Slep pored ociju - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27
  1. #16

    14 Odgovor: Slep pored ociju

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Dešavalo se, nije da nije. A vremenom naučiš da bolje proceniš ljude, ali još nisam sebe naučila da ne patim kad postanem svesna te slepoće.




    Ne da nisam, naučila da ne patim.
    Nisam naučila da se i danas '' zaletim međ' vetrenjače ''.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #17

    Odgovor: Slep pored ociju

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Svi smo makar jednom bili slepi pored ociju. Grozan osecaj. Sta je to u nama sto nas zaslepi i vidimo ono sto zelimo da vidimo?
    Grozan možda, ali se svašta iz tih situacija nauči o sebi i drugima, i super bude kada sve složiš u svojoj glavi i kažeš:"Aha, ok, ovo sam naučio, ovoj personi više ič ne verujem i oslobađam jedno mesto u svom životu za neku novu svežu kojoj ću verovati i koja će me možda namagarčiti, možda neće, ali je nova i ja sam spreman(na) za to"

    I naravno da to slepilo nije samo lična stvar, ljudi su glumci, pretvaraju se, često veoma dobro, ponekada dok ne dobiju ono za čim idu ili što im treba ili dok ne saznaju nekakvu pikanteriju iz tvog života sa kojom će posle moći da mašu ko sa zastavmo i budu zanimljivi u društvu. Sve se to dešava, malo je iskrenih, pravih, dobrih to je jedna stvar, a i mi smo samo ljudi i slabašni smo, pa se desi da zažmurimo ponekada.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  3. #18

    Odgovor: Slep pored ociju

    Zaljubljenost, u dubini svoje duse zelis da verujes da je osoba u koju si zaljubljen perfektna, mislim da zato ne vidimo mane, a kada pocnes da analiziras osobu tek onda vidis pravo lice. I ne samo zljubljenost, prijateljstvo, poverenje u ljude, imam veliko poverenje ali na zalost puno puta se pokazalo da gresim.
    Poruku je izmenio Kalina, 14.07.2008 u 13:41 Razlog: slovce
    Sreca je, tiho, ponavljano uzivanje

  4. #19

    Odgovor: Slep pored ociju

    Hm, ima jedno istraživanje koje pokazuje da su ljudi najviše slepi kada gledaju sebe. Zaključak koji je izveden pokazuje da je to u neku ruku zdravo, naime manično depresivne osobe gotovo svakodnevno osećaju taj grozan osećaj koji dožive normalne srećne osobe u trenutcima kada progledaju i bivaju razočarane. Na drugom mestu su osobe koje volimo jer ih ne poznajemo dovoljno i onda ono nepoznato zamenjujemo najlepšim. To slepilo je zdravo, to je ono što nas čini srećnim. Na poslednjem mestu su naši neprijatelji, koje ocrnjujemo vidimo gore nego što stvrno jesu i ono nepoznato zamenjujemo najgorim mogućim.
    Iluzije su ono što nas čini ili srećnim ili nesrećnim, objektivnu stvarnost vide samo poptuno ravnodušne osobe.
    Ne kažu džabe "Ignorance is bliss." i "Ono što ne znaš, ne može te povrediti."

    Da ste mogli (možete) da birate, da ostanete srećni večiti slepac ili da progledate i osetite taj grozan osećaj buđenja, šta bi ste izabrali?
    Discovery is dangerous… but so is life. A man unwilling to take risk is doomed never to learn, never to grow, never to live.

  5. #20

    Odgovor: Slep pored ociju

    joj ponekad sam slepa pored ociju..mislim da ponekad zelim da verujem da su ljudi bolji nego sto zapravo jesu
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #21

    Odgovor: Slep pored ociju

    Pamtim jednom kako sam bila slijepa... Držala sam se njezinih skuta niti sama ne znam zašto a kada je naše prijateljstvo puklo, doista je bilo najbolje što mi se moglo, u tom periodu mojeg života, dogoditi. To je bilo 'prijateljeljstvo' iz vrtičkog doba. To je bila neka navika. Djeca su veoma slična u vrtiću jedna drugoj ali njihova osobnost se razvija godinama poslije i tako su naše osobnosti jednostavno otišle svaka na svoju stranu a da ja nisam bila ili nisam htjela biti svjesa toga.

    Sada nisam više toliko slijepa. Prepoznajem one karakteristike koje mi odgovaraju i koje mi pašu. Neću reći da i sada ne mogu pogriješiti. Ta ipak sam i ja samo čovjek koji ponekad i zažmiri.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #22

    Odgovor: Slep pored ociju

    Ponekad i namerno ostanem slepa,verujuci da ce se nesto promeniti.
    Dam sansu.
    I uglavnom mi se obije o glavu.

    Jesam, ponekad,iz razloga sto mi bude neshvatljivo da neko koga sam smatrala prijateljem me moze izdati.
    Sad se ne zalecem i uvek iz uglu posmatram svaku situaciju,dobro razmislim, izvagam i ako vidim ono sto zanesenoscu nisam videla do tad,brisem tu osobu iz mog zivota.Zauvek.

    Samo me malo zeza,ono sto dolazi posle ...

  8. #23

    Odgovor: Slep pored ociju

    Toliko sam usavršila sljepoću da nekad hodam pomoću štapa pored zdravih očiju.
    Svjesno ili nesvjesno, nemam pojma...jače je od mene. Ljubav, neki moj neuspjeh koji sebi ne želim da priznam...automatski upali prvo kratkovidnost, pa gluhoću...onda i oslijepim. Voljela bih da sam jaka i lucidna u svakom momentu, po pitanju ljubavi, da jasno vidim osobu onakvom kakvom je vidim nakon što leptirići odlepršaju iz stomaka...voljela bih da mogu da priznam svoje greške, ne samo da ih izreknem glasno, već da ih popravim, sebe da popravim...ali ne ide to uvijek onako kako želiš.
    Da znam gdje ću pasti, sjela bih.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #24

    Odgovor: Slep pored ociju

    ljubav je slepa
    ali mi je uvek slepoa prijala
    Ko je za jednu voznjicu

  10. #25

    Odgovor: Slep pored ociju

    Nesto sam vise puta bila slepa pored oba lepa oka i to zdrava
    Ipak, " jedno slepilo me drzalo godinama", ne zato sto nisam koristila raznorazna "pomagala"..."sociva, povecavala dioptrije i etc", nego jednostavno nisam zelela da vidim. Htela sam da budem "slepa", htela sam da se probudim jednog jutra i shvatim da je to bilo samo prolazno, da sada bolje vidim i da je slika kristalno jasna! Dogodilo se bas to, i nije mi bilo bas jednostavno da "vidim", da se naviknem na tu jasnu i cistu sliku proteklih godina!
    Nadam se da me to "slepilo", te vrste nece vise strefiti
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  11. #26

    Odgovor: Slep pored ociju

    Taj sam

    Ae sto sam bila slepa kod ociju na daljinu...moja diJoptrija od -0.75 ne domasuje bas toliko, je l' te...
    Nego sam cesto i na blizini bila jos sleplja. Jednom u bukvalnom smislu te reci...
    Nesto ocigledno i upadljivo ja nisam videla iz prve...posle ostala paF
    A i kada progledam, krene moj mali mozak da se qrci i da izigrava veliki...i uspeva, ali na kratke staze
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #27

    Odgovor: Slep pored ociju

    Nemam ja ništa protiv slepoće...meni više smeta namerno istrajavanje na nečemu što se sa km vidi da je zrelo za razlaz. Ok je dati svesno još jednu šansu...ali to podrazumeva prethodni razgovor o problemu.
    Sedeti i zabiti glavu u pesak nadajući se da će se sve srediti samo od sebe je po meni gora solucija nego "oslepeti" .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Snaga urokljivih ociju
    Autor bellissima u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 14.10.2013, 21:08
  2. Nedostaješ mi iako si pored mene...
    Autor Lady S u forumu Ljubav
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 12.07.2013, 10:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •