U korist svoje štete
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    U korist svoje štete

    Da li ste nekada uradili nešto što se kasnije pokazalo lošim po vas iako ste već unapred znali da će to baš tako i biti?

    Nedavno se od supruge razveo jedan moj poznanik, a kao razlog tog čina, u razgovoru sa mnom, je naveo:
    - Moja sada već bivša žena imala je zaista mnogo dobrih osobina i samo jednu manu: volela je da radi u korist svoje štete! Da li zbog tvrdoglavosti, sujete, iskompleksiranosti, ili ko zna već čega, umela je i najlepši dan da pretvori u pakao i da se iz meni neshvatljivih razloga počne ponašati na način da se posle toga ništa dobro nije moglo desiti. Kasnije, kada bi se pomirili kao opravdanje bi navodila - Pa znaš ti mene...

    Ali, hranjenje svojih problema ne dešava se samo u bračnim odnosima, već i u brojnim drugim oblastima: na poslu, sa prijateljima, među rodbinom...

    Na ovo većina nas verovatno nije potpuno imuna, ali ima osoba koje odskaču od tog, da kažem, proseka i koje gotovo svakodnevno sebi zagorčavaju život svojim iracionalnim ponašanjem.

    Da li ste i vi nekad poradili u korist svoje štete i šta mislite o osobama koje prednjače u tome? Šta po vašem misšljenju "tera" ljude na takvo ponašanje?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: U korist svoje štete

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Šta po vašem misšljenju "tera" ljude na takvo ponašanje?
    PMS?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: U korist svoje štete

    Ja mislim da taj tvoj poznanik nije dobro shvatio poentu. Nije ona radila na steti vec na koristi svojoj. A ni ona sama nije svesna bila da je upravo to radila zbog toga.
    Nije tu stimalo mnogo stvari. Njoj vise nije bilo ugodno u tom braku a nije znala nacin na koji ce da izadje iz njega pa eto radila u korist stete
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  4. #4

    Odgovor: U korist svoje štete

    @kristina-cica

    Ne, nisi u pravu. I nije samo problem bivša žena moga prijatelja (koju uzgred poznajem i baš je takva kako ju je opisao moj drugar), već nemali broj osoba koje imaju izraženu potrebu da narušavaju međuljudske odnose, češće i burnije nego drugi pa ako treba i korist dvoje štete...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: U korist svoje štete

    Prochitah ovo shto si napisao i mogu da ti kazhem,da je tema bash dobra...I iz tvog pisanija,ja izvlachim sledece,ali to ne znachi da sam u pravu...
    Poznajuci zhene i njihov mentalitet,ona je nashla nekog drugog,ili ima isplaniran "plen"...
    Takvo ponashanje zhena je karakteristichno,kad zhele nekog da navedu da ih ostavi,a oni nemaju nikakav razlog za to...
    I,onda,pochnu da luduju oko svake sitnice,nebi li navele mushkarca da ih ostavi i on bude "osudjen" u drushtvu,kao losh,a ona "svetica"...
    Naravno,kasnije ide "filovanje"...Ako se lati chashe,makar to bilo i jednom nedeljno,ili mesechno,one odmah,on je pijanica...Ako ne pije,nadju neki drugi "razlog",a samim tim i "opravdanje" za njihovu netrpeljivost...Pa onda ide,on je ovakav,on je onakav,a ja "jadna","svetica"...
    Retke su zhene koje ostavljaju,ili navode nekog da ih ostavi,a da pre toga,nisu nashle novu "luku"...Mnogo retke,to uglavnom,rade mushkarci...
    Me Bring Da Enlightenment...

  6. #6

    Odgovor: U korist svoje štete

    E upravo sam to htela i ja da kazem (bar jednom da se slazem sa nasim rastafarijem)

    Ako nije to to, kao sto memento kategoricno tvrdi onda zena ima neku patologiju, u svakom slucaju razlog postoji a da li je ona svesna toga ili ne, to treba da pokaze neka psihoanaliza.
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  7. #7

    Odgovor: U korist svoje štete

    Normalno je da osoba koja ima neki svoj "kostur", bude prinuđena da radi "u korist svoje štete". Zašto?
    Zato što, iako je svesna da će biti konsekvenci, ispoštuje sebe i ne ide linijom "manjeg otpora".
    Svi smo prinuđeni da pravimo neke kompromise, ali kompromis nije prihvatanje nečega što je dijametralno suprotno našim kodeksima.
    Podosta puta sam radio "u korist svoje štete".
    Morao da "lanem" kada su drugi ćutali,
    morao da ukažem na nešto, kada su drugi hteli to sakriti,
    pitao kada neko nije želeo odgovoriti,
    bio iskren kada se nije očekivalo,
    voleo kada sam znao da će zloupotrebiti,
    "čačkao mečku" kada je bilo pametnije "nahraniti prasiće i ne pipati ništa",
    išao dalje napred kada su se drugi povlačili,
    ukazivao na viđeno kada to neko nije želeo videti,
    ...još mnogo toga.
    Jednostavno, želeo sam "biti u miru sa sobom", da kasnije sebi ne bih prebacivao "eh..što tada nisam..".
    Ipak, verujem i da ima osoba koje namerno "idu uz dlaku" zarad, makar toga, da budu "primećene", da testiraju nekoga, da provere nečije granice, budu "drugačije", razbiju "žabokrečinu",..itd.
    Jbg...kakav bih to bio čovek ako bih u svemu gledao neku "korist", ako bih se "savijao", ako bih "aminovao" ? Košta takav stav, ali bila bi mnogo veća "cena" ako bih porekao samog sebe .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #8

    Odgovor: U korist svoje štete

    Izraz "U korist svoje štete" koristim da opišem sasvim suprotan tip ljudi od gore navedene gospođe. Za mene su to ljudi koji čine dobro drugima čak i kada to niima samima šteti. Ili imaju principe od kojih ne odustaju "po cenu sopstvene štete".

Slične teme

  1. Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?
    Autor diktatorka u forumu Psihologija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 29.07.2017, 22:33
  2. Da li zaista slušate svoje dete?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.12.2014, 15:15
  3. Da li biste se odrekli šećera u korist godina života?
    Autor maski u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 06.03.2012, 00:58
  4. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 08.06.2008, 17:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •