Tu sam da pomognem

    1. Косово се није отцепило већ је стављено под старање УН.
    2. И у тих 12 година које помињеш на Косову живе стотине хиљада Срба за чија права Србија мора да се бори свим средствима, све и да се Косово осам пута отцепило.
    Pod staranje UN, jako zanimljiva konstatacija, a gde ti je vojska i policija na KiM? Mislim na srpsku vojsku i policiju, m?
    Ni Kina nije nikada priznala Tajvan, pa ipak Tajvan postoji kao nezaivsna držva već nekoliko decenija, čisto da te obavestim.

    A gde ja to pomenuh, molim te napiši mi da se ne treba boriti za prav Srba na Kosovu?

    1. Шта је проблем да албанска национална мањина има своје посланике у скупштини? Имају их и Мађари и муслимани и Цигани, па шта? Све су то грађани ове земље.
    2. То није само застава Албаније, већ и албанског народа, и ја против те заставе немам ништа. Ако поштовање албанског народа значи да морам да поштујем и ту заставу, ја ћу да поштујем и ту заставу. Ја немам ништа против Албанаца већ против терориста и убица.
    Ma nije problem, osim što bi nas pojeli za 20 godina, pa ćemo postati nacionalna manjina.

    Ma nije valjda zastava albanskog naroda? Svaka čast, a hajde mi sad navedi jednu jedinu državu gde je istaknuta zastava nacionalne manjine na uštrb zastave države većinskog naroda, i to u državnim institucijama? Ne smeta meni njihova zastava, ali u Albaniji, u Srbiji mi smeta (naravno tu mislim da se nalazi u državnim institucijama), nemoj se ljutiš, jer je to zastava strane države.

    Не представља.
    Inače carinski promet, se odvija, ako nisi znao, isključivo zmeđu različitih država, jok u okviru jedne države, pa makar imala 100 federalnih, autonomnih ili bilo kakvih drugih jedinica.

    Узевши у обзир све наведено, да се није дигла највећа светска сила са све слугама, Косово би и данас било под контролом државе Србије.
    Da se nije moja baba udala za mog dedu, možda se ne bi ni udala, mislio sam da ne voliš hipotetičke situacije.


    Е видиш, ТО је разлог због ког данас доле постоји некаква НДК, а не ово што хоће да нам наметну да мислимо. Нисмо га попушили док не признамо да смо га попушили. Сем тога, све и да јесмо, Србија мора да штити своје грађане доле, своје границе и своју земљу.
    Ne, razlog što postoji nekakva NDK je taj što nismo dali sve od sebe da sačuvamo deo svoje teritorije i pri tom ne mislim na 99. godinu, već na nekoliko decenija unazad?

    До следеће прилике. Да смо овако мислили 1650, данас би се сви звали Самир или Алија. А ако тад нисмо мислили тако, не видим разлога да тако буде и сад.
    A šta se desilo 1650, otvori mi oči k'o Boga te molim
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #11

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Pod staranje UN, jako zanimljiva konstatacija, a gde ti je vojska i policija na KiM? Mislim na srpsku vojsku i policiju, m?
    Шта причаш ти синак? Јесте, занимљива је констатација, нема тренутно војске и полиције на КиМ. И?

    Ni Kina nije nikada priznala Tajvan, pa ipak Tajvan postoji kao nezaivsna držva već nekoliko decenija, čisto da te obavestim.
    Ал га Кина није признала.

    A gde ja to pomenuh, molim te napiši mi da se ne treba boriti za prav Srba na Kosovu?
    Па некако ти је промакло да споменеш у твојој бриљантној анализи.

    Ma nije problem, osim što bi nas pojeli za 20 godina, pa ćemo postati nacionalna manjina.
    Да, ти Албанци су надљуди.

    Ma nije valjda zastava albanskog naroda? Svaka čast, a hajde mi sad navedi jednu jedinu državu gde je istaknuta zastava nacionalne manjine na uštrb zastave države većinskog naroda, i to u državnim institucijama? Ne smeta meni njihova zastava, ali u Albaniji, u Srbiji mi smeta (naravno tu mislim da se nalazi u državnim institucijama), nemoj se ljutiš, jer je to zastava strane države.
    То је уједно и застава албанског народа, који живи у Србији и има право на своје симболе. А погледај лепо рецимо зграду општине Кањижа, приметићеш поред државне заставе и заставу која неодољиво подсећа на заставу Републике Мађарске.

    Inače carinski promet, se odvija, ako nisi znao, isključivo zmeđu različitih država, jok u okviru jedne države, pa makar imala 100 federalnih, autonomnih ili bilo kakvih drugih jedinica.
    Може да бидне ал не мора да значи.

    Da se nije moja baba udala za mog dedu, možda se ne bi ni udala, mislio sam da ne voliš hipotetičke situacije.
    Нема ту ништа хипотетичко. Није нама Косово однела ерозија после кише већ НАТО агресија.

    Ne, razlog što postoji nekakva NDK je taj što nismo dali sve od sebe da sačuvamo deo svoje teritorije i pri tom ne mislim na 99. godinu, već na nekoliko decenija unazad?
    Глупост. Разлог је НАТО агресија.

    A šta se desilo 1650, otvori mi oči k'o Boga te molim
    Делови Србије су такође били под окупацијом.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #12

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Bazilej, nemoj tražiti rupu na saksiji govoreći kakvo je trenutno stanje stvari, to smo već sto puta pretresali na kosovskim temama. Ovde je pitanje da li će narod da bira 'veru' ili 'večeru', slažem se sa yossom da će ta nazovi elita odlučivati ali njima prvo narod mora da da legitimitet. Ti si vidim već podlegao 'argumentima' zašto Srbija treba da prizna Kosovo iako to priznanje može da ima dalekosežnije posledice nego što mi mislimo. Uveren sam da će oni priznanje na kraju tražiti, daj Bože da grešim, ali mislim da će tako na kraju biti a kako će narod birati to već ne mogu da nagađam. A posle priznanja nema nazad.



  13. #13

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Ovde je pitanje da li će narod da bira 'veru' ili 'večeru', slažem se sa yossom da će ta nazovi elita odlučivati ali njima prvo narod mora da da legitimitet.
    1. Јосина животна филозофија је увек била "и вера и вечера"
    2. легитимитет власти може да да само слободан народ, у држави у којој функционише демократија, у којој су медији слободни, независни и професионални, у којој интелектуалци не причају оно што им нареди онај ко им купи шприцер и кавурму, у којој се националне институције попут САНУ, СПЦ, војске... не руинирају деценијама и намеће им се кривица за све и свашта, у којој нема манипулације, у којој власт бира народ а не тајкуни или моћни појединци. Елита се не може крити иза народа кад истим тим народом манипулише, а његове жеље и ставове игнорише. Узмимо за пример државну телевизију. Она би требал да представља и оних 50% који су за власт, али и оних 50% који су из опозиције. А она као и сви медији се понашају као да власт има 100% подршке, па стога и простора. И после народ... роткве стругане.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #14

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Zato se upravo i plašim, zbog sluđenosti naroda koji više ne zna za koga glasa. Većina populacije nema ni internet niti bilo kakva alternativna sredstva informisanja, misle da su naši mediji naši, a realno nemaju ni previše vremena da se 'ebavaju i previše razmišljaju o tome šta rade oni koje su izabrali. ja lično sumnjam da je DS odlučan da ne prizna Kosovo, za SNS sam već prilično siguran da su odlučni da priznaju, a to su momentalno dve najjače opcije pred naredne izbore. Ne mora da znači da se sve rešava u narednom mandatu, ali fitilj polako ali sigurno dogoreva i pritisci su sve jači na Srbiju. Sledeća vlada će svakako imati ogromnu odgovornost. A dopada mi se filozofija i vera i večera, samo što na žalost često nije moguća.



  15. #15

    Odgovor: Kosovo ili EU - šta će narod izabrati

    Bazilej, nemoj tražiti rupu na saksiji govoreći kakvo je trenutno stanje stvari, to smo već sto puta pretresali na kosovskim temama.
    Ovde je pitanje da li će narod da bira 'veru' ili 'večeru', slažem se sa yossom da će ta nazovi elita odlučivati ali njima prvo narod mora da da legitimitet.

    JA bih samo napis'o da će narod birati isto koliko je bir'o kada je stvorena Albanija, koju su solobodile srpska i crnogorska vojska.

    Možda ste i pretresali, ali ja je nisam pretresao, pa sad rešavam da vam predstavim svoje revolucionarno otkriće :toplu vodu

    Ti si vidim već podlegao 'argumentima' zašto Srbija treba da prizna Kosovo iako to priznanje može da ima dalekosežnije posledice nego što mi mislimo. Uveren sam da će oni priznanje na kraju tražiti, daj Bože da grešim, ali mislim da će tako na kraju biti a kako će narod birati to već ne mogu da nagađam. A posle priznanja nema nazad.
    Ti si vidim podlegao površnom čitanju mog prvog posta gde sam opisao u tri rečenice zbog čega je situacija takva kakva jeste, a narod se pita kolio se pita moje strine krava Šarulja, možda formalno, a li faktički se ne pita.


    1. Јосина животна филозофија је увек била "и вера и вечера"
    2. легитимитет власти може да да само слободан народ, у држави у којој функционише демократија, у којој су медији слободни, независни и професионални, у којој интелектуалци не причају оно што им нареди онај ко им купи шприцер и кавурму, у којој се националне институције попут САНУ, СПЦ, војске... не руинирају деценијама и намеће им се кривица за све и свашта, у којој нема манипулације, у којој власт бира народ а не тајкуни или моћни појединци. Елита се не може крити иза народа кад истим тим народом манипулише, а његове жеље и ставове игнорише. Узмимо за пример државну телевизију. Она би требал да представља и оних 50% који су за власт, али и оних 50% који су из опозиције. А она као и сви медији се понашају као да власт има 100% подршке, па стога и простора. И после народ... роткве стругане.
    Ovaj put se s tobom moram složiti ali obećavam da neću više :smoek: mora da je nekakav trenutak slabosti, oprosti

    Sledeća vlada će svakako imati ogromnu odgovornost.
    Izvini a kakva je to vlada bez odgovornosti?

    Делови Србије су такође били под окупацијом.
    Majke ti?

    Глупост. Разлог је НАТО агресија.
    Ne bi bilo zgoreg da čitaš malčice međunarodno javno pravo i da vidiš da je u doba SFRJ srpski narod jedini bio bez rešenog pitanja, npr u susednim državama glede statusa nacionalne manjine.
    A kako su se borili tamo za srpske interese, tako su se borili i unutar države, pa su proglasili nekoliko nacija i slične te neke lepe stvari

    рецимо зграду општине Кањижа, приметићеш поред државне заставе и заставу која неодољиво подсећа на заставу Републике Мађарске.
    Ok onda mi smeta i ispred opštine Kanjiža, ovo je ipak Srbija, a Mađari mi ne smetaju ni malo, samo mi smetaju obeležja strane državnosti osim ako su na eksteritorijalnim delovima.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbi, narod najstariji?
    Autor Dejan B u forumu Istorija
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 13.09.2015, 22:58
  2. Sloveni,Jedan Narod?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 09.06.2011, 16:58
  3. Rešenje za Kosovo i Metohiju
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 21:56
  4. Back to Kosovo
    Autor Cold_Steel u forumu Igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 14:20
  5. Peticija za Kosovo
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 16.03.2007, 17:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •