Da li je moguće da ljubav ne postoji? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27
  1. #16

    Odgovor: Da li je moguće da ljubav ne postoji?

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Poznata mi je pjesma, vrlo dobro.
    Pogresno sam shvacena, nije meni problem naci nekoga, i preustiti se svemu tome...problem je ...cemu sve to? Complicated. Ali ne treba se prestati nadati. Do mene je.
    I ja imam isti problem,ali zaista isti.Medjutim postoji jedan veći problem.Kad počeneš da analiziraš sve do najmanjeg detalja i da se stalno nešto pitaš onda sve što bi moglo da te nosi na krilima ljubavi,da budem malo i poetična, počne da gubi smisao zapravo.Ja sam to shvatila.To "zatezanje" uzdi i stavljanje pod kontrolu i traženje smisla i svrhe uništava magiju.Ljubav je sama sebi smisao.Ako je zakomplikujemo u glavi postaje preteška i opora.Eh....mi žene.Ko nam dade takav mozak????
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  2. #17

    Odgovor: Da li je moguće da ljubav ne postoji?

    Ja kad se zaljubim i zavolim, uopšte više i nemam mozga.
    Moj mozak se pretvori u punding...
    Volim i ljubim 200 na sat a kad mi iscuri na uši...ondak
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  3. #18

    Odgovor: Da li je moguće da ljubav ne postoji?

    Zar ima nekoga da ne veruje u ljubav?

    Svidja mi se kako dama iznad mene razmislja.

  4. #19

    Odgovor: Da li je moguće da ljubav ne postoji?

    Moć ljubavi je moć čistoće.Reč ljubav koristi se na mnogo načina,ali mudrom je ona sveta jer
    njegovo shvaćanje je "ono što uklanaj sve nečistoće,a ostavlja samo ono što je istinito i
    stvarno".
    "Sve dok se bojiš ne možeš stvarno voleti" "Sve dok se ljutiš ne možeš stvarno voleti"
    "Sve dok imaš sebični ego ne možeš stvarno voleti".
    "Dakle mogu li uopšte voleti?"upita Artur koji često osećao strah,ljutnju i sebičnost.
    "Ah, to je misterija"odgovorio je Merlin.
    "Kako god nečist bio,ljubav će te potražiti i raditi na tebi sve dok budeš mogao voleti."
    Ljubav traži nečistoće da bi ih mogla spaliti.
    Nema ljudi koji ne poznaju ljubav-postoje samo oni koji ne mogu osetiti moć ljubavi.

    (Put Čarobnjaka)
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  5. #20

    Odgovor: Da li je moguće da ljubav ne postoji?

    Наравно да љубав постоји. То је апстрактан појам, свако је 'види' на свој начин, а у суштини је за све иста.
    Постоје фазе у животу када нам заиста измиче, па почињемо да сумњамо у њено постојање, али увијек се врати. "Љубави има само онај ко је даје."
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  6. #21

    Odgovor: Da li je moguće da ljubav ne postoji?

    I opet je ova tema aktivna...
    I opet, kao i u vreme kada je postavljena, ja ne bih znala šta reći...
    A sada tim pre jer, po mom mišljenju....ni jedna tema na ovom forumu nije dobila takav zaokret u samo 20 postova...
    Od posta do posta sledi up and down...pronađeš se tu ili tamo...i op....budala...pa psihopata(e)
    Deca...ljubav...genetika, predodređeno...
    Pogubila sam se načisto...
    Kao prvo...neka neko dobronameran...dobre volje...definiše ljubaF...pa da ondaK mogu da divanim da li postoji ili jok...
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #22

    Odgovor: Da li je moguće da ljubav ne postoji?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    I opet je ova tema aktivna...
    (...)
    Kao prvo...neka neko dobronameran...dobre volje...definiše ljubaF...pa da ondaK mogu da divanim da li postoji ili jok...
    Pa sad, ima ona mala razlika u ljubavi (koja zivot cini) a svodi se na davanje i uzimanje. U glavnom kad se o ljubavi prica podrazumeva se neka ostavarena, uzajamna, ona „ja-tebi-ti-meni“ – ljubav, mada ja licno u tu bas i ne verujem onako naskroUz i u pojedinacne , opste priznate detalje. Verujem u to da mi svi dajemo ljubav, svako na svoj nacin. I u to da je primamo, opet svako na svoj nacin.

    Najlakse je to objasniti kada je ljubav prema osobama koje nismo slobodno birali u pitanju - sopstvena deca I roditelji. Ta vrsta ljubavi je nekako…iznad svih ostalih ljubavi. Prosto nedostizna. Dajes ljubav i ne pitas za cenu, jednostavno ne pitas za cenu! Ne pitas zato sto ih ne mozes da biras!

    Sve ostale ljubavi mozes da biras. Mozes da se predomislis, da izvagas, odvagas, odbacis i opovrgnes. E tu upadamo u zamku. U zamku davanja i uzimanja. I tu se postavlja pitanje sta je nekome malo/mnogo et vice versa. Sta je nekome malo/mnogo ljubavi koju daje i malo/mnogo ljubavi koje dobija. Ta se zamka zove „predstava o uzajmnoj ljubavi“. A vrednovanje doticnog „davanja-uzimanja“…je jako individualna stvar. Shodno tome je …leptiric u potpunosti u pravu kada je postavila pitanje o opstoj definiciji ljubavi.

    Nema je.
    Svako je definise za sebe.
    Svako daje za/od sebe tu ljubav i svako prihvaca/oseca tu ljubav za sebe. U potpunosti individualno.
    Nema pravila.
    Never confuse movement with action.

  8. #23

    Odgovor: Da li je moguće da ljubav ne postoji?

    Ne...mislim da je nemoguće.
    Jer, da je obrnuto, milion dela ili postupaka (koji bi mnogi nazvali iracionalnim) ne bi se desili. Ljubav daje smisao i obogaćuje život koji imamo. Bez nje..mnogo toga bi bilo tako bezlično, suvoparno i isprazno.
    Slažem se da se ljubav dešava kada joj se ne nadamo, kada je ne "tražimo", i kada smo u ko zna kojoj životnoj "priči".
    Mislim da je greška "seckati je na deliće", pokušavati da je "objasnimo" čistom hemijom ili da se borimo protiv nje.
    Znaćemo da volimo onog trena kada , i pored svesti da ta osoba ima podosta svojih "bubica", kažemo sebi da možemo i želimo da živimo sa njom .
    Dakle, uopšte se ne radi o bilo kakvoj "idealnoj (om)" već onoj osobi koja nama najviše odgovara.
    Onda...kada i dalje smo sa osobom preko čijih "ivica" lako prelazimo (dok bi drugim osobama jako zamerili te "ivice") to znači da je volimo.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #24

    Odgovor: Da li je moguće da ljubav ne postoji?

    moguce je ....u stvari sve je manje ima , evoluirala je u biznis , kao sve ostalo . to su tekovine 21 veka .



    najvise ima trange frange , ono .... ti meni to ja tebi ono , pa tje vidimo za dalje ....
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  10. #25

    Odgovor: Da li je moguće da ljubav ne postoji?

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    moguce je ....u stvari sve je manje ima , evoluirala je u biznis , kao sve ostalo . to su tekovine 21 veka .



    najvise ima trange frange , ono .... ti meni to ja tebi ono , pa tje vidimo za dalje ....

    nemoj tako....literatura se kune da je ima....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #26

    Odgovor: Da li je moguće da ljubav ne postoji?

    ko kaze
    evo ja matorog toliko volim
    da bih ga ponekad ubila

  12. #27

    Odgovor: Da li je moguće da ljubav ne postoji?

    Ja zaista ne znam kako bih drugačije nazvala osećanje koji sam imala u momentima kada su mi tek rođenu decu davali u naručje. To je bila ljubav na prvi pogled. Ljubav za sva vremena.
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Bog postoji
    Autor Hadzija u forumu Religija
    Odgovora: 964
    Poslednja poruka: 24.06.2015, 13:14
  2. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  3. Ne mogu!
    Autor jamiroyu u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 09.06.2009, 14:20
  4. Sve je moguće...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 28.12.2008, 22:55
  5. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.04.2007, 00:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •