Predrasude - zamka u koju svi upadamo - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 76
  1. #16

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    Citat SQUAW kaže:

  2. #17

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    Citat maqa kaže:

    Ne znam sta vi mislite, ali na tome zaista treba da radite... menjanje mentalnog sklopa i pretvaranje iz kako sloba rece totalnog betonasa u nekog fleksibilnog coveka je prosto nacin da odrzimo ljudsku rasu. I to je sasvim normalan proces. Od gledanja samo u jednu tacku ljudi odlepe.
    sloba (morao sam da odreagujem )

    ali opet mako sa druge strane ako bismo ravnodusni prema svemu izrodilo bi se ko zna cega sve ne... izborio sam par bitki protiv svojih stereotipa, uglavnom o glupim Amerima i sl., ali za neke mislim da nikada necu smoci dovoljno snage i reci da je to OK...
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #18

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    Citat swba kaže:
    sloba (morao sam da odreagujem )


    Citat opet Srbin iz Ameriku kaže:
    ali opet mako sa druge strane ako bismo ravnodusni prema svemu izrodilo bi se ko zna cega sve ne... izborio sam par bitki protiv svojih stereotipa, uglavnom o glupim Amerima i sl., ali za neke mislim da nikada necu smoci dovoljno snage i reci da je to OK...
    ma bre, ne treba biti ravnodusan, samo ne treba ni generalizovati stvari... nisu svi, vec pojedinci...nije sve, vec samo nesto... zar zaista da mislimo da su sve plavuse glupe?!?

  4. #19

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    Citat maqa kaže:
    Eh, te predrasude

    Ne znam sta vi mislite, ali na tome zaista treba da radite... menjanje mentalnog sklopa i pretvaranje iz kako sloba rece totalnog betonasa u nekog fleksibilnog coveka je prosto nacin da odrzimo ljudsku rasu. I to je sasvim normalan proces. Od gledanja samo u jednu tacku ljudi odlepe.
    (ne zbog Slobe ), nego zbog suštine.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #20

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    Mnogi ljudi imaju predrasude o zivotu i o ljudima iz drugih drzava. Prije nekih 15-god Yu je bila raj na zemlji za sve zemlje istocnog bloka. Danas ljudi iz Poljske, iz Ceske, iz Rumunije (90% njih koje sam upoznala i koji nikad nisu posjetili nasu zemlju) smatraju da smo mi jad i bijeda, da su ljudi - ljuti, nervozni, ratoborni, da smo mnogo patrijahalni... Opet mi smo takvo misljenje imali o njima... bar do skoro... i o Afrikancima.
    Ovo je samo jedan od mnogobrojnih primjera... Ljudi su puni predrasuda
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  6. #21

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    Dosta je lako upasti u predrasude , odredjene smo stekli vaspitanjem od roditelja , a brojne nam se namecu od strane svih vrsta medija ( nije da ih sad pljujem i sl. ) i okoline , ljudi sa kojima smo u kontaktu .......
    Sustina je ne dozvoliti predrasudama da upravljaju nasim ponasanjem i razmisljanjem .......vec razbijati i ukidati ih .........
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  7. #22

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    "Predrasuda je stav (misljenje) stvoren bez objektivnih podataka o predmetu stava...predrasude su generalizovani stavovi..."

    Slažem se sa ovom definicijom koju sam pronašla. I ću se iz petinih žila truditi da ih se oslobodim.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #23

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    Bas sam se zamislila nad ovom temom i shvatila da zapravo nemam predrasuda...

    ali mi se svidja sto je Bishop rekao

    Citat Bishop kaže:
    Sustina je ne dozvoliti predrasudama da upravljaju nasim ponasanjem i razmisljanjem .......vec razbijati i ukidati ih .........

  9. #24

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    sve je receno, prepuni smo predrasuda a mnogih nismo ni svesni, sto zbog neinformisanosti, sto zbog zanemarivanja cinjenica, a stvari koje nam se iz dana u dan serviraju vremenom uzimamo kao "zdravo za gotovo".
    Sta je istina, a sta laz? Ko je u pravu, a ko gresi? Kome verovati, koga zanemariti? Ili, slusati samo sebe, slediti svoje osecaje i pustiti ih da nas vode? Ili je i to jedna predrasuda?

    Citat Rambo Amadeus kaže:

    predrasude

    crnogorci su lijeni
    bosanci su glupi
    slovenci su skrti
    makedonci su zadrti

    predrasude, predrasude, ....

    sponzor, sponzor
    sponzor, sponzor
    sloboda je skupa

    svoju mater advertajzing

    izgled vara
    plavuse su gluplje
    sustina je duboko
    u centru je skuplje

    crnci sviraju bolje
    suncanje je zdravo
    sto babica kilavo dijete
    nema zivota izvan nase planete


    predrasude, predrasude

    sponzor, sponzor
    sponzor, sponzor
    sloboda je skupa

    logo, bilbord, flajer, mater advertajzing
    @Bishop
    ....tacno tako, samo treba ih na pre svega prepoznati, mnogi nisu sposobni

  10. #25

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    samo treba ih pre svega prepoznati, mnogi nisu sposobni
    Da mnogi ih ne prepoznaju , pogotovo kod sebe ( verovatno i meni neke moje promicu ) ali to je pitanje nacina razmisljanja , svesti o sebi i drugima i nacina gledanja na okolinu . Potrebna je stalna teznja ka ucenju novog i napretku , terati sebe da budes bolji i da prihvatas cinjenicu da mozda i ti gresis pa da to ispravis...
    Odoh pomalo u utopiju kanda , ali takvo je bar moje vidjenje
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  11. #26

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    Ne poznajem, u svojoj okolini i medju ljudima sa kojima sam u kontaktu, nikog bez bar neke od ovde pomenutih predrasuda, zaista.
    Od Cigana (Roma, pardon), preko "glupavih plavuša", "baš odvratnih Crnaca, a naročito onih iz Nigerije", "lenjih Crnogoraca", "glupih Bosanaca i/ili pandura", "škrtih Piroćanaca", "grebića Čačana" ...
    Ma, i sama ih imam, iako se trudim da ne upadam u te zamke...
    Medjutim, svaki put kada vidim, ili upoznam osobu sa tankim usnama, pomislim: "Bože, koji je ovo profesionalni skot...!"
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  12. #27

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    Odrasla sam u obitelji koja je pokupila sve moguce gene iz bivse Yu pa i izvan nje. Corava sam na rasnu, nacionalnu i vjersku pripadnost.Za mene postoje samo dobri i losi ljudi. O da, imam predrasude prema budalama bez obzira na to gdje im je mjesto stanovanja i bez obzira na to kojem li se bogu mole.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  13. #28

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    Tema je interesantno postavljena, pa ako pod jedan ustanovimo sta su predrasude, nemoramo im robovati. Ali ih ja ispoljavam uglavno kad nisam raspolozen i naoruzan zivcima ili kad mi je izuzetno lepo pa mi to neko skenja.

    Di me nadje za ciguse.... eto znam ih dvoje sa kojima sam na "dobar dan", uglavnom su to i muzicari. Moja predrasuda je usmerena generalno na Rome jer mi generalno smetaju gde god se nasi putevi preplicu... besmisleno je da navodim primere, zasto. A eto ima i onih koji mi ne smetaju ni malo, ali nijedan od njih mi nije sigurno ni sagovornik, a ne uzor... E sad mi recite dali je pametnije traziti inteligentnog cigana ili opusteno ici na mesta gde se mogu sresti ljudi od kojih nesto mozes cuti i nauciti. Mislim, ne zivi se 200 godina, a i ne verujem da postoji relaksacija nakon oslobadjanja od ropstva predrasudama. Ima ljudsko bice sirok dijapazon mana.....

    Predrasude mogu biti odjek nasih neurona koji nam vracaju impulse negativne senzacije u memoriju te pokusavaju da nas zastite. Mozda je bas ljudski imati predrasude. Znam ja da nisu svi...bla, bla,bla... al' je zdravije drzati se na distanci, da ne dodje do najeba.

    Ove Rambove predrasude su zaista predrasude. Sa naglasavanjem toga da je sloboda skupa, te je jasan i sloj ljudi koji imaju predrasude, ali ih ne shvataju i ne kontrolisu.

    Ali dali je "predrasuda" ako mislite da su "svi" trgovci lazovi, kad vas uglavnom lazu. Ok neko vas nije slagao i bas vas je uputio, sto ne znaci da on i dalje nije lazov, jer vi niste jedina musterija. Dakle taki je poziv. Pa ako se mene pita ja bi bio na oprezu.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  14. #29

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    Ne volim predrasude...to predstavlja ljudsku glupost kroz ocenjivanje ljudi i stvari na osnovu prvog kontakta sa njima....Ne treba suditi knjigu po koricama,treba je procitati....svima treba dati sansu...jer necija odluka u bilo kom smislu i bilo kojoj sferi zivota je samo njegova...njegov stav...a predrasudama tu nema mesta.

    Krivo mi je sto JAKO velik broj ljudi u Srbiji ima predrasude najvise prema ljudima i razlicitosti...a u razlicitosti je car!!!

    Kiss
    I love you,I have loved you all along,And I miss you,Been far away for far too long,I keep dreamin you'll be with me,and you'd never go,
    Stop breathing if,I don't see you anymore...

  15. #30

    Odgovor: Predrasude - zamka u koju svi upadamo

    Lične predrasude se stvaraju i najčešće su uslovljene mikro ili makro okruženjem. Navešću neke kolektivne predrasude koje posle izvesnog vremena postanu sastavni deo ponašanja pojedinaca iz tih okruženja. Odnos stanovnika gradova prema selu; "seljaci su to", komšija prema komšiji; "on je ciganin", "on je šiptar (izbeglica iz Kosova)", " on je ustaša(izbeglica iz Hrvarske)" , "on je vlauca (Vlah)". Više obrazovan prema manje obrazovanom (ima mnogo naziva), itd...
    In vinas veritas

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Predrasude u ljubavi
    Autor Lillith u forumu Ljubav
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 24.02.2013, 17:02
  2. Koju vrstu muzike slušate?
    Autor Kunic u forumu Muzika
    Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 18.06.2012, 13:56
  3. Na koju poznatu ličnost ličite?
    Autor SQUAW u forumu Pričaonica
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 23.03.2012, 10:56
  4. Na koju ste stranu orjentisani?
    Autor Becar u forumu Politika
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 20.02.2011, 20:17
  5. Muzicke predrasude
    Autor kissigirl u forumu Muzika
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.05.2010, 17:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •