Team building - poslovno druženje
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Team building - poslovno druženje

    T.ogether E.veryone A.chieve M.ore

    Team building posebna je kombinacija programa čiji je cilj povećanje produktivnosti i učinkovitosti tvrtke uz pomoć zadovoljnijih, otvorenijih i obučenijih zaposlenika. Riječ je o korisnim igrama za odrasle u kojima su timski način razmišljanja, odlučnost i brza reakcija ključ za pobjedu - baš kao i u poslu.

    Zamišljen prije nekoliko desetaka godina u sklopu poslovne komunikacije i poslovnog obrazovanja, ovaj se program razvio u nužno i djelotvorno sredstvo za unapređivanje komunikacije u radnoj sredini. S obzirom na to da sva recentna istraživanja dokazuju neposrednu vezu uspješnosti komunikacije i djelotvornosti tvrtke, kvalitetna se komunikacija nameće kao bitan preduvjet uspješnog poslovanja.

    Što se postiže Team buildingom?

    • viša razina komunikacije i interakcije među zaposlenicima u poduzeću
    • uspješna asimilacija novih zaposlenika u postojeće radne timove
    • razvijanje timskog duha u radnoj sredini
    • jačanje samopouzdanja i razvijanje samoinicijative
    • oslobađanje od stresa kroz fizičku aktivnost i uzbuđenje
    • druženje, rekreacija i zabava
    • stvaranje osjećaja zajedništva i pripadnosti grupi


    Izvor: generalturist.com



    Prakticira li Vaša firma Team building? Jeste li ikada Vi bili na jednom?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Team building - poslovno druženje

    Praktikuje i moja firma Team building, ali to bude iskljucivo sportski dan, gde izmisljaju kojekakve igre. Prosli put smo bili na Fantastu, pretprosli u Jakovu. Ne vidim svrhu uopste celog tog dogadjaja, ali eto...druzimo se tog dana svi zaposleni
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  3. #3

    Team building - poslovno druženje

    Formalno ili neformalno, zvalo se to team building ili tek druženje zaposlenih, toga je bila vajkada.
    Nekad su postojale radničke sportske igre. Kada se u jednom timu tri dana boriš za što bolji zajednički rezultat kroz neku vrstu igre, isti odnos se prenosi kasnije na posao. Najbolje sam radila sa ljudima sa kojima sam bila i na raznoraznim takmičenjima u istoj ekipi ili pak sa kojima sam se dobro zabavljala na nekim zabavama.
    Pre par meseci su moji organizovali team buliding za uži krug zaposlenih sa ciljem da se popravite narušeni međuljudski odnosi i nateraju ljude da prestanu jedni u druge da upiru prstom i da se okrenu da rade na zajedničkom cilju. Tri dana pod nadzorom HR agencije. Predavanja, psihološki profili, igrice i igre... I naravno, u večernjim satima raspoloživ alkohol. I posle svega mislim da su to bile samo bačene pare. Niti smo šta naučili o sebi, niti o drugima, čak su ta tri dana doprinela i pogoršavanju narušenih odnosa.
    Možda team building može pospešiti dobro, ali tamo gde puca po svim šavovima pre će još više rasparati nego što će išta popraviti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Team building - poslovno druženje

    Ko je namcor, takav ce i ostati, nikakvo mu druzenje nece pomoci da to promeni. To je sve stvar covekovog karaktera. Ako si pristupacan, takav si po defaultu, ne 'spram situacije. Ako si negativac, takodje.
    Volim ja ta kojekakva druzenja, samo gledam da ide sto vise ljudi mojih godina, ne zato sto ostale ne volim, vec zato sto me smore one tetkice kad pocnu da pricaju o luku, paradajSu, skupstini i lokalnim abrovima
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    Odgovor: Team building - poslovno druženje

    Najveci problem je banalizovanje kod nas po principu zabe i konja. Da probam da pojasnim, elem vidi neko kako se to na zapadu radi pa onda proba isto to kod nas ali ne obraca paznju na kulturnu razliku, profilu radnika itd Licno iz nekog mog iskustva razmirice se desavaju kad stanje nije kako treba a usput ako ima dezurnih negativaca treba im naci posao da nemaju vremena da gundjaju u prazno i uveriti ih da grese a ako su upravu to im i reci jer sam se uverio da ljudi ipak cene znanje i iskrenost i postenje (jednak odnos prema svima). Znam da ce se uvek naci neko da protivreci ali ako njemu i drugima ukazes da nije u pravu to ce se vremenom promeniti ali ako se nema volje i znanja problemi ce se pogorsavati.Ovo je moj stav i moje iskustvo.

Slične teme

  1. Trošenje plate
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 12:20
  2. Pušenje ili ne
    Autor Kunic u forumu Zdravlje
    Odgovora: 123
    Poslednja poruka: 28.11.2010, 15:23
  3. Taloženje...
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.11.2009, 16:42
  4. Lečenje sinusa
    Autor bianka u forumu Online savetnik
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.09.2008, 11:07
  5. Počelo suđenje Šešelju!
    Autor morrib u forumu Spomenar
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 14.02.2008, 21:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •