Višečlana porodica
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1

    Višečlana porodica

    U najvećem broju slučajeva, današnje porodice se sastoje od 4, eventualno 5 članova. Razlozi za to su mnogobrojni, finansijska nestabilnost i nesigurnost, nerešeno stambeno pitanje,... ali je uprkos tome sve više onih koji imaju mnogo više od dvoje/troje dece. Većina takvih porodica živi na rubu egzistencije, ali ih to opet ne sprečava da se i dalje reprodukuju. Da se razumemo deca jesu najveće bogatstvo, ali po kojoj ceni?
    Kakav je Vaš stav o višečlanim porodicama?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Višečlana porodica

    Odrastao sam u porodici sa 3 člana, sa svim prednostima i manama takve porodice. Verujem da bi moji imali još dece, da nisam malko kasnije došao na svet.

    Sa prosečnom platom u Srbiji koja je samo po statistikama 300 i koji evro (u realnosti je mnogo manja), teško da bi porodica koja broji preko 3 člana mogla da priušti sebi osnovna životna zadovoljstva, poput letovanja, skromnih poklona itd.

    S jedne strane stoji da su deca najveća bogatstvo, ali s druge strane imamo situaciju da u ovoj /&%#$% zemlji čovek jednostavno ne može da podnese troškove više dece. Po nekom mom mišljenju, bolje je imati jedno/dvoje koji će biti srećni, nego napraviti čopor dece i posle nemati mogućnosti da im se obezbede osnovne životne potrebe. Koliko para toliko muzike.

    Dakle, ako postoji mogućnost i želja, ljudi pravite decu. Ako ne postoji, jedno ali vredno, bar će biti srećno.

Slične teme

  1. Porodica VS karijera
    Autor Lady S u forumu Porodica
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:46
  2. Neotvorena pisma svetu - Stefan Lančuški
    Autor Stefan Lančuški u forumu Književnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.03.2012, 02:00
  3. Pogodi na kog člana mislim...
    Autor Najgora u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 1918
    Poslednja poruka: 26.07.2010, 20:39
  4. Lana Tarner
    Autor memento u forumu Film, pozorište i televizija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.09.2008, 10:44
  5. Srpska Kraljevska Porodica
    Autor Cezar u forumu Istorija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 12.03.2007, 04:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •