Tequila Sunrise
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Tequila Sunrise

    Tequila Sunrise



    Poslije Margarite, Tekila Sanrajz (izlazak sunca) je vjerovatno najpopularnije mjesano pice pravljeno od tekile. Sok od svjeze iscjedjenih naranci, tekila i malo grenadine sirupa (od sipka) dovoljni su za ovo osvjezavajuce i atraktivno pice. Ako se pravilno uspe, grenadine ce prvo pasti na dno case, a zatim se polako dizati prema vrhu i razlivati. Boje su fantasticne i podsjecaju na izlazak sunca - odatle i ime Tequila Sunrise.

    Sastojci (za 1 osobu):

    # 60 ml tekile
    # 180 ml svjeze cijedjenog soka od narance
    # malo grenadine
    # 2/3 case kocke leda



    Priprema (5 min.):

    1.

    Tequila Sunrise se moze sluziti u razlicitim casama. Ova na mojoj slici je samo jedna verzija. Mozete je sluziti u obicnim casama za vodu, malo vecim martini casama (pogledajte video) ili sta vam padne na pamet. Nema pravila. Odnos tekile i soka od narance treba da je otprilike 1:3. Ja obicno pravim napamet, prvo uspem led, stavim casicu tekile i onda samo napunim do vrha sokom.

    2.

    Dakle uzmite casu i napunite je ledom do 2/3 od visine case. Uspite jednu mjeru tekile i napunite do vrha sokom od narance (3 mjere). Tekilu i sok mozete, ako zelite, prvo izmuckati u shakeru, ali nema potrebe. Uzmite flasu sa grenadinom, nagnite malo casu i polako sipajte samo malo grenadine da se sliva po unutrasnjoj ivici case prema dnu. Na taj nacin ce otici direktno na dno i onda se polako dizati prema gore. To ce dati zeljeni efekat. Tamno crvena grenadine ce se razliti kroz zuckasto narandzastu smjesu tekile i soka i tako cete dobiti vatromet boja izlazeceg sunca.

    Ako vam je lakse mozete staviti dugacku metalnu kasiku u sredinu case (da dodiruje dno) i sipati grenadinu da curi polako preko poledjine kasike. Nemojte sipati previse grenadine, mozda kasiku najvise. Ona sluzi samo da se dobije boja i da kiselkasti sipak da malo kontrasta slatkom soku od narance.

    Ako koristite kupovni sok od narance, koristite najbolju kvalitetu.

    3.

    To je to! Stavite slamku, odvijte radio do daske i uzivajte. Ako zelite, dobar fazon je namazati praznu casu kriskom narance, ali samo sa strane, ne unutra. Poloziti casu vodoravno i uvaljati je u smjesu morske soli, cayenne ljute paprike, izrendane kore od narance i cimeta. Pogledajte video. Kao sto vidite ova verzija se sluzi bez leda u martini casi, pa je zato potrebno prvo izmuckati tekilu i sok u shakeru punom leda.



    Izvor: Coolinarika
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 20.08.2011 u 12:16

  2. #2

    Odgovor: Tequila Sunrise

    Predobro ! Nesto zaista fenomenalno, ko nije probao ne zna sta propusta. Preporuka !

  3. #3

    Odgovor: Tequila Sunrise

    I? Jesi se ubio k'o Nemac od ovoga? Kakva su iskustva? Da li preterana konzumacija istog dovodi do povracanja, dijareje, seboreje i peruti?

    Ja da ti pravo ka'em, nema meni nista bez domace dunje. Dunja sunrise rulZ.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •