Lepota - nekad i sad
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Lepota - nekad i sad

    Kad sam se rodila, baka kaže da je molila Boga da imam dlakave noge kad porastem - ona kao devojka nije imala i zbog toga je jako patila, jer je to bilo na ceni. Kaže da su maljave žene važile za tempermentne i muškarci su ih rado uzimali za žene. Babina želja danas mi dođe kao usud
    Nekada je bilo na ceni da devojka bude "drusna", zaobljena, mekana, rumenih obraza i široke karlice. Svi znamo zbog čega. Danas je upravo suprotno. Meka tela zamenila su čvrsta, istrenirana u teretani.
    Postoji sijaset sličnih primera.
    Šta je zapravo lepotni ideal, nadvremenski, onaj koji ne podleže trenutnim zakonitostima epohe?
    Da li je sklad negde između? Lepota u očima posmatrača? Erotika u debelim Ticijanovim i Rubensovim aktovima ili pak u silikonskim lepoticama Playboya?
    Postoji li univerzalno lepo? Lepo nekad i lepo sad?
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #2

  3. #3

    Odgovor: Lepota - nekad i sad

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    (...)
    Šta je zapravo lepotni ideal, nadvremenski, onaj koji ne podleže trenutnim zakonitostima epohe?
    Da li je sklad negde između? Lepota u očima posmatrača? Erotika u debelim Ticijanovim i Rubensovim aktovima ili pak u silikonskim lepoticama Playboya?
    Postoji li univerzalno lepo? Lepo nekad i lepo sad?
    Teska tema. Lepa tema. Interesantna tema.
    Licno mislim da ne postoji nadvremenski lepotni ideal.

    Ali postoji nadvremenska iritacija. Nesto sto te i nakon silnog vremena toliko zaintrigira da se zamislis dublje…u sebe, u predstvu o sebi, o svetu, o lepoti, o dojmu fizicke stvarnosti. Ili kako je neko lepo rekao : „(…) predaš se osećaju i hodaš i odlaziš
    u noć, na drum, taksi il kočije
    pitanje je veka, al su oči iste i duše su iste ( …)"

    Lep je taj osecaj „vecnog pitanja“ , vecite nedorecenosti, vecite tajne.
    I ako su oci iste i duse iste, tajna nadvremenske lepote ce ostati neobjasnjiva…
    Never confuse movement with action.

  4. #4

    Odgovor: Lepota - nekad i sad

    Ja mislim da će Monika Beluči biti vanvremenski predmet balavljenja, osim ukoliko ne evoluiramo u biljčice koje će se oprašivati putem polena.


    Monikaaa...

  5. #5

    Odgovor: Lepota - nekad i sad

    Мени су облине увек на цени ...али је просто немогоће остати имун на жену са облинама....Моника Белучи савршен пример, савршене жене и безграничне лепоте....
    П.С : Ја сам мршавица, да не мисле људи да навијам Х2О на своју воденицу :П
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  6. #6

    Odgovor: Lepota - nekad i sad

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Šta je zapravo lepotni ideal, nadvremenski, onaj koji ne podleže trenutnim zakonitostima epohe?
    Da li je sklad negde između? Lepota u očima posmatrača? Erotika u debelim Ticijanovim i Rubensovim aktovima ili pak u silikonskim lepoticama Playboya?
    Postoji li univerzalno lepo? Lepo nekad i lepo sad?
    Postoji i uvek je postojalo. Lepota onoga iznutra, duše, koja se manifestuje slično vekovima.
    Kaže se da su oči ogledalo duše; ako nekoga dotaknemo to nas je nešto iznutra navelo na to, šta kažemo došlo je iz naših dubina, kako reagujemo pokazujemo šta nas dotiče.
    Brzo izgubi primat viđeno, mnogo važnije postane pokazano i rečeno.
    Neke univerzalnosti nije bilo ni kroz vekove. Srcu se nikada nije zapovedalo.
    Stoga budite ono što jeste, nosite to podignute glave i onom kome baš takva treba neće promaći.

  7. #7

    Odgovor: Lepota - nekad i sad

    Kako reče Platon: "Lepota je u oku posmatrača", tako da je to individualna stvar, šta ko smatra lepim. Ipak, za neke je to samo prirodna lepota, dok drugi čine sve da budu savršeni, tako da ne prezaju ni od estetske hirurgije na nanoklinici. Nemam ništa protiv, ako će im to podići samopouzdanje i učiniti da se bolje osećaju. Ipak, ponekad mislim da je upravo te nesavršenosti daju osobenost i neku sasvim posebnu lepotu.

Slične teme

  1. Da li ste se nekad osećali zaboravljeno??
    Autor Painkiller u forumu Pričaonica
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 15:06
  2. Šta je za tebe lepota?
    Autor Nefertiti u forumu Lepota
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 14:13
  3. Lepota ćelavosti
    Autor vladapera u forumu Lepota
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 11.08.2011, 23:42
  4. Poznate ličnosti - nekad i sad
    Autor Necromancer u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 21:48
  5. Lepota u slikama
    Autor kissigirl u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 03.10.2007, 21:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •