Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Podrzavate li zabranu izlaska posle ponoci mladjima od 18 godina?

Učesnika ankete do sada
95. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, slazem se sa tim

    58 61.05%
  • Ne, to je totalno bezveze

    37 38.95%
Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 109
  1. #16

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat vlado kaže:
    Ja se do sada jos uvek nisam napio ( a ni nemam nameu ) tako da ne znam kako je to. Ono sto znam je da kao trezan mogu da donesem ispravne odluke.
    Pa, mogu ti reci, Vlado, da si ti vrlo redak slucaj Svaka cast tebi, jer nekoj se deci moze lepo objasniti, a nekoj bas i ne moze, ali to je vec uspeh/greska roditelja. Pazi kad ja, koja nemam nikakvog direktnog kontakta sa osnovcima (preko brata, sestre i sl.) znam sta sve rade u gradu, iako ne izlazim po onim rupama po kojima se oni vuku... mogu da mislim sta je ostatak, ono sto ne znam


    A i te devojke nisu glupe. Sad im neko ponudi pice, jos i jos.... pa valjda ce neko da reaguje
    Ko ce da reaguje? Druga, jednako uspaljena, drugarica? Daj, molim te, kao da ne znas da su klinci (i to ne samo danasnji, nismo ni mi bili bolji) u fazonu "sto vise stvari probam, veca sam faca"... i ti mislis da ce neka devojka koju je tek poceo da drma pubertet (a tad su kliknci najuspaljeniji) racionalno da razmislja pod uticajem alkohola i druge drugarice (koju takodje drma pubertet)?


    Ajd' neka mi neko da jedan logican razlog, zasto osnovcima nije mesto u kaficu?! Znaci mi nemamo pravo da se zezamo dok ne krenemo u 1. srednje?! Hau jes nou.
    Iz prostog razloga, Vlado, jer ste vi jos uvek deca. I to deca koja jos nisu odrasla, koja treba da imaju dovoljno sati sna u toku noci (pa stoga nema potrebe da bleje po kaficima celu noc) i deca koja se ni problizno nisu razvila i koja zaista ne treba da sede na mestima na kojima ce biti izlozena konzumiranju alkohola i obavijena duvanskim dimom. Nadam se da si zadovoljan objasnjenjem
    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #17

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Ko ce da reaguje? Druga, jednako uspaljena, drugarica? Daj, molim te, kao da ne znas da su klinci (i to ne samo danasnji, nismo ni mi bili bolji) u fazonu "sto vise stvari probam, veca sam faca"... i ti mislis da ce neka devojka koju je tek poceo da drma pubertet (a tad su kliknci najuspaljeniji) racionalno da razmislja pod uticajem alkohola i druge drugarice (koju takodje drma pubertet)?
    Ne kazem ja da ne postoje likovi koji ce bez razmisljanja da se upuste u sve, al' ih je malo, hvala Bogu

    i ti mislis da ce neka devojka koju je tek poceo da drma pubertet (a tad su kliknci najuspaljeniji) racionalno da razmislja pod uticajem alkohola i druge drugarice (koju takodje drma pubertet)
    Meggyana, posle uzimanja alkohola ( evo ponovo, samo na alkohol misle ). Ja govorim o zabrani izlaska posle ponoci a ti o alkoholu. Zasto svi mislite da se mi uvek ponapijamo kada izadjemo ( izuzmimo to da se ja napijem od coca-cole ). Posle uzimanja alkohola je sve tada je vec kasno.

    Iz prostog razloga, Vlado, jer ste vi jos uvek deca. I to deca koja jos nisu odrasla, koja treba da imaju dovoljno sati sna u toku noci (pa stoga nema potrebe da bleje po kaficima celu noc) i deca koja se ni problizno nisu razvila i koja zaista ne treba da sede na mestima na kojima ce biti izlozena konzumiranju alkohola i obavijena duvanskim dimom. Nadam se da si zadovoljan objasnjenjem
    I sad zato sto smo "deca" moramo u kucu do 10 . Em imam 13 god. em je to tako

    Sto se tice sna isto je spavao od 10 do 7-8 ili od 3-12


  3. #18

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Elem, Vlado, sasvim je normalno da na ovaj slučaj gledaš drugačije od većine diskutanata, jer pre svega postoji velika razlika u godinama, te samim tim i drugačiji pogled na svet. Ti gledaš iz perspektive klinca kome se žuri da poraste, dok ostali gledaju iz perspektive roditelja.

    Od prvog do poslednjeg slova bih potpisala ono što je Natty rekla, al' mi đavo neda mira, pa moram da dodam i koju moju.

    Što se mog detinjstva tiče, ja sam u 7. razredu imala izlaz do, čini mi se, 22 h, dok su me na letnjem raspustu pustili do 23-24, ali sam bila ispred zgrade, ili pak negde u naselju i moji su uvek mogli da me pronadju da sam im kojim slučajem zatrebala. Desilo se par puta da zakasnim kući, pa umesto u 23, ja stignem u 23:15 i tada sutra ne bih mogla napolje. Nije se radilo o smešnih 15 minuta, već o tome što nisam ispoštovala pravila svojih roditelja, a bila sam dete i dužna da ih poštujem.

    Sećam se perioda kada sam ja počela da izlazim. Moji su me prvi put u "ozbiljan izlazak" pustili kada sam krenula u srednju školu... i to zato što se održavao neki koncert koji ja ni mrtva nisam želela da proputim.

    Pre toga sam "išla napolje" - tako smo to zvali, a "izlazak" se svodio na "blejanje u naselju", sa drugarima iz komšiluka.

    Elem, taj "koncert" je pocinjao u ponoć i moj otac to nikako nije mogao da shvati. Godinama je pričao o tome kako živimo u nenormalnim vremenima i kako mladi izlaze u doba noći u kom se on, u svoje vreme, vraćao kući... Ali to je nekako normalno, sve i da nije normalno, jer se vremena menjaju i svako vreme nosi nešto svoje...

    Ipak, ma kakvo vreme da je došlo i ma koliko da su se starosne granice pomerile u nekim segmentima života, mora da postoji period detinjstva i loše je da ga tom brzinom preskačete.

    Doći će vreme i za izlaske po kafićima, i veruj mi "na vr' nosa će ti se popeti izlasci".
    Zato sam ja protiv klinaca koji u kafićima bleje posle ponoći... ne zato što mogu da naprave glupost, jer, iskreno, glupost mogu i ispred zgrade, ili u parku, ili kod druga ili drugarice u sobi, već zbog toga što MORA da postoji period u životu u kom se igraš u pesku, u kom preskačeš lastiš, u kom se šetaš sa drugarima po naselju, u kom izlaziš po kafićima i diskotekama, u kom izlasci polako počinju da dosadjuju i tako dalje... Ako počnemo sa hiper preskakanjem odredjenih faza života, dokle će nas to dovesti?

  4. #19

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat Meggy kaže:

    ja sa 15 godina nisam ni pomisljala da udjem u neki lokal. Covece, nas je bio blam da udjemo tu gde su svi bili znatno stariji od nas...
    Moram priznati da sam ja sa 16-17 već izlazila do 2-3 sata, ali smo imali neku našu "diskoteku" u koju su izlazili samo klinci naših godina, i nije nam padalo na pamet da izlazimo na mesta gde su "matorci". Bilo nas je sramora, majke mi, sećam se toga kao da je juče bilo. Kako smo vremenom odrastali, počeli smo da izlazimo i na ta mesta za starije, jer - tada je došlo naše pravo vreme, a onda su tu počeli da izlaze i klinci i sve je otišlo dođavola... Tada sam prestala da izlazim.

  5. #20

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Samom zabranom tesko da ce se sta postici. Naprotiv moze samo da dovede do revolta maloljetnika i sl. Pre svega njima treba pokusati objasniti zasto njima u to doba nije mejsto u zadimljenom kaficu u kom tece rijeka alkohola. Upravo sve ovo sto je LadyS rekla, svako vrijeme ima svoje, a danas svi zure da odrastu.
    Vjerovatno i tebi Vlado ce ovo sve da zvuci logicno sto ti svi mi pricamo kad dodjes u nase godine.
    Ja nisam nikada imao zabrane ili neka ogranicenja. Jednostavno sve se svodilo na povjerenje izmedju mene i mojih rodjitelja. Dali su mi slobode i posmatrali kako cu da odreagujem. Naravno da su bili spremni da se to ukine ali ja nisam dozvolio da izigram njihovo povjerenje. Ali kad malo bolje razmislim ja nisam ni poceo da izlazim po kaficima ladno do 18. Vjerovatno razlog tome je bila finansijkska situacija, ipak su to bile posleratne godine, a tada nije bilo nesto ni sigurno da se visi u to doba po nekim rupama.
    No opet imamo masu neodgovornih roditelja, a to je cinjenica. Da nije ne bismo svakodnevno gledali maloljetnike ubijene od alkohola i sta znam svega ne. Zato i ja svoj glas dajem za zabranu. Zarad takvih mozda ce da ispastaju dobra djecica koja ce u lokalima da piju djus i gledaju crtace ali tamo gdje porodica nema kontrolu zakon svakako treba i mora.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #21

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat vlado kaže:
    Meggyana, posle uzimanja alkohola ( evo ponovo, samo na alkohol misle ). Ja govorim o zabrani izlaska posle ponoci a ti o alkoholu. Zasto svi mislite da se mi uvek ponapijamo kada izadjemo ( izuzmimo to da se ja napijem od coca-cole ). Posle uzimanja alkohola je sve tada je vec kasno.
    Pa, ne kazem da se svi ponapijaju, ali se jako veliki procenat dece ponapija i spici po kutiju cigara za vece.



    I sad zato sto smo "deca" moramo u kucu do 10
    Nemoj sad da karikiras, niko nije spominjao 10 sati I da, klinci ste, ma koliko i sebe smatrali velikima I sta mislis kad bi deca od 7 godina rekla: "I sad zato sto smo deca, moramo u kucu do deset?"



    Sto se tice sna isto je spavao od 10 do 7-8 ili od 3-12
    Nije isto, ali to je rasprava za neku temu o zdravlju
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #22

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    -Glasao sam da treba zabraniti.

    Sa druge strane moj primer je opet specifican. Naime '93 sam ostao bez oca i na plasticnu kesu od penzije pa sam se na polugodistu 8 razreda zaposlio u kaficu, ali sam isto tako uz sve probleme (napijanja) koje sam kevi priredjivao, ipak uspevao da joj dokazem da idem dobrim putem. Medjutim.
    P.S. Rad kafica uopste, je ogranicen na od 00 do 02, u zavisnosti od opstine.

  8. #23

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Sve je stvar kucnog vaspitanja!!!
    Jos kao klinka u Tuzli, izlazila sam na ista mesta gde i moj brat. Tada sam imala 12-13 godina, a on 17-18. Jedina razlika je bila u tome sto sam ja imala izlaz do 21.30, a on do 22.30. U Bosni se ranije izlazilo. Jednom prilikom, u toj diskoteci ili sta je to vec bilo, prisla mi je devojka od nekih 15 godina i pitala da li imam artana. Samo sam je bledo pogledala. S druge strane, neke od devojaka iz mog drustva su se i napile, a vecina ih je pusilo. Nas nekoliko nismo radili nista od svega toga. Iz jednog razloga, ne radim nista sto zaista ne zelim. Posle kad sam izbegla, i dosla u selo, gde svi sve znaju, sve sam i probala jer sam to i zelela. Srednja skola i veselje.
    A na topicu o narkomanima, sam spomenula slucaj devojke, neuspesno lecene. E pa ta devojcica je imala izlaz do 23h i do tada je uspevala da uradi dop i da dodje kuci.
    Sve u svemu, zakon bih podrzala kao preventivu, mada u Srbiji ne postuju ni neke vece zakone, pa se pitam koliko ce i ovaj?! Ukoliko misle da ce ovim Zakonom da sprece maloletnu delikvenciju, maloletne sponzorusice za koje nikad ne znas koliko imaju godina, sve vece pomeranje nadole starosne granice kada klinci probaju alkohol, drogu ili imaju seksualne odnose... u tom slucaju Zakon ce delimicno imati uspea, jer takve stvari postoje, pa postoje. Nesto kao i prostitutke. Pitanje je samo forme u kojoj se pojavljuje u razlicito vreme.

  9. #24

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Ne mogu da verujem da se bas svi protivite izlascima posle 12, al' svako ima svoje misljenje, a da li cu to ikada razumeti ... videcemo

    Elem da prokomentarisemo nekoliko skorasnjih postova

    Citat adminka kaže:
    Što se mog detinjstva tiče, ja sam u 7. razredu imala izlaz do, čini mi se, 22 h, dok su me na letnjem raspustu pustili do 23-24, ali sam bila ispred zgrade, ili pak negde u naselju i moji su uvek mogli da me pronadju da sam im kojim slučajem zatrebala. Desilo se par puta da zakasnim kući, pa umesto u 23, ja stignem u 23:15 i tada sutra ne bih mogla napolje. Nije se radilo o smešnih 15 minuta, već o tome što nisam ispoštovala pravila svojih roditelja, a bila sam dete i dužna da ih poštujem.

    Sećam se perioda kada sam ja počela da izlazim. Moji su me prvi put u "ozbiljan izlazak" pustili kada sam krenula u srednju školu... i to zato što se održavao neki koncert koji ja ni mrtva nisam želela da proputim.

    Pre toga sam "išla napolje" - tako smo to zvali, a "izlazak" se svodio na "blejanje u naselju", sa drugarima iz komšiluka.
    Svaciji roditelji su drugaciji i svako ima drugacije vaspitanje. Izlasci ispred zgrade su ok, al' to posle izvesnog vremena dosadi. Pravljenje sranja je doduse uvek iznova zanimljivo al' tu je rizik od toga da nas uhvate a posle smo obrali zelen bostan Sa druge strane u gradu mozes jedino dobro da se provedes ( kafenisanje, caskanje, koncerti, vacarenje zemski ). Ako se tome doda da ne konzumiramo ni flasu vapi nista ne moze krenuti po zlu, ne?

    Citat adminka kaže:
    Zato sam ja protiv klinaca koji u kafićima bleje posle ponoći... ne zato što mogu da naprave glupost, jer, iskreno, glupost mogu i ispred zgrade, ili u parku, ili kod druga ili drugarice u sobi, već zbog toga što MORA da postoji period u životu u kom se igraš u pesku, u kom preskačeš lastiš, u kom se šetaš sa drugarima po naselju, u kom izlaziš po kafićima i diskotekama, u kom izlasci polako počinju da dosadjuju i tako dalje... Ako počnemo sa hiper preskakanjem odredjenih faza života, dokle će nas to dovesti?
    Citam ovaj post i k'o da slusam Gogoa Pa ljudi, i vi ste bili tinejdzeri. Ovaj prelazni period budi "bubice" u nama i ne mogu da shvatim da vi ne shvatate da mi i nismo bas klinci ( bar ne toliki ) i da imamo potrebu da uvedemo neke promene u nase zivote, tj. da izlasci pocnu da budu nesto sasvim normalno. Pa ne mozemo ni mi po ceo dan da buljimo u knjigu i da se obrazujemo .

    Citat swba kaže:
    Samom zabranom tesko da ce se sta postici. Naprotiv moze samo da dovede do revolta maloljetnika i sl. Pre svega njima treba pokusati objasniti zasto njima u to doba nije mejsto u zadimljenom kaficu u kom tece rijeka alkohola. Upravo sve ovo sto je LadyS rekla, svako vrijeme ima svoje, a danas svi zure da odrastu.
    Vjerovatno i tebi Vlado ce ovo sve da zvuci logicno sto ti svi mi pricamo kad dodjes u nase godine.
    Ja nisam nikada imao zabrane ili neka ogranicenja. Jednostavno sve se svodilo na povjerenje izmedju mene i mojih rodjitelja. Dali su mi slobode i posmatrali kako cu da odreagujem. Naravno da su bili spremni da se to ukine ali ja nisam dozvolio da izigram njihovo povjerenje. Ali kad malo bolje razmislim ja nisam ni poceo da izlazim po kaficima ladno do 18. Vjerovatno razlog tome je bila finansijkska situacija, ipak su to bile posleratne godine, a tada nije bilo nesto ni sigurno da se visi u to doba po nekim rupama.
    No opet imamo masu neodgovornih roditelja, a to je cinjenica. Da nije ne bismo svakodnevno gledali maloljetnike ubijene od alkohola i sta znam svega ne. Zato i ja svoj glas dajem za zabranu. Zarad takvih mozda ce da ispastaju dobra djecica koja ce u lokalima da piju djus i gledaju crtace ali tamo gdje porodica nema kontrolu zakon svakako treba i mora.
    Citat Meggy kaže:
    Pa, ne kazem da se svi ponapijaju, ali se jako veliki procenat dece ponapija i spici po kutiju cigara za vece.
    Ne vredi Samo alkohol, alkohol. Pa ak' je to toliki problem, sto drzava nije uvela zakon da se maloletnicima, npr. ne daje da popiju vise od 2 flase piva, tj. 1 case viskija,...

  10. #25

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat vlado kaže:
    Izlasci ispred zgrade su ok, al' to posle izvesnog vremena dosadi. Pravljenje sranja je doduse uvek iznova zanimljivo al' tu je rizik od toga da nas uhvate a posle smo obrali zelen bostan Sa druge strane u gradu mozes jedino dobro da se provedes ( kafenisanje, caskanje, koncerti, vacarenje zemski ). Ako se tome doda da ne konzumiramo ni flasu vapi nista ne moze krenuti po zlu, ne?

    Vlado, mislim da razumem tvoj stav. Ispravi me ako grešim. Ako je tvoja želja i motiv izlaska u grad to što si naveo, apsolutno te podržavam. Imam samo jedno pitanje. Zašto je dobra zabava dobra samo posle ponoći? To ne razumem. Društvo je na okupu? Jeste. Raspoloženje je sjajno i bez alkohola? Super. Matoraca( čitaj:roditelja )nigde na vidiku? Fantastično. Imate sve sastojke neophodne za dobar provod. Pokušaj da mi objasniš, pliz, zašto je toliko bitno da se to dešava preko te magične granice od 00:00.
    "Toliko je bilo u zivotu stvari kojih smo se bojali. A nije trebalo.
    Trebalo je ziveti. "

  11. #26

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Stvari su svakako odmakle kontroli, pa bih i ja zakon možda podržala kao preventivu.

    Sasvim sam sigurna da ću pravilno vaspitati i kontrolisati svoje dete. I volela bih najviše da mu ja određujem, ako ću mu uopšte određivati, dokle će ostati napolju. Tako i radim.

    Bolje da ne lajem šta smo sve mi radili, a da dodam da su se najveća sranja dešavala u prepodnevnim časovima, kada roditelji nisu bili kući, pa se grupno išlo kod onog ko je bio sam. Nije bio potreban ni kafić ni mrak. Kao što nije ni sada. Ali to su manje - više, svi rekli. Nisam preskočila detinjstvo, ali nisam preskočila ni izlaske, niti su mi oni izašli na vr' nosa. Ja još uvek ne znam da stanem. Odrasla na onom kilometru grada na kom je tada bio najveći procenat narkomana u zemlji, ja mislim. Kretala se po raznoraznim društvima. I ništa mi ne fali ( određeni da se uzdrže ) A roditelji mi nisu puno toga branili, a nikako ih ne bi mogla svrstati u nesavesne. Hvala im što sam ovakva. I to VELIKO HVALA

    Sećam se da sam kao klinka pisala neki rad, imam ga negde tu po knjigama, gde sam uporedjivala čoveka sa brodom i život sa morem. Ako od svog deteta napraviš dobar brod, nema te oluje koja će moći da ga slomi. A moji su bili dobri umetnici. Iz svojih oluja sam se izvlačila sama, i tako samo jačala. Još jednom im hvala

    Što se tiče primera iz moje okoline, gori su bili oni kojima je branjeno, pa su kada izađu bili kao pušteni sa lanca. Ali to je opet bilo vezano za glupe poteze koje su njihovi roditelji vukli.

    U osnovnim školama se deca skidaju i slikaju mobilnim telefonima, nema potrebe da idemo dalje. Sve je stvar kućnog vaspitanja.

    I umesto što se prvo deci uvode kojekakve zabrane treba im prvo pružiti alternative. Ne raditi nešto za njih samo u predizbornim kampanjama. Prvo im pružiti nešto, pa onda videti da li su zabrane uopšte potrebne.

    Trudim se da idem u korak sa vremenom, pa čak i ispred njega, i uvek sam bila i ostaću na strani deteta. Prvo alternativa, pa onda, ako je potrebno zabrana!!!

    Ja bi pre zabranila velikima da ratuju npr. Kad bi mogao tako neki zakon da se uvede bilo bi super.

    Takođe mislim da bi ova granica trebala da se pomeri bar na 16 godina. Da se i njima malo izađe u susret.

    Sto se tice sna isto je spavao od 10 do 7-8 ili od 3-12
    Nije isto, ali to je rasprava za neku temu o zdravlju
    Mogla si i ovde da mu kažeš Megz, čisto da zna da je isto ako gleda kvantitet, ali ne i kvalitet. Samo po mraku se luče određeni hormoni, a neki čak samo od 22-02h. Koji su jako bitni za tvoj rast i razvoj.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #27

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat vlado kaže:
    Citam ovaj post i k'o da slusam Gogoa Pa ljudi, i vi ste bili tinejdzeri. Ovaj prelazni period budi "bubice" u nama i ne mogu da shvatim da vi ne shvatate da mi i nismo bas klinci ( bar ne toliki ) i da imamo potrebu da uvedemo neke promene u nase zivote, tj. da izlasci pocnu da budu nesto sasvim normalno. Pa ne mozemo ni mi po ceo dan da buljimo u knjigu i da se obrazujemo .
    Upravo zbog toga sto smo i mi bili tinejdzeri i znamo da neke stvari treba sacekati. Mada sa druge strane upravo to sto smo prosli te bubice i godine trebaju da nam budu nauk kako da postupamo sa svojoj djecom. Preke kazne nikako nisu djelotvorne, jer bas u tim godinama maldi su spremni na svakojake gluposti pa cak i da odu od kuce.
    A niko vama ne trazi da buljite u knjigu i obrazujete se 24 sata dnevno. Jednostvano meni je malo neprirodno da neko od 13 godina nalazi zabavu u kaficu a ne kako do sada svi pomenuse u parkicu, setajuci po komsiluku i sl. No svako vrijeme donosi nesto novo. Kako nas nisu shvatali nasi ni mi necemo shvatiti vas. Znam samo da me nece bas nesto ni iznenaditi kad mi sutra sin kaze sa 5 godina da ce da visi u gradu do 12
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  13. #28

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat Mater Vetru kaže:
    Vlado, mislim da razumem tvoj stav. Ispravi me ako grešim. Ako je tvoja želja i motiv izlaska u grad to što si naveo, apsolutno te podržavam


    Citat Mater Vetru kaže:
    Imam samo jedno pitanje. Zašto je dobra zabava dobra samo posle ponoći? To ne razumem. Društvo je na okupu? Jeste. Raspoloženje je sjajno i bez alkohola? Super. Matoraca( čitaj:roditelja )nigde na vidiku? Fantastično. Imate sve sastojke neophodne za dobar provod. Pokušaj da mi objasniš, pliz, zašto je toliko bitno da se to dešava preko te magične granice od 00:00.
    Pa vidi, nije poenta u tome da ostanemo posle ponoci Mislim zurka je super i ako je od 9 do 11:30, ali ako je dobra. Stvar je u tome sto je neverovatno glupo to sto moramo da pazimo na ogranicenja. Nama drzava ne moze da ogranici izlaske, ona nama ogranicava boravak u kaficima. Dakle do ponoci sedeljka a posle u setnju. Al' zamisli situaciju:

    Zurka je dobra, zahuktala se, svi se zezamo, pijemo... I onda neko cisto informativno pita: "Kol'ko ima cuke" bacim pogled na sat: "IIiiiiiiii!!!!- 11-55!!"
    I onda svi na iskap pica, kupi se i pali .

    Ili jos gori scenario:

    Zurka je toliko dobra da niko ni ne pomislja da pita za vreme. Prilazi nam konobar i kaze: " Klinci dosta je bilo, ajde razlaz!" i sve to u sred Omladinske u prepunom kaficu. Od blama vise ne bih izasao u grad .

    Citat indijanka kaže:
    Trudim se da idem u korak sa vremenom, pa čak i ispred njega, i uvek sam bila i ostaću na strani deteta. Prvo alternativa, pa onda, ako je potrebno zabrana!!!


    Citat swba kaže:
    Upravo zbog toga sto smo i mi bili tinejdzeri i znamo da neke stvari treba sacekati. Mada sa druge strane upravo to sto smo prosli te bubice i godine trebaju da nam budu nauk kako da postupamo sa svojoj djecom. Preke kazne nikako nisu djelotvorne, jer bas u tim godinama maldi su spremni na svakojake gluposti pa cak i da odu od kuce.
    A niko vama ne trazi da buljite u knjigu i obrazujete se 24 sata dnevno. Jednostvano meni je malo neprirodno da neko od 13 godina nalazi zabavu u kaficu a ne kako do sada svi pomenuse u parkicu, setajuci po komsiluku i sl. No svako vrijeme donosi nesto novo. Kako nas nisu shvatali nasi ni mi necemo shvatiti vas. Znam samo da me nece bas nesto ni iznenaditi kad mi sutra sin kaze sa 5 godina da ce da visi u gradu do 12

  14. #29

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Roditelj koji ga izdrzava eventualno i ima prava da nesto zabrani tinejdzeru.

    Servis poznat kao drzava (od mesne zajednice do republike) apsolutno nema prava na tako nesto diskriminativno, a narocito u toboze preventivne svrhe.

  15. #30

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Da, ali sta cemo sa djecom za koje roditelji i ne mare nesto pretjerano, jer da mare ne bismo sretali oalkoholisane klince na svakom koraku. E zarad druge djece i zarad cijelog sistema drzava mora da donese zakone i zabrane. Prvo za tocenje i prodavanje alkohola maloljetnima sa rigoroznim kaznama svima onima koji to prekrse, a mozda i garnicu pomjeriti sa 18 na 21.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zabraniti ultradesničarske organizacije?
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 30.04.2011, 10:21
  2. NATO bombardovanje SRJ, deset godina posle
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.03.2009, 08:55
  3. Godina više ili godina manje?
    Autor yige_gui u forumu Filozofija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.03.2009, 23:22
  4. Zainteresovan za seks posle 111 godina
    Autor Sokica u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 27.01.2009, 15:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •