"Tretirati ga kao punoljetnog..."
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    "Tretirati ga kao punoljetnog..."

    ovo je bila odluka suda u Kentakiju u slucaju protiv nekog maloljetnika. Naime terete ga za ubistvo i sud je donio odluku da nece biti olaksavajucih okolnosti jer je tuzeni maloljetnik. Kako kazu ukoliko se dokaze krivica kazna koja ce mu biti izrecena ce biti ista ona koju sluze punoljetna lica za isti prekrsaj.

    Koliko smatrate da je ova odluka ispravna?

    Iskreno u prvi mah sam osjetio prezir prema sudijama jer su mu oduzlei pravo na popravne ustanove. Ko zna mozda bi od njega na kraju i postao uzoran gradjanin. Ali opet sa druge strane ovde se radi o ubistvu a ne o necemu drugom, on je neciji zivot unistio i ne vidim razloga da mu se davaju bilo kakve olaksavajuce okolnosti.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    Odgovor: "Tretirati ga kao punoljetnog..."

    Ja priznajem da sam pomalo radikalna po pitanju takvih stvari, tako da je moj stav - ako je ubio čoveka sa 17, isto to će uraditi i sa 25, ako ne i gore. To su takvi mozgovi i teško da popravne ustanove mogu odigrati neku značajnu ulogu.

  3. #3

    Odgovor: "Tretirati ga kao punoljetnog..."

    Da nemam jednog druga,odma bih rekla da ga trebaku osuditi kao da je punoletan ali...vec par dana zahvaljujem bogu sto mi je drug maloletan,uradio je nesto zbog cega bi ga priveli da je punoletan i ko zna sta bi dalje bilo ali hvala bogu ne mogu mu nista jer je maloletan(nije nista strasno kao taj decko iz Kentakija),ali nazalost on ce biti maloletan jos samo dve godine i ako mu se ponovi nesto slicno natovarice mu i ovo od sada,tako da mislim da tom decku iz Kentakija treba dati sansu dok ne postane punoletan mozda shvati kakav zivot zeli a ako nastavi kako je krenuo onda ce mu prilikom punolestva dodati i ovo iz dosijea....

  4. #4

    Odgovor: "Tretirati ga kao punoljetnog..."

    prvo, zavisi da li je mladji maloletnik ili stariji maloletnik..
    drugo, zavisi i od situacije i od slucaja, bar po meni.. ne mozes maloletniku natovariti krivicu ubistva i sluzenje kazne po standardima punoletnih a da se prethodno ne proveri njegovo npr. psihicko stanje, da li je on zaista dorastao tome da bude na nivou punoletnika ili da je to uradjeno sasvim svesno..
    nisam za to da bude terecen kao punoletnik, smatram da mu je trebala ostati solucija i popravni dom, zavisi od utvrde..
    i da, swbo, znas li kako se zavrsilo sve to? Da li je osudjen?
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #5

    Odgovor: "Tretirati ga kao punoljetnog..."

    Znači, ako je ubistvo u pitanju, život maloletnika je vredniji od života onog čoveka kojeg više nema?
    Ne vidim ja tu olakšavajuću okolnost. Eto, možda bih eventualno negde nešto blaže osudila maloletnika, ali bih to iznivelisala sa kaznom za one koji su ga takvog vaspitali.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •