Drzavljanstvo, dvojno drzavljanstvo
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Drzavljanstvo, dvojno drzavljanstvo

    postovani,rodjen sam u nemackoj 1972god ziveo sam 8god u ninbergu posle toga sam dosao u srbiju i tu sam i dan danas ,a roditelji su poceli da rade 1968god naravno u nemackoj od pre godinu dana su u penziji ali im je boravak jos tamo ,da li mogu da dobijem drzavljanstvo,dvojno drzavljanstvo posto imam srpski pasos unapred hvala

  2. #2

    Odgovor: drzavljanstvo,dvojno drzavljanstvo

    Jel' ti mi licimo na nemacku ambasadu?
    Salim se, mislim da ne mozes, sta vise sigurna sam.
    Ako hoces nemacko drzavljanstvo moras da se odreknes nasega.
    Znam po mojoj mami, ona zato nije htela, zadrzala je bosansko, a sestra mi je rodjena u nemackoj i ona ima samo nemacko drzavljanstvo ne moze imati nase.
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  3. #3

    Odgovor: drzavljanstvo,dvojno drzavljanstvo

    hvala ti kristina-cica posto vidim da si u toku koja bi mi papirologija trebala za drzavljanstvo ,mozda znas neku adresu,jer po svemu sudeci uzecu njihovo drzavljanstvo

  4. #4

    Odgovor: drzavljanstvo,dvojno drzavljanstvo

    Mislim da ne mozes tek tako odluciti "uzeti" drzavljanstvo. Moras imati motiv i prava na to. Trebas imati boravak tamo, dokaz da nisi kaznjavan i bar minimalno znanje njihovog jezika. Ima raznih peripetija oko toga. Najbolje bi ti bilo da odes u njihovu ambasadu u srbiji (pretpostavljam da je u Beogradu) i tamo se lepo raspitaj da li imas pravo i na koji nacin. Nije isti sistem za svakoga. Sve zavisi po kojoj osnovi trazis drzavljanstvo.
    U svakom slucaju skoro da sam sigurna glavna osnova je da imas adresu u nemackoj, ne mogu ti oni dati drzavljanstvo a da ti zivis u srbiji, nema logike.
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  5. #5

    Odgovor: drzavljanstvo,dvojno drzavljanstvo

    ja sam ziveo tamo 8 god ja se valjda vodim negde posto su me trazili 80god da me upisu u njihovu skolu ali su me roditelji vec poslali za srbiju roditelji mi imaju stan u zakupu je ali se vode tamo pa bi kod njih jos jednom hvala

  6. #6

    Odgovor: drzavljanstvo,dvojno drzavljanstvo

    pozdrav ,nazalost nemas nikakve sanse da dobijes nemacko drzavljanstvo,prvo morali su roditelji da te vrate u nemacku pre tvog 16 -tog rodjendana ,to sto si rodjen u Nrnberg-u nema veze pomoglo bi ti samo da si se vratio nazad kao sto sam ti rekao, a ni to sto su roditelji jos tamo prijavljeni ni to nema veze.Da dobijes boravisnu dozvolu moze samo da se ozenis nekom koja vec ima dozvolu boravka,onda ti treba polozeni ispit iz nemackog jezika iz npr beograda i posle iz nemacke e onda kada prodje 8 punih godina bez problema sa zakonom i odredjenim radnim stazom,tek onda mozes da podneses zahtev za drzavljanstvo koji se obradjuje i vise od 6 meseci i cinimi se da kosta negde oko 250 eur (za ispisnicu) . Nisam advokat i ne zelim da se pravim pametan ali nazalost to je to nisam ti puno pomogao ali sam se barem potrudio da ti malo razjasnim sliku da ne zivis u zabludi ali ambasada je tu ,pa kako se kaze ko pita neskita .
    Pozdrav iz Mnchen-a
    Lajte kere Jakobsfelda

  7. #7

    Odgovor: drzavljanstvo,dvojno drzavljanstvo

    jesu oni tebe trazili zato sto si rodjen tamo i kada je doslo vreme da krenes u skolu( sada je obavezna skola sa 6 god) normalno da su poslali roditeljima pismo za upis u skolu,i kada su im roditelji objasnili da si ti u srbiji i da ces tamo ici u skolu oni su te izbrisali iz te neke skolske institucije i zato sigurno vise nikad nisi dobio poziv da ides u njihovu skolu jedino gde si ti zaveden i gde ces do zivota biti zaveden je maticna knjiga rodjenih iz koje te niko nemoze izbrisati ,nazalost "krivi" su roditelji koji nisu mislili na duze staze,a roditelji cak da imaju i tri kuce u svom vlasnistvu nebi ti pomoglo.Mogao bi samo ako bi otac imao neku firmu i da se ti pojavis kao suvlasnik 49% - 51% a i to treba proveriti (tako je moglo u austriji ) ali ako su ti roditelji tu neka odu do Advokata specijalistu za Auslenderrecht i on ce im sve objasniti ,mada opet ti kazem ,mrka kapa pozdrav i puno puno srece!!!
    Lajte kere Jakobsfelda

  8. #8

    Odgovor: drzavljanstvo,dvojno drzavljanstvo

    postovani sa zakasnjenjem ti se zahvaljujem na savetu

  9. #9

    Odgovor: Drzavljanstvo, dvojno drzavljanstvo

    radim na dvojnom i zanavek cu otici iz sela...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #10

    Odgovor: Drzavljanstvo, dvojno drzavljanstvo

    Jos mi trojno drzavljanstvo daleko, jedno 6-8 godina... Dvojno nedavno napunilo 5 godina.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Slične teme

  1. Mađarska - dvojno državljanstvo
    Autor Sunny u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 06.07.2011, 23:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •