Najgori domaći film? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 55
  1. #16

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Davitelj protiv davitelja
    ...................

  2. #17

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Stvarno, Ivana Mihić je totalni antitalenat za glumu... "Mehanizam" su izvlačili na mišiće ostali, ali ona... smor. Onako njakava i kreštava - da li sebe nekada pogleda u nekom svom "projektu"?! (Mala digresija: gledala sam je, davno, na početku njene "blistave" karijere u mjuziklu "Neki to vole vruće"... Cccccc.... Strašno Još tada je obećavala... da će postati nevidjena smaračica! Bule Goncić se tu nešto trudio, bavio... džaba.)
    Ipak, najgori domaći film po mom mišljenju i vidjenju je "Andjeli 2" - jer treći deo nisam ni gledala.
    Bljak.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  3. #18

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Hlebmastere, čoveče, potpuno si u pravu za nabrojane filmove i bedne glumce u pokušaju. Ali pripazi na stil kritike, počinješ da zvučiš kao Dimitrije Vojnov. Na stranu njegov fizički izgled, nije dete krivo, roditelji su ga pogrešno usmerili (na piceriju umesto na teretanu ili bazen - možda je promašio vrata), ali to je prava simbioza antitalenta i raznoraznih kompleksa stečenih tokom života. Ne znam da li je gori glumac, kritičar, producent ili režiser. Mogao je lepo da bude neki IT-jevac, da mlati pare, a da ga niko ne sluša i ne gleda grdnog.

  4. #19

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Pa nije chudo druze i ja ovde visim po picerijama, al to chesh primetiti vremenom A Dvojnov jest sve shto kazzesh No ne brigam o stilu, kad pljujem film, pljujem ga od srca

  5. #20
    Heh, nego, zašto niko ne spominje Belo odelo i veliku legendu srpske režije Lazu Risovskog?


    Ili beše Ristovskog...
    Poruku je izmenio silvia, 25.04.2007 u 20:28 Razlog: spojene poruke
    ...'ajte molim vas: ko jo ne vole krkanje...

  6. #21

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Evoo ja chu da pomenem buduchi da sam takodje imao chast da mi prodje kroz ruke, a takodje i sa navedenim Lazom, nechu se falim, ali prozborim koju ..

    Nije to toliko losh film koliko vam se mozze uchiniti brezveznim To je pokushaj simpatichne tripoznobajkovite ljubavne prichice koja se za razliku od gorenavedenih krojacha, a narochito suza i sestara jako razlikuje pre svega glumom...

    Shta je poenta nekih stvari zna samo gdin Ristovski, ali ima detalja za koje je potrebno da budesh baba vanga ili inspektor Blazza (filmofil) da bi znao o chemu se radi.. Na primer u jednoj sceni filma on se pozdravlja i ljubi sa Bogdanom Diklicem (chini mi se) i tu izvodi neke kerefeke grimasom i krivljenjem..Lazin komentar na to je da je to uchinio i dao omazz nekoj slichnoj sceni iz nekog Bertoluchijevog filma ....

    Simpatichno chudni oficir vojske jugoslavije dobija telegram da mu je majka umrla i kreche kuchi ..i to vozom sa parnom lokomotivom...usput upoznaje lepu Rusku striptizetu, zaljubljuje se i odluchuje da je preotme od njenog makroa koga igra Dragan Nikolich.. Radnja je smeshtena u neko vreme u kome putnici u vozu gledaju prvenstvo u fudbalu na tv dok voz vuche parna lokomotiva (!)..

    U svakom sluchaju to je vedar i simpatichan film koji odudara od mora turobnih, mrachnih drama sas nesrechnim krajem kakve se kod nas samo shtancuju... Chak i Paskaljevich pichi samo tom trasom..

    Najbolji domachi film u poslednje vreme koji sam gledao je takodje blizak tome, ali chini mi se ipak realnije pricha o nashoj stvarnosti, a to je film Sutra Ujutru -Olega Novkovicha.. odlichna gluma, scenario i rezzija ali sa prichom koja nema ambiciju da formira neku veliku filmchinu nego da kazze to shto kazze.. Svakodnevica jedne generacije sa Novog Beograda i posledice prezzivljavanja devedesetih, bez preterane patetike vezane za politiku.. uz humor koga ima taman koliko i u svakodnevnom zivotu... Da je neshto iz Paskaljevichevog opusa ne bi proshao bez dvoje troje bolesnih, samoubijenih i umrlih na razne prirodno neprirodne nachine...

    Al ne mogu da odolim a da ne spomenem i chuvenu Krojachevu tajnu To je film chija je po meni jedina dobra strana hrabrost ekipe zbog odluchnosti da izgura film, a sa pravom mozete sumnjati da bilo ko od njih zna shta mu je poenta. E da .. i Dragan Michanovich je tu standardno dobar, Goran Shushljik takodje (kolko vech mozz da se bude dobar u ovako nechemu)... Ovaj pokushaj futuristichkog trilera koji bi bio neshto kao orvelova 1984 ali u Srbiji 2024te (valjda) je tako uspeo da i ono malo gledalaca koji su ostali da odgledaju premijeru do kraja nije znalo shta da kazze o filmu..

    Potpuno nedorecheno, valjda umetnosti radi, nekakav bizarni krezavi lik kreshtavog smeha, drzzi ceo Beograd pod kontrolom uz pomoch sumanutog svemochnog Pukovnika (Laza Ristovski) i preko nekakve kontrolne table, ubijajuchi ljude odvrtanjem sijalica! Na snazi je stalni policijski chas i svako ko se drzna da izadje na ulicu biva sprzzen. Goran Shushljik igra nekakvog poluretardiranog krojacha (i dobro mu ide) po koga dolaze Pukovnikovi ljudi kako bi mu sashio odelo...tako upoznaje i Pukovnikovu verenicu (Marija Vickovic), koja je prilichno vezana za pukovnika .. i to bukagijama..

    Razlog zashto je Laza uopshte pristao na film verovatno je i ona scena gde halapljivo sisa sisu antipatichnoj verenici. Verenica bezzi od pukovnika i sakriva se kod krojacha nagovorivshi ga da ubije komshinicu (Vanja Ejdus) ne bi li joj ukrao crvene baletenke(!)..NAravno pukovnik kreche u potragu za verenicom shto je razlog da i onako slinavi krojach bude ponizzavan i da podseca na neshto bledo i slinavo shto se sklupcha kad podignete neki kamen na livadi... Tu je i nekoliko komshija od kojih, naravno, niko nije normalan i nema neki poseban razlog da bude tu sem da upotpuni mozaik koji delimichno podsecha na atnosferu iz filma Testera, samo bez svrhe...

    Ono shto ja pochinjem da vidim kao razlog za snimanje ovakvih filmova je moguchnost da se uzmu velike pare od ministarstva za kulturu, stave u dzep, napravi sranje od filma koje niko neche gledati (osim ako vam se omakne pa vam film i zalichi na neshto) podeli sitna lova glumcima a ostatak potroshite na poroke (bez majamija) i smishljanje teme za drugi makar priblizzno isto tako glup film.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 25.04.2007 u 19:23

  7. #22

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Vidim da si veoma ozbiljno pristupio ovoj temi. A i da voliš da gledaš filmove. Načisto si me bacio u razmišljanje.

    A šta kažeš da promenimo temu i malo diskutujemo o roštilju i pivu?
    ...'ajte molim vas: ko jo ne vole krkanje...

  8. #23

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    Stvarno, Ivana Mihić je totalni antitalenat za glumu... "Mehanizam" su izvlačili na mišiće ostali, ali ona... smor. Onako njakava i kreštava - da li sebe nekada pogleda u nekom svom "projektu"?! (Mala digresija: gledala sam je, davno, na početku njene "blistave" karijere u mjuziklu "Neki to vole vruće"... Cccccc.... Strašno Još tada je obećavala... da će postati nevidjena smaračica! Bule Goncić se tu nešto trudio, bavio... džaba.)
    Ipak, najgori domaći film po mom mišljenju i vidjenju je "Andjeli 2" - jer treći deo nisam ni gledala.
    Bljak.
    Ako je tata scenarista, mama glumica, sta bi djevojcica drugo bila, osim ... ?
    Sa jedne strane, djeca iz umjetnickih porodica zive i rastu za, uz i od umjetnosti.
    Sa druge strane, toliko su favorizovani pri upisu na akademije ili angazmanima u pozoristima i filmovima, da guse zdravu konkurenciju i unistavaju prirodnu selekciju.

    Zato su nam noviji filmovi uglavnom blijedi...i jako tesko je izabrati najgori domaci film

  9. #24

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Što se mene tiče, najgori domaći film koji sam gledao je "1 na 1".

  10. #25

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Kupi mi Eliota (sa, naravno, Ivanom Mihic)

  11. #26

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Setih se jos, Dorcol Menhetn, Belo odelo, Ona voli zvezdu
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  12. #27

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Žikina dinastija...Koji god `oćeš deo
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #28

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Anđeli 2 i verovatno 3 jer ga nisam ni odgledala do kraja(više od katastrofe).A oni nazovi filmovi sa Brenom i njoj sličnim...STRAŠNO!!!Naravno,za petama joj je već pomenuta Ivana Mihić o kojoj i ne vredi više pisati...A Laza Ristovski me strašno razočarao sa Belim odelom (a dali mi i istoimenu knjigu uz kupljenu ulaznicu!)...Inače ga veoma volim u Podzemlju!!!

  14. #29

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Anđeli 2 i verovatno 3 jer ga nisam ni odgledala do kraja(više od katastrofe).A oni nazovi filmovi sa Brenom i njoj sličnim...STRAŠNO!!!Naravno,za petama joj je već pomenuta Ivana Mihić o kojoj i ne vredi više pisati...A Laza Ristovski me strašno razočarao sa Belim odelom (a dali mi i istoimenu knjigu uz kupljenu ulaznicu!)...Inače ga veoma volim u Podzemlju!!!
    слажем се за ове анђеле 2, 3 с тим да сам ја погледао свега пар сцена или рекламу, и никако нисам могао пристати на то мучење.
    наравно да су и "бренина остварења" у врху листе, али за "бело одело"...

    да, генерално је лош, можда је идеја океј, али реализација је упрскала све. мада је ристовски један од наших великана...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  15. #30

    Odgovor: Najgori domaći film?

    Da dodam još i film Munje, baš sinoć je bio na TV- u
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najbolji domaći film?
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 102
    Poslednja poruka: 09.08.2018, 11:36
  2. Ruža Domašcina (Roža Domašcyna)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.12.2011, 19:03
  3. Najgori razlozi za udaju
    Autor makilli u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 04.08.2010, 19:10
  4. Najgori film svih vremena
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 25.06.2009, 02:51
  5. Biramo najgori telefon
    Autor SQUAW u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.04.2008, 01:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •