Korisnici IE imaju niži IQ?
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Korisnici IE imaju niži IQ?

    Kanadska kompanija AptiQuant sprovela je istraživanje koje je za cilj imalo povezivanje koeficijenta inteligencije ispitanih i browsera koji oni koriste. Rezultati do kojih su došli nisu pohvalni za one koji preferiraju Microsoftov Internet Explorer.

    Više od 100 hiljada ljudi uradilo je onlajn IQ test čiji su rezultati kasnije povezani sa podacima o browseru iz kog su pristupali testu.



    Rezultat do kojih je AptiQuant došao govore da korisnici Internet Explorera imaju koeficijent inteligencije niži od prosečnog, oni koji koriste Chrome, Firefox i Safari u proseku imaju IQ nešto iznad proseka, dok su najviši IQ imali oni koji koriste Operu i Camino.

    Korisnici starijih verzija Internet Explorera, 6 i 7, imaju IQ nešto iznad 80, ali korisnici najnovije verzije nisu, opet u proseku, prešli granicu od 100, za razliku od korisnika svih drugih browsera.


    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Korisnici IE imaju niži IQ?

    u jeeeeeeeeeeeeeeeeee

    strasna statistika! omaH se nadjoh u njoj!

    Moj IE nije ni update-ovan! Jesam li ondaK ispod 80 a,a a ?
    Never confuse movement with action.

  3. #3

    Odgovor: Korisnici IE imaju niži IQ?

    Super "istraživanje", slično kao kada bih ja tako klasifikovao one koji ni da beknu u nekoj konzoli, koji nikada nisu koristili bilo koju tekstualnu komandu iz dos prompta ili koji nikada nisu linijskim tekstualnim kodom išta uradili u DOS-u.
    Zašto? Zato što su mnogi "znalci" prvi put seli za komp tek kada je Win 7 "ugledao sunce".
    Koeficijent inteligencije nema veze sa time koji pretraživač se koristi.
    Čak je "bliže pameti" da oni sa najmanjim koriste Chrome jer nemaju pojma ni da im treba flash plejer, Java i sl.ali zato imaju 10 toolbarova od kojih je većina malware . Prema tome...ovo je "istraživanje" plaćeno unapred i ciljano.
    Meni je svejedno koji je pretraživač u pitanju..u svakom se lako snađem i lako ga podesim prema svojim afinitetima.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #4

  5. #5

    Odgovor: Korisnici IE imaju niži IQ?

    Ionako se IE koristi samo za download nekog drugog pretraživača

  6. #6

    Odgovor: Korisnici IE imaju niži IQ?

    Ovi podatci me iznenadzuju ali su mi dobro dosli.Bas cu da testiram dali je ovo tacno,jer se bavim marketingom.
    E da inace u dosadasnjoj praki moram isto tako istaci i podatak do kojeg smo dosli statiskom da IE koriste uglavnom zene od 44+ godina,pa mozda i to ima veze sa rezultatima ovih istrazivanja?

  7. #7

    Odgovor: Korisnici IE imaju niži IQ?

    Citat MateMišo kaže: Pogledaj poruku
    Ionako se IE koristi samo za download nekog drugog pretraživača
    Ozbiljno? Upoređivanjem sistemskih zahteva 10-ak pretraživača pokazalo se da upravo IE troši najmanje sistemske memorije i najbrže se odaziva što korisnicima prosečnih kompjutera predstavlja razliku između upotrebljivosti ili neupotrebljivosti pretraživača.
    Crome je odskora prestao sa podrškom XP (još uvek najdominantniji OS većine kompanija) a ubedljivo ima NAJGORE rezultate u već pomenutom testiranju 10 pretraživača; Firefox je dugo bio izbor mnogih, međutim sada ima najsporiji odziv i posle Croma troši najviše sistemske memorije. Opera je tek nekoliko procenata manje zahtevnija od Firefoxa.
    Ilustracije radi evo pogledajte:

    http://blog.en.uptodown.com/browser-comparison-2015/

    i ovo: Ime: browser-scores.png Pregleda: 215 Veličina: 10.4 KB

    Po meni...trebalo bi se zapitati o koeficijentu inteligencije onih koji koriste pretraživače koji su žderači resursa. Ukoliko mislite da su male razlike pogledajte prvi link (napomena..manji broj je BOLJI).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #8

    Odgovor: Korisnici IE imaju niži IQ?

    verovatno imam nizi iq.
    neki dan me sistem primorao da se latim IE na WIndows 10 (zamisli ima IE na w10-morao sam guglati na problem da bi shvatio da imam IE). onda opet idu one poznate gluposti, onaj kreten krene da binguje na svaku web adresu umesto da pozove dati server. cupanje kose, histerija. ma izem ga nesposobnog i onog ko izmisli taj bing.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #9

    Re: Odgovor: Korisnici IE imaju niži IQ?

    A velicina organa? Na primer jetre. Ima li i to veze sa koriscenjem browsera?

Slične teme

  1. Tastature imaju više bakterija nego WC daska
    Autor SQUAW u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.08.2011, 09:13
  2. Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?
    Autor DzuPiter u forumu Religija
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 10:29
  3. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.03.2007, 10:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •