Šta je simbol moderne Vojvodine?
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    05 Šta je simbol moderne Vojvodine?

    Šta to ima Vojvodina (pored Exita), a što bi moglo da se prezentuje kao moderno u očima stranaca?

    Šta bi moglo da bude karakteristika moderne Vojvodine?

    Kulturne manifestacije, poslovne prilike, ljudi, sela, gradovi, salaši...

  2. #2

    Odgovor: Šta je simbol moderne Vojvodine?

    Ali stranci nisu kompaktna kategorija! Pa ni njihova očekivanja šta bi želeli da vide, šta bi ih impresioniralo na nekom mestu kad nisu 'na svom bunjištu'.

    Oni sa razvijenog zapada ne verujem da su željni onoga što bi za nas bilo moderno. Oni sa evropskog istoka teško da će kod nas tražiti nešto moderno - ako to žele gledaće ka daleko razvijenijim zemljama. A sa našim dojučerašnjim deliteljima iste zajedničke države se dovoljno poznajemo...

    Stranci nisu kompaktna grupa ni po interesovanjima, starosti, socijalnom status itd. itd. pa ni po tome se ne može tražiti jedinstven odgovor

    Sam pojam moda označava nešto prolazno. Gledajući šta stranci traže u 'novotkrivenim' zemljama vidimo da je to ono što je trajnije: stare gradove, zamkove, kulturno nasledje. Naravno i specifičnosti - od hrane, provoda pa dallje.

    Prema tome, i samo pitanje bi trebalo prciznije postaviti da bi traženje ogovora moglo da bude koliko toliko uspešno.

    A o tom 'modernom' imam i sopstveno iskustvo:

    1960. mi je došao u goste, u okviru razmene, vršnjak iz Engleske. Trudio sam se da se što bolje predstavimo, naravno po mom tadašnjem poimanju. Odveo sam ga na ručak u prvi ekspres restoran u Novom Sadu, tih meseci otvoren, na pomfri. Nije bio impresioniran, a kad sam sledeće godine ja otišao u Englesku, postalo mi je jasnije kako sam morao biti smešan u njegovim očima.

    A on je po gradu svaki čas slikao zaprežna kola.

  3. #3

    Odgovor: Šta je simbol moderne Vojvodine?

    Simboli moderne Vojvodine bi svakako bilo sve ono tradicionalno što je na ovim prostorima očuvano. Ne mora nešto biti moderno da bi bilo simbol naše pokrajine i da bi nekome bilo zanimljivo, naravno simboli pokrajine su i moderne tekovine poput Egzita, zrenjaninskih dana piva itd. Vojvodina ima i lepih banja, prirodnih rezervata i parkova prirode, lovišta itd. Kao što napisa Nenad, ne zanima ni svakoga isto. Neko će doći zbog Egzita i noćnog života, neko će doći zbog lova i ribolova a nekoga će zanimati razgledanje Novog Sada, Sremskih Karlovaca, Petrovaradinske tvrđave, itd. Sve su ovo na svoj način simboli Vojvodine danas.



  4. #4

    Odgovor: Šta je simbol moderne Vojvodine?

    Ja bih posmatrao drugačije. Po meni ono što odlikuje vojvodinu je višejezičnost, višekonfesionalnost, istorija, ... trebalo bi da postane kultura, čistoća, uređenost,...
    A ako se gleda po određenim fizičkim obeležjima, svakako Petrovaradina, subotička gradska kuća, ...
    Od manifestacija su naravno Exit, Dani Piva, Dani Ludaje,...
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Slične teme

  1. Grb Vojvodine
    Autor ZOE u forumu Istorija
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 17.11.2011, 08:18
  2. Navijači Vojvodine sa zastavom Vojvodine sa zvezdicama
    Autor vojvodina2 u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 19:42
  3. Dan Vojvodine
    Autor Becar u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.05.2010, 12:54
  4. Pivo Livijusa Laoja kao simbol Ritiševa
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.03.2010, 13:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •