Rasizam kod nas
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 36
  1. #1

    Rasizam kod nas

    RASISTIČKI ISPAD U ČAČKU ŠOKIRAO SVET

    ČAČAK: Osmorica navijača čačanskog Borca zadržani su u pritvoru i protiv njih će biti podneta prijava zbog izazivanja i širenja rasne mržnje i netrpeljivosti, nezvanično saznaje agencija Beta od izvora bliskog policiji. Isti izvor je rekao da je ostalih 29 navijača čačanskog prvoligaša pušteno i protiv njih će biti pokrenut sudski postupak zbog izazivanja nereda na fudbalskoj utakmici.


    Grupa od 37 navijača Borca vređala u subotu je na utakmici protiv Voždovca na rasnoj osnovi igrača svog kluba Majka Tamvanjeru iz Zimbabvea. Oni su bili obučeni u bele kukuljice, po uzoru na američku rasističku organizaciju Kju- Kluks-Klan, a desnu ruku su podizali u nacistički pozdrav, uz skandiranje zig hajl (živela pobeda). Na tribinama je bio okačen transparent s porukom Tamvanjeri Odlazi, jer te ovde niko ne voli i slogan američkih južnjačkih s ecesionista Jug će opet ustati. Utakmica je prekinuta na desetak minuta, a policija je izvela tu grupu navajača sa stadiona i privela ih na saslušanje. Policija nije želela da daje daje nikakve zvanične informacije o incidentu i privedenim navijačima.

    Tamvanjera je prešao u Borac pre tri meseca, a pre toga je četiri godine igrao za Javor iz Ivanjice.
    Ovaj incident je šokirao gotovo celu međunarodnu javnost. O tome svedoči podatak da su o ovom nemilom slučaju izvestili pojedini svetski mediji.
    novosadski Dnevnik

    Zar nam i ovo treba ?
    Poruku je izmenio Bishop, 16.10.2006 u 16:47
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  2. #2

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Ma, da nisu vredjali njega, vredjali bi nekog drugog. Kad je neko kreten, ne treba mu poseban povod da to ispolji. Ali, eto, zahvaljujuci takvim primecima, svuda u svetu o nama imaju lepo misljenje
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Nismo najgori, priznajmo da je ovo sranje prisutno u svetu vishe nego ovde.. Ali je najgore je to shto nam to sranje najmanje treba! Chudni su ljudi... Sami sebi ce se pos..ti na glavu i od toga napraviti "ideal".. Neverovatno je kako mozemo deliti iste geografske pozicije sa nekim, a ziveti u drugoj galaksiji... Valjda ono - kad vec nacionalne manjine ne mozzesh da prepoznash po boji, ajd bar da mrzimo ova dva tri afrikanca koji kao zive ovde i ugrozzavaju nas do jaja..

    Rasisti medju Srbima?! Alo?.............. Ding doong? Nacisti? ..Pa dede i chetnici i partizani im se prevrcu u grobovima!

  4. #4

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Citat HLEBmaster kaže:
    Nismo najgori, priznajmo da je ovo sranje prisutno u svetu vishe nego ovde.. Ali je najgore je to shto nam to sranje najmanje treba!

    Pa upravo se o tome radi ..... ima rasizma u svetu ali to nije nesto sto je specificno za Srbiju. Sto i te gluposti koje su nam totalno strane moramo da uvozimo .......... ima boljih stvari koje treba usvajati od sveta...
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  5. #5

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Citat Bishop kaže:
    Ovaj incident je šokirao gotovo celu međunarodnu javnost. O tome svedoči podatak da su o ovom nemilom slučaju izvestili pojedini svetski mediji.
    Jeste sramota, ali to je šaka jada naspram npr. navijaca SS Lacia! Ali oni nisu Srbi, pa im se toleriše.

  6. #6

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Citat Bacvanin kaže:
    Jeste sramota, ali to je šaka jada naspram npr. navijaca SS Lacia! Ali oni nisu Srbi, pa im se toleriše.
    PA tachno, zato nam to najmanje treba ..

  7. #7

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Rasizam nikako nije u nasim genima, a ni u tradiciji (ljubav prema novcu i odavanju povjerljivih podataka, mozda , ali ovo nikako) i nije mi jasno kakve mozgove ti likovi imaju, kada se primaju na jednu od najbesmislenijih ideologija u istoriji covjecanstva.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  8. #8

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Kako bih ih slatko doveo na Terazije, skinuo gole, pa usranom motkom po turu.

    U Srbiji nacizam i rasizam nikada nisu zaziveli, i ne mogu zaziveti. U svetu zbog satanizacije, naprotiv, imamo imidz kao da smo narod zadojen nacistickom, rasistickom, sovinistickom mrznjom.
    Ovakvi kreteni daju povoda nasim neprijateljima da nas ocrnjuju.

  9. #9

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Srbin nacista/rasista je jednako ludo kao kada bi crnac bio pripadnik KKK-a.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  10. #10

    11 Odgovor: Rasizam kod nas

    sto me je jos vise iznenadilo jeste vijest o kojoj se bas i nije toliko brujalo, a to je da je jedan od izgrednika bio kapetan prve ili druge (ne sjecam se) klase.
    nisam se iznenadila, samo se uvijek ponovo rastuzim kad cujem za tako nesto.
    nattydread is coming to dinner

  11. #11

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Što se tih debila u Čačku tiče, murija je trebalo da uleti na tribine i pendrecima im polomi lobanje, mater im nenormalnu bolesnu. Meni je na celom tom snimku ubedljivo najzanimljiviji trenutak kada panduri ulaze na tribinu i kada oni koji su do tog trenutka bili hrabri rasistički junaci, k'o poslednje, da izvinete, pičkice skidaju te kese s glava i gledaju u zemlju, kao da vele "Nismo hteli". To najbolje govori o njima.

    Sve ste već rekli, ali ja bih samo opet da ponovim ono što je najbitnije, a to je neobjašnjivost i apsurdnost pojave nacizma i rasizma u Srba, naroda koji je od istih idelogija onako teško stradao. Čim je neko Srbin i nacista u isto vreme, to je jasan indikator teškog mentalnog defkta.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  12. #12

    Odgovor: Rasizam kod nas

    www.bhserbia.org

    Kad vidim sajtove slicne ovim toliko se iznerviram da bi naredio da svi ovi idu na kosovo. Hvale se kako skinhedsi brane domovinu i nazivaju se patriotama a pocnu li da tuku i cigane i crnce pa licno cu ih ubiti! Ne mogu da verujem da su ovoliko glupi klanjaju se Hitleru, onom koji ih je ubijao. Pricaju o nasoj rasi kao o 8%, majmuni! Zar je smanjivanje nase rase (sto nije istina) razlog da tuku i vredjaju pripadnike drugih rasa ? Ovi brukaju srbiju i to zestoko i da se ja pitam ove ruke koje dizu da se klanjaju onome koji su im pretke u grob poslali bih osakatio ili bi ih poslao na Kosovo da se ta mrznja bar iskoristi. Stvarno nemoguce... U srbiji ih ima 50 ali koliko u drugim zemljama...

    Jer su oni toliko glupi ili mi se cini, obratite im paznju samo 2 minuta. Nazivaju cigane i crnce anti srbima a skinhedse i sebe patriotama. Policiju koja brani cigane i crnce kazu da su "stali protiv domovine". Ovakav bezrazlozni rasizam treba sto pre zaustaviti.

  13. #13

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Srbin nacista/rasista je jednako ludo kao kada bi crnac bio pripadnik KKK-a.
    upravo to mi nije jasno kod ovih "Krv i cast" ili kako se vec zovu likova... jel oni znaju protiv koga su im se borili predci...
    kada sam pre par mjeseci od lika na poslu, koji je inace skinhead, cuo da postoji slicna organizacija u Srbiji nisam mogao da vjerujem... sve moje price o borbi protiv nacizama u WW2 su pale u vodu kad mi je dao njihov sajt
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  14. #14

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Ne delim ljude po boji kože, po verskoj pripadnosti ili čemu već... Moja podela je sa drugačijim parametrima .
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  15. #15

    Odgovor: Rasizam kod nas

    Eeeee ovo je samo potvrda da sam bio u pravu kad sam rekao da danas se na utakmice ne dolazi jer se voli svoj klub..nego se dolazi jer se mrzi protivnicki,a u ovom slucaju pojedinac!To nisu navijacioni su dosli samo da iskale svoj bes i nezadovoljstvo,a javna okupljanja kakva je jedna utakmicaje su odlicana pozornica za takve.
    kako ih kazniti?Tesko.......zato i postoji stara izreka"budalu nit jebi niti kuci vodi"
    TO SAM JA !!!!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Aristokratizam, rasizam i totalitarizam
    Autor Persival u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 11.06.2009, 09:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •