Brak bez dece
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 38
  1. #1

    Brak bez dece

    Htedoh jos pre neki dan, nakon odgledane epizode serije "Sex i grad" (koja me je i inspirisala), da postavim ovu temu...
    Elem, on joj prica kako bi voleo da imaju puno dece, a ona mu saopstava da ona mozda nece moci da ih ima...

    Dakle, pitanje je jednostavno: Da li biste stupili u brak sa zenom koja pouzdano zna da ne moze ostati u drugom stanju?

    (odgovor moze biti malo manje jednostavan )
    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #2

    Odgovor: Brak bez dece

    Uhhh, teske li teme! Zaista bih volio da se mogu sa sigurnoscu izjasniti, ali trenutno nisam pametan...sorry

  3. #3

    Odgovor: Brak bez dece

    Nisam musko ali eto i ja da odgovorim na ovu temu.
    Meni je glupa pomisao da se neko zeni samo da bi mu ta zena rodila dete. Znam par tih primera ljudi. I nemam komentara. Ali ako se neko zaista voli i slaze ne vidim razlog zasto se ne bi vencali iako znaju da ne mogu imati dece. I onda tako vencani da se potrude da ispune sve uslove za usvajanje deteta. Napustene dece ima jako puno i mnoga od njih bi volela da imaju roditelje koji ce ih voleti.


    Naravno ukoliko dvoje ne zele da imaju decu i ne mogu da ih imaju onda i nema neke potrebe da se vencaju. Taj papir im nista nece doprineti i pomoci.

  4. #4

    Odgovor: Brak bez dece

    Sa nekim ko ne moze da ima djece ako je ljubav tu da. Kako goldie rece uvjiek postoji mogucnost usvajanja. Ali sa nekim ko ne zeli da ima djece jok
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #5

    Odgovor: Brak bez dece

    Ako izabranica mog srca ne moze da ostane trudna iz zdravstvenih razloga siguran sam da mi ne bi smetalo ...... pa toliko je napustene dece bez staranja i ne bi imao nista protiv da usvojim jedno ili cak dva pa i tri .......
    a ako ne bi htela da rodi ,a moze , onda sigurno ne bi ostala izabranica.
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  6. #6

    Odgovor: Brak bez dece

    Najvaznija je LJubav.Naravno da je lepse da se sve to krunise i svojom decom.Ukoliko je to nemoguce iz bilo kojih razloga,postoje deca koja prizeljkuju topli dom i nekoga ko ce ih usvojiti.Poznajem ljude iz takvih brakova,koji cak nisu ni usvajali decu,uglavnom zbog prevelike "administracije".Vole se i dalje,cak su jedni drugima (sami sebi)-dovoljni.Ona ima samo njega,a on samo nju..
    Poruku je izmenio Bishop, 09.10.2006 u 23:15 Razlog: ispravka pravopisa

  7. #7

    Odgovor: Brak bez dece

    Znam samo da bih dali sve od sebe da ona zatrudni... postoje razlicite stvarcice koje pomazu tipa vestacke oplodnje... U brak bih usao i nikada ne bih priznao da ne mozemo imati dece... Mada u odredjenom momentu bi to bilo ocigledno..

    Smetalo bi mi da nemamo dece ali ukoliko sam sa zenom koju volim ne vidim zasto se ne bih pomirio s time... A naslednik i te price? Pa ostavio bih sve sestricu ili sestricini, ili bratancu, ili bratanici Za nasledstvo se ne brinem , uvek se nadje neko ko ce da nasledi imanje. :D

    Jer jednostavo u ovom fakin lajfu ne moze uvek sve da stima.

  8. #8

    Odgovor: Brak bez dece

    Svaka institucija se osniva sa svrhom. Brak je institucija. Svrha je potomstvo.
    Ne vidim opravdanje za postijanje istog ukoliko se ne zele djeca. Ako postoji problem kod jednog od partnera, onda je to druga prica.
    Licno, uci cu u brak kad budem pozeljela dijete. Dobru i kvalitetnu vezu mogu imati i bez "papira".
    Aut viam inveniam, aut faciam

  9. #9

    Odgovor: Brak bez dece

    Ko ne zeli decu je za posmatranje...

    azalost desi se da ljudi ne mogu da imaju decu i pored zelje.

  10. #10

    Odgovor: Brak bez dece

    Pa danas to bar nije problem, a kako medicina napreduje svakoga dana bice jos manji.
    Na kraju krajeva- nije smak svijeta ako neko ne moze da ima djecu. Boze moj, pa puna su sirotista slatkih malenih andjelaka kojima treba dom i ljubav- najplemenitije djelo je usvojiti dijete i pruziti mu zivot kakav bi pruzili svom rodjenom.
    Iako sam relativno mlada za pricu o djeci (bar po mojim shvatanjima) ozbiljno sam se nosila mislju da, nakon dirljive kampanje sirotista u Bjeloj, odem i usvojim jedno dijete.
    Zao mi je tih jadnicaka, tako su nesrecni, nevoljeni, nenjegovani.. A nicim to skrivili nisu.
    Tako da, zaista mislim da bi svako ko ima uslove trebao da usvoji dijete. Bez obzira moze li imati ili vec ima svoju djecu. Nije tesko hraniti jos jedna usta, a za malo njege dobija se nevjerovatna dusevna satisfakcija.
    Aut viam inveniam, aut faciam

  11. #11

    Odgovor: Brak bez dece

    Naravno da bih mogao da stupim u brak sa osobom koja nije u stanju da ima djece. Ali bih zato pravio djecicu sa strane, hihihihihi
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  12. #12

    Odgovor: Brak bez dece

    Citat ribenzzi kaže: Pogledaj poruku
    Svaka institucija se osniva sa svrhom. Brak je institucija. Svrha je potomstvo.
    Ne vidim opravdanje za postijanje istog ukoliko se ne zele djeca. Ako postoji problem kod jednog od partnera, onda je to druga prica.
    Licno, uci cu u brak kad budem pozeljela dijete. Dobru i kvalitetnu vezu mogu imati i bez "papira".
    U mom slucaju, ako pozelim decu, ne sramim se toga, ali mislim da nas je i previse na planeti, da bi svako pravo copor dece. Jedno - i previse. Mislim da u ovome ne treba razmisljati lokalno, vec globalno. JBG ja smatram da smo svi mi zemljani i tako treba da se i ponasamo. Da razmisljamo o stanju na ukupnoj planeti, a ne da li cu ja ili neko do mene imati dece. Vec, koliki nas broj na planet, a verujte mi, velik nas je broj. Jedini problem je u tome da neke nacije nisu i ne zele biti toga svesne.

  13. #13

    Odgovor: Brak bez dece

    bolje je sa decom,inace ko ce da ti zvoca ceo dan.....ako zena ne moze da ima ete.....onda......ali ja bih ipak decu.....
    UM caruje,SNAGA klade valja

  14. #14

    Odgovor: Brak bez dece

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, pitanje je jednostavno: Da li biste stupili u brak sa zenom koja pouzdano zna da ne moze ostati u drugom stanju?
    A da malo drugačije sagledamo ovu dilemu, možemo postaviti i sledeće pitanje.
    Da li biste ponudili brak da pouzdano znate da vi ne možete da imate decu, a ona može?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #15

    Odgovor: Brak bez dece

    Uh ova pitanja su tako laka sada, a kad bi zaista došlo do toga... ne znam.

    Mislim da, dete je dete. Ako neko zaista voli i želi decu neće praviti razliku između svoje i usvojene, bilo da je slučaj da on/ona nemogu imati dece ili on/ona imaju dete iz neke prethodne veze/braka. Mišljenja sam da je mnogo veći problem na ovim prostorima osuda okoline. Recimo oženim ženu koja ne može da rodi dete, i nađe mi se neka tetka/baba/strina koja će imati nešto protiv moje žene samo na osnovu toga što ona ne može da rodi.

    Čak sam i za to da ako roditelji imaju mogućnosti i želje da i pored svoje dece usvoje još neko, da to i urade, ipak će im se to višestruko vratiti kasnije kroz život.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubav i brak
    Autor danny u forumu Porodica
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:44
  2. Brak i prijatelji...
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.05.2011, 17:23
  3. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  4. Definicija za brak...
    Autor tibor u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.09.2007, 21:21
  5. Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 03.05.2007, 16:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •