Zašto sve u AP Vojvodini drže Bosanci i Crnogorci? - Strana 15
Strana 15 od 20 PrvaPrva ... 51314151617 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 211 do 225 od ukupno 291
  1. #211

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Што би се рекло у мом селу, ни за брдо карамела
    kaze se :ni za karton vinjaka,kolega.....

    glede teme....jednom je neko rekao, i supalj orah voli da ga dugo lome....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #212

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    E pa kad smo već kod Ličana ,moj pradeda je došao iz Like,kupio zemlju u Sremu..
    I ti se, recimo, uopste ne bi uvredila kad bi sad neko dosao i napisao "Prodao sve tamo i dosao ovamo da nam uzima 'leb iz usta". Pa onda jos ako se ubaci i neki epitet tipa bahat/primitivan, to bi bilo sasvim ok, zar ne? Ne daj Boze da ne prica sofisticiranim vojvodjanskim nacinom govora, ne bi ga oprali ni Sava ni Dunav.

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Znaš kad ću da vam se povinujem na ovom "kulturnom forumu"?
    Ne treba ti nikom ovde da se povinujes.
    Pretpostavljam da vredjanje cele jedne skupine ljudi predstavlja pojam kulture.
    Doci i reci da je neko "dosao sa cuke", da je neobrazovan i nestrucan, a pri tom pokazivati elementarnu nepismenost je, pored toga sto je izuzetno uvredljivo, u najmanju ruku smesno.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #213

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    E pa kad smo već kod Ličana ,moj pradeda je došao iz Like,kupio zemlju u Sremu..
    I ti se, recimo, uopste ne bi uvredila kad bi sad neko dosao i napisao "Prodao sve tamo i dosao ovamo da nam uzima 'leb iz usta". Pa onda jos ako se ubaci i neki epitet tipa bahat/primitivan, to bi bilo sasvim ok, zar ne? Ne daj Boze da ne prica sofisticiranim vojvodjanskim nacinom govora, ne bi ga oprali ni Sava ni Dunav.
    Ne ne bi se uvredila pošto nemam nikakve osećaje prema onom tamo,niti smatram svojim,
    kao što rekoh rođena sam ovde i odgajana u duhu i po tradiciji Srema.
    Osećam se kao 100% sremica jer to i jesam.
    Isto tako npr. čovek koji je rođen ovde i živi na ovim prostorima a roditelji su mu recimo
    iz Bosne,po meni nemože biti bosanac,
    već sremac,banaćanin,bačvanin ili jednim imenom Vojvođanin...po teritorijalnoj pripadnosti.Ko što i jest'
    Samo što mnogi imaju drugačiju svest o tome...pa misle da su bosanci,crnogorci,ličani ili neki drugi iako
    uopšte niti su rođeni niti žive tamo u tim krajevima.a vole da se tako izjašnjavaju što je pogrešno jer
    se zna koji se nazivi upotrebljavaju za narodnost,naciju i teritorijalnu pripadnost.

    U Sremu se svuda ne priča istim naglaskom...tako da ta tvoja pisanija o sofisticiranom Vojvođanskom govoru
    je čista nebuloza,ne znam ni što ih meni kačiš, pošto nigde nisam iznela da mi smeta nečiji način govora,naglasak..

    Smeta mi to što se ovde nije pojavio ni jedan pravi bosanac niti crnogorac
    pa da opljuje svoje bosanske i crnogorske direktore,rukovodioce,
    šefove...kao što ste se vi pojavili nazovi Vojvođani (ako ste uopšte i to)..pa opleli po svojim Vojvođanima
    direktorima koje mož'"na prste izbrojati"....da se slučajno nekom nezamerite.
    No na kraju svega ni to me nečudi zato nam i jeste ovako kako je.
    Poruku je izmenio ANIBAS, 25.03.2012 u 16:20
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  4. #214

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Ne ne bi se uvredila pošto nemam nikakve osećaje prema onom tamo,niti smatram svojim,
    kao što rekoh rođena sam ovde i odgajana u duhu i po tradiciji Srema.
    Osećam se kao 100% sremica jer to i jesam.
    Нико не мрзи дођоше више од дођоша који се стиде тога што јесу. Бежи бре тамо, ја сам мислио да су твоји преци дочекали Арсенија у Срему, кад оно Личанка... ви Личани нешто јако волите да се правите да сте Војвођани, ено Неше нпр...

    Smeta mi to što se ovde nije pojavio ni jedan pravi bosanac niti crnogorac
    pa da opljuje svoje bosanske i crnogorske direktore,rukovodioce,
    šefove...kao što ste se vi pojavili nazovi Vojvođani (ako ste uopšte i to)..pa opleli po svojim Vojvođanima
    direktorima koje mož'"na prste izbrojati"....da se slučajno nekom nezamerite.
    No na kraju svega ni to me nečudi zato nam i jeste ovako kako je.
    Чекај бре сестро, па ниси ни ти нападала своје Личане, већ Босанце и Црногорце. Како онда очекујеш да Босанци и Црногорци нападају своје?

    Али додуше, нико од Босанаца и Црногораца није исказивао мржњу према дођошкој деци, тако да ова Илузија стварно остаје шампион болести...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #215

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Ne ne bi se uvredila pošto nemam nikakve osećaje prema onom tamo,niti smatram svojim,
    kao što rekoh rođena sam ovde i odgajana u duhu i po tradiciji Srema.
    Osećam se kao 100% sremica jer to i jesam.
    Нико не мрзи дођоше више од дођоша који се стиде тога што јесу. Бежи бре тамо, ја сам мислио да су твоји преци дочекали Арсенија у Срему, кад оно Личанка... ви Личани нешто јако волите да се правите да сте Војвођани, ено Неше нпр...

    Smeta mi to što se ovde nije pojavio ni jedan pravi bosanac niti crnogorac
    pa da opljuje svoje bosanske i crnogorske direktore,rukovodioce,
    šefove...kao što ste se vi pojavili nazovi Vojvođani (ako ste uopšte i to)..pa opleli po svojim Vojvođanima
    direktorima koje mož'"na prste izbrojati"....da se slučajno nekom nezamerite.
    No na kraju svega ni to me nečudi zato nam i jeste ovako kako je.
    Чекај бре сестро, па ниси ни ти нападала своје Личане, већ Босанце и Црногорце. Како онда очекујеш да Босанци и Црногорци нападају своје?

    Али додуше, нико од Босанаца и Црногораца није исказивао мржњу према дођошкој деци, тако да ова Илузија стварно остаје шампион болести...
    Samo jedan od pradedova je došao iz Like..a jedan od ostalih je došao baš za vreme Čarnojevića..
    Kad me pitaju bosanci; (imam neuobičajeno ime za ove prostore) ...jel' jesi ti naša?
    Ja im kažem;"nisam vaša...nemam nikakve veze sa bosnom."
    Kad neki Ličan sazna da mi je pradeda rođen u Lici,kaže mi;...evo je,ona je naša!
    Ja opet kažem;..ne nisam ja vaša,samo je moj pradeda rođen tamo.
    Svi smo mi odnekud došli,samo je stvar na koji način smo prihvatili ovdašnji način života
    i da li nam je u svesti ovo ovde ili ono odande.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  6. #216

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Ne ne bi se uvredila pošto nemam nikakve osećaje prema onom tamo,niti smatram svojim,
    Blago tebi. Al' to ne znaci da i svi ostali teže tome da budu tikve bez korena.

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    U Sremu se svuda ne priča istim naglaskom...tako da ta tvoja pisanija o sofisticiranom Vojvođanskom govoru
    je čista nebuloza,ne znam ni što ih meni kačiš, pošto nigde nisam iznela da mi smeta nečiji način govora,naglasak..
    O, izvini.
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Mene su recimo npr., još kad sam mala bila, učili da tiho govorim,da ne larmam
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    pa da smeta nam ijekavica...pogotovo kad uzmem čitanku za peti razred osnovne škole i
    pročitam da Sveti Sava nije Sava već Savo.I još mnogo drugih primera,da sad ne navodim.
    Vezano za školstvo..a zna se koji se jezik koristi u ovom govornom području.
    Eto to mi smeta konkretno...i to veoma.
    Al' zato ti uopste ne smeta da "ne" pises odvojeno od prideva, a sastavljeno sa glagolom. Verovatno te ijekavica omela u nameri da primetis kako se pravilno pise.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #217

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže Bosanci i Crnogorci?

    Evo došla mi je mama u posetu i želi da iznese svoje mišljenje na temu;(inače mamini su došli za vreme Čarnojevića)
    "Jedino su crnogorci (citiram) sposobni direktori zato što ništa ne moraju da misle i rade
    i zato nam je sve i propalo od silne stručnosti.
    Kada su tako pametni što nisu ostali u Crnoj Gori pa napravili malu Švajcarsku.
    Više ima crnogoraca u Beogradu nego u Crnoj Gori.
    Kad bi ih sve vratili nazad morali bi ceo Boko-Kotorski zaliv nasuti kamenom
    da bi imali gde da stanu."
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  8. #218

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Ne ne bi se uvredila pošto nemam nikakve osećaje prema onom tamo,niti smatram svojim,
    Blago tebi. Al' to ne znaci da i svi ostali teže tome da budu tikve bez korena.
    Pa i tikva nemož' da se održi na jednom korenčiću...učiteljice.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  9. #219

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Poruku je izmenio believer, 25.03.2012 u 17:15
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #220

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    @Minibus

    Ala ti lupetaš, to je za svaku pohvalu, da kažem neprevaziđeno, po principu "Poturica gori od Turčina" (da ne kažem povojovđanaC gori od VojvođanCa - na ovu novu svoju kovanicu sam izuzetno ponosTan )

    Hajde da pogledamo šta je normalno, a šta nije, šta je zdravorazumsko, a šta jok.
    Meni je skroz ok da neko pomisli da su Ličani, Bosanci, Crnogorci i ostali iz brdskoplaninskih krajeva uzurpirali fotelje, i to je ok, jer je i logično da došljak, koji nema gde da živi grabi i nogama i rukama da bi opstao, i moj otac se, kada je sišao s brda borio više nego ja koji sam rođen tu gde jesam, jer uslovi stvaraju debile, a ja sam imao, kako roditelji lepo kažu, sve uslove aon nije imao nikakve, a želja za opstankom je jako zajebana stvar.

    Primetio sam, kada sam bio u firmama u NS tokom 2008-2009. da su ljudi izuzetno podeljeni na crnogorce, bosance i starosedeoce, ali to direktoru jedne od njih nije smetalo da mu šef jedne službe bude crnogorac, druge ličanin, treće banaćanin, četvrte baačvanin, ali da mu posao odrade kako treba, a njemu je pucala patka, iako je Cnogorac.

    Kada su tako pametni što nisu ostali u Crnoj Gori pa napravili malu Švajcarsku.
    Crnogorci i Bosanci migriraju iz svoji brda vekovima unazad i popunjavaju prostor u Srbiji, Vojvodini, u Slavoniji, čak su i članovi najznačajnije srpske dinastije bili iz tadašnje Duklje, hajde sada da Sv. Sava proglasimo za jeretika, jerbo je poreklom iz Crne Gore
    Samo jedan od pradedova je došao iz Like..a jedan od ostalih je došao baš za vreme Čarnojevića..
    Znači da je jedan od pradedova dobio decu u dvestotoj godini, ako ja umem da računam?

    Evo došla mi je mama u posetu i želi da iznese svoje mišljenje na temu;(inače mamini su došli za vreme Čarnojevića)
    Registruj ti svoju mamu na forumu, ja ću svoju, megi, biliver, josa svoje mame pa da se počnu rokati na 'vakim temama, pa onda mi međusobno :moja je mama bolja od tvoje mame, lepša i slično i da ponosno sedimo u ćošku i svak, kada njegova mama kaže nešto pametno oseti transfer pobedničkog duha i euforije, ah kako bi ovo mesto bilo kada bi moderatori bili naše mame

    pa da smeta nam ijekavica...pogotovo kad uzmem čitanku za peti razred osnovne škole i
    pročitam da Sveti Sava nije Sava već Savo.I još mnogo drugih primera,da sad ne navodim.
    Vezano za školstvo..a zna se koji se jezik koristi u ovom govornom području.
    Eto to mi smeta konkretno...i to veoma.
    Glede jezika, koristi se srpski, a na srpskom se kaže i Sava i Savo, iako je Savo pravilno, jer je muško ime, a Sava, po svoj logici, žensko.

    I meni smeta grozno otezanje po vojvođanski, i no tvrdo š, č i ostala sranja, sreća pa ne moram da vas slušam, nego imam tu sreću da samo pišete
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #221

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Registruj ti svoju mamu na forumu, ja ću svoju, megi, biliver, josa svoje mame pa da se počnu rokati na 'vakim temama, pa onda mi međusobno :moja je mama bolja od tvoje mame, lepša i slično i da ponosno sedimo u ćošku i svak, kada njegova mama kaže nešto pametno oseti transfer pobedničkog duha i euforije, ah kako bi ovo mesto bilo kada bi moderatori bili naše mame
    Мани се тога, моја ме ионако стално смара да је додам у пријатеље на фејсу...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #222

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Samo jedan od pradedova je došao iz Like..a jedan od ostalih je došao baš za vreme Čarnojevića..
    Kad me pitaju bosanci; (imam neuobičajeno ime za ove prostore) ...jel' jesi ti naša?
    Ja im kažem;"nisam vaša...nemam nikakve veze sa bosnom."
    Kad neki Ličan sazna da mi je pradeda rođen u Lici,kaže mi;...evo je,ona je naša!
    Ja opet kažem;..ne nisam ja vaša,samo je moj pradeda rođen tamo.
    Само се ти јасно и гласно огради да немаш везе ни са Ликом ни са Босном, не дозволи да ти се каља твоје племство и твоја плава крв Војвођанке из Срема

    Svi smo mi odnekud došli,samo je stvar na koji način smo prihvatili ovdašnji način života
    i da li nam je u svesti ovo ovde ili ono odande.
    Шта кога брига одакле сам ја и шта је у мојој свести? Колики сељобер неко треба да буде па да гледа шта стоји на ретровизору у мојим колима? Којим дијалектом причам или какву музику слушам? Колики монструм неко треба да буде па да с мржњом гледа на моју децу због њиховог порекла и назива их "малим дођошким везарама"? Ало, о деци причамо?

    Има много ствари које не ваљају у овој Србији, и које свима нама сметају, али ето, генијалци се нашли да причају како су за то криви Босанци и Црногорци. Ето, докопала се и Лига разноразних институција, предузећа и власти, па јел се нешто променило? Мада, могуће је да није баш зато што и у Лиги доминирају Личани, Босанци, Црногорци...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #223

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Pa i tikva nemož' da se održi na jednom korenčiću...
    Nece ni kruska ispod jabuke... kol'ko god bi ona to htela.


    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    učiteljice.
    Sluzim narodu
    Mada, nije bas da moras biti ucitelj da bi to znao. To se uci negde u nizim razredima osnovne skole
    Gather ye rosebuds while ye may...

  14. #224

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Ja sam svoje rekla o ovoj temi.Neću više nikoga da citiram niti ću da ulazim u polemiku jer je to očigledno izlišno.

    Kakvi ste ljudi pokazali ste vredjanjem na ličnoj osnovi.Sa takvima ne želim više da razmenim više ni slovo.
    Poruku je izmenio čista iluzija, 25.03.2012 u 23:22

  15. #225

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Fascinantno je da gorepomenuti uvek,ALI UVEK,bez obzira na kom delu planete se nalaze,novom sagovorniku postavljaju pitanje odakle je,tj. da li kojim slucajem vodi poreklo sa njihovih prostora,jer, boze moj,plemenske veze su vekovno neraskidive,sto automatski podrazumeva "ti meni-ja tebi".
    Rodovske veze se održavaju ne zbog toga da bi se nameštale pozicije, nego da ne bi došlo do mešanja među rođacima.


    Mnogo puta sam na svojoj kozi osetio tu "plemensku nepripadnost",mnogo puta sam morao da se sluzim njihovim najjacim oruzjem - da vucem veze ne bi li ostvario ono sto mi PO ZAKONU PRIPADA,jer za moju decu u vrticima mesta nema ( naravno,moja mogu i u privatni vrtic jer sam VOJVODJANIN i imam a oni su navodno jadni,goli i bosi i treba im pomoci )!
    I ja sam morao da vučem vezu za svoje dete, pa tako ide sada u obdanište, a nisam crnogorac, niti bosanac, niti mi je bilo ko od njih pomagao u tome, vezu za vrtić mi je našla komšinica koja tamo radi, to su pravila takva i u Vranju i u Babušnici, gde ni jednih ni drugih nema, na koga li oni kukaju da mi je znati

    Poznajem podosta izbeglica, jer ih je u Bg došlo najviše i većina njih su stvarno bili goli i bosi godinama, i voleo bih da vidim tebe i tebi slične kako bi ste se poneli u situaciji da ste morali da odete odnekud gde su vam svi koreni i sve što imate i da dođete u sredinu gde vas, umesto aktuelne vlasti, krive za svoje bedno stanje?
    Jednostavno mi je neverovatno koliku dozu samoživosti i ksenofobije vidim ovde i to od onih koji se diče svojim multinacionalnim okruženjem. serem vam se na vašu multikulturalno sranje. Očigledno je da je to samo mrtvo slovo na papiru, i da ste vi u suštini gomila koja ponavlja napamet naučenu recitaciju, au suštini krivi druge za svoju nesposobnost i inertnost

    Eh a kako je Novi Sad bio lep grad pre dvadeset i više godina.Kultura,vaspitanje.Sve se znalo gde je red i ko sprovodi vlast i red.Nema više onog "Gari" da čujem nego "Đes ba?","Brate","Đe si avetinjo"...
    Vojvodina je bila lepa i 1690, pa je Čarnojević doveo gomilu sličnih takvih, pa su se oni srodili sa sredinom, i kome uopšte smeta to: Đe si?
    N eznam iz kog razloga svi vi ovde pišete kao da ste poreklom direkt sa francuskog dvora, a engleska kraljica vam bila dadilja. a do pre 100 godina ste živeli u zemunicama prekrivenim slamom

    Oni koji su došli od negde,neka me u širokom luku zaobiđu.
    Svi su, FYI ,došli odnekud, Vaše veličanstvo, ili da kažem, Vaše vojvođansko prvashodstvo

    Drugo,zato što ne znaju istoriju Vojvodine
    Dakle, da bi neko postao direkor EDb ili kako se to zove mora da poznaje istoriju Vojvodine?

    Sad me baš mrzi da čukam dalje, nastaviće se ....
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 15 od 20 PrvaPrva ... 51314151617 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupanje u Vojvodini
    Autor cvishna u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:21
  2. Crnogorci
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 15:49
  3. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2015, 13:32
  4. Rekli su o Vojvodini
    Autor bellissima u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.09.2010, 19:15
  5. Tvrđave u Vojvodini
    Autor Invisibleman u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.08.2008, 22:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •