Brak bez dece - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 38 od ukupno 38
  1. #31

    10 Odgovor: Brak bez dece

    Da naravno da bih se udala i ako taj neko ne moze da ima decu, iako ja obozavam decu, mnogo ih volim i mislim da bih bila divna mama.
    Mnogo bi me pogodilo to da nemogu da imam decu, da budem trudna i da osetim kako neki zivot raste u meni, to bi me dotuklo.
    Ali uvek mozes usvojiti dete;decu, postoji toliko dece koja nece osetiti toplinu doma.
    Vise bi me bolelo to da je ne mogu da imam decu, stvarno bi me to dotuklo, ubilo, nego da moja ljubav ne moze, preko toga bih mnog lakse presla.
    Sta se nalazi iza nas i sta se nalazi ispred nas su male stvari u odnosu na ono sta se nalazi u nama!

  2. #32

    Odgovor: Brak bez dece

    .....dobro, dobro.....


    ....nego kad smo već tu.....deca bez braka...a????...čisto kao podsećanje..

  3. #33

    Odgovor: Brak bez dece

    ...dopada mi se kako razmisljas....
    ....naked in the rain.....

  4. #34

    Odgovor: Brak bez dece

    Mnogo bi me pogodilo to da nemogu da imam decu, da budem trudna i da osetim kako neki zivot raste u meni

    ...ali...nikad se ne bih zbog toga odrekla ljubavi koju osećam prema svom partneru...
    ...Sigurna sam da bi nasa ljubav dopunjavala taj nedostatak...

  5. #35

    Odgovor: Brak bez dece

    ...da se ne lazemo...nema tu 'leba......
    ...hell ain't a bad place to be......

  6. #36

    Odgovor: Brak bez dece

    Brak bez dece je - siromasan i tuzan - to vam kazem kao mama danas 5 godisnjeg decaka, kojeg sam cekala 10 godina. Kad razmislim i pogledam unazad svoj zivot pre i nakon njega - ne moze se nikako uporediti.
    Ali onda se zapitam dali i kako bih izdrzala tih 10 godina, da pored mene nije bila osoba s kojom se iskreno i puno volimo. Naravno odgovor znam - nikako i ne bi trajali tako dugo.

    Pre braka cesto sam imala naviku da postavljam i ovakva pitanja - A sto ako ne mozemo imati decu? Ako ja ne mogu roditi? Odgovor je bio da ga ne zanima to, jer me iskreno voli i da zeli u brak samo zbog toga, a ne da bih mu radjala decu.
    I kad smo se kasnije suocili sa problemom (ko da sam prizivala sudbinu onim pitanjima ), nije bilo bas lako, ali dokazalo se da je iskren i u pravu.

    Zajedno smo prevazisli sve probleme, medjusobno se bodrili i poddrzavali. Nekad bih ja pala duhovno, nekad on. Ali kad znas da je pored tebe neko s kim se volis - samo se nasmesis, zagrlis i ides dalje.
    Priznajem da je on bio puno jaci od mene. I najvise sto mi je pomoglo je to kad bih cula njega - Samo ti nemoj da brines. Imacemo jednoga dana decu. A i da ne bude kako zelimo, usvojicemo. Pa domovi su puni dece gladnih za roditeljsku ljubav.


  7. #37

    Odgovor: Brak bez dece

    Oduvek sam volela decu.Ne znam kakav bi mi bio zivot bez dece? Tuzan,prazan,neispunjen ili bih to samo ja bila.
    A ko zna,mozda bih se posvetila nekom humanitarnom radu za decu bez roditeljskog staranja ili bih mozda usvojila.
    Mislim da ne bih umela da zivim tako, da svu ljubav koju nosim u sebi ne podelim sa nekim detetom.Osecala bih se okrnjenom,zakinutom za nesto sto me ispunjava.

    Jednostavno bih bila bleda senka onog sto sam sada.
    Deca su iz mene izvukla najbolji deo mene.

    Ali opet postoje osobe koje sasvim dobro funcionisu bez dece ili meni samo tako izgleda...
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #38

    Odgovor: Brak bez dece

    zasigurno će taj brak biti uskraćen za najljepši osmijeh, najveću radost i najljepše događaje koji prate odrastanje bića koje je plod ljubavi (pošto bih ja đecu iz ljubavi pravila i nikako drugačije)..
    E, sad postoje osobe kojima djeca predstavljaju smetnju...Nemam namjeru iste da osuđujem ili da se zgražavam nad takvom odlukom na koju imaju pravo. Još manje su mi jasni oni koji osuđuju takav izbor!
    Samo, razlozi zbog kojih neko nema djecu su različite prirode...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Ljubav i brak
    Autor danny u forumu Porodica
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:44
  2. Brak i prijatelji...
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.05.2011, 17:23
  3. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  4. Definicija za brak...
    Autor tibor u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.09.2007, 21:21
  5. Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 03.05.2007, 16:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •