Zašto reč "Vojvodina" para uši? - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 101
  1. #61

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Pa zato i jesmo ovde da diskutujemo i razmenimo mišljenja i pokušamo da sagledamo situaciju iz drugih uglova. Manje više sam čitao sve što je pisano.

    Od novog Ustava su očekivali više, to sam siguran. Neprolaženje Ustava mi je dovoljan znak o mišljenju građana Vojvodine o njemu. Ti se sa tim ne slažeš, ali to je ok. Imaš svoje razloge.

    I ne, položaj se nije pogoršao, to je definitivno. Poboljšao se svakako i šta je to izazvalo? Direktnu i indirektnu mržnju ostatka Srbije prema Vojvodini. A zbog čega? To je ono što mene zanima.

    Odlazak Crne gore, Kosova, Statut sve to je uticalo da reč Vojvodina više ne zvuči onako kako je zvučala ranije.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #62

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Pitam se da li tako govoriš i za Kosovo.
    Не. Косово је по свим српским уставима, укључујући садашњи као и по свим уставима СФРЈ пре тога, било и јесте део Србије, као и по УН. Тај део Србије је под окупацијом стране војне силе, и није под тренутном контролом органа државе Србије. Исто тако Тајван није под контролом Кине, али је део Кине. Такође северни Кипар је под окупацијом Турске, али је део државе Кипар.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Nikako se ne slažem sa ovim, ali nikako!
    Твоје демократско право је да се не слажеш са мном, и ја у потпуности подржавам то твоје право.


    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Polako počinje da me fascinira tvoja mržnja prema Vojvodini. Pišeš je pod znacima navoda, osporavaš njeno postojanje, ladno mogu da uradim ono što ti radiš ljudima ovde, da te nazovem radikalom i da kažem da ti nisi iz Srema, da si strani plaćenik i domaći izdajnik koji ruši ustavni poredak jer se javno zalažeš za ukidanje AP Vojvodine.
    Под знацима навода стављам идеје и концепције, не саму покрајину Војводину. По којој логици ја "мрзим" Војводину? Што мислим да би можда грађани Баната, или других региона требали да имају право на избор да ли можда хоће да се издвоје из Војводине? Уколико желе да остану у Војводини, што бих ја имао нешто против тога? Уосталом тражио сам неки рационални разлог за постојање тренутне покрајине, на шта ми ти одговораш аргументом ад хоминем избегавајући одговор, и дајући емотивни аргумент на рационално питање.

    Посебно што ти тврдиш да је "Војводина начин живота", а ја причам о тренутној покрајини која је политичка јединица, а не "начин живота". Што би то тебе узбуђивало више, од предлога расформирања неке општине? Осим ако ти не изједначаваш политичку јединицу и идеју Војводине, чиме противречиш својој сопственој тврдњи. По уставу Србије, грађани имају право да мењају унутрашњу организацију своје земље, што укључује и покрајину. А и по том истом Уставу, ћирилица је званично државно писмо, па је нико скоро не користи.

    Уосталом, нисам за укидање покрајине по сваку цену, него да се да право на избор људима из Баната,Срема и Бачке да бирају да ли њихови региони уопште треба да буду у Војводини, и под управом Новог Сада. Дакле, не насилу, него сами грађани да бирају, и да имају слободу на избор. Све то је у складу са законом, тако да не знам што се узбуђујеш. Нико није бирао и слободно одлучивао кад се стварала А.П Војводина, а сад би можда требали да бирају. Ако сви они хоће покрајину Војводину, што бих им ја замерао због тога?


    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Niko ništa ne može da garantuje, ali će u svakom slučaju izlaženje u susret zahtevima najbogatijeg dela ostatka ove zemlje biti pozitivan znak. Za početak da dobije bednih 7% koji su joj Ustavom zagarantovani.
    Зар није логичније изаћи у сусрет захтевима најсиромашнијег дела ове земље, пошто најбогатији очигледно имају мање проблема од најсиромашних?

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Ovde se radi o licemerju. Kosovu se sada nakon otcepljenja nudi sve, čak je dobilo i Ministarstvo u vladi, a šta je Vojvodina dobila? A šta Vojvodina daje Srbiji, a šta je Kosovo davalo?
    Ја сам писао своје мишљење, а ти мени се обраћаш као да сам ја члан владе Србије, или њен несрећни председник. Војводина је део Србије, и то најбогатији као што кажеш. Косово је најсиромашнији. Ваљда ово објашњава твоје питање.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina ako želi da se odvoji odvojiće se na ovaj ili onaj način, što se videlo na primeru svih ex-YU republika i Kosova.
    Мислиш војном интервенцијом САД и НАТО пакта?

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Samo zamisli kako bi izgledalo da se Vojvodina pobuni i da traži sve što se nudi Kosovu, jer bože moj, i Vojvodina i Kosovo su AP.
    Па зар ниси рекао да Војводина не жели да се одцепи?

    Због тако узнемирујућих ставова, упозорења и оцена, управо је можда добро расформирање покрајина, на знатно мање географске регионе, несклоне сепаратизму.


    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    I šta hoćeš time da kažeš? Da treba mrzeti sve Mađare, sve Hrvate, sve Nemce? Odluči se da li hoćeš da živiš u prošlosti ili ne?

    Где сам рекао да треба било кога мрзети?
    Па и ја сам сам делимично мађарског порекла (као и немачког), веровао ти или не, иако се наравно не сматрам припадником тих народа. Да се не лажемо, ти моји преци су једва, и против воље својих родитеља (једних и других) ступали у такве бракове. На примерима сам оповргавао твоје тврдње које говоре о "толеранцији" као духу Војводине. Војводина има чак насилнију историју од "уже Србије", тако да забијање главе у песак зарад испројектованог носталгичарског жала за детињством не решава ствари и реално стање овде.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    O toleranciji da će Srbin iz Vojvodine sesti i popiti pivo sa Mađarom iz Vojvodine, sa Hrvatom iz Vojvodine, sa Albancem iz Vojvodine i ne potegnuti priču šta je čije.
    Тако су седели и у БиХ, па су се после убијали без милости. А и овде је било слично 1941. Овде се мало, по мало, па стално дешавају националистичке провокације и инциденти, и то не баш увек од стране Срба.


    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    I svaki zločinac ima svoje ime i prezime i kao što se verovatno zalažeš da individualizovanje zločina koje su počinili Srbi, onda bi trebao da se zalažeš isto tako i na idividualizovanju zločina koji su počinjeni nad Srbima.
    Слажем се, али сви они појединци које су чинили злочине на Србима су ослобођени. Задњи пример је убица Новосађана, Шандор Кепиро. Па сад ти мало размисли. Остарели припадници Хонведа су се шепурили по Новом Саду, пре пар година, на позив листа Мађар Со. Ми говоримо о припадницима организације која је убијала Новосађане, који могу да се овде шире без проблема.


    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Šaka jada sa ispranim mozgom kojima tu nije mesto.
    Исто као и Горан Давидовић и његове присталице. Али на ту шаку јада су реаговали сви "антигфашисти", као и органи гоњења, иако он чак није ни организовао скуп. Са друге стране, неки други могу отворено да пропагирају фашизам, јер нису "погрешне" националности.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Mene je moj deda učio da nije važno da li se čovek krsti sa tri prsta ili sa celom šakom ili se klanja, bitno je kakav je čovek!
    Такве ствари су заиста биле слаба утеха људима које су слали под лед у Новом Саду, у Јасеновац или које су премлатили што се забављају са Мађарицом. Ја бих заиста волео да си ти у праву, али то је далеко од праве стварности, нажалост.

    П.С

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Pa zato i jesmo ovde da diskutujemo i razmenimo mišljenja i pokušamo da sagledamo situaciju iz drugih uglova. Manje više sam čitao sve što je pisano.
    Са овим се лично слажем у потпуности. Увек је добро суочити аргументе.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Odlazak Crne gore, Kosova, Statut sve to je uticalo da reč Vojvodina više ne zvuči onako kako je zvučala ranije.
    И са овим се слажем, што нас враћа на почетак теме.

    П.П.С

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    A ti očigledno nisi jedan od tih, jer nisam primetio da si se uključio u bilo koju drugu diskusiju, a da nije politička i potpaljivačka.
    Зато што ме те теме највише занимају, и нажалост највише утичу на мој живот, као и осталих. За остала ћаскања и размене утисака имам пријатеље ван разних форума.
    Poruku je izmenio Luctor, 19.08.2011 u 20:22

  3. #63

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Не. Косово је по свим српским уставима, укључујући садашњи као и по свим уставима СФРЈ пре тога, било и јесте део Србије, као и по УН. Тај део Србије је под окупацијом стране војне силе, и није под тренутном контролом органа државе Србије. Исто тако Тајван није под контролом Кине, али је део Кине. Такође северни Кипар је под окупацијом Турске, али је део државе Кипар.
    Sada ću da ti kažem isto što si ti rekao i meni - deluje mi da si nostalgičan po pitanju Kosova. Zašto bih ja bio taoc loše vođene politike od pre 5, 10 i 20 godina? Ili neka priznaju Kosovo ili neka pošalju vojsku pa da svi zajedno odemo u tri lepe. Ovo sada je mlaćenje prazne slame. Da vidim kako će da vode pregovore kada im kažu ili EU ili Kosovo...

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Под знацима навода стављам идеје и концепције, не саму покрајину Војводину. По којој логици ја "мрзим" Војводину? Што мислим да би можда грађани Баната, или других региона требали да имају право на избор да ли можда хоће да се издвоје из Војводине? Уколико желе да остану у Војводини, што бих ја имао нешто против тога?
    Npr. građane Vojvodine nazivaš "Vojvođanima". Ustavno pravo svakog građanina Srbije je da se izjasni kako želi. Ali avaj, tada će u Srbiji živeti manje Srba.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Уосталом тражио сам неки рационални разлог за постојање тренутне покрајине, на шта ми ти одговораш аргументом ад хоминем избегавајући одговор, и дајући емотивни аргумент на рационално питање.
    Racionalni razlog sam naveo u nekom od ranijih postova. Ponoviću ga - sadašnje uređenje Srbije je katastrofalno asimetrično. Imamo Vojvodinu, imamo Beograd, imamo užu Srbiju. Treba ga menjati, ali ne na način da se ukida Vojvodina, već da se ostalim regionima podigne stepen autonomije u rangu Vojvodine. Ali ne preterivati da ne budemo kao u Nadrelistima - Trebevićka republika IV sprat.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    А и по том истом Уставу, ћирилица је званично државно писмо, па је нико скоро не користи.
    U Vojvodini je i latinica. A i šest jezika. I sebe ne smatram manjim Srbinom ako pišem latinicom, kao što ni tebe ne doživljavam većim Srbinom jer pišeš ćirilicom.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Уосталом, нисам за укидање покрајине по сваку цену, него да се да право на избор људима из Баната,Срема и Бачке да бирају да ли њихови региони уопште треба да буду у Војводини, и под управом Новог Сада. Дакле, не насилу, него сами грађани да бирају, и да имају слободу на избор. Све то је у складу са законом, тако да не знам што се узбуђујеш. Нико није бирао и слободно одлучивао кад се стварала А.П Војводина, а сад би можда требали да бирају. Ако сви они хоће покрајину Војводину, што бих им ја замерао због тога?
    Pa hajde. To je sasvim ok. Referendum.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Зар није логичније изаћи у сусрет захтевима најсиромашнијег дела ове земље, пошто најбогатији очигледно имају мање проблема од најсиромашних?
    Svi koji su odlazili od Srbije kao jedan od razloga su navodili i ekonomski - tj. da ih Srbija pljačka. I svi oni sada imaju bolji životni standard. Da li ti to govori nešto? Kako je Vojvodina od jedne od najbogatijih regija u SFRJ postala ovo što je sada? Evo, juče sam postavio vest da se po vojvođanskim selima mogu naći kuće od 1900 evra sa nekoliko ari placa i niko ih neće.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Ја сам писао своје мишљење, а ти мени се обраћаш као да сам ја члан владе Србије, или њен несрећни председник. Војводина је део Србије, и то најбогатији као што кажеш. Косово је најсиромашнији. Ваљда ово објашњава твоје питање.
    Samo sam zamislio da pričam sa Deda Mrazom.

    Najsiromašniji deo Srbije nije Kosovo, jer Kosovo nije u sastavu Srbije. Kada i da li će ponovo biti, ne znam, ali trenutno nije. Posmatraj realno stanje na terenu, a ne to što piše u Ustavu. Tamo piše da i Vojvodini sleduje 7%...

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Мислиш војном интервенцијом САД и НАТО пакта?
    Crnogorci i Makedonci su mirnim putem otišli. A ako NATO i EU i SAD odluče da Vojvodina treba da bude nezavisna, na referendumu će vrlo lako biti 51%.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Па зар ниси рекао да Војводина не жели да се одцепи?
    Samo sam ilustrovao šta može da se desi, ako se nešto ne promeni. Stezanje kaiša sa jedne strane dovodi do pucanja na drugoj strani.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Где сам рекао да треба било кога мрзети?Па и ја сам сам делимично мађарског порекла (као и немачког), веровао ти или не, иако се наравно не сматрам припадницима тих народа. Да се не лажемо, ти моји преци су једва, и против воље својих родитеља (једних и других) ступали у такве бракове. На примерима сам оповргавао твоје тврдње које говоре о "толеранцији" као духу Војводине. Војводина има чак насилнију историју од "уже Србије", тако да забијање главе у песак зарад испројектованог носталгичарског жала за детињством не решава ствари и реално стање овде.
    Eksplicitno nigde, implicitno u većini poruka. Pitam zašto Vojvodina para uši, ti mi kačiš slike nekih fanatika iz Kanjiže i pričaš o zločinima iz II svetskog rata, verovatno očekujući da ću to isto i ja da uradim, ali u suprotnom smeru, pa da me proglasiš separatistom. Zaista ne razumem postavljanje tih slika i okretanja teme u tom pravcu. Da, jasno je da postoje mađarski esktremistički pokreti, što se mene tiče jednako nepoželjni kao i bilo koji drugi oblik fašizma, nacizma ili kako god oni sebe da nazivaju.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Тако су седели и у БиХ, па су се после убијали без милости. А и овде је било слично 1941. Овде се мало, по мало, па стално дешавају националистичке провокације и инциденти, и то не баш увек од стране Срба.
    Bosna je nešto drugo, bar po mom mišljenju. Ipak islam i hrišćanstvo ne idu jedno sa drugim. Čim je krenulo buđenje nacionalne svesti došlo je do rata. I šta je sada Bosna? Kipar na Balkanu. Upravo zato kažem da to ne treba raditi u Vojvodini.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Слажем се, али сви они појединци које су чинили злочине на Србима су ослобођени. Задњи пример је убица Новосађана, Шандор Кепиро. Па сад ти мало размисли. Остарели припадници Хонведа су се шепурили по Новом Саду, пре пар година, на позив листа Мађар Со. Ми говоримо о припадницима организације која је убијала Новосађане, који могу да се овде шире без проблема.
    Nema šta da razmišljam, nepravda i to je to. A ne možeš ništa. Ali to opet nije razlog da se raspiruje neka dublja priča, jer svakog normalnog čoveka je sramota zločina koji je počinio neko iz njegovog naroda. Verujem da Mađarima iz Novog Sada koji Vojvodinu i Srbiju doživljavaju kao svoju domovinu ne prija kada prođu kejom pored spomenika jer ih seti na jednu ružnu stranicu istorije njihovog naroda.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Исто као и Горан Давидовић и његове присталице. Али на ту шаку јада су реаговали сви "антигфашисти", као и органи гоњења, иако он чак није ни организовао скуп. Са друге стране, неки други могу отворено да пропагирају фашизам, јер нису "погрешне" националности.
    Pa valjda im daleko bila Kanjiža, nemam pojma. Ali mene više zanima zašto država nije reagovala u tom slučaju.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Такве ствари су заиста биле слаба утеха људима које су слали под лед у Новом Саду, у Јасеновац или које су премлатили што се забављају са Мађарицом.
    Pa to nisu dobri ljudi, ali ne može se na osnovu toga etiketirati ceo narod. Mene pogodi kada Srbe poistovećuju sa zločinom u Srebrenici, verujem da je tako i pripadnicima drugih naroda kada ih poistovete sa zločinima njihovog naroda.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Са овим се лично слажем у потпуности. Увек је добро суочити аргументе.


    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    И са овим се слажем, што нас враћа на почетак теме.
    Što se mene tiče, neke odgovore sam dobio.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  4. #64

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Sada ću da ti kažem isto što si ti rekao i meni - deluje mi da si nostalgičan po pitanju Kosova. Zašto bih ja bio taoc loše vođene politike od pre 5, 10 i 20 godina? Ili neka priznaju Kosovo ili neka pošalju vojsku pa da svi zajedno odemo u tri lepe. Ovo sada je mlaćenje prazne slame. Da vidim kako će da vode pregovore kada im kažu ili EU ili Kosovo...
    Чекај мало, позивао си се на устав неколико пута. По истом је Косово део Србије. Не ради се о носталгији, него о принципу. Ми Косово не можемо и не смемо да признамо, а не можемо ни да ратујемо са тренутним покровитељима и управљачима истог (САД и НАТО). Стога попут Кипра, Кине, Молдавије и др. ми се налазимо у истој позицији.


    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Npr. građane Vojvodine nazivaš "Vojvođanima". Ustavno pravo svakog građanina Srbije je da se izjasni kako želi.
    Реч "војвођани" стављам под наводнице јер је вишезначна. То исто радим са термином "србијанци" или "ужа Србија", без намере да било кога вређам.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Ali avaj, tada će u Srbiji živeti manje Srba.
    Бојим се да нисам баш разумео ово.


    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Racionalni razlog sam naveo u nekom od ranijih postova. Ponoviću ga - sadašnje uređenje Srbije je katastrofalno asimetrično.
    У потпуности се слажем са тобом 100%.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Imamo Vojvodinu, imamo Beograd, imamo užu Srbiju.
    Не, имамо Војводину, "ужу Србију" и Косово (тренутно ван контроле). Београд није аутономија, већ спада у "ужу Србију", а само "ужа Србија" није аутономија, већ једноставно остатак земље изван покрајина.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Treba ga menjati, ali ne na način da se ukida Vojvodina, već da se ostalim regionima podigne stepen autonomije u rangu Vojvodine.
    Зашто си а приори против могућности укидања А.П Војводине? Равномерна регионализација подразумева правно и територијално мање - више равноправне регионе, са сличним бројем становника. Опстанак Војводине у овом облику би значио да би једна аутономија била велика скоро као 1/4 земље. Већа регионализација подразумева равноправнији развој. Пошто си већ спомињао "асиметричност", управо она говори против постојања садашње покрајине. Једно су твоја осећања, која поштујем, а друго је рационално уређење државе.

    Смешно је што на крају ја овде испадох највећи аутономаш и регионалиста.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    U Vojvodini je i latinica. A i šest jezika. I sebe ne smatram manjim Srbinom ako pišem latinicom, kao što ni tebe ne doživljavam većim Srbinom jer pišeš ćirilicom.
    Па Русини користе ћирилицу. Наравно, писмо не одређује ко је Србин или не, али кад се већ позивамо на Војводину, њену историју и културу, било би ред и писати у складу са тим, не толико због "србовања", колико због саме Војводине:



    Наравно, нека свако поступа по својој савести.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Pa hajde. To je sasvim ok. Referendum.


    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Svi koji su odlazili od Srbije kao jedan od razloga su navodili i ekonomski - tj. da ih Srbija pljačka.
    Ово је занимљиво тумачење. Колико ја знам они су одлазили из Југославије, не од Србије. А Југославија се није распала из економских разлога, већ националних тј жељом да стварају националне државе. У Југославији је свако имао бољи животни стандард, него сада. Толико о социјалним разлчозима. Глупо је то поредити са полууништеном и осакаћеном Србијом, која нема Јадранско приморје, ни туризам.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    I svi oni sada imaju bolji životni standard. Da li ti to govori nešto?
    Македонија, Босна, Црна Гора имају бољи животни стандард? Уосталом, колико ја знам ми смо били под деценијским тоталним санкцијама, бомбардовани и још са милион + избеглица. Федерација БиХ је пред банкротом, и само република Српска им подиже стандард. Македонија?


    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Posmatraj realno stanje na terenu, a ne to što piše u Ustavu. Tamo piše da i Vojvodini sleduje 7%...
    Колико од тога за Војводину следује Банату или Срему?

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Kako je Vojvodina od jedne od najbogatijih regija u SFRJ postala ovo što je sada?
    Зар то нису биле Словенија и Хрватска?

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Da, jasno je da postoje mađarski esktremistički pokreti, što se mene tiče jednako nepoželjni kao i bilo koji drugi oblik fašizma, nacizma ili kako god oni sebe da nazivaju.
    Цела поента мог постављања слика је да у случају мађарских екстремиста органи покрајине, државе као ни војвођанских "душебрижника" уопште не реагују. Али у случају да неки Србин напише само графит, реагује европска унија. У томе је проблем. А ако постоје екстремисти, који чак организују слетове у Војводини, мало је глупо понављати мантру да је Војводина "толерантна". По тој логици је било који део Србије толерантан, па онда то не би била никаква посебност Војводине.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Crnogorci i Makedonci su mirnim putem otišli. A ako NATO i EU i SAD odluče da Vojvodina treba da bude nezavisna, na referendumu će vrlo lako biti 51%.
    Толико о правима на избор и толеранцији.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Ali to opet nije razlog da se raspiruje neka dublja priča, jer svakog normalnog čoveka je sramota zločina koji je počinio neko iz njegovog naroda.
    Из тога следи да је Мађарска држава ненормална, јер је тог злочинца ослободила, упркос свим доказима.


    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Pa to nisu dobri ljudi, ali ne može se na osnovu toga etiketirati ceo narod. Mene pogodi kada Srbe poistovećuju sa zločinom u Srebrenici, verujem da je tako i pripadnicima drugih naroda kada ih poistovete sa zločinima njihovog naroda.
    Можда, али увек то можеш да сакријеш испод речи - војвођанин, зар не?

    П.С

    Само нешто да видиш, шта си све писао:


    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina ne želi da se odvaja, da želi odvojila bi se odavno.

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Svi koji su odlazili od Srbije kao jedan od razloga su navodili i ekonomski - tj. da ih Srbija pljačka. I svi oni sada imaju bolji životni standard. Da li ti to govori nešto?
    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Kako je Vojvodina od jedne od najbogatijih regija u SFRJ postala ovo što je sada?
    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Posmatraj realno stanje na terenu, a ne to što piše u Ustavu. Tamo piše da i Vojvodini sleduje 7%...

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Za početak da dobije bednih 7% koji su joj Ustavom zagarantovani. Ali vidim da ti smatraš da je najbolje rešenje pobiti govna i gotova stvar. Vojvodina ako želi da se odvoji odvojiće se na ovaj ili onaj način, što se videlo na primeru svih ex-YU republika i Kosova.
    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Samo sam ilustrovao šta može da se desi, ako se nešto ne promeni. Stezanje kaiša sa jedne strane dovodi do pucanja na drugoj strani.
    Шта ја али и други могу да закључе из ових ствари које си писао? Зар ово, у суштини нису увијене претње? Можда грешим у оцени, али се ово директно дотиче теме коју си отворио.
    Нађи ми неког шумадијског или Нишког аутономаша или регионалисту који овако говори. Слично могу само да чујем од санџачких муслимана, али они нису Срби, као ти.

    Ево наш драги хрватски гост из Дубровника, који је за разлику од Војводине био историјски независна и суверена држава, која није никад била део хрватске државе, поносно њега наводи као "понос и бисер хрватства", и увек га наводи као део Хрватске и делом хрватског народа.
    Са друге стране неки овде, који се сматрају Србима се убијају од доказивања како Војвођани нису исто што и "србијанци", и како су они нешто посебно у односу на Србију. Да ли је то нормално?
    Poruku je izmenio Luctor, 20.08.2011 u 02:32

  5. #65

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Чекај мало, позивао си се на устав неколико пута. По истом је Косово део Србије. Не ради се о носталгији, него о принципу. Ми Косово не можемо и не смемо да признамо, а не можемо ни да ратујемо са тренутним покровитељима и управљачима истог (САД и НАТО). Стога попут Кипра, Кине, Молдавије и др. ми се налазимо у истој позицији.
    Niti smo jaki ekonomski i vojno kao Kina, niti smo u EU kao Kipar, niti nas je bog zaboravio kao Moldaviju...

    Za mene jeste Kosovo deo Srbije, ali to šta ja mislio, ili šta ti mislio, to baš ne menja stanje na terenu.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Реч "војвођани" стављам под наводнице јер је вишезначна. То исто радим са термином "србијанци" или "ужа Србија", без намере да било кога вређам.
    Ok.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Бојим се да нисам баш разумео ово.
    U Vojvodini živi 65% Srba. Pitam se koliko će ih biti na narednom popisu. Za koji mesec ćemo saznati.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Не, имамо Војводину, "ужу Србију" и Косово (тренутно ван контроле). Београд није аутономија, већ спада у "ужу Србију", а само "ужа Србија" није аутономија, већ једноставно остатак земље изван покрајина.
    Da li bi voleo da letiš avionom bez kontrole?

    I btw. Beograd ima poseban status u državi. Niti je uža Srbija, niti je Vojvodina. Em što ta tri dela imaju podjednak broj stanovnika, em što se oba dela žale na Beograd...

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Зашто си а приори против могућности укидања А.П Војводине? Равномерна регионализација подразумева правно и територијално мање - више равноправне регионе, са сличним бројем становника. Опстанак Војводине у овом облику би значио да би једна аутономија била велика скоро као 1/4 земље. Већа регионализација подразумева равноправнији развој. Пошто си већ спомињао "асиметричност", управо она говори против постојања садашње покрајине. Једно су твоја осећања, која поштујем, а друго је рационално уређење државе.
    Skupo je to za održavanje. Nismo toliko velika zemlja da imamo toliko regijica. 4-5 je sasvim dovoljno. Moje mišljenje.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Па Русини користе ћирилицу. Наравно, писмо не одређује ко је Србин или не, али кад се већ позивамо на Војводину, њену историју и културу, било би ред и писати у складу са тим, не толико због "србовања", колико због саме Војводине:
    Vidi, radim na računaru, da non-stop prebacujem sa jednog na drugo pismo, gubim previše vremena. Latinicom mogu da otkucam i engleski alfabet, a sa ćirilicom bih gubio po jednu sekundu na svako prebacivanje, a to je previše vremena. Ćirilicom pišem kada koristim olovku.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Ово је занимљиво тумачење. Колико ја знам они су одлазили из Југославије, не од Србије. А Југославија се није распала из економских разлога, већ националних тј жељом да стварају националне државе. У Југославији је свако имао бољи животни стандард, него сада. Толико о социјалним разлчозима. Глупо је то поредити са полууништеном и осакаћеном Србијом, која нема Јадранско приморје, ни туризам.
    Odlazili su iz Jugoslavije, kriveći Srbiju. Jugoslavija se raspala i iz ekonomskih razloga. Nakon 1989. je standard naglo opao, u kombinaciji sa probuđenim šovinizmom doveo do kraha. Niko se ne svađa kada ima novaca.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Македонија, Босна, Црна Гора имају бољи животни стандард? Уосталом, колико ја знам ми смо били под деценијским тоталним санкцијама, бомбардовани и још са милион + избеглица. Федерација БиХ је пред банкротом, и само република Српска им подиже стандард. Македонија?
    Bosna je posebna priča, ali Crna gora da i Makedonija prilično. Evo ti najbanalniji primer o životnom standardu koji se tiče lično mene i moje struke - imaju brži internet od nas i imaju Pay Pal. Za mene životni standard nije samo prosečna plata.

    Pa i Hrvatska je bila razorena pa je pogledaj sada.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Колико од тога за Војводину следује Банату или Срему?
    Nemam pojma. Ne znam ni koliko Bačkoj, ne vidim da se nešto posebno gradi u Vojvodini. Što će reći nedovoljno.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Цела поента мог постављања слика је да у случају мађарских екстремиста органи покрајине, државе као ни војвођанских "душебрижника" уопште не реагују. Али у случају да неки Србин напише само графит, реагује европска унија. У томе је проблем. А ако постоје екстремисти, који чак организују слетове у Војводини, мало је глупо понављати мантру да је Војводина "толерантна". По тој логици је било који део Србије толерантан, па онда то не би била никаква посебност Војводине.
    Ali kakve to ima veze sa ovom temom?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Из тога следи да је Мађарска држава ненормална, јер је тог злочинца ослободила, упркос свим доказима.
    Ne, iz toga sledi da pojedinac sa imenom i prezimenom koji je ga je oslobodio je loš čovek.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Зар ово, у суштини нису увијене претње? Можда грешим у оцени, али се ово директно дотиче теме коју си отворио.
    Ne, to su neka moja razmišljanja i neke činjenice.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  6. #66

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Мислим да смо обојица доста попричали на ову тему, па и знатно скренули са главне расправе. Што се тиче главне теме, и извесних ствари око ње, мислим да се можемо сложити око нечега. Око неких других ствари се не слажемо, нити се морамо сложити. Мислим да је непотребно прегањати се око ствари које знатно излазе из оквира разлога које си навео на почетку, а залазе у домен историје. Даље расправљање само води обостраном и непотребном убеђивању, пошто смо рекли углавном шта имамо. Све остало би било понављање. Уосталом, свако од нас има право на свој став и мишљење.

    У сваком случају, драго ми је што смо попричали о овој теми.

  7. #67

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    U potpunosti se slažem.

    ps. aj idi i na neke veselije teme na forumu.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  8. #68

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Zato sto je sama sebi dozvolila glupost da se ujedini sa Srbijom.
    Gde bi sada bila da je ostala samostalna.

  9. #69

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Comeback kaže: Pogledaj poruku
    Zato sto je sama sebi dozvolila glupost da se ujedini sa Srbijom.
    Gde bi sada bila da je ostala samostalna.
    Ostala samostalna? A kada je bila samostalna, mora da sam propustio taj čas istorije gde su predavali tu lekcij
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  10. #70

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    nakon raspada Austrougarske.No na ovu temu ne treba trositi reci,Vojvodina uskoro postaje nezavisna.Zapad daje puno podrsku.Provereno.

  11. #71

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    nakon raspada Austrougarske.
    Kao npr koje godine, kog datuma, koliko dugo.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #72
    Citat Comeback kaže: Pogledaj poruku
    Zato sto je sama sebi dozvolila glupost da se ujedini sa Srbijom.
    Gde bi sada bila da je ostala samostalna.
    Остала самостална? Онако како никад није била?
    Ко нађе Војводину овде дам му дукат...



    Citat Comeback kaže: Pogledaj poruku
    nakon raspada Austrougarske.No na ovu temu ne treba trositi reci,Vojvodina uskoro postaje nezavisna.Zapad daje puno podrsku.Provereno.
    Де си Бећару, нема те сто година... и, ко ће бити председник те независне Војводине, Виктор Орбан?
    Poruku je izmenio silvia, 04.09.2011 u 12:05 Razlog: 2 uzastopna posta
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #73

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Bice kako biti mora.
    Salu na stranu.Zar ne vidite sta se desava sa preraspodelom sta je cine.
    To mi dodje kao ono,dva brata dele kucu na pola,sve stvari unjoj.Koji je razlog toga?Zasto ne ostanu zajedno i dele sve?
    Ovde je sve vec receno tako da uveravam vas da ce Vojvodina postati nezavisna.
    Voleo to neko ili ne,to ce biti tako.Zajedno se ne moze,ekonomski Vojvodina se unistava jer je ostatak ove zajednice koci.Jednostavno posto je plan i pitanje vec reseno,ceka se samo greska Srbije u preraspodeli i to je kap koja bi mogla preliti casu.Vojvodina trazi li nezavisnost,glat prolazi na zapadu.Pa cak i Rusi bi se sa time slozili jer najveci broj Rusa zivi u Vojvodini,tako da im je interes jasan.
    Starosedeoci vec dele isto misljenje o nezavisnosti,koje je u sve vecem i vecem jeku medju narodom.
    Teska ekonomska slika,finansije,zivot to je ono sto narod opredeljuje za neki cin.
    Poruku je izmenio Comeback, 04.09.2011 u 12:00

  14. #74

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Comeback kaže: Pogledaj poruku
    Bice kako biti mora.
    Salu na stranu.Zar ne vidite sta se desava sa preraspodelom sta je cine.
    To mi dodje kao ono,dva brata dele kucu na pola,sve stvari unjoj.Koji je razlog toga?Zasto ne ostanu zajedno i dele sve?
    Ovde je sve vec receno tako da uveravam vas da ce Vojvodina postati nezavisna.
    Voleo to neko ili ne,to ce biti tako.Zajedno se ne moze,ekonomski Vojvodina se unistava jer je ostatak ove zajednice koci.Jednostavno posto je plan i pitanje vec reseno,ceka se samo greska Srbije u preraspodeli i to je kap koja bi mogla preliti casu.Vojvodina trazi li nezavisnost,glat prolazi na zapadu.Pa cak i Rusi bi se sa time slozili jer najveci broj Rusa zivi u Vojvodini,tako da im je interes jasan.
    Starosedeoci vec dele isto misljenje o nezavisnosti,koje je u sve vecem i vecem jeku medju narodom.
    Teska ekonomska slika,finansije,zivot to je ono sto narod opredeljuje za neki cin.
    Дакле, Виктор Орбан ипак?
    Шта је њилашу мило то му се и снило...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #75

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat Comeback kaže: Pogledaj poruku
    Bice kako biti mora.
    Salu na stranu.Zar ne vidite sta se desava sa preraspodelom sta je cine.
    To mi dodje kao ono,dva brata dele kucu na pola,sve stvari unjoj.Koji je razlog toga?Zasto ne ostanu zajedno i dele sve?
    Ovde je sve vec receno tako da uveravam vas da ce Vojvodina postati nezavisna.
    Voleo to neko ili ne,to ce biti tako.Zajedno se ne moze,ekonomski Vojvodina se unistava jer je ostatak ove zajednice koci.Jednostavno posto je plan i pitanje vec reseno,ceka se samo greska Srbije u preraspodeli i to je kap koja bi mogla preliti casu.Vojvodina trazi li nezavisnost,glat prolazi na zapadu.Pa cak i Rusi bi se sa time slozili jer najveci broj Rusa zivi u Vojvodini,tako da im je interes jasan.
    Starosedeoci vec dele isto misljenje o nezavisnosti,koje je u sve vecem i vecem jeku medju narodom.
    Teska ekonomska slika,finansije,zivot to je ono sto narod opredeljuje za neki cin.
    Дакле, Виктор Орбан ипак?
    Шта је њилашу мило то му се и снило...
    Ko god da bude i sta god da bude,samo da ne bude nacionalista i ostala gamad iz strojeva i ostalih idiotskih formacija.

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Dnevnik "Vojvodina Cafe"
    Autor kissigirl u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 512
    Poslednja poruka: 16.07.2011, 20:41
  2. "Vojvodina je ubudjala i zaostala..."
    Autor mikivs u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.02.2007, 23:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •