Da li ste aktivni član neke stranke? - Strana 10
Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 164
  1. #136

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Međutim, kada bi članstvo pre svega radilo na tome da bude skup osvešćenih pojedinaca, moglo bi se možda i drugačije. Možda zvuči kao utopija, ali sve poluge su na broju. Ima li i jedna stranka dovoljno hrabro i iskreno članstvo, nepotkupljivo interesima, udruženo na nekoj sveukupnoj ideji, dovoljno smelo da se upusti u velike obračune sa svojim rukovodstvom?
    Sjajan komentar i kada bi njegova suština bila iskreno i nepristrasno (sic) instalirana u glavama stranački opredeljenih osoba tada bi se lako došlo do saznanja da nema nikakvog smisla sledeći stav:

    Ja sam još uvek besna na sve one uzdržane, na one koji nisu hteli ili ih je mrzelo da izađu na izbore kad je ovuda besnelo zlo. I nekako još uvek ne mogu da se pomirim s tim da je nečinjenje najbolje rešenje za bilo šta. Mogu li svojim neglasanjem da opomenem nekog? Mogu li svojim jedom po kući doprineti bilo čemu? Šta time mogu da promenim? Čini mi se baš ništa...
    Jer, da bi on dobio moralni legitimitet najpre bi se morala kod osobe koja ga donosi stvoriti svest i o lošim potezima i greškama svojih favorita i svojih opcija za koje su glasali, a posebno ako te opcije partcipiraju u vlasti, jer vlast je suštinski najodgovornija i za dobro i za loše u jednoj državi.

    Ta svest po logici "nosioca ljutnje" bi trebala stvoriti uslove za akciju za otklanjanje grešaka (nemojte mi reći da ih nema) u sopstvenoj partiji i njihovo prevazilaženje (nemojte mi reći da se demokratski prevazilaze). Navedite mi neki primer u smislu demokratskog prevazilaženja stranačkih problema, a o državnim i da ne govorimo. I tačne su brojne Borisove (74, a ne Tadić) tvrdnje, ali to se vas ne tiče jer su to vaši, a oni imaju za svoje postupke uvek opravdnje, ako ništa drugo - Oni su na vlasti, a ne Oni Drugi, jer vi ste protiv onih drugih prvenstveno, a za ove prve jer su protiv njih...

    Ali, sve je to ljudski. Mi nismo mašine, već bića sklona iracionalnosti. Uostalom i sam sam takav...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #137

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    ...
    I tačne su brojne Borisove (74, a ne Tadić) tvrdnje, ali to se vas ne tiče jer su to vaši, a oni imaju za svoje postupke uvek opravdnje, ako ništa drugo - Oni su na vlasti, a ne Oni Drugi, jer vi ste protiv onih drugih prvenstveno, a za ove prve jer su protiv njih...

    Ali, sve je to ljudski. Mi nismo mašine, već bića sklona iracionalnosti. Uostalom i sam sam takav...
    Ako pod "vi" mislite i na nas ostale (malo slovo "v", a rekla bih i gledajući čitav kontekst) onda niste u pravu što se mene tiče kada je pitanju bold-ovani deo napisanog.
    Za večito Druge ne mogu da nađem opravdanje zbog bezmerne kolektivne gluposti bez obzira na izmenjen govor tela. Govor mržnje isijava i dalje iz njih, što za one koji su trenutno prvi (do nadam se, srećnijeg vremena i bolje organizacije na vrhu) ne mogu da primetim ni kada se dooobro potrudim.
    Kada biram, a biram uvek, gledam da to bude grupa ljudi u kojoj preovlađuju psihičko i intelektualno najjači koje imamo, jer tada se, između ostalog, i mogućnost greške da izaberem polupismene željne osvajanja i ratovanja svodi na minimum.
    Od prvih najgore što može da me snađe, i lično, je tapkanje u mestu. Ali beskrvno i u mestu, ne u nazad.

  3. #138

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Ako pod "vi" mislite i na nas ostale (malo slovo "v", a rekla bih i gledajući čitav kontekst) onda niste u pravu što se mene tiče kada je pitanju bold-ovani deo napisanog.
    Za večito Druge ne mogu da nađem opravdanje zbog bezmerne kolektivne gluposti bez obzira na malo izmenjen govor tela. Govor mržnje isijava i dalje iz njih, što za one koji su trenutno prvi (do nadam se, srećnijeg vremena) ne mogu da primetim ni kada se dooobro potrudim.
    Kada biram, a biram uvek, gledam da to bude grupa ljudi u kojoj preovlađuju psihičko i intelektualno najjači koje imamo, jer tada se, između ostalog, i mogućnost greške da izaberem polupismene željne osvajanja i ratovanja svodi na minimum.
    Od prvih najgore što može da me snađe, i lično, je tapkanje u mestu. Ali beskrvno i u mestu, ne u nazad.
    Naravno da nisam mislio generalno, a posebno ne na Tebe. Slažem se ja i sa Tobom i sa izabelittom, ali pokušavam da budem krajnje objektivan, u svojim mogućnostima, naravno.

    Hajde da probamo ovako. Da li si Ti pre par godina zaista mislila da će ikada biti moguće da DS formira vlast sa SPS-om? Da li treba da pominjem Krkobabića, ili, ne daj bože Palmu. Da li su to ljudi koji su saučestvovali i svim tim negativnostima što navodiš? Ja sam, kao i brojni drugi ljud sa ovih prostora, bio u tim nesrećnim ratovima i imao sam priliku da čujem, a ponešto i vidim od učinka, recimo, Palminih kolega, Vukovih sledbenika, Šešeljovih, Lainovićecih, Jovićevih i šta ti ja znam sve čijih formacija...

    Da li to znači da su Palma i Ivica transformersi? Moguće, ali u tom slučaju sve je onda relativno, sve je moguće. I zato, hajde da ne mrzimo one koji mrze, hajde da budemo bolji od njih, jer sam potpuno uveren da snaga Onih Drugih ne počiva na njihovim programima već na slabostima Onih Prvih, na njihovoj neslozi, sklonosti aferama i raznoraznim devijacijama koje tako mame u vršenju vlasti. Ako to ne shvatimo, mišljenja sam da se onda potpuno izjednačujemo svi u toj besmislenoj mržnji i podeli i da tu nema moralno boljih. Onda smo svi gori, ma kako to na prvi pogled izgledalo...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #139

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da nisam mislio generalno, a posebno ne na Tebe. Slažem se ja i sa Tobom i sa izabelittom, ali pokušavam da budem krajnje objektivan, u svojim mogućnostima, naravno.

    Hajde da probamo ovako. Da li si Ti pre par godina zaista mislila da će ikada biti moguće da DS formira vlast sa SPS-om? Da li treba da pominjem Krkobabića, ili, ne daj bože Palmu. Da li su to ljudi koji su saučestvovali i svim tim negativnostima što navodiš? Ja sam, kao i brojni drugi ljud sa ovih prostora, bio u tim nesrećnim ratovima i imao sam priliku da čujem, a ponešto i vidim od učinka, recimo, Palminih kolega, Vukovih sledbenika, Šešeljovih, Lainovićecih, Jovićevih i šta ti ja znam sve čijih formacija...

    Da li to znači da su Palma i Ivica transformersi? Moguće, ali u tom slučaju sve je onda relativno, sve je moguće. I zato, hajde da ne mrzimo one koji mrze, hajde da budemo bolji od njih, jer sam potpuno uveren da snaga Onih Drugih ne počiva na njihovim programima već na slabostima Onih Prvih, na njihovoj neslozi, sklonosti aferama i raznoraznim devijacijama koje tako mame u vršenju vlasti. Ako to ne shvatimo, mišljenja sam da se onda potpuno izjednačujemo svi u toj besmislenoj mržnji i podeli i da tu nema moralno boljih. Onda smo svi gori, ma kako to na prvi pogled izgledalo...


    Pričala sam podstaknuta Vašom konstatacijom ko za koga i zbog čega glasa, ne da bih bila ono što već jesam - nemrzeća i uglavnom bolja od onih koji nisu moja ciljna grupa kada razmišljam za koga ću glasati (sa velikim brojem ljudi ne želim ni da se poredim, a ne mrzim ih, mrzim jednog čoveka, onog Koštunicu koji je nebitan u priči o politici danas, sutra i ubuduće).
    I zbog priče ko je u grupi ljudi koja je najbliža mom shvatanju dobre grupe političara na jednom mestu.
    U tu grupu ne spadaju oni koje pominjete, znamo svi kakvi su savezi pravljeni i zbog čega. Ni ja o takvim savezima nisam razmišljala ni u snovima. To se pamti, uzima kao minus i sagleda ponovo cela priča - "šta bi bilo da je bilo". Kada je ja sagledam, shvatam da bi u svakom drugom slučaju u tom momentu i onim okolnostima bilo gore.
    O teoriji relativiteta malo znam, a transformerse ne gledam. Ni ove ni one. Samo čekam da prođe i to baš kako ste rekli - bez mržnje, ali sa gađenjem, da.
    Poruku je izmenio DrinChe, 27.07.2009 u 13:52 Razlog: Uglavnom

  5. #140

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Memento kaze kako mu je neobicno zabavno da cita kako politicki opredeljeni ljudi kvazirealno opisuju mane svojih stranaka, pretvarajuci to u kritiku `onih drugih`.
    Naravno parafraziram, ali sam ovo tako shvatio.

    Meni je opet zabavno kako neko sa pozicije neopredeljenog nama objasnjava sve nase zablude.Mi opredeljeni smo svi `male Perice` koji ne razumeju sta u stvari znaci politika i politicari.

    U prethodnim postovima Drince i Izabelita su potpuno jasno i precizno opisali situaciju u kojoj se nalazi mnogo gradjana ove drzave.Nazalost uticaj nas glasaca je mali.Ne mozemo uticati na sastav Skupstine, ne mozemo odlucivati o koalicijama...

    U pravu je Memento kad kaze da je doskora bilo nezamislivo biti sa Dacicem, Palmom...
    Ali u Srbiji neprekidno biramo manje zlo.Mogli smo dobiti koaliciju SRS, DSS i opet Dacic, Palma, Krkobabic.

    Interesantno je da se o svom politickom opredeljenju na ovoj temi izjasnjavaju oni koji su blizi opciji DS-a, a da su `neopredeljeni`tu da nas `preslisavaju`, iako se lako moze zakljuciti njihova opredeljenost,
    Dal` se to neko stidi svojih desnicarskih opredeljenja?

  6. #141

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku


    Pričala sam podstaknuta Vašom konstatacijom ko za koga i zbog čega glasa, ne da bih bila ono što već jesam - nemrzeća i bolja od onih koji nisu moja ciljna grupa kada razmišljam za koga ću glasati (sa njima ne želim da se poredim, a ne mrzim ih, mrzim jednog čoveka, onog Koštunicu koji je nebitan u priči o politici danas, sutra i ubuduće) i ko je u grupi ljudi koja je najbliža mom shvatanju dobre grupe političara na jednom mestu.
    U tu grupu ne spadaju oni koje pominjete, znamo svi kakvi su savezi pravljeni i zbog čega. Ni ja o takvim savezima nisam razmišljala ni u snovima. To se pamti, uzima kao minus i sagleda ponovo cela priča - "šta bi bilo da je bilo". Kada je ja sagledam, shvatam da bi u svakom drugom slučaju u tom momentu i onim okolnostima bilo gore.
    O teoriji relativiteta malo znam, a transformerse ne gledam. Ni ove ni one. Samo čekam da prođe i to baš kako ste rekli - bez mržnje, ali sa gađenjem, da.
    Tvoja metodologija pri odluci da glasaš mi se neobično dopada i ja Ti odajem priznanje.

    Međutim, ja sam replicirao na deo izabelittinog posta ukazujući na navijački deo koji u većoj ili manjoj meri postoji u svima nama. Dakle, na ljudsku subjektivnost i sklonost iracionalnom. Posebno branim pravo da, ako zakonom nije drugačije regulisano, svako od nas može, ali i ne mora izaći na izbore. Dakle, to je suštinski razlog mog uključunja. To ne znači da se odlika o neizlasku ne može i kritikovati, ali ako zakonom nije obavezna, duboko verujem da su osude takvog stava moralno validne kao i stav sam. Razlažući svoju ideju dalje, rekao sam da bi legitimitet takvom (kritičkom) stavu dala jedino lična angažiranost kritičara u raščišćavanju nepravilnosti u redovima svoje političke opcije i dizanju glasa protiv evidentnih i brojnih nepravilnosti u vladajućoj koaliciji. Moguće opravdanje da bi Oni Drugi bili sigurno gori, za mene je suštinski nemoralno, cinično i podseća me na jednu repliku iz Domanovićeve Stradije...

    Dakle, svačiji stav u izboru pri glasanju je jednako dobar, kao i sam neizlazak na glasanje i obratno...

    Sve ostalo, je za mene potpuno prihvatljivo i odobravam svačiju i partijsku i političku opredeljenost, ali zadržavam pravo da i ja imam svoju i da se ne gledamo popreko ako i različito politički mislimo...

    Inače, ja redovno izlazim na izbore i verujem da bi se zaista iznenadila kada bi znala za koga glasam.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #142

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Sjajan komentar i kada bi njegova suština bila iskreno i nepristrasno (sic) instalirana u glavama stranački opredeljenih osoba tada bi se lako došlo do saznanja da nema nikakvog smisla sledeći stav:

    Ja sam još uvek besna na sve one uzdržane, na one koji nisu hteli ili ih je mrzelo da izađu na izbore kad je ovuda besnelo zlo. I nekako još uvek ne mogu da se pomirim s tim da je nečinjenje najbolje rešenje za bilo šta. Mogu li svojim neglasanjem da opomenem nekog? Mogu li svojim jedom po kući doprineti bilo čemu? Šta time mogu da promenim? Čini mi se baš ništa...
    Jer, da bi on dobio moralni legitimitet najpre bi se morala kod osobe koja ga donosi stvoriti svest i o lošim potezima i greškama svojih favorita i svojih opcija za koje su glasali, a posebno ako te opcije partcipiraju u vlasti, jer vlast je suštinski najodgovornija i za dobro i za loše u jednoj državi.

    Ta svest po logici "nosioca ljutnje" bi trebala stvoriti uslove za akciju za otklanjanje grešaka (nemojte mi reći da ih nema) u sopstvenoj partiji i njihovo prevazilaženje (nemojte mi reći da se demokratski prevazilaze). Navedite mi neki primer u smislu demokratskog prevazilaženja stranačkih problema, a o državnim i da ne govorimo. I tačne su brojne Borisove (74, a ne Tadić) tvrdnje, ali to se vas ne tiče jer su to vaši, a oni imaju za svoje postupke uvek opravdnje, ako ništa drugo - Oni su na vlasti, a ne Oni Drugi, jer vi ste protiv onih drugih prvenstveno, a za ove prve jer su protiv njih...

    Ali, sve je to ljudski. Mi nismo mašine, već bića sklona iracionalnosti. Uostalom i sam sam takav...
    Ne vidim zašto mi se pripisuje neobjektivnost, jer upravo o objektivnosti govorim. O logičkom i neostrašćenom shvatanju svega što nam se dešava, o što realnijoj proceni sveukupne političke scene, a posebno onih kojima smo ukazali poverenje i dali im šansu da u naše ime upravljaju državom i našim sudbinama.
    I da, bila sam ljuta na sve koji svoju šansu da se nešto u ovoj zemlji brže promeni, nisu iskoristili, kao gadeći se ili ne mareći... Moja ljutnja se odnosi na sve one što nisu, i ne čine ništa, a ne valja im, ali su kao ljuti, ali ih kao "fuj, politika" ne zanima. Politika, pa i političari, nemaju nikog drugog osim nas, i zato ne možemo očekivati da nam sve neko drugi servira na tacni, neko drugi da prlja ruke, da rizikuje, da se bori...
    (Samo da promešam pasulj, pa ću nastaviti...)
    Naravno da postoji opcija koja me po svom programu i ideji zanima, a postoje i "drugi" kojih se iskreno plašim. I ogorčena sam kad vidim da su "drugi" u nečemu itekako bili u pravu, a da moji, što kaže Drinche, tapkaju u mestu, pa i rade potpuno suprotno od onoga što se od njih, upravo prema programu i ideji, očekuje.
    Ja, na osnovu toga, samo postavljam pitanje: šta je rešenje - da li dići ruke ili učestvovati?
    Mi imamo građansko pravo, ali i građansku dužnost da učestvujemo. A maheri smo u izvrdavanju kad su dužnosti u pitanju, zar ne?
    Vrag odneo šnalu...

  8. #143

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Politika, pa i političari, nemaju nikog drugog osim nas, i zato ne možemo očekivati da nam sve neko drugi servira na tacni, neko drugi da prlja ruke, da rizikuje, da se bori...
    (Samo da promešam pasulj, pa ću nastaviti...)
    ...
    Mi imamo građansko pravo, ali i građansku dužnost da učestvujemo. A maheri smo u izvrdavanju kad su dužnosti u pitanju, zar ne?
    ... A kada postoji takva vrsta upućenosti jednih na druge, neminovno se razvija neka vrsta partnerskog odnosa a zna se šta to znači. Bude i seksa, hvala bogu. I tu gledam da izaberem one koji znaju, ne maše a i kad zaHebu, bude tako da ostave prostora da im dam novu šansu, kada se pregrupišu jer tu sam po malo (malo više) utopista i vrtim po glavi moj Dream team, politički. Ima ih taman! Ali neće... Još. Računam na inteligenciju očuvanog psihičkog zdravlja koja voli Srbiju, po cenu da mi se smeje ko poželi.

    (Zaprška? )
    Poruku je izmenio DrinChe, 27.07.2009 u 14:24

  9. #144

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Memento
    Ne igram simultanku s vama. Zao mi je ako se neko osetio uvredjenim ili prozvanim, nisam zaista imao nameru nikoga da vredjam, daleko bilo. Naravno, svako ima pravo na svoj stav.
    Slazem se s prethodnim sagovornicima da je cinjenje bolje od necinjenja, ali ponekad mislim da je i necinjenje oblik akcije. Npr. neizlazak na izbore, ili mali odziv biraca moze biti signal vladajucoj partiji da ne radi dobro, da gradjani nisu zadovoljni. Konkretno, u slucaju DS, mislim da su se oni malo uspavali ranijim izborima, i da stalno racunaju na glasove " protiv " ( SRS, DSS, itd.. ). Kako ce se prekinuti lose stvari koje rade, ako uprkos svemu opet glasamo za njih ?
    Glas moraju dobijati zahvaljujuci svom radu i rezultatima, a ne na strahu od drugih partija. Mislim da su im ovi izbori na lokalu dobra opomena, samo se plasim da nece izvuci pouke iz njih.


    Naravno, postujem pravo svakog da bude ili ne clan politicke partije.

  10. #145

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Nisam član ni jedne stranke(kamoli aktivan)...uglavnom bi trebalo pola stranačkih funkcionera pohapsiti zbog lopovluka da se učlanim u neku...a da ne pričamo o dosadnim amerofilima koji u svemu vide zle ruse
    Poruku je izmenio Mish, 27.07.2009 u 21:20 Razlog: Nego da ne bude offtopic

  11. #146

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat boris74 kaže: Pogledaj poruku
    Memento
    Ne igram simultanku s vama. Zao mi je ako se neko osetio uvredjenim ili prozvanim, nisam zaista imao nameru nikoga da vredjam, daleko bilo. Naravno, svako ima pravo na svoj stav.
    Slazem se s prethodnim sagovornicima da je cinjenje bolje od necinjenja, ali ponekad mislim da je i necinjenje oblik akcije. Npr. neizlazak na izbore, ili mali odziv biraca moze biti signal vladajucoj partiji da ne radi dobro, da gradjani nisu zadovoljni. Konkretno, u slucaju DS, mislim da su se oni malo uspavali ranijim izborima, i da stalno racunaju na glasove " protiv " ( SRS, DSS, itd.. ). Kako ce se prekinuti lose stvari koje rade, ako uprkos svemu opet glasamo za njih ?
    Glas moraju dobijati zahvaljujuci svom radu i rezultatima, a ne na strahu od drugih partija. Mislim da su im ovi izbori na lokalu dobra opomena, samo se plasim da nece izvuci pouke iz njih.


    Naravno, postujem pravo svakog da bude ili ne clan politicke partije.
    Ne, nema nikakvog razloga za zabrinutost. Ja sam se sa tobom samo malo našalio.

    To sa strankama je meni interesantno, jer se bez njih ne može. Svako drugo rešenje osim demokratije je lošije rešenje. U to sam potpuno siguran. Ali, siguran sam da nema generacije na ovim prostorima čija se ogromna pozitivna energija nije olako i često nepotrebno i besmisleno trošila zahvaljujući, pre svega, našim političkim elitama tokom čitavog prošlog veka, a koliko vidim i dan danas je tako...

    Takođe, meni je neshvatljivo da se koristi ista politička finta i sada kao i u vreme Miloševića, a koja otprilike glasi - Glasajte za nas, jer ne budemo li pobedili mi. pobediće oni, a onda smo svi najebali!

    Ja u to ne verujem. Apsolutno ne verujem da se nedemokratskim sredstvima može uspešno graditi demokratija. Pogledajmo kako nam izgledaju političke kampanje. Ko se tu i od koga uopšte razlikuje u stilu, podmetačinama, lažima, pritiscima (telefonskim, ličnim, na poslu, itd), pretnjama?... Ko uopšte finansira te kampanje? Gde su završni računi stranačkih aktivnosti za vreme izbora? Pa naša vlada nema ni transparentan završni račun. Zašto? Jedino mi u čitavoj Evropi i, valjda, još Bugari...

    Jedino verujem u jačanje zakonotist, ustavnosti i autoritet institucija, ne zato što su nam Ustav, zakoni i institucije savršeni, već zato što je sve drugo politička volja, suštinski voluntarizam i nedemokratija. Zapitajmo se kako to da niko nije odgovarao u ovoj državi za gomilu bombastih izjava u kojima politički oponenti blate jedan drugog. Ja mislim da je to zbog toga što u tim napadima skoro niko ne laže. Ali, sve se to baca pod tepih, jer stranke uvek nalaze nove motive za svoje birače, a oni su pre svega negativni i zasnivaju se na netrpeljivosti prema političkim protivnicima, a ne na afirmaciji svojih ideja i političkih programa...

    Ovde se nameće prozivka, insitira se da se ljudi opredele. Pa gde to piše da mora da se opredelimo i da li to znači da su pripadnici jedne stranke vredniji, moralniji i bolji ljudi, nadljudi, da kažem u odnosu na one iz neke druge partije ili na one kojima se hebe za stranke. Da li ja kao potpuno nezainteresiran za stranačke aktivnosti svih parija na ovoj planeti možda treba da stavim žutu traku oko desne nadlaktice, kao nedovoljno svesan? A još ako i ne izlazim da glasam, bio bih, izgleda, krajnje sumnjiv - totalni antidemokrata i kao takav Neprijatelj naroda (Ibzen).

    To o činjenju i nečinjenju je čista demagogija. Siguran sam u to. Čim to nije sistemski ugrađeno u naše propise to je fluidno, potpuno nevažno i neprincipijelno, a počesto se i po potrebi koristi u propagandne svrhe od strane svih stranaka, kako im u nekom trenutku odgovara. Setimo se samo glasanja za novi Ustav i Čedine stranke, koja je pozivala da se ne izlazi na glasanje, dok je ta ista stranka maksimalno pozivala ljude da izađu na republičke izbore. Ali, nisu oni jedini u tim stvarima....

    Dakle, nisam član niti jedne jedine stranke i srećan sam zbog toga jer se ne bih nikada osećao prijatno u neko kolektivitetu takvog tipa, ali mi uopšte ne smeta bilo čiji izbor bilo koje partije i da li je njen član ili simpatizer...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #147

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Hm, pa sto se tice promena, nije ni meni bilo svejedno zbog svega loseg sto nam se desavalo. Recimo da sam pokusavao kao i mnogi drugi dati neki svoj doprinos tome, protestovao sam, isao na te mitinge, glasao itd. Sad nikad nesto nisam bio voljan da se uclanim u stranku, jednostavno nisam takav tip. Ali poverenje stranaka ima neke granice. Partija nije porodica, jel, pa sta god lose da uradi, necemo joj okrenuti ledja. Izabellita kritikuje one koji ne cine nista, a samo se gade i kritikuju.. evo ja sam glasao za DS, i vrlo sam razocaran njihovom vlascu.
    Sta sad ? Da glasam za opoziciju, za koju mislim da je jos gora ? Da glasam ponovo za DS, i ponovo im dam legitimitet za lose vodjenje ekonomije, rastuci kriminal, rastucu socijalnu nejednakost, trutove koji ce se uvaljivati u Agencije i
    Upravne odbore, troseci nase pare ? E, pa necu. Postenije je da ne glasam.
    Problem kod nas nije smenljivost vlasti, posle 5. oktobra to je definitivno reseno,
    mislim da je s diktaturom zavrseno u Srbiji, ali problem je sto se kod nas sistem ne menja. Mi smo partijska drzava, gde partije vedre i oblace. Bio na vlasti DS, DSS, G17, SNS, svaka ce uvaljivati svoje kadrove, i vlast joj se nece puno razlikovati od prethodne. To je po meni nas glavni problem. Ima i na Zapadu potkupljivih politicara, ali tamo su institucije jace i izgradjenije, i to se drzi pod nekom kontrolom. Mi imamo Agencije i odbore za koje niko nije cuo, a ljudi primaju
    plate hiljade evra.

    Zanimljivo je da su mi x puta u trazenju posla, razni ljudi savetovali : " Ma samo ti udji u stranku, vidis kako je onaj "..

  13. #148

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku


    Ovde se nameće prozivka, insitira se da se ljudi opredele. Pa gde to piše da mora da se opredelimo i da li to znači da su pripadnici jedne stranke vredniji, moralniji i bolji ljudi, nadljudi, da kažem u odnosu na one iz neke druge partije ili na one kojima se hebe za stranke. Da li ja kao potpuno nezainteresiran za stranačke aktivnosti svih parija na ovoj planeti možda treba da stavim žutu traku oko desne nadlaktice, kao nedovoljno svesan? A još ako i ne izlazim da glasam, bio bih, izgleda, krajnje sumnjiv - totalni antidemokrata i kao takav Neprijatelj naroda (Ibzen).

    To o činjenju i nečinjenju je čista demagogija. Siguran sam u to. Čim to nije sistemski ugrađeno u naše propise to je fluidno, potpuno nevažno i neprincipijelno, a počesto se i po potrebi koristi u propagandne svrhe od strane svih stranaka, kako im u nekom trenutku odgovara. Setimo se samo glasanja za novi Ustav i Čedine stranke, koja je pozivala da se ne izlazi na glasanje, dok je ta ista stranka maksimalno pozivala ljude da izađu na republičke izbore. Ali, nisu oni jedini u tim stvarima....

    Dakle, nisam član niti jedne jedine stranke i srećan sam zbog toga jer se ne bih nikada osećao prijatno u neko kolektivitetu takvog tipa, ali mi uopšte ne smeta bilo čiji izbor bilo koje partije i da li je njen član ili simpatizer...
    Ta, ko nameće i proziva?
    Sad, što se osećaj prozvanosti nameće sam, to je drugo...

    Ne mislim da je priča o učestvovanju u političkom životu demagogija, iz prostog razloga jer je to objektivan način funkcionisanja sistema. Stranke ne mogu bez članstva i birača. Moja jedina teza je da bi članovi bilo koje stranke trebalo da budu skup svesnih pojedinaca, koji toj stranci pripadaju i iz viših, a ne samo iz sitnosopstvenih interesa. Kao takvi, da imaju realan uticaj na sve što se u njihovoj stranci dešava, a ne da svojevoljno sebe pretvaraju u klimoglave potpisivače svega što im se da na uvid i glasanje.
    Jasno je da činjenje i nečinjenje zavisi od naše sopstvene volje, imamo pravo da budemo za, protiv ili uzdržani, i to nije sporno.

    @boris74

    Ja nemam rešenje šta bi trebalo da učiniš ti, i sama se suočavam s istim dilemama. Moja najuža porodica je prošla golgotska čuda opozionarstva, ali ne mislim o tome da pišem, jednostavno mislim da je to bila naša dužnost.
    Sad, kad vidim šta se sve dešava, poželim da se na političkom nebu pojavi kakva treća zvezda vodilja, pa da svi ovi dobiju po ušima. Ali neće. To je to. Imamo šta imamo. Kad bi članstvo i simpatizeri Demokratske stranke uglas reagovali nezadovoljstvom i konkretnim zahtevima, ucenili rukovodstva na svim nivoima izostankom svojih potpisa i glasova, možda bi... Pa, kao i ovi Tomini sad... Da Toma kaže da je Karla del Ponte seks simbol i naj-žena današnjice, članstvo bi mu verovatno već sutra lepilo njene postere po kamionima. Malo bi možda gunđali, ali...
    Ne volim sindrom stada... Imamo svako pravo da popizdimo na pastire, samo su u pitanju načini...
    Vrag odneo šnalu...

  14. #149

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    E, to za Tomu , skroz si u pravu .
    Moraju naravno postojati lideri koji vuku napred, kao sto je bio pokojni Djindjic, ali u nasim partijama , skoro svim, fakticki vlada kult licnosti.. jedan odlucuje bukvalno o svemu, i to je ono sto mi se ne svidja. I najmudriji i najpametniji pokleknu, ako im se da previse moci. Mora postojati neka kontrola, diskusija, dogovor, da se uvaze i druga misljenja.. Mislim da kod nas ni izbliza toga nema.

  15. #150

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ta, ko nameće i proziva?
    Sad, što se osećaj prozvanosti nameće sam, to je drugo...

    Ne mislim da je priča o učestvovanju u političkom životu demagogija, iz prostog razloga jer je to objektivan način funkcionisanja sistema. Stranke ne mogu bez članstva i birača. Moja jedina teza je da bi članovi bilo koje stranke trebalo da budu skup svesnih pojedinaca, koji toj stranci pripadaju i iz viših, a ne samo iz sitnosopstvenih interesa. Kao takvi, da imaju realan uticaj na sve što se u njihovoj stranci dešava, a ne da svojevoljno sebe pretvaraju u klimoglave potpisivače svega što im se da na uvid i glasanje.
    Jasno je da činjenje i nečinjenje zavisi od naše sopstvene volje, imamo pravo da budemo za, protiv ili uzdržani, i to nije sporno.
    ...
    U vezi prozivanja sam replicirao na neke stavove Pere Ložača (pročitajte njegov post), a ne na Vaše, tako da simpatično maliciozna strelica prema meni je upućena greškom. Ali, sigurno sam je već zaslužio zbog nekih drugih stavova iznetih na ovoj temi.

    Slažem se ja sa Vašim tezama kakvo bi članstvo trebalo biti, ali verujem da je to ipak utopija. Kada bi ljudi zaista bili svesni pojedinci onda nam partije verovatno ne bi ni trebale, a i država bi sama, siguran sam, značajno drugačije izgledala....

    Ali, ne može se izbeći činjenica da je pripadanje jednoj partiji i jednoj političkoj, ili bilo kojoj drugoj ideji, limitarujaća pojava, koja nas po suštinskom svom mehanizmu čini zatvorenim za druge, različite ideje. Svaka ideja je prevratnička i njen konačni cilj je ovladavanje prostorom nad drugim ideologijama. Na tom putu one se prilagođavaju i povremenu udržuju sa sličnim ideološkim grupacijama (koalicije), ali zaista retko se stapaju u jednu, čime se gubi identitet one slabije ideološke grupe...

    Znači, pravo je svakog da bude deo političkog kolektiviteta, ali onda takva osoba sigurno mora biti spremna da deo svojih suverenih misli i stavova, koji se razlikuju od opštih, partijskih, "žrtvuje" u ime partijske discipline. I to u praksi ide obično na način da se brojne nepravilnosti (pa i protivzakonite) trpe dok kap ne prelije čašu. Onda, skoro uvek, dođe do pluvanja (ali nije pravilo) po svemu onome što je bilo nepravilno pa čak i radnjama u kojima je do juče i "osvešćena" osoba saučestvovala i davala im legitimitet. Takvih primera u našoj novijoj političkoj praksi je bezbroj...

    Pa, ko je spreman za izazov koji se zove članstvo u političkoj stranci, srećno mu bilo. Mene to ne privlači....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 891011 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Politicke stranke
    Autor lenjivica u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 02.10.2010, 13:31
  2. Program moje političke stranke
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 25.02.2010, 15:54
  3. U ime svih nas iz 50 i neke...
    Autor Temly u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.03.2009, 11:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •