Posesivnost
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23

Tema: Posesivnost

  1. #1

    Posesivnost

    Imam u sebi neki strah od preterane posesivnosti drugih, umem to da protumačim kao robovanje, gubljenje sebe, ma ko zna. Često kad primetim i najmanju dozu toga kod drugih, sečem u korenu, ne dozvoljavam da sebi drage pretvorim u gušače.
    Znam, svi mi smo pomalo posesivni. Ali, da li vam posesivnost dragih godi ili ume i da vas uguši?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Posesivnost

    Istina je da smo svi na neki svoj nacin posesivni, u granicama normale to je ok, cak ponekad i godi da ti neko na taj nacin pokaze koliko mu je stalo. Ipak, ima ljudi koji tu granicu predju, neki ne znaju cak ni da granica postoji. To me vec gusi. Nastojim da svojim postupcima tim ljudima ukazem da mi tolika posesivnost ne prija, cak sta vise... Ako to ne pomogne kazem direktno. Postoji velika mogucnost da se ljudi u tim situacijama uvrede, da vas optuze da ste nezahvalni i da ne cenite njihova osecanja, ali... U pitanju su i moja osecanja...
    Evo, promenila sam potpis

  3. #3

    Odgovor: Posesivnost

    Kad sam bio mali bio sam prilicno posesivan prema mojim igrackama, to je bilo zato sto sam odrastao na selu, u ulici u kojoj nije bilo ni jednog deteta...
    Danas, mislim da nisam posesivan, smatram da sto se voljenog bica tice mogu jedino da budem ekstremno pazljiv i da imam potrebu za provodjenjem ogromnih kolicina vremena sa svojim , to bi mozda moglo da se protumaci, tacnije ovaj drugi deo, kao vid posesivnosti. Sa druge strane takav moj stav nije pracen ekstremnim ponasanjem, odnosno, moja potreba i vreme provedeno sa su prisilno redukovani od strane obaveza koje su nas snasle
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  4. #4

    Odgovor: Posesivnost

    Nema trika da bih podnela neciju posesivnost Ni ljubomoru, a kamoli posesivnost. Mozda je to zbog toga sto su sva moja iskustva pozitivna sto se toga tice. Znaci, ni jedan, od prvog pa do ovog poslednjeg, nije bio posesivan Moze neko da bude dobar kol'ko god hoce u svim ostalim stvarima, onog momenta kad osetim da nemam svoju slobodu i da ne mogu da disem... necemo vise saradjivati
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    Odgovor: Posesivnost

    Citat Meggy kaže:
    Nema trika da bih podnela neciju posesivnost Ni ljubomoru, a kamoli posesivnost. Mozda je to zbog toga sto su sva moja iskustva pozitivna sto se toga tice. Znaci, ni jedan, od prvog pa do ovog poslednjeg, nije bio posesivan Moze neko da bude dobar kol'ko god hoce u svim ostalim stvarima, onog momenta kad osetim da nemam svoju slobodu i da ne mogu da disem... necemo vise saradjivati
    Sebe čitam. I to ne važi samo za veze, već i za prijatelje i familiju. Ne gušim te, ne guši me.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    07 Odgovor: Posesivnost

    Citat SQUAW kaže:
    Sebe čitam. I to ne važi samo za veze, već i za prijatelje i familiju. Ne gušim te, ne guši me.
    Jos jedna pametna recenica koja se nadovezuje na prethodne postove:"..ako nekoga volis, oslobodi ga.."

  7. #7

    Odgovor: Posesivnost

    Citat Goga kaže:
    Jos jedna pametna recenica koja se nadovezuje na prethodne postove:"..ako nekoga volis, oslobodi ga.."
    I zaista verujem da me vole oni koji se ovoga drže.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Posesivnost

    Nikada nisam bila posesivna, mislim da je to uzasno, kao da si rob samom sebi! Ne samo da nedas drugima da disu nego se i sam gusis u njoj! Sto se tice drugih, imam jedno lose iskustvo iz teen-age dana. Necu puno o tome jer mi nije prijatno kad se toga setim a ne bih da odem

    Dva momka iz susednog mesta su me proganjali, zvali telefonom u pola noci, psovali na tatu, u gradu me pratili po lokalima, jedan je govorio da ce me imati kad tad! Bila sam prestravljena i odlucila da se obratim policiji, tata ih je zvao, oni su ih opomenuli ali sledeci vikend su se pojavili i pretili mi sto sam to uradila! Bio je to pakleni mesec, ali nekim cudom su prestali! Tako da ne bih to nikom pozelela!

    Slicnih problema nisam imala vise, mada mi od onda smeta i kad je neko malo napadniji, jednostavno zelim svoj prostor i svoje parce neba. Mislim da je posesivnost totalno negativna, pa cak i u malim granicama moze da smeta!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  9. #9

    Odgovor: Posesivnost

    Svi smo mi posesivni u nekim granicama. U principu gledam da od drugih izvučem neki maksimum za sebe, koliko mi dozvole. Isto tako postoji granica i tudje posesivnosti u odnosu na mene.
    Ili ti "samnom možeš kako hoćeš al' ne možeš dokle hoćeš"

  10. #10

    Odgovor: Posesivnost

    niti posjedujem tu osobinu niti je toleriram. sjecate li se one scene iz prljavog plesa? this is my dance space, this is your dance space i ne gazi mi po prstima!
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  11. #11

    Odgovor: Posesivnost

    Svaki dan covek uci i u svakoj vezi se trudim da naucim sto vise o sebi ali i drugima i ono sto sma naucila da kad sma nesigurna u sebe postajem ljubomorna i posesivna...
    Inace ako sam sigurna ne obracam paznju na to...
    Nikada nisam nikome polagala racuna niti trazim to od bilo koga ali imam taj neki osecaj,6 culo,sta znam i mogu da osetim muljanje...
    I ako neko baci oko na moje i dira gde ne treba pa umem da budem jako nezgodna...Valjda zato sto mi je stalo...
    Ipak to ne prelazi granice normale
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  12. #12

    Odgovor: Posesivnost

    Ja jesam posesivna!
    Mada ne opteretjujem druge time...
    Pre tje biti da to krijem "ko zmija noge"......
    Grickam se u sebi, ali ne zelim da time bilo koga gusim.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  13. #13

    Odgovor: Posesivnost

    Na neki nacin jesam posesivna ali ne gusim jer ne zelim da i meni isto rade.
    I may not be perfect but I'm always me

  14. #14

    Odgovor: Posesivnost

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Na neki nacin jesam posesivna ali ne gusim jer ne zelim da i meni isto rade.
    Slazem se sa tobom.
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  15. #15

    Odgovor: Posesivnost

    Možda me neko i poznaje kao posesivnu. Al iskreno, sumnjam u to.

    Ne zavaravam se sa golubom u rukama, sloboda je stvorena u mukama
    Ćuti i prenesi dalje....

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •