Steve Irwin, Crocodile hunter, umro - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro


    Najmanje 10 raža nađeno je mrtvo i unakaženo nakon smrti Stevea Irwina, poznatog "Lovca na krokodile", kojeg je prošle nedelje ubila jedna od tih morskih životinja. Mrtve raže pronađene su u blizini australske istočne obale, a policija smatra da su ubistva rezultat osvete za Irwinovu smrt.

    Njegova smrt izazvala je veliku žalost obožavatelja širom sveta, a očito je da su neki od njih izvršili osvetu nad ražama koje su pronađene na dve plaže u Queenslandu.

    Predstavnik Irwinove organizacije "Wildlife Warriors" izrazio je veliku zabrinutost zbog smrti, ali i načina na koji su raže ubijene. On je dodao kako se tu može raditi o odmazdi ili pak strahu od novih napada na ljude. Nije isključena ni mogućnost namernog "blaćenja" Irwinove organizacije.

    Organizacija "Wildlife Warriors" upozorava da s ražama treba biti na oprezu, ali ubistva nikako nisu nužna jer se lanac ishrane morskih životinja mora sačuvati.


    Neki "ljudi" uvek sve shvate pogrešno

    Wildlife Warriors Worldwide stranica
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #17

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Evo i mene sa zakashnjenjem..

    Moram da priznam da me pogodilo, ne znam... On je bio jedan od onih "ludaka" koji su ipak pomerali svet svojom energijom. Mislim da nema nikog ko je gledao njegove emisije, a da ih nije dobro upamtio i preprichavao. Meni je zadovoljstvo bilo gledati kako se bez razmishljanja baca u u zzbunje da bi nam pokazao kako izgleda retka iguana ili hvata varana koji mu pri tom progriza kozznu chizmu ..

    Zadovoljstvo je uvek gledati nekog ko radi svoj posao sa tolikim odushevljenjem i entuzijazmom pa bio on izradjivach motora ili Dzejmi Oliver...ali josh ako je sve to ulozio u kontakt sa divljinom i prirodom, uz sve ochigledne opasnosti, ima od mene najdublje poshtovanje..

    I taj detalj sa novorodjenchetom je trebalo da pokazu da zzivotinje nisu krvozzedne mashine koje prozzdiru sve shto se miche.. Vec da ih samo treba dobro poznavati. Priznajem da za takve egzibicije ne mozesh rizikovati tudji zzivot, ali po nekad je teshko shvatiti postupke onih koji su ispred. Njihovo srce po nekad radi toliko brzo da ume i da zastrani na kratko, dovoljno za greshku, dovoljno i da se nadje na meti smrtonosnoj zzaoci razze..


    Umro je verovatno onako kako bi i zeleo.. Verovatno prerano da bi postigao sve shto je zeleo..

    Rest in peace Steve! Deepest respect.


    I da prokomentarishem ubijanje razza, to samo pokazuje koliko ga i neki od onih koji su ga slushali, nisu chuli.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 16.09.2006 u 13:31

  3. #18

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Citat HLEBmaster kaže:
    I taj detalj sa novorodjenchetom je trebalo da pokazu da zzivotinje nisu krvozzedne mashine koje prozzdiru sve shto se miche.. Vec da ih samo treba dobro poznavati.
    Naročito krokodili koji koliki god da su predatori zaslužuju da im se divimo. I još jedan detalj, iako su brzi u vodi, po kopnu se kreću znatno sporije. A to sa bebom se dešavalo napolju.

    Gledala sam skoro emisiju o tome u kojoj su učestvovali Stiv i Teri. Pričali su koliko ih je sve to što su mediji naduvali pogodilo. Specijalno njega. Inače taj ceo događaj je bio vezan za krštenje njegovog sina. Tu su bili budistički sveštenici koji su stajali oko kolica, tu je bila cela Stivova familija, prijatelji, i sve se dešavalo u njegovom zoološkom vrtu uz više nego brojno obezbeđenje. Trenutak je bio intiman i on je odlučio da ga podeli sa svetom. Koliko sam uspela da shvatim i njega je njegov otac tako uveo u njegovu životnu priču. Kaže, kamera je stajala tako da je sve to snimila iz takvog ugla, da je to nekim ljudima izgledalo mnogo strašnije nego što jeste. Kaže, nije želeo da čeka da mu dete napuni ne znam koliko godina, kada će između njega i takve životinje stajati prvo strah i noćne more, što je prirodno, već je hteo da mu

    pokazu da zzivotinje nisu krvozzedne mashine koje prozzdiru sve shto se miche. Vec da ih samo treba dobro poznavati.
    I kaže, pogodilo ga je to što je on svoj intimni trenutak u poslednjem momentu odlučio da podeli sa svetom, a od toga je napravljeno ono što je napravljeno.

    Nisam pogledala celu emisiju, nego uhvatih deo, pa ću je opet pojuriti na TV-u, nadam se da će biti repriza.

    Priznajem da za takve egzibicije ne mozesh rizikovati tudji zzivot, ali po nekad je teshko shvatiti postupke onih koji su ispred.
    I nadam se da će ta beba nastaviti tamo gde je on stao.



    Ovo je takođe bilo u njegovom zoološkom vrtu. Pitam se kako bi reagovao kad bi video onog našeg krokodila iz vrta, koji leži dole u rupi prekriven smokijem, kokicama i grisinama.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #19

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Naročito krokodili koji koliki god da su predatori zaslužuju da im se divimo. I još jedan detalj, iako su brzi u vodi, po kopnu se kreću znatno sporije. A to sa bebom se dešavalo napolju.


    Chitao sam o tome. Krokodil je bio star, Stiv ga je poznavao skoro chitavu karijeru. Znao je mu je nachin ponashanja i reakcije i bio je siguran da se nishta nece desiti. To je to. Po nekad morate biti tu i bi ti ti kojima se neshto deshava da bi ste imali pravu sliku. Znam da se nikada nikom nije za to izvinuo i da bi to ponovo uradio.

    Shto se tiche nasheg krokodila... Da li znate da on ima preko 70 godina i da se ne zna kako je dospeo u ZOO vrt u beogradu?

  5. #20

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Citat HLEBmaster kaže:
    Shto se tiche nasheg krokodila... Da li znate da on ima preko 70 godina i da se ne zna kako je dospeo u ZOO vrt u beogradu?
    Pa ćale mi je pričao da je taj isti krokodil stariji od mene sigurno, i da se sigurno toliko i nalazi u zoo vrtu, al' nisam znala da se ne zna kako je dospeo tu
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #21

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Beogradski Zoološki vrt ove godine slavi 70. rođendan
    Zoološki vrt u Beogradu osnovan je 1936. godine, na Petrovdan, kada je industrijalac i nekadašnji gradonačelnik Beograda Vlada Ilić ovo zemljište poklonio svojim sugrađanima. Zanimljivo je da je stanovnik Vrta od tada i aligator Muja, koji ove godine takođe puni 70 godina a, kako nam Dragan Đurišić navodi "uspeo je da preživi i nadživi mnoge predsednike, upravnike i vlade. Danas Zoološki vrt ima 2.500 životinja i ukupno 248 vrsta.

    "Danas"
    petak, 30. jun 2006.

    Znachi Muja je aligator? .. nikad nece prestati da nas iznenadjuje

  7. #22

  8. #23

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Poslednji snimci Stevea Irwina



    Discovery Channel je emitovao poslednji dokumentarac koji je snimio Steve Irwin, poznat po seriji "Lovac na krokodile". Irwin je poginuo 4. septembra. 2006. godine u vodama queenslandskog grebena, nakon što ga je ubola otrovna raža. Snimao je dokumentarac za Discovery, "Ocean's Deadliest", o opasnostima koje krije okean.























    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #24

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Krađa u centru posvećenom prirodnjaku Stivu Irvinu

    SIDNEJ, 18. marta 2007. (Beta-Rojters) - Više od 50 gmizavaca, uključujući i jednog krokodila, ukradeno je iz obrazovnog centra osnovanog da sačuva i nastavi delo australijskog avanturiste i prirodnjaka Stiva Irvina (Steve Irwin).

    U centru "Vajldlajf vonderlend' (Wildlife Wonderland) u blizini Melburna čuvani su, pored ostalih, slatkovodni krokodil dugačak 60 centimetara, dva pitona i tri bradata zmaja. Ukradena je i cela zbirka guštera sa plavim jezicima, kojih je bilo 47.

    "Te životinje su služile za obrazovanje dece i čuvanje zaostavštine Stiva Irvina. Muka mi je od toga šta se dogodilo", izjavio je vlasnik centra Daren Tili (Darren Tilley) Rojtersu.

    Tili je naveo da je krađa otkrivena u nedelju ujutru, što sugeriše da se dogodila ili tokom prethodne noći, ili u nedelju u zoru.

    "Ne znamo kako su trasportovali sve te životinje. Veoma sam zabrinut jer su tim reptilima potrebni specijalna nega, svetlost i hrana", dodao je Tili.

    Centar je otvoren nekoliko dana posle pogibije Stiva Irvina od otrovnog uboda raže, 4. septembra prošle godine, u blizini velikog koralnog grebena.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Berač zvezda - love hunter
    Autor DrinChe u forumu Želje, čestitke i pozdravi
    Odgovora: 345
    Poslednja poruka: 22.05.2013, 21:30
  2. Pokušao da siluje osinjak i umro
    Autor silvia u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.05.2013, 08:35
  3. Umro proslavljeni Jugoslovenski bokser Mate Parlov
    Autor cvishna u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 01.08.2008, 01:04
  4. Umro Lučano Pavaroti
    Autor Invisibleman u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 06.09.2007, 20:30
  5. Umro otac FORTRAN-a
    Autor goldie u forumu Programiranje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.03.2007, 14:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •