Kompleksi - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 47 od ukupno 47

Tema: Kompleksi

  1. #46

    Odgovor: Kompleksi

    Nekada sam imala komplekse da imam mnogo velike obraze,zezali su me muski u srednjoj,a kad sam krenula na fax upravo je to postalo moje najjace oruzje-niko nije mogao tako siroko da se nasmeje kao ja.Ne znam koliko sam komplimenata dobila za osmeh,a muski su padali ko svece.Shvatila sam da sam bila glupa klinka i da zapravo mi nemamo mane nego zavisi kako se nosimo sa onim sto imamo.
    Sutra je novi dan!

  2. #47

    Odgovor: Kompleksi

    KOMPLEKSI definicija i VRSTE

    Kompleks - uzajamno povezani sklop, celina višedimenzionalnog iskustva, mentalni, emocionalno obremenjeni sklop, delimično ili potpuno potisnut i nesvesne prirode.
    Ima manji ili znatno veći uticaj na celokupno ponašanje u kome se na otvoreniji ili skriveniji način, ogleda.
    Identifikuje se u snovima, omaškama, testovima asocijacije, simptomima.

    Psihoanalitički kompleksi su pretežno seksualne prirode i sadrže destruktivne težnje.
    Kastracioni-kompleks je okrenut prema sebi, za razliku od ostalih koji su okrenuti drugima.
    Kompleks-inferiornostoi superiornosti - pripadaju Adlerovoj individualnoj psihologiji.

    EDIPOV KOMPLEKS
    EDIPOV INVERTOVANI KOMPLEKS
    ELEKTRA KOMPLEKS
    JOKASTA KOMPLEKS
    MAJKA - KOMPLEKS
    KOMPLEKS INFERIORNOSTI
    KOMPLEKS KASTRACIONI
    KOMPLEKS NIŽE VREDNOSTI
    KOMPLEKS SUPERIORNOSTI
    OTAC KOMPLEKS
    KOMPLEKS - UNIVERZALNI

    DIJANA KOMPLEKS nesvesna, potisnuta želja žena da postanu i budu muškarci. Termin uzet iz mitologije. Dijana je stara italska šumska boginja, zaštitnica divljih životinja i žena, nastala po uzoru na grčki mit o Apolonovoj sestri Artemidi, čiji je lik protivurečan. Artemida je bila boginja lova i streljaštva, ali je ujedno bila i zaštitnik slbih. Bila je zaštitnik plodnosti i novorodjenčadi, ali i strogi pazitelj nevinosti žena, mada sama nije pripadala boginjama nevinosti. Ta protivurečnost karakteristična je za neke feminističke pokrete,koje polazeći od socijalnih problema žena ali se stvarno iscrpljuju u Dijana kompleksu i u nastojanju da se ženama nametne uloga rdjavog, neuspelog muškarca, što samo otežava stvarnu promenu socijalnog statusa žena.
    Adler ovu pojavu vidi i označava kao muški protest.

    ANTIGONA KOMPLEKS po Edipovoj kćeri Antigoni, koja se nesebično žrtvovala u ime ljubavi, nezavisno od pola i seksualnih težnji.Označava nesebičnu i vanseskulanu ljubav, spremnu na žrtve.

    GRIZELDA KOMPLEKS u kojoj otac želi da zadrži kćer izbegavajući rastanak sa njom, Pripisuje se nerazrešenom edipalnom kompleksuoca koji nesvesno još uvek oplakuje rastanak sa majkom.

    KOMPLEKS DEDE sa željom i fantazmima da se bude roditelj sopstvenim roditeljima.

    KAJINOV KOMPLEKS surevnjivost i destruktivna težnja prema bratu.

    KLIMENESTRA KOMPLEKS sa nesvesnom težnjom žene da ubije muža.

    MEDEJA KOMPLEKS majčino nesvesno priželjkivanje smrti dece kao vid osvee mužu.

    ORESTA KOMPLEKS potisnuta težnja sina da ubije majku /razvija se iz edipovog kompleksa/.

    FEDRA KOMPLEKS preterana ljubav majke ka sinu i skrivene seksualne želje prema njemu.

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Sexualni kompleksi - patnja ili zadovoljstvo?
    Autor SQUAW u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 07.05.2012, 22:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •