Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina - Strana 4

Prikaz rezultata glasanja: Podrzavate li zabranu izlaska posle ponoci mladjima od 18 godina?

Učesnika ankete do sada
95. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, slazem se sa tim

    58 61.05%
  • Ne, to je totalno bezveze

    37 38.95%
Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 109
  1. #46

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat Gospod kaže:
    Sto se tice teme, jesi li ti ikad razmisljala koliko je glupo nekome dozvoliti da ucestvuje u saobracaju i izlaze svoj i tudj zivot riziku, sklopi brak i preuzme odgovornost za zivot deteta itd. pre 18. godine, a zabranjivati mu/joj da bude na ulici.
    Da, sto se tice teme... na pitanje se ne odgovara pitanjem, ali ok, mozemo i tako: Jesi li razmisljao mozda koliki procenat dece sklopi brak pre 18. godine, a koliko ih je pre osamnaeste na ulici?
    Poruku je izmenio Necromancer, 06.09.2006 u 18:41
    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #47

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Sto se tice besmislice o tome koliko se "dece" zeni i udaje -- nemam sta da kazem. Deca su, kao sto je svakome jasno, osobe mladje od 14 godina, a one se ne mogu zvanicno zeniti i udavati. I ne samo u Srbiji nego u ogromnoj vecini zemalja. Mislim da postoje 3 ili 4zemlje koje dozvopljavaju brak za devojcice od 12 godina na vise i tada samo ako su trudne.

    Dakle, moj argument o tome zasto se maloletnicima -- ne deci, nego maloletnicima od 14 godina navise koji su, za razliku od dece, sami krivicno odgovorni -- ne sme zabranjivati da budu na ulici u 3 ujutru je sasim jasan: tako bi se diskriminsalo, a drzava kao servis nema prava na to.

    To sto ti ocigledno imas autoritarnu svest (pa makar iz kvaziantiautoritarnih razloga toboze u ime prava dece), koja je prevashodno bazirana na zabranama, umesto na licnoj odgovornosti, jeste samo tvoj licni problem.

    Ja ti kazem: cak i ako se takav monstruozan uvredljiv diskriminisuci zakon za koji se ti zalazes donese, naci ce se neko ko ce se tuziti sa drzavoim sve do Strasbourga. Mnoge drzave Evrope za koju neki u Srbiji budalasto veruju da su progresivne (tipa Britanije, Francuske, cak i skandinavskih zemalja) imaju nakaradne diskriminatorske zakone, ali ih Sud za ljudska prava -- koji je jedna od retkih zaista progresivnih institucija -- obori. I to je to.

    Ovim diskusiju na ovu temu (i na temu gramatike, q.v.s.) zavrsavam, jer mi je dosadno da se ponavljam. Ako hoces i mozes da shvatis zasto nisi u pravu -- dobro; ako neces ili ne mozes -- tvoj problem. Ja sam rekao sta sam imao i potpuno mi je svejedno sta ce bilo ko drugi da misli.
    Poruku je izmenio Necromancer, 06.09.2006 u 18:42

  3. #48

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Deca su, kao sto je svakome jasno, osobe mladje od 14 godina, a one se ne mogu zvanicno zeniti i udavati. I ne samo u Srbiji nego u ogromnoj vecini zemalja. Mislim da postoje 3 ili 4zemlje koje dozvopljavaju brak za devojcice od 12 godina na vise i tada samo ako su trudne.
    Dakle, ja se uopste nisam doticala teme koja se tice pravnickih odredbi vezanih za udaju i zenidbu maloletnika. Prethodna tvoja konstatacija je bila "Sto se tice teme, jesi li ti ikad razmisljala koliko je glupo nekome dozvoliti da ucestvuje u saobracaju i izlaze svoj i tudj zivot riziku, sklopi brak i preuzme odgovornost za zivot deteta itd. pre 18. godine, a zabranjivati mu/joj da bude na ulici." Ja sam onda govorila o tome da je procenat onih koji sklope brak pre osamnaeste godine smesno mali u odnosu na procenat dece koja provode na ulici celu noc.

    A ako cemo da se povodimo time da nikakva diskriminacija ne sme da postoji, onda mozemo da kazemo da mnoge druge stvari u nasem zakonu nisu ispravne. Na primer, zasto osoba koja je polozila vozacki ispit ne sme da bude sama u automobilu prvih (rekla bih da je tako odredjeno) godinu dana nakon polaganja? Eto, to je isto diskriminacija. Ta je osoba dobila zvanicnu potvrdu o sposobnosti upravljanja motornim vozilom. Dakle, na ovo tvoje:
    ... i to ni za koju grupu ne vazi nista vise u 00:10 nego sto vazi u 23:50.
    neko drugi bi mogao da kaze "Nije onaj sa stazom od godinu i jednog dana nista sposobniji od mene sa stazom od 364 dana". Kao sto rece Kunic, neke granice moraju postojati.


    Ako hoces i mozes da shvatis zasto nisi u pravu -- dobro; ako neces ili ne mozes -- tvoj problem.
    A ti si po default-u u pravu?


    I jos jedna stvar:
    Nisam rekla da je potreban policijski cas. Ja bih najvise volela kad bi svi roditelji imali dovoljno svesti da razgranice sta je za njihovo dete dobro, a sta ne. Ja znam da moje dete nece blejati po ulici do pola noci (i to ne zato sto ja imam autoritarnu svest, kao sto ti mislis, vec zato sto ce to biti za njegovo dobro), a ti svoje dete pustaj da ide gde god hoce i dokle god hoce, nije me briga.


    Prijatan dan!
    Poruku je izmenio Necromancer, 06.09.2006 u 18:43
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #49

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Nemojte me terati da moram ponovo da izbacujem iz poruka ono što nema veze sa temom, jer ću sledeći put brisati cele poruke.

    Vlado je jasno definisao pitanje, a forum Književnost se nalazi niže.

    Have a nice day.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  5. #50

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    E da li ste vi normalni? Pa koliki su vam ovi postovi? Pa ko ce bre citati sve ove vase rasprave sto pisete. Ovde treba izneti svoje misljenje kratko i jasno.

    Ja se slazem da treba zabraniti izlazak posle 12 mladjim od 16 godina. Znaci ne bih bila toliko rigorozna pa da se ceka do 18 godina jer sa 16 deca vec postaju velika danas.

  6. #51

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Potpuno se slazem sa ovom zabranom.
    Vlado, verujem da bih i ja, da sam u tvojim godinama, isto odreagovala ali ces i sam za koju godinu promeniti misljenje. Postaces malo zreliji i poceces drugacije da gledas na takve stvari.

  7. #52

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Ja mislim da se takva zabrana ne moze sprovesti u delo preko noci! Treba vremena da se ova nasa drzava pripremi za takvu promenu, kao i za bilo koju drugu. Nas sistem tako funkcionise trenutno. Kao sto je Vlada rekao, u drugom kaficu su popili bez problema. To tako ide, ne dobijes na jednom mestu, dobices na drugom.

    Tako da ne slazem se da treba da se zabrane izlasci maloletnicima, jer to stvarno moze dovesti do revolta i kurslusa, pa klinci ce cugati na ulicama bez problema!!! To je jos gore, ali mislim da neki red treba da se uvede, ali na vrlo spretan nacin, sto je kod nas, opet tesko!!!

    Ipak mislim, Vlado, da ti sa trinaest godina ne bi trebao da izlazis po kaficima do kasno u noc. Rekao si da smo i mi bili tinejdzeri, tacno, ali ja nisam u to vreme izlazila vec setala po parku, a u kafic samo uvece na sokic. To je stvarno tako bilo i ne previse davno!

    Tako da imas vremena, ne zuri!!!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  8. #53

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Ne razumem ove koji podrzavaju taj propis.
    PA zar se vi sedeli u kuci dok niste napunili 18?
    Treba pustiti "decu" da uzivaju u zivotu dok mogu.

  9. #54

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat Al_sMo_LoS kaže:
    Treba pustiti "decu" da uzivaju u zivotu dok mogu.
    Za početak moraju naučiti da postoji nešto što se zove granica. Taj pojam im je totalno nepoznat.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  10. #55

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat Kunic kaže:
    Za početak moraju naučiti da postoji nešto što se zove granica. Taj pojam im je totalno nepoznat.
    Zasto "moraju"?

    Ko si ti ili bilo ko drugi da umislis da imas prava da odlucujes sta tudja deca -- a narocito maloletnici izmedju 14 i 18 godina -- moraju?

    S kojim pravom? Zato sto placas porez kao kupac u prodavnici?

    Mislis da ti to daje prava da odredjujes kako ce organizovati svoj zivot neko ko isto tako placa porez?

  11. #56

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Gvožđe se kuje dok je vruće. Ako u tom periodu ne nauče neke osnovne životne stvari, posle će biti kasno.

    A ja sam neko ko je proživeo mnogo toga, i dobrog i lošeg, i sa punim pravom (bez lažne skromnosti) se smatram kompetentnom osobom da mogu današnje klince da posavetujem šta je dobro, a šta ne. Naročito, jer nemam godina kao npr. ti.

    I nema tu neke mudrosti, ja neću nikoga da teram, jer kao što si rekao, nemam pravo. Ali mogu da posavetujem. A to i radim. Vrlo razumne argumente sam izneo i niko ih do sada nije osporio, jer to u stvari nisu argumenti, nego činjenice.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  12. #57

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    -Deca su nase najvece bogatstvo !

    Ozbiljna drzava brine za svoje gradjane, onima koji ne mogu da rade daje socijalnu pomoc, osobama koje nisu u stanju da se staraju o sebi - preuzima starateljstvo, a o svom najvecem bogatstvu, deci, vodi posebnu brigu. Kako ce to u praksi koja drzava primeniti, zavisi od vise razlicitih faktora.
    U nasem slucaju, cenim da bi dobro resenje moglo da bude zabrana izlazaka DECI posle odredjenog doba dana, mozda i 23:00, posle toga bi drug organ trebao da trazi licnu kartu na uvid svakome za koga posumnja da ima manje od 16 god. (granica izdavanja istih) a ako je malisa nema da ga lepo otprati do kuce, kucne na vrata, kaze lepo dobro vece i pita "Znate li gde je vase dete", pa onda lepo "ispreskace" "alkos kevu" i "kockar caleta" prijavi socijalnoj sluzbi i ... a mozda malisa i nema kucu, mozda je gladan zedan, mozda krizira, mozda se smrzava, a mozda je i sve u redu pa mu se lepo "ko matorom" izvine na uznemiravanju u pozeli laku noc ili da se lepo provede uz obavezan osmeh i jednu bombonu koje bi zaduzio pre smene.

  13. #58

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat Kunic kaže:
    Vrlo razumne argumente sam izneo i niko ih do sada nije osporio, jer to u stvari nisu argumenti, nego činjenice.

    Ne bih se slozio da ih niko nije osporio. Jos na pocetku sam pokazao da je to za sta se zalazes diskriminacija, a nju zabranjuju mnogi medjunarodni pravni akti koji postaju deo unutrasnjeg prava.

    To su zaista cinjenice, za razliku od tvojih emotivnih procena i hipoteza.

    U svakom slucaju, ako ne zelis da vidis da su tvoji argumenti osporeni, i neces. To je uvek tako.

    Ponovicu, osoba koja je krivicno odgovorna -- dakle svako stariji od 14 godina -- treba sam/a da odlucuje sta ce da cini.

    Roditelji imaju su-odgovornost dok maloletnika/-cu izdrzavaju (on/a stanuje u njihovoj kuci), ali samo [dugouzlazni na "a"] to maloletno lice mora imati konacnu rec po pitanju organizacije svog zivota, ukljucujuci i u koliko sati ce izvoleti da mu se cefne da bude na ulici.

  14. #59

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Jedno je teorija, jedno je praksa. I sam znaš da se njih dve retko usaglase.

    U ovom slučaju si ti teoretičar, a ja praktičar, jer sam mnogo bliži današnjim klincima od tebe. Pogotovo što sestra od najbolje drugarice ima 16 godina i znam šta je u njihovim glavama. Veruj mi, kada bi znao, zabranio im bi da uopšte izlaze iz kuće. A s obzirom da duga ruka zakona ne može uvek blagovremeno da reaguje, onda je "reket" vlasnicima kafića jedni izlaz iz ove vrlo neprijatne situacije.

    Ne možeš reći da će se neko od 16 godina pod dejstvom droge i alkohola ponašati isto kao neko od 26 ili 36. Kao što sam već rekao, tada su ugroženi svi. Koliko samo saobraćajki vidim noću, a glavni akteri su klinci. Samim tim se pokazuje neodgovornost roditelja, čim daju maloletnom detetu auto. Ili još gore, ako on mazne ključeve. I još poveze u kolima drugare, koji ne moraju da budu pijani i nadrogirani. Najčešće stradaju suvozači. I tebi je to OK? Ti bi to dozvolio?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  15. #60

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat Kunic kaže:
    Jedno je teorija, jedno je praksa. [...] Pogotovo što sestra od najbolje drugarice ima 16 godina i znam šta je u njihovim glavama. Veruj mi, kada bi znao, zabranio im bi da uopšte izlaze iz kuće.
    [...]
    Ne možeš reći da će se neko od 16 godina pod dejstvom droge i alkohola ponašati isto kao neko od 26 ili 36. Kao što sam već rekao, tada su ugroženi svi. Koliko samo saobraćajki vidim noću, a glavni akteri su klinci. Samim tim se pokazuje neodgovornost roditelja, čim daju maloletnom detetu auto. Ili još gore, ako on mazne ključeve. I još poveze u kolima drugare, koji ne moraju da budu pijani i nadrogirani. Najčešće stradaju suvozači. I tebi je to OK? Ti bi to dozvolio?

    Nije na meni ili tebi da dozvoljavamo ljudska prava garantovana Poveljom o ljudskim pravima, kao pravo na slobodu kretanja. Osoba koja je krivicno odgovorna -- iznad 14 godina -- ima sva ljudska prava bez ogranicenja.

    Deca -- ispod 14 godina -- imaju posebna prava (vecu zastitu, ali ne sva prava garantovana Poveljom; ona im nisu ukinuta ali su suspendovana; recimo pravo na rad dok su deca).

    Naravno, svako ko krsi zakon -- vozi pijan, prodaje drogu, navodi maloletno lice na prostituciju isl. -- treba da bude kaznjen. I to vrlo strogo.

    Ali strogoi kaznjavanje prekrsaja nikako ne znaci da bilo ko ima prava da sebi dozvoli i da pretpostavi, a kamoli da tvrdi, da su sva lica izmedju 14 i 18 godina potencijalni kriminalci u periodu izmedju ponoci i ... ? -- Do koliko sati bi trajao tvoj policijski cas? Do 8 ujutru?


    BTW, Natascha Kampsuch je oteta na putu u skolu i provela je vise hgodina zakljucana u podrumu. Nije oteta na splavu u 2 ujutru.

Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zabraniti ultradesničarske organizacije?
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 30.04.2011, 10:21
  2. NATO bombardovanje SRJ, deset godina posle
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.03.2009, 08:55
  3. Godina više ili godina manje?
    Autor yige_gui u forumu Filozofija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.03.2009, 23:22
  4. Zainteresovan za seks posle 111 godina
    Autor Sokica u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 27.01.2009, 15:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •