Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 37
  1. #16

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    nerazumem zasto se onda zove sportski smer kad nemas u njemu fizicko???

  2. #17

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Baci pogled ovde Smerovi. Sportski smer = Opšti smer ( pogledaj nastavne planove u PDF formatu).
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  3. #18

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Zato što se podrazumeva da si već jako dugo sportista i imaš treninge bar jednom dnevno, čak i dva puta, tako da ti fizičko vaspitanje ne treba.

  4. #19

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    ja sam dobio diplomu iz fizickog vaspitanja od ministarstva da li se za to dobijaju neki dodatni bodovi ili dali cu imati neku prednost u upis u ovu skolu??

  5. #20

    Zmaj Jovina Gimnazija

    Mnogo sam razmisljao da li da upisem Jovinu ili Isidorinu gimnaziju i na kraju sam se odlucio za Jovinu, koju sam stavio na prvo mesto liste zelja i predao je juce.Sad mi mnogi kazu da nije trebalo da je stavim na prvo mesto.Zeleo bih da mi neko kaze kakvi su profesori (posebno me interesuje za muzicko i fizicko jer mi bas ne idu od ruke),drustvo itd.Uzgred, zivim u Novom Sadu, a u pitanju je prirodno-matematicki smer ove gimnazije.

  6. #21

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Pozdrav,zavrsio sam sedmi razred i razmisljam sta da upisem sledece godine.Gledao sam koji sve smerovi imaju u jovinoj gimnaziji UPIS U SREDNJE SKOLE SRBIJE 2011/2012 i video sam da postoji neki smer prirodno matematicki smer -engleski,moze li neko da mi kaze vise o tome?

  7. #22

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Citat Highflyer kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav,zavrsio sam sedmi razred i razmisljam sta da upisem sledece godine.Gledao sam koji sve smerovi imaju u jovinoj gimnaziji UPIS U SREDNJE SKOLE SRBIJE 2011/2012 i video sam da postoji neki smer prirodno matematicki smer -engleski,moze li neko da mi kaze vise o tome?
    Upisao sam prvi razred PMS-a ove gimnazije.Moj drug je upisao PMS na engleskom.Ako sam ga dobro razumeo, nastava iz fizike, hemije, matematike i biologije se odvija na engleskom.Udzbenici iz ovih predmeta su na engleskom jeziku.Nadam se da sam ti pomogao i da ti nisam dao pogresnu informaciju!

  8. #23

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Hvala i ja sam cuo nesto tako,jedino ne znam koliko mi je pametno da upisem gimnaziju,pre bih nesto lakse.
    Poruku je izmenio Cecara, 04.08.2011 u 12:15 Razlog: nzm nije rec

  9. #24

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Citat Highflyer kaže: Pogledaj poruku
    Hvala i ja sam cuo nesto tako,jedino nzm koliko mi je pametno da upisem gimnaziju,pre bih nesto lakse.
    Pa sad...Sve zavisi...Ako planiras da upises fakultet posle srednje skole, pre svega PMF ili FTN, mnogi, pa i ja, smatraju da ce te gimnazija (u ovom slucaju PMS) bolje pripremiti (mnogo bolje ces znati fiziku,hemiju, ali pre svega matematiku koja ti je veoma potrebna na ovim fakultetima) od srednje strucne skole.Samo sto, ukoliko zavrsis gimnaziju, a ne odes na fakultet...skoro da nema sanse da se zaposlis (ne stices nikakvo "zvanje" ili strucno vec opste znanje).Moras dobro razmisliti.

  10. #25

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Citat A.N. kaže: Pogledaj poruku
    Ako planiras da upises fakultet posle srednje skole, pre svega PMF ili FTN, mnogi, pa i ja, smatraju da ce te gimnazija (u ovom slucaju PMS) bolje pripremiti (mnogo bolje ces znati fiziku,hemiju, ali pre svega matematiku koja ti je veoma potrebna na ovim fakultetima) od srednje strucne skole.
    Moram da te ispravim kao neko sa FTN-a.

    Matematika iz gimnazije (specijalci, prirodnjaci, opšta) ti neće baš puno značiti, jer ćeš se sa mnogim stvarima na faksu sresti po prvi put. Eventualno specijalci iz Jovine su u maloj prednosti, lakše će skontati diskretnu matematiku jer je uče tokom školovanja (ali te od Doroslovačkog neće ni pet Jovinih gimnazija spasiti - ako ne znaš ko je dotični, upoznaćeš ga ako odeš na FTN), mada se i to lako nadoknadi, ako imaš u glavi klikere. A čim razmišljaš o FTN-u ili PMF-u nisi tupson. Analiza 1 i 2 i slučajni procesi (ili matematika 1, 2, 3 i 4 zavisi kako se gde zove) se ne uče ni u jednoj srednjoj školi (bar nisu kada sam se ja i moji prijatelji školovali). Više se spomenu, nego što se ulazi u dubinu materije.

    Gimnazijalci krv propljuju na stručnim predmetima, dok ovi iz srednjih stručnih imaju problema sa matematikom, jer na FTN-u imaš 4 matematike za dve godine. Tu mislim na normalne smerove, ne na ove nove fensi za menadžere i zaštitu životne sredine.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  11. #26

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Moram da te ispravim kao neko sa FTN-a.

    Matematika iz gimnazije (specijalci, prirodnjaci, opšta) ti neće baš puno značiti, jer ćeš se sa mnogim stvarima na faksu sresti po prvi put. Eventualno specijalci iz Jovine su u maloj prednosti, lakše će skontati diskretnu matematiku jer je uče tokom školovanja (ali te od Doroslovačkog neće ni pet Jovinih gimnazija spasiti - ako ne znaš ko je dotični, upoznaćeš ga ako odeš na FTN), mada se i to lako nadoknadi, ako imaš u glavi klikere. A čim razmišljaš o FTN-u ili PMF-u nisi tupson. Analiza 1 i 2 i slučajni procesi (ili matematika 1, 2, 3 i 4 zavisi kako se gde zove) se ne uče ni u jednoj srednjoj školi (bar nisu kada sam se ja i moji prijatelji školovali). Više se spomenu, nego što se ulazi u dubinu materije.

    Gimnazijalci krv propljuju na stručnim predmetima, dok ovi iz srednjih stručnih imaju problema sa matematikom, jer na FTN-u imaš 4 matematike za dve godine. Tu mislim na normalne smerove, ne na ove nove fensi za menadžere i zaštitu životne sredine.
    Hvala na korisnim i pouzdanim informacijama.Hteo sam da kazem da ce sigurno bar malo lakse savladati matematiku na tim fakultetima sa gimnazijom nego sa srednjom strucnom skolom.Ali teze je, svakako.Inace ne znam iz licnog iskustva, nego imam troje u porodici koji su zavrsili FTN (jedan pre 18, jedan pre 20 i jedan pre 6 godina), pa sam odgovorio na osnovu njihovog iskustva.Isto mi je tata rekao-oni koji su iz srednjih strucnih muce se sa matematikom, a idu im strucni predmeti, a sa gimnazijalcima je obrnuto (posebno na FTN-u).Naravno, postoje izuzeci.Samo, koliko znam, i u strucnim predmetima je i te kako zastupljena matematika.U svakom slucaju,slazem se sa Necromancerom.

  12. #27

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Citat A.N. kaže: Pogledaj poruku
    Hvala na korisnim i pouzdanim informacijama.
    Nema na čemu.

    Citat A.N. kaže: Pogledaj poruku
    Hteo sam da kazem da ce sigurno bar malo lakse savladati matematiku na tim fakultetima sa gimnazijom nego sa srednjom strucnom skolom.
    To svakako.

    Citat A.N. kaže: Pogledaj poruku
    Samo, koliko znam, i u strucnim predmetima je i te kako zastupljena matematika.U svakom slucaju,slazem se sa Necromancerom.
    Jeste, ali ne toliko koliko u samim matematikama, što je i logično. Najgore oblike matematike nećeš sresti u stručnim predmetima, a čak i ako bude nečeg takvog, uglavnom na ispitu dozvole da se pozoveš na gotove formule, nećeš morati neke stvari da izvodiš i dokazuješ.

    Anyway, moj glas svakako ide za gimnaziju, ako ni zbog čega drugog, a ono zbog devojčica kojih ima mnogo više nego u npr. elektro školi, a i poznato je da se od 15-19 godine svašta dešava u dečijim glavama i nije nemoguće da u 1. srednje želiš elektro, u 2. srednje građevinu, u 3. srednje hemiju i onda na kraju upišeš ekonomiju. Tako da, ko god želi na faks, a nije baš 100% siguran koji, bolje gimnazija nego neka stručna. Mada ni to ništa ne mora da znači, imao sam kolege kod mene na elektro smeru koji su završili srednje koje veze nemaju sa tim smerom, pa su opet bili dobri studenti.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  13. #28

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Hvala na odgovogu i savetima.Koji ce mi predmeti pored matematike najvise trebati ako se odlucim za Fakultet tehnickih nauka?

  14. #29

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Fizika (imaš je jedan semestar, prilično je opširna i beskorisna, krećeš od brzine i ubrzanja, a završavaš sa kvantnom i sve to za 3 meseca) i informatika, ali ne srednjoškolska gde učiš Pascal i da napraviš prezentaciju u Power Pointu, već malko ozbiljnije programiranje tipa C/C++, asembler, a kasnije Java. E sad, nisam u toku od kada je izvršena reorganizacija po Bolonji, ali ne verujem da je došlo do drastičnih promena, mislim da je više šminka u pitanju.

    Ovo ti pišem ako se odlučiš za E2, ne znam za druge smerove, ali znam da ti recimo biologija, geografija, likovno, filozofija i tako to neće trebati. Doduše, trebaće ti zbog proseka, u slučaju da omaneš na prijemnom, bar da bi imao bodove iz srednje, ali na faksu ti neće trebati.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  15. #30

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Sta mislis da li bi sa zavrsnom ekonomskom (poslovni administrator npr.) imao dobro pred znanje za FTN?

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. GSP u Novom Sadu
    Autor Lady S u forumu Novi Sad
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 29.01.2015, 19:40
  2. Jovan Jovanović Zmaj
    Autor yige_gui u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 31.01.2014, 13:46
  3. Isidorina gimnazija vs. Jovina gimnazija
    Autor Highflyer u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 07.08.2012, 16:23
  4. Gimnazija "Jovan Jovanović Zmaj"
    Autor Kitty u forumu Novi Sad
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 05.03.2010, 10:52
  5. Ceda Jovanovic
    Autor valter u forumu Spomenar
    Odgovora: 201
    Poslednja poruka: 06.03.2008, 17:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •