Posesivnost - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 23 od ukupno 23

Tema: Posesivnost

  1. #16

    Odgovor: Posesivnost

    pretpostavljam da nisam posesivna...bar ne naoko.....i to samo zato sto ne trpim tudju posesivnost.....makar se ona krila i iza zastitnickog stava...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #17

    Odgovor: Posesivnost

    i jesam i nisam. ma jesam sigurno
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #18

    Odgovor: Posesivnost

    ...nisam posesivna i zaista se trudim da me ne povedu emocije u tom pravcu...
    ...imam svoj prostor i poštujem prostor drugih, deteta, supruga, prijatelja...
    ...imala sam u životu posla sa vrlo posesivnim osobama i zarekla se da nikada neću biti takva...
    ...zapravo, posesivni ljudi ne uviđaju da gušeći drugu osobu ustvari guše sami sebe i gube sopstvenu slobodu...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  4. #19

    Odgovor: Posesivnost

    Nisam posesivna uzimam samo onoliko,
    koliko je neko spreman da da...

    Isto tako ne volim da me neko gusi svojom
    posesivnoscu ,sitnim proverama ...

    Postujem svaciju potrebu da se osami
    i da neke stvari sacuva samo za sebe...
    Posesivnost nekad zna biti mnogo losa
    rabota,kako u ljubavi ,tako i u prijateljstvu
    kod mene je sve dozvoljeno ,ali do odredjenih granica...
    Ne podnosim kad neko pocinje da me gusi i zeli da
    uspostavi totalnu kontrolu nad mojim mislima i emocijama...

  5. #20

    Odgovor: Posesivnost

    Lažu ljudi što za lafa kažu...

    Ili što na temi koja bi trebalo da je o nečemu što sa smaranjem nema veze u svakom drugom postu,ako ne i u svakom,smaranje se pominje k'o da je sinonim za posesivnost ili je to što ne pravimo razliku od ljubomore i ljubomornih...

    Ljubomorni su oni koji nisu sigurni koliko ste im dobri bili ove ili prošle noći,koliko ste iskreni bili u svom trpljenju i oni koji kroz prozor vide bar dvojicu boljih od sebe za vas,pa time što neko zove smaranje il' gušenje žele da spreče po sebe najgore kako im duša ne bi patila,a posesivnost je više pripadanje ili želja za pripadanjem...

    Ničija i svačija,isto i u muškom rodu,mu dođe na isto...rodimo se kao nečiji,mi,a i nama je neko nešto,pa je glupo živeti i misliti da nam je lepo što smo ničiji...da jeste sumnjam da bi nas ovoliko bilo ovde ili sumnjam da je lepo probuditi se ujutro,a nemati osećaj pripadnosti bar delom onog dela duše kojoj takav osećaj treba...

    Deca su uvek nečija kao i roditelji što su neke dece roditelji,a ne samo svoji...biti svoj tako što nećemo biti nečiji ima prednosti...dobro dođe ako dobro letovanje negde daleko od kuće...ali nije reper za srećan život...bilo bi kao srećno detinjstvo bez roditelja,malih ili velikih drugova,drugarica...čak se deca i za svoje učiteljice vezuju...moj auto,moj pas su uvek najbolji...uvek je moje najbolje,pa i kada nije...srećniji sam kada tako mislim...

    Moja je najlepše biti...lebdim i ne znam da druge postoje...i kada gledam tuđe,koje je nekada slađe kako se kaže već,gledam kroz nju i 'ebem bolji osećaj od toga da mi pogled odaje da u tom trenutku nekom pripadam tim malim delom i ona meni,ma gde bila i šta radila...

    Ima jedna izreka...kažu u jednom američkom filmu...ako imamo sex onda se podrazumeva da se u 24 sata jednom čujemo bar ma gde smo i ma kako se zvalo to u čemu smo...

    Ne mora da znači...nije neko poput mene ljubitelj ni slušanja nit' sms-ova...koliko smo nečiji toliko ćemo se i slušati...ako si moja gledaćemo se više,a čemu onda dokazivanje komunikacijom ako dok smo sami ne shvataš koliko sam samo tvoj ili ja ne shvatim koliko te imam,a koliko nemam ili koliko te neko drugi ima...Sms ili kurtoazni poziv neće promeniti stepen pripadanosti,tvoje meni i mog tebi,glupi ne vide koliko su nečiji,a koliko nisu...

    Ne mešajte hranu duševnu sa smaranjem i gušenjem...budi slobodna kao vetar,a ja imam načina da znam čija si i koliko sam ja tvoj...možeš da budeš sa svima i uvek u gužvi,a da se osećaš samom,a možeš u 4 zida da budeš srećnija nego u gužvi...

    Posesivnost nam treba koliko i mi sami sebi...samo je ne treba mešati sa nečim što se posesivnošću ne može nazivati...

    Mozak UVEK zna čiji je,a čiji nije...to je dovoljno pametnim ljudima...ludima i glupima nije dovoljna ni terapija medikamentima da saznaju šta im u životu godi,a šta ne....

  6. #21

    Odgovor: Posesivnost

    nisam posesivna ni kao majka, supruga, cerka, sestra, prijateljica. postujem tudju slobodu, jer ono sto meni najvise smeta i koje ne bih volela da osetim je upravo da posesivnost koja me gusi, davi, ne da da zivim.
    uzmi mi slobodu moju i mrtva sam....


  7. #22

    Odgovor: Posesivnost

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ne trpim tudju posesivnost.....makar se ona krila i iza zastitnickog stava...
    Oh, ovo mi je posebno odvratno. Ma koliko da prija zaštitnički stav, ne prija kad te neko time gura u zlatni kavez.
    Zaboravljaju da oni koji mogu da uđu u kavez isto tako mogu da zamahnu krilima i odlepršaju. Daleko od kaveza i daleko od zaštitnika.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #23

    Odgovor: Posesivnost

    Mozak UVEK zna čiji je,a čiji nije...to je dovoljno pametnim ljudima...
    Sve ostalo je bolest i borba sa samim sobom.I sve zavisi od ljudi koji imaju seme posesivnosti ili ljubomore u sebi u kojoj ce meri biti izgubljena ili dobijena,ta borba sa samim sobom.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •