Zašto reč "Vojvodina" para uši? - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 101
  1. #76

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Upozoravam da neću dopuštati nedolično izražavanje, etiketiranje bilo koga i od bilo koga.

    Pljuvanje i sl. nije, niti će biti argument u raspravi.

  2. #77

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Odavno sam primetio jednu zanimljivu pojavu, a to je kada se spomene Vojvodina, prva asocijacija bude separatisti, ili u blažoj varijanti autonomaši. Čitam tako komentare vesti na B92, Blicu itd. i u jako velikom procentu komentari koji su pozitivno ocenjeni su upereni protiv Vojvodine, dok recimo kada je vest o Šumadiji pozitivno ocenjeni komentari su tipa "To braćo, dosta vas je Beograd pljačkao, tako je, ne dajte se" i sl.
    Posmatrao sam kometare na B92 ovih dana. Kad se spomene Vojvodina, sada preovladjuju separatisticki komentari, mada ima dosta i onih koji su antiVojvodjanski. Dosta se promenilo od momenta kada je zapoceta ova tema.
    Isto tako, mnogo komentara je da im je dosta kukumavcenja iz Vojvodine i da se vec jednom odcepimo, da ne smaramo vise ako nam nije dobro.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  3. #78

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    vojvodina... VELIKA VOJVODINA...

    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  4. #79

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Comeback kaže: Pogledaj poruku
    Bice kako biti mora.
    Salu na stranu.Zar ne vidite sta se desava sa preraspodelom sta je cine.
    To mi dodje kao ono,dva brata dele kucu na pola,sve stvari unjoj.Koji je razlog toga?Zasto ne ostanu zajedno i dele sve?

    .
    stvarno ne razumem o kojoj braci je rec
    pretpostavljam da su braca jedinke za sebe
    a to u ovom slucaju nije
    pretpostavimo da su braca bile republike

    ali kakve veze ima Vojvodina s tim?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #80

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    vojvodina... VELIKA VOJVODINA...

    Мало питање...
    Каква је то застава, налепљена преко територије старог "Воеводства Србије", која личи на румунску?

    Пошто је јасно да је то та територија:



    А њена застава је била ово:



    Одакле се онда створи та застава?

  6. #81

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Много ми је слатко како се поштују границе Хрватске
    Него, српско војводство, српски цар Јован Ненад, нека Чанкистичка застава... какав бућкуриш из кога би да створе нову нацију... и он се на то прима, само да не буде Србин... тужно је то драги гледаоци...
    Да не причам о аспирацијама на територију Мађарске и Румуније, баш ме занима шта би Мађари и Румуни рекли о томе
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #82

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    kako niko nije pitao za mačvu!?
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  8. #83

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    vojvodina... VELIKA VOJVODINA...

    Može ali samo po uslovom da bude stara zastava Vojvodstva i da Yossu biramo za vojvodu



    Posle opet možemo da se ujedinimo sa Srbijom, sa sve novim teritorijama



  9. #84

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Zašto reč "Vojvodina" para uši?
    Ja mislim da je to čista ljubomora.

  10. #85

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Па шта ако је у екс-Југославији имала више надлежности? Какав је то аргумент? Југославије више нема. Уосталом, ако су људи могли да забораве оно што је било пре 30-40 год, што не би заборавили оно што је било у доба СФРЈ. Што би уосталом садашње генерације биле таоци носталгије других генерација?
    Pitam se da li tako govoriš i za Kosovo.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    А знаш због чега се нико заиста не сећа шта је било пре 30-40 год? Зато што не желе да се сећају, па стварају свет фантазије у којем живе. Наиме, већина садашњих Новосађана, Вршчана, Тителаца, Румљана, Суботичана и др. су потомци неписмених или полуписмених паора који су доселили ту после 2 св. рата. Други су потомци досељеника из других крајева СФРЈ. Ти људи су изменили како акценте по градовима, менталитет, тако и културну атмосферу ових простора (пре свега мислим на самозване "староседеоце"), која се сада своди на сеоски фолклор (тамбуре, салаши, таљиге, шешири...) ушећерен балашевићевским фантазијама, југоносталгичарским жалом за детињством и лепим жељама. Онда се све те фантазије сеоског паорског фолклора пројектују на старо српско грађанство и племство и то проглашавају "Војвођанским". Али ти грађани и племство су управо били све супротно од оног шта се сада сматра "Војводином".
    Nikako se ne slažem sa ovim, ali nikako!

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Ти заиста мислиш да на овим просторима постоје фер демократски избори?
    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Демократски је пружити им и друге изборе, па нек људи бирају.
    Ne, ne mislim, isto kao što i ti ne misliš, ali mi nije jasno kako onda možeš da napišeš to što si napisao.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Можеш ли дати неки рационални разлог за то, поред личних осећања или носталгије?
    Овде се мисли на укидање А.П, не "Војводине као начина живота". Нико тиме не укида право да неко живи по некаквој идеји "војвођанина". Што Банат, нпр. не би гледао своја посла, без полагања рачуна Новом Саду или Београду подједнако?
    Polako počinje da me fascinira tvoja mržnja prema Vojvodini. Pišeš je pod znacima navoda, osporavaš njeno postojanje, ladno mogu da uradim ono što ti radiš ljudima ovde, da te nazovem radikalom i da kažem da ti nisi iz Srema, da si strani plaćenik i domaći izdajnik koji ruši ustavni poredak jer se javno zalažeš za ukidanje AP Vojvodine.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Ко гарантује да исто не важи за аутономаше. Колико аутономије је довољно? Ко каже да кад им све жеље буду испуњене не траже више, пошто онда више нема повратка на старо?
    Niko ništa ne može da garantuje, ali će u svakom slučaju izlaženje u susret zahtevima najbogatijeg dela ostatka ove zemlje biti pozitivan znak. Za početak da dobije bednih 7% koji su joj Ustavom zagarantovani. Ali vidim da ti smatraš da je najbolje rešenje pobiti govna i gotova stvar. Vojvodina ako želi da se odvoji odvojiće se na ovaj ili onaj način, što se videlo na primeru svih ex-YU republika i Kosova.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Да је Војводини заиста укинута аутономија не би ни постојала. Пошто је постојала, дакле није заиста укинута.
    Pa Vojvodina i postoji samo na papiru. Sada i na delovima Statuta koji nije napisan u Vojvodini.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Па за то су управо криве покрајинске власти, и повећевање овлашћења покрајине.
    Kamo lepe sreće. Zna se ko je pisao Statut, pa ga posle menjao, pa dorađivao, pa opet menjao, pa ko ga danas poštuje.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Људи свакако желе аутономију, али овде се ради о лажној аналогији. Зашто нико не распише референдум за грађане Баната, да ли желе да Банат буде аутономна област у Србији, без Војводине? Овако је једина аутономија која им се нуди Војводина, и ништа више, и само у оквиру ње могу да гласају.
    Ovde se radi o licemerju. Kosovu se sada nakon otcepljenja nudi sve, čak je dobilo i Ministarstvo u vladi, a šta je Vojvodina dobila? A šta Vojvodina daje Srbiji, a šta je Kosovo davalo? Zbog čega crna rupa puna kriminala i stanovništva koje nije srpsko i de facto 12 godina nije u sastavu Srbije može da ima sve, a sa druge strane Vojvodina iz koje nikakvo zlo nikada nije došlo ne može da raspolaže svojim sredstvima? Samo zamisli kako bi izgledalo da se Vojvodina pobuni i da traži sve što se nudi Kosovu, jer bože moj, i Vojvodina i Kosovo su AP.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Мени се овде чини да је "Војводина" овде многима психолошка пројекција и замена за СФРЈ и југосносталгију - "земља свих наших народа и народности". О каквој "толеранцији" је овде реч?
    O toleranciji da će Srbin iz Vojvodine sesti i popiti pivo sa Mađarom iz Vojvodine, sa Hrvatom iz Vojvodine, sa Albancem iz Vojvodine i ne potegnuti priču šta je čije. A ti očigledno nisi jedan od tih, jer nisam primetio da si se uključio u bilo koju drugu diskusiju, a da nije politička i potpaljivačka. Mene je moj deda učio da nije važno da li se čovek krsti sa tri prsta ili sa celom šakom ili se klanja, bitno je kakav je čovek! A terao je Švabe i 1914. i 1941. i kada mi je tetka emigrirala u Nemačku pedesetih godina i dovela mu nakon par godina zeta Nemca, primio ga je u kuću kao rod rođeni.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Српска Војводина је настала у крвавом рату са Мађарима, кад су исти бомбардовали Нови Сад. Пре тога су током Банатског устанка Срба, Турци одрали наживо кожу Теодора Нестровића, Вршачког епископа. Па онда имамо сукоб Срба и Мађара током Ракоцијеве побуне. Па "Тицанов устанак" у Срему...
    Током другог светског рата су била линчовања људи по Панчеву 1941, од стране Фолксдојчера, Новосадска рација, а о Усташама у Срему и дизању у ваздух Фрушкогорских манастира да не спомињемо.
    По неким местима, припадници мањина одбијају да причају или не знају да говоре српски језик. Први акт послератне власти, која је створила покрајину је етничко чишћење фолксдојчера и заплена имовине "буржуја".
    I šta hoćeš time da kažeš? Da treba mrzeti sve Mađare, sve Hrvate, sve Nemce? Odluči se da li hoćeš da živiš u prošlosti ili ne? Prvo ti smeta kada kažem da se u Vojvodini živelo bolje pre 20 godina, na šta dobijam da Jugoslavije više nema, a onda se ti sam vraćaš u prošlost i pričaš o nekim stvarima kojih takođe više nema. Zločine ne treba zaboraviti, ali ne vidim svrhu stalnog podsećanja na iste. Bilo je, prošlo, ne ponovilo se. I svaki zločinac ima svoje ime i prezime i kao što se verovatno zalažeš da individualizovanje zločina koje su počinili Srbi, onda bi trebao da se zalažeš isto tako i na idividualizovanju zločina koji su počinjeni nad Srbima.

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Узгред, ово је Кањижа, 9-11 јул прошле године:
    Као што видимо, осећа се велика толеранција и љубав према Војводини.
    Šaka jada sa ispranim mozgom kojima tu nije mesto.

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Tvoje doživljavanje Vojvodine i današnje postojanje Vojvodine naravno nikoga ne ugrožava, niti će tebi ili meni iko braniti da svako od nas voli Vojvodinu na svoj način. Meni je negovanje uspomene na prvu Vojvodinu mnogo bitnije nego na onu od '45. što je složićeš se moje puno pravo.
    Naravno.

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Pa sad, imajući u vidu ko pravi te emisije uopšte me ne čudi njihovo gledište. Ako stvarno misliš da je raspad počeo u Vojvodini onda OK, ali pre se desilo mnogo toga u Hrvatskoj, na Kosovu i još nekim delovima Jugoslavije što je u dobroj meri opredelilo sudbinu Jugoslavije. Eno tema, pisali smo i o tome na istoriji ili politici ni ne sećam se više. Ustavni amandmani su po meni bili logičan potez Srbije, samo što nisu usvojeni na način kako je trebalo, a pitanje je da li bi i moglo drugačije. Usvajanje tih amandmana je samo bio povod da sve krene, mnogo pre toga su i Hrvati i Albanci tražili istupanje iz Jugoslavije i status Republike, a za njima i Slovenci. Ustavnim amandmanima nije ukinuta autonomija ni Vojvodini ni Kosovu, nego su vraćeni u ustavni poredak Srbije, jer je situacija bila takva da su pokrajine upravljale republikom a ne obrnuto kako je valjda normalno. A to su bile posledice tog nesrećnog ustava iz '74. koji je došao kao reakcija na MASPOK i pobune Albanaca na Kosovu. Vojvodina nije pravila probleme, pravili su drugi, zbog kojih je i menjan ustav Srbije.

    I ne, ne mislim da je raspad počeo u Vojvodini, samo što ću ponovo reći da raspirivanje nacionalne svesti parolama "oj Srbijo iz tri dela, ponovo ćeš biti cela" na mestima gde za to nije bilo potrebe je bilo pogubno. Ako je već odlučeno da se menja Ustav Srbije, onda se trebalo voditi računa o tome da se ne oštete oni koji nisu nikad ni rušili ustavni poredak. A te greške se ponavljaju i dalje.
    Potisujem..sve,
    izbacio sam deo o Jugoslaviji,ne bih sudio dok ne prodje vreme.Ipak je Jugoslavija,mislim na SFRJ,bila drzava, a ne ovo sada.
    Poruku je izmenio vojvodina2, 10.04.2012 u 20:16

  11. #86

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Vojvodina ce biti nezavisna,uskoro.
    Onda mozemo uci eventualno u neku konfederaciju sa Srbijom ili sa kim se dogovorimo.

  12. #87

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Reč "Vojvodina" para uši zbog svih drugova članova Vojvodina123456789 i Srbija123456789 koji po zadatku truju sredinu. Uglavnom glupostima.
    Ta reč para uši zbog svih onih koji je zloupotrebljavaju. Na ovaj ili onaj način, po zadatku jedne ili druge političke opcije.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #88

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina ce biti nezavisna,uskoro.
    Onda mozemo uci eventualno u neku konfederaciju sa Srbijom ili sa kim se dogovorimo.
    pozdravi Desanku....

    nego,znas sta se nesto mislim....zajebace vas Bosanci i Crnogorci....nakotili se,boze me sacuvaj.....pojesce vas jednog dana...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #89

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    Crnogorci su odavno ZA Vojvodinu i potpisnici su Deklaracije o Vojvodini republici.
    Bosanci polako ali sigurno prelaze u autonomase,najpre oni pametniji i bogatiji,vide da je novcanik ugrozen,zatim i oni poreklom iz multietnickih bosanskih krajeva,i iz urbanijih krajeva,zbog izrazenog nacionalizma,zbog kojeg su morali da odu i od svoje kuce i ne zele ga ponovo ovde.

    B92 - Vesti - Autonomija Vojvodine istroen pojam

  15. #90

    Odgovor: Zašto reč "Vojvodina" para uši?

    pa kUj onda tolko glasa za radikale svemujebem?!?!?!?!
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Dnevnik "Vojvodina Cafe"
    Autor kissigirl u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 512
    Poslednja poruka: 16.07.2011, 20:41
  2. "Vojvodina je ubudjala i zaostala..."
    Autor mikivs u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.02.2007, 23:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •