Šoljica od kafe
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Šoljica od kafe

    Nije prošao nijedan dan u srednjoj školi, a da mi se drugarice nisu skupile u lokalnoj kafani (jedina u kojoj se kuvala turska kafa) i gledale u šolju do beskonačnosti. Da li je u pitanju samo zabava ili možda neko zaista veruje da se sudbina krije u dnu šolje?


    ps. I zašto ne postoji gledanje u kriglu piva?
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Šoljica od kafe

    Citat Necromancer kaže:
    ps. I zašto ne postoji gledanje u kriglu piva?
    valjda se potrudimo da nema sta da se vidi na kraju

    ali ne pazi solje su ti cudo... jos ako je dobro zavrtis pa stisnes o'zgo zelju... nema da se ne ispuni
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Šoljica od kafe

    To mi je predstavljalo samo zabavu jos tamo negde u srednjoj skoli. Ne da ne verujem da u solji bilo sta "pise", vec me najstrasnije izludjuje kad vidim zrele ljude koji tome pridaju bilo kakvu vaznost
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Šoljica od kafe

    Obavezno prevrnes prema sebi i prekrstis tri puta.

    Pa ja ne znam kako se nisam otrovala od te kafe. Popijes po 5 solja, samo da ti uspe soc. :mig: A specijalno ako posle spolja gledas parove. Za to treba materijala. Pa onda taj sto gleda posle pogadja ko je koji par. Koliko god se ja trudila u tim magarecim godinama da nesto vidim u toj solji, nista mi nije bilo jasno. Apsolutna enigma... kao i gledanje u dlan, pasulj, karte, svinjsku plecku i ostalo sta sve od toga ima... A da, i obavezno imaju neki dani koliko se secam kad se gleda u solju... otprilike, kao, solja se petkom najbolje otvara ili tako neka budalastina. I onda ti burazeru sednes u petak i otkines se od kafe.

    Moju babu kad bi pitale komsinice zna li da gleda u solju, odgovarala bi - znam, ali u punu. A ova druga koja je bila zajebant, lozila je celu zgradu godinama. Ama ceo komsiluk... onaj koji se palio na to. A vrtela je par istih recenica.
    -Cuces neki glas. (Ova mi je najjaca )
    -Neko se iz kuce sprema na put.
    -Neko ti se bolestan provodi. (Ova mi recenica nikad nije bila logicna)
    I onda se tetka Vida pokupi i ode kuci, kao baba je sve pogodila, a ova se zaceni. Ja je pitam "Baba bre, kako mozes?" "Cuti, meni prodje vreme, a one zadovoljne. I jos se posle sita ismejem."

    E vala, vise nisam majmun (uz duzno postovanje ovoj zivotinji).
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Šoljica od kafe

    Citat SQUAW kaže:
    A specijalno ako posle spolja gledas parove.
    Jaooo daaaa. I onda kada lepo istackaju solju, uzmu i polizu prst. Nisam gadljiv, ali majku mu, sve ima granicu. Ili jos gore, ako se soc zavuce ispod noktiju pa bude ko da su kopali u rudniku.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  6. #6

    Odgovor: Šoljica od kafe



    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Šoljica od kafe

    Ovako izgleda šolja kad se pitaš da li će biti povećanja plate?
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  8. #8

    Odgovor: Šoljica od kafe

    ....ili dobitak....
    Govorim tiho i nosim psa sa sobom

  9. #9

    Odgovor: Šoljica od kafe

    meni je to i dan danas aktuleno iako u to generalno ne verujem, par puta se npr. dogadjalo da onaj ko mi gleda u solju ubode nesto sto se i dogodi mada, to ej stvar podsvesti ako ona meni kaze da cu dobro da se provedem u gradu (doduse, ne treba meni u solju gledati kako cu se ja provesti, kad je sa mnom provod zagarantovan ) naravno da ce biti dobro, kad sama sebi odredim dobro
    a fora kao, gledaju ti najbolej drugarice u solju, koje i inace znaju sve o tebi.. i sta ima da ti pogadja? moze da mi kaze samo ono sto zelim da cujem i da mi nalupeta nesto pa da se pravi i vidovita pored gledanja u solju
    a odavno to ne praktikujem toliko cesto, mozda jednom u godinu dana, cisto iz zezanja, interesuje me samo da na kraju ubodem zelju.. cak se i secam, kaziprst je za porodicu, srednji prst je za ljubav a domalitj je za posao.. ako bodes palcem, svakako ce da se ispuni, pa zasto onda bodemo onim prstima koji imaju namenu
    inace, ja znam da gledam u solju kao klinka sam se zesce lozila na to bas, pa sam i iz knjiga ucila, drugarice se okupe pa na papire pisu, cak sam i kod jedne baba vracke u selu isla da me uci.. a ucila me je ako bih joj odnela kutiju cigara i kutiju hrane za macke, posto je macak imao 15 kila i tako, popamtila sam ja to onako kroz maglu se secam i sad, mada ne gledam u solju, smori to, uglavnom drugaricama ako baaaaaaas previse smaraju i onda gledam da vidim najcrnje, pa nek' misle da navlacim baksuz, samo da ne dave vise
    Pa onda taj sto gleda posle pogadja ko je koji par.
    a pa da, to je najbolje bilo pa onda lupetas koji ej najlepsi par, koji se najlepse ljubi ( ), pa gledas kosu kao i na kraju dodjes do broja cipela samo da pogodis ko je koji par
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #10

    Odgovor: Šoljica od kafe

    Pijem kafu kao turkinja (i turčin - zajedno) ... ali nikada mi niko nije gledao u šolju.
    To mi je nekako bzvz ...


    ali zato ...

    imam jednog "lika" koji me baš zabavi " gledanjem u karte " ...
    naravno skoro uvek (UVEK) mi kaže sve nešto lepo-fino-krasno
    (jer zna da se užasavam zlosutništva).

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #11

    Odgovor: Šoljica od kafe

    ja volim da pijem kafu ali više ne gatam. to sam radila dok sam bila tinejdžer i verovala u sve te gluposti. znaš ono bela trojka- sex i ostalo. Sad pijem kafu jer je volim i tako se ujutru najlakše razbudim

  12. #12

    Odgovor: Šoljica od kafe

    volim da pijem duplu kafu...prvu jutarnju...zamirise mi....
    a da gledam u solju?? neeee to mi je bezveze
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #13

    Odgovor: Šoljica od kafe

    Mi smo imali jednu bas talentovanu za filovanje i nije je mrzelo. Umelo je da traje satima, imalo se vremena

  14. #14

    Odgovor: Šoljica od kafe

    Kafu volim da pijem od srednjošklskih dana. A sve je počelo zbog gledanja u šolju...navele me drugarice... Imali smo jednu koja je kao fol sve pogađala, a u stvari nas je poznavala i znala kad treba reći crna kosa, zelene oči, pismo i sl. Najgore od svega je posle bilo prati onako zamazane šolje i unutra i spolja...al' sve za vradžbine...

    Sada pijem kafu iz zadovoljstva, a ne pamtim da sam videla da to gledanje u šolju današnji omladinci i omladinke rade...

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •