Leči li vas lekar ili google?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Leči li vas lekar ili google?

    Na sve strane apeluju da internet ne može zameniti posetu lekaru i da ne uzimamo lekove na svoju ruku, što je sasvim ispravno. Ali, na šalteru nas obično cimaju za sve i svašta, čekaonice su pune a često simptomi sasvim benigni i već poznati, te nam treba samo recept jer se sa punim poverenjem oslanjamo u sopstvenu procenu. Ako pak stignemo na red, često nas lekar samo 'otalja', napiše nešto nečitko a na pitanja odgovara sebi u bradu ili ćuti. Onda nam ništa drugo ne preostaje nego Google. Ne mislim da je to dobro, naprotiv. Ali ponekad ume da bude korisno.
    DakleM, ko vas leči?
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #2

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    Google me ne leči, ali me informiše. I to ne kad sam ja u pitanju, uglavnom pretražujem kad su drugi u pitanju. Prosto, volim da im nabacam neka pitanja u glavu koja možda trebaju dalje da proslede nekom od lekara.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    Svoju za sad jedinu (a nadam se i poslednju) ozbiljniju bolest sam dijagnostifikovala sama, upravo zahvaljujuci netu i sopstvenom interesovanju za medicinu, na jedvite jade iskukala uput za laboratoriju i bila u pravu, tako da na lekare uopste ne gledam kao na visa bica
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    Lečim se sam, jerbo me mrzi da guglam, a lekari su zgubidani, i više različitih mišljenja imaju oko dijagnosticiranja, nego pravnici oko tumačenja zakona.

    Poslednji le koji sam probao je diklofen, pa aposle pola sata zvekneš domaću. Alkohol mu ubrzava dejstvo i uvk mi pomogne, ali do toga sam sam došao iskustvenim putem, ni gugl ni lekari.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #5

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    Srecom pa nikad nisam nesto ozbiljnije bolovala.
    Sve one blaze varijante,sezonske,tipa viroza sama lecim .Kako sebe tako i ostale clanove porodice.Ljudi su skloni da za svaku sitnicu trce kod lekara iz straha i neznanja.
    U stanju su za obican proliv da trpe danima i cekaju da sam od sebe stane a da pritom (sa svojih dvadesetak i kusur god.) neznaju da odu u apoteku i zatraze lek ili da se tako nesto zaustavlja i cajem od gunjinog lista.
    Ja se secam da mi je mama ko detetu jos, kuvala taj caj
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  6. #6

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    Sa vatrom se ne želim igrati. Google je dobra stvarčica na kojoj se mogu informirati, upoznati sa nekim simptomima eventualne bolesti, pripremiti se što mogu očekivati. Ali liječnik je liječnik. Ukoliko sumnjam u njegovo liječenje tada tražim još jedno mišljenje. Ne ravnam se nikako po googlu.

    Nedavno smo se suprug i ja opekli jer smo striktno vjerovali onome što piše na googlu i tu smo malčice izazvali ''gnjev'' uvaženog doktora. Naime, na googlu smo naišli da se klinci sa hlhs-om moraju unutar 7 dana od rođenja operirati jer u protivnom umiru a naš je mali bio naručen tek da osmi dan po rođenju otputuje u kliniku. Na kraju je bio operiran deseti dan. Uglavnom, google ima korisnih informacija ALI liječ je liječnik.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #7

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    Ukoliko je nesto ozbiljnije u pitanju - naravno lekar. Savete svakako uvek potrazim i kod svojih prijatelja, ali i na forumima i Google-u, narocito ako je u pitanju nesto bezazlenije.

  8. #8

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    Google nikako,informacije radi samo u vezi simptoma .Lekar kad baš mora,kad su u pitanju povrede ili akutna stanja koja traju duže od 7 dana.Dosta toga sam naučila prateći doktorku ,pa kad mi se ponove tegobe,tipa dijareje ili neke viroze primenjujem način lečenja koji sam praktikovala ranije uz savet lekara.
    Biljni preparati često su bolji lek od bilo čega.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  9. #9

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    Leče me svi po malo. I doktori (uglavnom) i gogl (preko žene i njenih opservacija na netu), a pomalo i sam sebi dajem terapiju. Nešto se razmišljam da posetim i ovdašnje vračare i bele magove. Kažu da su im cene dampingške u odnosu na lekare.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    Sam svoj majstor
    Recimo,moje dete nikad nije primilo inekciju a vodila sam ga samo tri puta kod lekara,i to zbog preloma
    kad ima temperaturu ja stavljam carape u sirce pa na noge
    kad brkne u oko pa mu se zatvori,ja odem u apoteku,kupim hloramfenikol ,kapi i pogacice pa sama previjam
    kad ima proliv- caj od dunje
    kad ima grlobolju - serbet

    uopste,uzasavam se lekara
    to je najvise zato sto sam ja neopisiva kukavica i ne mogu da se suocavam nego mi je lakse da ne znam..
    ali sam i neko ko veruje da postoji farmaceutska mafija i da nas kljukaju svim i svacim ne bi obrnuli sto vecu kintu

    dakle,nit idem kod lekara a taman posla jos i da istrazujem na guglu nesto cega se uzasavam...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Sam svoj majstor
    Recimo,moje dete nikad nije primilo inekciju a vodila sam ga samo tri puta kod lekara,i to zbog preloma
    kad ima temperaturu ja stavljam carape u sirce pa na noge
    kad brkne u oko pa mu se zatvori,ja odem u apoteku,kupim hloramfenikol ,kapi i pogacice pa sama previjam
    kad ima proliv- caj od dunje
    kad ima grlobolju - serbet

    uopste,uzasavam se lekara
    to je najvise zato sto sam ja neopisiva kukavica i ne mogu da se suocavam nego mi je lakse da ne znam..
    ali sam i neko ko veruje da postoji farmaceutska mafija i da nas kljukaju svim i svacim ne bi obrnuli sto vecu kintu

    dakle,nit idem kod lekara a taman posla jos i da istrazujem na guglu nesto cega se uzasavam...
    Skoro pa od reci do reci...
    Nismo imali prelome, ali sem onih redovnih i predskolskih vakcina vodila ih kada su imali boginje...
    Jos kada sam ceru vodila za predskolsku vakcinu, a nas doktor otisao u privatnu praksu, pa smo isli kod drugog..."napali" me da je nisam dovodila jer smo se poveli za lekarA...
    Za oko....gentaculin, za proliv nanabanana, za grlo lek koji je meni spasiJo zivot...mleko/soda/mast/med...
    Ja....osmu godinu nemam zdravstvenu knjizicu...ovih dana me ganjaju da cu ostati bRez lekara ...zabole me..
    A sto se gUgla tice....jesam povremeno guglala....i onda shvatila da tu pise i Kurta i Murta...raznorazna iskustva za jednu tegobu...a ja qrate srece pa naletim na najgore...i hvala, ali ne hvala...
    Tako da...lecim se sama i sve oko sebe....mozda malo sto mi je i tata bio kirijatre....mozda genetika...mozda sreca...mozda intuicija...za sada kuckuc...
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #12

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    Kak'a sam manata...mene i zub kad zaboli o'ma se sastaje konzilijum

    Mada...gugl mi je prošle godine baš dobro došao.
    Sinak se probudio sa ukočenim vratom...prenemagao se ceo dan kao najgori crnogorac...ja ga mazala kremom protiv bolova, tešila ga...ne kukaj, budi muško!
    Međutim, njemu sve gore i gore...glavobolja, osetljivost na svetlost, povraćanje...preslišam se...liči na meningitis. E sad, znam za glavobolju, osip, povraćanje i osetljivost na svetlost, nisam im'o pojma da i ukočen vrat spada u simptome.
    Prevrtim gugl...vidim to je to...nazovem 911 čisto da proverim da li da paničim ili ne...i teta s druge strane žice mi kaže da hitna pomoć stiže za minut.
    Znači, paniči!


    Mrzim bolnice i krene nešto da me guši čim kročim na prijemno odeljenje, ali nisam gadljiva na lekare, niti sam od onih koji će da ignorišu alarm koji se s vremena na vreme aktivira u organizmu. Jednom sam se zajebala, mislila da sam mačo frajer kojem može da naškodi jedino radijacija zelenog kriptonita...i to me za malo odvelo u propas'.
    S druge strane...ne trčim kod čika doce za svaku sitnicu, niti otvaram gugl čim me zaboli glava da proverim da li imam tumor na mozgu k'o jedna budaletina iz moje ekipice ali vrlo dobro poznajem svoje telo i znam kad, gde i šta mi je činiti i da li je vreme za docu ili za čaj po dedinom receptu.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #13

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    bolje mi je da vidim djavola no lekara,manje me stra`

    a kolika sam kukavica svedoci to da sam negde u osmom mesecu umiljato pitala moju majku :"Je l mozemo mi da odustanemo od ove akcije?"

    al onda kad sam se nasla na stolu,nisam pustila ni glasa
    ne mogu i da disem i da urlam...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #14

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    Ne leči me niko!
    Godinama mi je zdravstvena "viseća"..tj. ili je mesecima neoverena ili nemam pravo da je overim a inače mi (hvala bogu) i ne služi za bilo šta.
    Čak ni sada nisam "izabrao" lekara i zabole me ukoliko to dovede do toga da "ne postojim" za ovu državu! Neće biti prvi put.
    Ukoliko, ipak, nešto sitno navučem, sam to rešavam većom količinom čaja i sutradan sam kao nov.
    Sitne povrede sam saniram, istezanje ligamenata odćopam, godinama nisam popio ni banalni Aspirin i srećom, moj organizam uspeva da se sam izbori sa sitnim neprijatnostima.
    Ne radi se o bilo kakvom kukavičluku već sebe neću da trujem samoinicijativnim uzimanjem lekova "za sve i svašta", nisam hipohondar, i nisam neko ko ne ume da podnese bol.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #15

    Odgovor: Leči li vas lekar ili google?

    Ja se lekara ne bojim, ali me mrzi da idem kod istih Poslednji put sam bila pre par godina kada me je išijas uzeo pod svoje, da ne isprimah tada one koktele injekcija protiv bolova ne znam da bi ukućani ostali u životu pored mene, imala sam nameru da ih sve podavim Nažalost, imam gomilu hroničnih bolesti, ali nisam sklona tome da ja to sad nešto kontrolišem, pijem lekove,... Sa Googlom se konsultujem po potrebi, a imam i par prijatelja/rođaka/kumova koji su medicinari pa se lečimo preko telefona Generalno, niko od ukućana nije nešto bolešljive prirode, tako da nas na sreću zaobilaze prehlade, virusi i ostala čuda od kojih većina pati.
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Google nad...
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 04.12.2012, 11:29
  2. Google translate
    Autor Turkmenbashi u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.10.2010, 12:22
  3. Šta Google zna o nama
    Autor izabelitta u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 03.10.2010, 12:23
  4. Google Buzz
    Autor Morpheus u forumu WWW
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 17:55
  5. Pekar, lekar, apotekar...
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.04.2009, 20:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •