Vicovi o Lali i Sosi - Strana 3
Strana 3 od 11 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 154
  1. #31
    Био Лала у бирцузу и напио се мушке воде. Око поноћи се враћао кући и када је био поред пенџера собе у којој је спавала Соса, лупне у њега.
    - Ко то лупа?- Зачу се уплашени глас пренуте из сна Сосе.
    - Не пита се ко то лупа, већ со чим лупа! - Узврати са шора Лала.

    *

    Лала на железничкој станици чека у реду да купи карту за воз. Мало по мало и дође и он до шалтера.
    - Извол`те?! - Обрати му се билетар.
    - Молим вас, једну повратну. - Узврати, помало изненађено Лала.
    - Докле?! - Опет ће билетар, већ видно губећи стрпљење.
    - Па, довде! - После краћег размишљања одговори збуњени Лала.
    Poruku je izmenio zmax, 04.01.2008 u 07:50 Razlog: spajanje poruka
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #32

    Odgovor: Vicovi o Lali i Sosi



    – Oh, milostiva, vi ste tako grozno svirepi! Zašto odbacujete jednu želju ljubećeg srca mog – na kolenima se presamitio Lala iz graždanske familije staroga Bečkereka.
    – Z’oto, što ste tako ružni – zaista je surova Sosa.
    – O, bože! Ta je sloboda nama muškima dozvoljena da smemo malo ružni biti.
    – Jeste, samo vi tu slobodu mnogo zloupotrebljavate.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  3. #33
    Чуо Лала да је дошла нова певаљка у сеоски бирцуз и да су се сви попишманили за њом. Коначно, ухвти мало времена и једно вече, некако пре поноћи, и он наврати у препуну кафану. Кад тамо, има шта и да се види и да се чује. Постоја мало Лала поред вратију, па уграби да седне на једно упражњено место, наручи пиво, нахери се на столици и стаде да, онако мушки, проматра певачицу, која је, судећи по изговору, била негде са југа, вероватно из Врања.
    Певачица је уочила Лалине погледе, тим пре што је био наочит, а и проценила је да је добростојећи са новцима. У једном тренутку дође са микрофоном у руци до Лалиног стола и у паузи између песама, упита га:
    - Лало, шта хоћеш да ти појем?
    Лала је одмери од главе до пете, не мењајући нахерени положај у којем је седео, накашља се и отежући гласно јој оговори:
    - Да ми појеш, ку**ц!

    ***

    Оженио се Лала на пречац. Заљубио се у једну лепушкасту дођошкињу и у пар дана је страст капитализована браком. Чуло се то по селу, а Лале нигди нема да се појави, што је најтеже пало његовим верним пријатељим из бирцуза.
    Кад, једно вече, ето ти и Лале у кафани. Набацио благотелећи смешак, какав већ знају да имају срећно заљубљене особе.
    Другови се гуркју и смејуље `блаженом` стању у којем им се нашао пајдаш, па почињу са причом:
    - Бога ти, деране. Па ти се и не хвалиш.
    - Их, шта ту има да се хвали. Оженио се, па шта. Толки се људе жене, па што не би и ја.- Одговара Лала покушавајући да изгледа што равнодушније.
    - А, како да те питамо, овај... Бил` нам ти реко, на пример, овај, дал` је млада била, оно што кажу, невина... - Превали један од присутних, намгујући осталима.
    Лали се развуче лице у осмех и заузимајућ поносно држање, одговори на питање:
    - Их невина. Не да је била невина, већ је толико наивна и неискварена да ја то не могу описати. Ето, на пример, када смо прву брачну ноћ легли у кревет, није знала ни како се јастук користи. Замислите, она га је уместо под главу, јадна, ставила под дупе...
    Poruku je izmenio zmax, 09.01.2008 u 08:07 Razlog: spojene uzastopne poruke
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #34

    Odgovor: Vicovi o Lali i Sosi

    Šta radi Sosa sa modricom ispod oka?
    Sve što joj se kaže.

    ***

    Zašto Lala koristi pola vijagre?
    Da bi podjebavao.

    ***

    Porodila se Lalina snaja, pa on u kafani raspravlja čime će se baviti njegov unuk, a društvo mu predlaže razna zanimanja. Posle dva dana, dođe Lala u kafanu, naruči piće za sve prisutne i kaže:
    -Ljudi, biće političar!
    -Odakle ti to? - pitaju ga.
    -Ma, kad vam kažem, biće političar! Gleda me pravo u oči i kaki!
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  5. #35

    Odgovor: Vicovi o Lali i Sosi

    Вратио се Лала из бање. Дочекао га на станици слуга са чезама, прихвато пртљаг и сместио га у кола, па се поздравио са Лалом.
    - Ето, сврши се и то. Има ли шта ново на салашу?
    - Нема газда. Шта ће бити. Баш ништа нема ново.
    Крену они полако, ћуте, а Лала разгледа поља и уочава промене које су се десили за време које је био одсутан. Одједном, једнолично клопарање точкова прекине слуга и рече мирним гласом:
    - Заборавих касти газда ... цркла је кера.
    Лала се прену, на кратко се замисли и упита:
    - Како то? Шта јој би па да цркне?
    - Прејела се меса.
    - Меса? Каквог сад па меса?
    - Коњског газда.
    - Откуд кери коњско месо?
    - Па изгорели наши коњи, а кера ко кера...
    - Изгорели наши коњи? Шта ти то причаш? – Узбуђено ће Лала.
    - Јесте газда. Запалила се штала и нисмо стигли да изведемо стоку, јер смо сви покушавали да угасимо пожар који је захватио кућу...
    - Штала ... кућа ... пожар ... изгорело! Ма откуд сад у сред лета ватра, када се не ложи у кући?
    - Тачно, не ложи се, али пала је свећа и запалиле се прво фиранге, а онда и све остало...
    - Свећа? Ком је то пало на памет да пали свећу и зашто?
    - Па умрла вам је мајка, а као што знате обичај је да се пали свећа....
    - Моја мати умрла? Како? Па била је здраво добра...
    - Јесте газда била је добро, али ју је стрефила кап кад је видела да вам се жена обесила под шупом...
    - И жена! Бого мој шта је ово? Та полудећу! Што би се она вешала?
    - Због туге газда. Пао вам је пре тога син у бунар, а мајка ко мајка. Знате већ као је то....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #36

    Odgovor: Vicovi o Lali i Sosi



    Izašao Lala ujutru napolje da se brije. Sosa mu donese vode u lavor, kad

    vide krmaču kako uvatila snop tuluzine, pa trese po avliji, te će Sosa:

    - Pa, Bože, Lalo, šta to krmača radi?

    - Bože, Soso, vidiš da traži nerasta.

    Posle dva dana izašo Lala napolje, voda na stolu, sve spremno za

    brijanje, a Sosa u dvorištu šutira tuluzinu. Sva se uspalila. Kad će Lala:

    - Pobogu Soso, Šta to radis!?

    - Bože, Lalo, krmači znaš šta fali, a meni ne znaš!



    Red ispred šaltera u apoteci.
    Dolazi mladić vadi iz džepova prezervative i počinje da galami:
    - Kakavi su vam ovi kondomi,ništa ne valjaju stalno pucaju,
    cepaju se,a jedan mi se čak i istopio!
    Tek ce ti Lala iz reda:
    - Da,da i spadadu!
    Poruku je izmenio zmax, 10.01.2008 u 12:33 Razlog: dodavanje vica
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  7. #37

    Odgovor: Vicovi o Lali i Sosi

    - ceo sokak zna da ti se sosa kurva-
    lala ce- jak mi sokak dvajs kuca

  8. #38

    Odgovor: Vicovi o Lali i Sosi



    Tokom vojničkog egzicira stalno je Lala zabušavao, ali čim je došlo vreme ručka progurao se na čelo stroja da bi prvi ušao u trpezariju. Išao iza njega komšija iz sela Panta i mirno ga posmatrao, ali nije mogao da prećuti kad Lala zagrabi najveću porciju.
    - Vile u tebe, em se guraš, em uzimaš najveću porciju. Pa jel’ to u redu, brašo?
    - Pa, ovaj, šta b’ ti učinio da si na mom mestu?
    - Šta!? Uz'o manju!
    - A šta ondak drečiš k’o da će te štrojiti. Manju sam ti i ostavio.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  9. #39

    Odgovor: Vicovi o Lali i Sosi

    Kako Lale vezbaju matematiku? Dodju pred kafic, saberu se onda udju i oduzmu se!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #40

    Odgovor: Vicovi o Lali i Sosi



    Uđe Lala u bircuz, pa još s vrata dreknu:
    – Meni piće, svima piće, a i tebi kelneru šta već piješ!

    Kada je popijena tura, klisnu Lala pre nego što je namirio račun. Međutim, naredni dan dođe opet i ponovi se scenario:
    – Meni piće, svima piće, a tebi kelneru...

    Pomisli kelner “nije valjda toliko bezobrazan da me i danas zezne”, posluži sve kako je naređeno, ali kad je Lala hteo da pobegne, stiže ga birtaš i prebi kao vola u kupusu.

    Sutra uveče ulazi Lala sav plav od batina i kaza kelneru:
    – Daj mi piće, podeli svima piće, ali sebi nemoj. Mnogo ti je teška narav kad popiješ.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  11. #41

    Odgovor: Vicovi o Lali i Sosi

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Чуо Лала да је дошла нова певаљка у сеоски бирцуз и да су се сви попишманили за њом.[/b]
    Pišmaniti - odustati, predomisliti se (to usput.)


    Užegla zvezada, a društvo u tami bircuza ladne špricere pijucka. Upada Panta, naručuje i on špricer, a kad ugleda Lalu, kaza mu:
    - Eno ti se, Lalo, Sosa valja sa komšijom u žitu.
    Ceo bircuz se primiro u iščekivanju. Lala dohvaća šešir s' kuke, al' špricer mu tek načet, pa će:
    - A u čijem žitu?
    - U popinom, odgovara Panta.
    Lala baca šešir natrag na kuku, vraća se svom špiceru, pa će s olakšanjem:
    - Ta, id' to popi kaži, nije žito moje!

  12. #42

    Odgovor: Vicovi o Lali i Sosi

    Komšija Švaba popuje

    Popravljao Lala nešto na krovu, omače se smandrknu.
    Na tresak, komašija Švaba pritrča i preko tarabe vidi Lalu kako sedi na zemlji i pipa se dal' se pokrljo.
    Kad Švaba vidi da Lali nije ništa ozbiljno, poče mu popovati:
    nisi smeo lotre tamo prisloniti, moro si se pajvanom privezati, nisi trebo u opancima na krov, te ovo, te ono.
    Lala sedi, sluša, sluša, odmiče guščija govanca od sebe, pa će:

    - Slušaj komšija - čija je ovo avlija?
    - Pa tvoja! - odgovara Švaba.
    - A čija je kuća?
    - Pa tvoja, neg čija! - opet će Švaba.
    - A krov?
    - Pa tvoj!
    - A čije su lotre? - nastavlja Lala.
    - Tvoje!
    - A čije je ovo dupe? - hvata se Lala za ugruvanu stražnjicu.
    - Ta nije valjda moje! - odgovara komšija Švaba.
    - E, vi'š komšija: moja avlija, moja kuća, moj krov, moje lotre, moje dupe - pa se penjem i silazim kako ja 'oću.

    ------

    Oštra i duboka mis'o

    Lala regrutovan i rešili da ga ožene pre neg što u vojsku ode.
    Raspitivali se za udavače pa reše iz koji' kuća da gledaju devojku za đuvegiju. Dobro istimarili konje, kopita im nacrnili lojem i garom, amove navoštili i ulaštili, taljige oprali i glavčine podmazali a sicove s novim ponjavama stavili. Praznične ajncuge i papuče obukli a mladoženju u novi šešir i prvu reklu obukli, pa krenuli da vide udavačinu familiju i udavaču samu.

    Teraju konje polako (da se svi ne napraše) a baba (otac) usput s'vetuje sina da ništa ne govori dok ga stariji ne pitaju; kad ga pitaju da ih gleda u oči, a pre nego što odgovori, da dobro smisli i kaže samo nešto oštro i duboko.

    Kad su stigli u kuću udavače posedaše jedni naspram drugih a razgovor vode glave kuća. Dođe vreme i da se đuvegija predstavi. Kad mladom Lali udavačin otac kaza da nešto i on prozbori, Lala se uozbilji, misli, misli, pa će:
    - Britva. Bunar.
    ---------------

    Usvojeno crnče

    Lala i Sosa nisu mogli imati dece i reše da dete usvoje.
    Odu u varoš da to obave, jednom, drugi, treći put... Već se i selo zainteresovalo šta toliko biraju.
    Najzad, pojavljuju se iz varoši s detetom. Sjatio se komšiluk da vidi šta su to izabrali posle tolkog truda, kad ono - crnče!

    - Pobogu, pa što crnče? - znatiželjno će komšilik.
    - Pa, da komšija Bosanac ne može kasti da mi ga je on pravio!
    ------------

    Lala matematičar

    Lala i Sosa, već u podobrim godinama, reše da probaju i to, i da u banju ode svako za sebe, al da pošteno ispriča svako od njih šta je radio.

    Po povratku, Lala će prvi da se pohvali:
    - Ja sam upozno lepu devojku od 20 godina!
    - Pa šta - uzvraća Sosa - i ja sam upoznala momka od 20 godina.
    - A ja sam nju i u krevet odveo! - nastavlja Lala.
    - Pa i ja sam momka! - odgovara Sosa.
    - Al ja sam devojku i j...! - nastavlja da se hvali Lala.
    - Lalo, Lalo, nikad nisi računati znao: 60 u 20 ne ide ni jedared, al' 20 u 60 ide trired!

    -----
    Zet brez sata

    Putovali vozom izmedju ostalih putnika, Lala - domaćin, s velikim trbuhom i satom u džepu prsluka na debelom lancu i mladi, doterani gospodičič. Svi čavrljaju da prekrete vreme ali niko se ponaosob nekom ne obraća.

    Putovanje se odužilo pa gospodičić upita Lalu koliko je sati ali mu Lala ne odgovori niti obrati pažnju na pitanje. Ponovi se to još dvaput. Stigoše utom i u Kukindu, pa se zadesi da Lala i gospodičić isti fijaker najme da ih odveze kud su naumili .

    Voze se oni tako i divane obično, kad će gospodičić:

    - Vidim, gosn Lalo, da ste čovek na mestu, al što mi niste kazli kolko je sati kad sam vas lepo zamolio.

    Lala mu ozbiljno odgovara:

    - Znam ja kakav sam ja, a vidim i kakvi ste Vi, mladi gospodine.
    Da sam ja Vama kazo kolko je sati, Vi bi nastavili da samnom furtom divanite. Pa bi me ondak ptali:
    'Jelte Lalo, a kuda putujete ovim ajzlibanom?' a ja bi odma odgovorio 'Pa u Kekendu Veliku, ta kud bi drugo' a vi bi o'ma: 'A šta ćete tamo?' i ja bi odma iskreno kazo da tamo bivam. A Vi bi, kakvi ste, nastavili: 'A di Vam je kuća i kakva je?' a ja bi: 'Čelo glavnog šora a kuća na lakat' pa bi Vi: 'A imte'l tamo koga?' - ' Sosu, moju golubicu i mog anđela Milicu'.

    Ta, Vi se ne bi dali zaustaviti, pa bi nastavili: 'A Milica, jel čemu?' a ja bi moro pošteno kasti 'Neg' šta - lepotica, udavača, miraždžika'.

    Ni tu se Vi ne bi zaustavili, neg bi odma dalje pitali: 'A mogul' ja doći da ju vidim?'. Znam ja sebe, odma bi kazo: 'Ta samo izvolte u nedelju pre ručka'.

    A Vi kak'i ste, o'ma bi u nedelju posle crkve došli, pa bi mi seli, rakijicu pili, pa bi Vas ja na ručku zadržavo, a Vi bi ste i ostali. Pa bi lepo ručali: supe s knedlama od džigerice, mesa supinog sa sosom od višanja, pa pečenje od guska s jabukama u tepsiji, pa malo sarme, samo da probamo kak'i je kiso kupus ove godine, te na kraju Sosinu štrudlu s makom debelu ko noga. A kad žene astal pospreme, muškacone i gurabije uz roza vino. Onda bi vas ja pit'o oćete li kafu i Vi bi kazli 'Fal'a, ta baš rado!' a ja bi poslo Milicu da kafu samelje, a Vi bi onda pitali:
    - 'Jelte Lalo, a dal' bi Vi meni dali Milicu za ženu?'
    a ja, kavki sam znam, reko bi':
    - 'Ta mani se, j...š zeta bez sata!' '- pa bi se mi posvađali!
    -------

    1. Znam da su Lale samo Banaćani, al meni više leži (a naročito za viceve) da su tim imenom obuhvaćeni svi Vovjodjani jer vicevi su sublimirani izraz osnovne karakterne crte nekog nekog naroda ili neke grupe, pa i mislim da se vicevi o Lali i Sosi u najvećem delu odnose na Vojvodjane (stare ili one koji se Vojvodjanima osećaju) bez obzira da li su u Banatu, Bačkoj ili Sremu.
    2. Zamorio sam se od nastojanja da se prisetim laloškog govora jer ga znam samo 'iz druge ruke'. Ako neko može da popravi - OK.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 02.04.2008 u 01:09 Razlog: Veliko slovo

  13. #43

    Odgovor: Vicovi o Lali i Sosi

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Pišmaniti - odustati, predomisliti se (to usput.)
    (Tek usput, razliciti su konteksti i tumacenja ove reci. Navedena dva su tek manji deo sta ona moze znaciti, a da ne govorim o lokalnim tumacenjima.)

    Pitali Lalu zasto je tako debeo.
    Posle dugog razmisljanja, ozbiljno je odgovorio:
    - Nekako, u poslednje vreme sumnjam da je to od `rane.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #44

    Odgovor: Vicovi o Lali i Sosi

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    (Tek usput, razliciti su konteksti i tumacenja ove reci. Navedena dva su tek manji deo sta ona moze znaciti, a da ne govorim o lokalnim tumacenjima.)
    Još jedared 'usput', pa neću više da se naterivamo. Možda sam ja u pravu a možda i nisam, al sumnjam.
    Izraz 'pišmaniti, popišmaniti se' učio sam na studijama prava i ne znam da ga je neko upotrebljavao u nekom drugom značenju a da to ima koren u istoj reči. Radi sebe sam proverio i evo prilažem i scan iz Velikog rećnika stranih reči i izraza, Klajn-Šipka, 'Prometej' 2006.





    A evo i onog zbog čega smo na ovoj temi:

    Posle dobrog ručka, u kasno nedeljno popodne, komšije Lale, na kraj avlije sede u nužnicima naslonjenim ledjima jedan na drugi. Izmedju stenjanja izmene i po koju reč komšijsku.

    Utom, u jednom nužniku začu se 'plooop'. Na to će komšija iz drugog nužnika:

    - Blago tebi, ti si gotov.
    - Jes' blago; to je meni sat up'o!

    --------------

    Špricera društvo u bircuzu. Ulazi novi žedni meštan, naručuje i on špricer, otpija u jednom gutljaju po' čaše, pa će Lali:

    - Eno ti sodadžija komuša Sosu, sve se na šor kroz prozor čuje.
    Lala ostavi nedovršen špricer i izlete napolje. Ostalo društvo svoje špricere ne ispušta.

    Kroz neko vreme, vraća se Lala, naiskap dovrši ostavljeni špricer i naruči novi. Svi radoznali al niko ne pita. Na kraju jedan upita:

    - Lalo, pa šta s' uradio?
    - Ta gadno sam se sodažiji osvetio - štrcno sam iz svih bombi i šutno mu Mrkova u dupe! - samozadovoljno će Lala.
    --
    (Sodadžije su sodu raznosili po kućama na laskolima - zaprežnim kolima bez stranica - a flaše od 2 litre su se zvale bomba. Mušterije su flaše zagledale i nisu uzimale one koje nisu bile dovoljno napunjene. Komušajanje je kad se kukuruzi obrani u klipu zajedno s ljuštikama čiste od njih.)

    --------------

    Nosi Lala sokakom pod miškama dve oveće lubenice i sve žuri da stigne do kuće a da ih ne ispusti. Utom se pred njim stvori namernik, zaustavi ga i poče se raspitivati za nekog meštana. Lala se uzvrpoljio, lubenice otežale, pa će:

    - O'š pridržat ove lubenice ?!

    Namernik uze lubenice, a Lala kad ih se oslobodio, podiže obe ruke istovremeno govoreći:

    - Ta mani me se, vi'š da žurim
    Poruku je izmenio zmax, 02.04.2008 u 21:59 Razlog: Problem sa citatom

  15. #45

    Odgovor: Vicovi o Lali i Sosi

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Citat od memento: (Tek usput, razliciti su konteksti i tumacenja ove reci. Navedena dva su tek manji deo sta ona moze znaciti, a da ne govorim o lokalnim tumacenjima.

    Još jedared 'usput', pa neću više da se naterivamo. Možda sam ja u pravu a možda i nisam, al sumnjam.
    Izraz 'pišmaniti, popišmaniti se' učio sam na studijama prava i ne znam da ga je neko upotrebljavao u nekom drugom značenju a da to ima koren u istoj reči. Radi sebe sam proverio i evo prilažem i scan iz Velikog rećnika stranih reči i izraza, Klajn-Šipka, 'Prometej' 2006.

    Evo ja sam se popišmanio isto kao što je i Bačvanin Lala. Znači, ovo je tema o vicevima i kakvom takvom narodnom duhu i govoru. Ne sumnjam u ispravnost Klajnovog objašnjenja, ali jezik je živa stvar i pored svoje naučne forme, za koju na žalost ne znaju brojni stanovnici jednog banatskog gradića u kojem živim (i ne samo oni), pa i dan danas, pored osnovnih značenja izraza "pišmaniti" koje si krajnje vredno i u dobrom duhu edukacije skenirao i dao na uvid, isti izraz koriste i kada se neko uzjoguni, pobudi, odnosno ponaša van nekih ustaljenih standarda. Elem, ovoga nema u možda u rečnicima, ali u životu sigurno ima.

    I da završim ovu besmislenu raspravi jednim vicom:

    Auto u kojem je Lala sa svojim pajtašem, suvozačem, posle prolaska raskrsnice, na kojoj je promet regulisan semaforima, zaustavlja policijska patrola:
    - Gospodine - zvanično se obraća policajac Lali- prešli ste na crveno.
    - Što jes`, jes`- pomirljivo će Lala - penestalo nam belog.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 3 od 11 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ivan V. Lalić
    Autor SQUAW u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 31.07.2011, 00:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •