Vojvodina siromasnija od Srbije

Prikaz rezultata glasanja: Da li je Srbija izrabljivala Vojvodinu

Učesnika ankete do sada
9. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Previše,kao svoju koloniju

    7 77.78%
  • Mnogo

    1 11.11%
  • Prilično

    1 11.11%
  • Ne znam

    0 0%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Vojvodina siromasnija od Srbije

    B92 - Biz - Vesti - LSV:Vojvodina siromašnija od Srbije

    "Danas imamo situaciju da je 60 odsto puteva u Pokrajini tehnički neispravno, odnosno da su u lošem ili izuzetno lošem stanju", rekao je Jovanović i dodao da je u Vojvodini bez posla 200.000 ljudi, 160.000 radi na crno, a učešće sive ekonomije prelazi 30 odsto društvenog proizvoda.

    "Zapanjujuće je da u Vojvodini oko 240.000 ljudi živi ispod granice siromaštva. Deset odsto dece živi u siromaštvu, a usluge narodne kuhinje krajem prošle godine koristilo je 1.500 njih", naveo je Jovanović.

  2. #2

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    Kako je ovo pederski (Ne u seksualnom smislu, znači politički se korektno izražavam. ) postavljena anketa.


    Fuj!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #3

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    Израбљивање нема алтернативу мени је и сам наслов крајње тупав, јасно је да се мисли на остатак Србије а исто тако је јасно да је наслов намерно овако и стављен. Крајње злонамерно

    О том израбљивању је више толико прежвакано да мене лично мрзи да се понављам, тог статистичара Боарова је Б. Мијатовић разбио у краћој преписци по медијима и јасно дао податке који су показали да Београд није израбљивао покрајину већ је она само делила судбину државе чији је део још од 1918. године. Сад су Чанак, Боаров и тај Јовановић нашли рупу на саксији и причају свима нама колико се лоше живи (ми живимо на Марсу па немамо појма).

    Најсмешније од свега је што ЛСВ критикује власт у којој и сами учествују па оборите Владу фрајери



  4. #4

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    Ja mislim da i autor ove ankete zna odgovor na pitanje koje je sam postavio, ali mu odgovor verovatno ne odgovara, pa ga je zato, da kažem, "slučajno" izostavio. Moj odgovor je isti onaj koji je trebao da stoji ponuđen u anketi, a on je NE.

  5. #5

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    Anketa: Da li je Srbija izrabljivala Vojvodinu

    Ne.
    Nije Srbija izrabljivala Vojvodinu.
    Nije je izrabljivao ni Beograd. Ni beograđanci.
    Bar ne bukvalno.

    Ali je Vojvodinu Da - izrabljivao i još uvek je izrabljuje, svaki srbski političmar, koji se dovukao do Beograda, parlamenta i Vlade,
    pa bio on iz Donjeg brijanja, Pizdića ili iz Beograda... svejedno.

    Na stranu Čanak.. i njemu slične lale
    pustimo njihove političmarske priče...
    - Vojvodina je(ste) podelila sudbinu Srbije.. pljačkana je pljačkana.. pljačkana
    od svih tih zrikavaca i parazita
    g o d i n a m a...
    dok i ona i njeni stanovnici nisu dovedeni na prag bede i siromaštva.

    Isto kao i drug-jug.
    Po istom lopovskom receptu.

    Za razliku od istovremenih donedavnih nebuloznih trpanja, trpanja, trpanja u Kosova..
    koja su indirektno (uz glupu politiku) i dovela do sadašnje republjik
    Vojvodini i vojvođanima uopšte "ne zameram" da se zatalasaju, da ustanu, da se (po)bune..
    i da bar ona/i (kad tupavi drug-jug ćuti) već jednom kaže STOP!
    ovoj nezasitoj bagri.


    Znači... ako se pod Srbija misli na ekipu polugaša: političar- predsednik--premijer-vlada-vlast
    DA - pljačkali su je, a i dalje je pljačkaju... u slast.

    pa nismo ćoravi.


    _____________________

    U to ime, evo od mene i jednoga lepoga, malenoga.. prikladnoga lyricsa

    Godine prolaze nervoznim korakom,
    Godine prolaze mi stojimo
    Jesmo li sretniji jesmo pametniji,
    Godine prolaze mi gledamo..






    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #6

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    Od "žitnice Evrope" do prosjačkog štapa | Srbija | Deutsche Welle | 09.02.2011

    Bruto društveni proizvod Vojvodine pao je ispod proseka Srbije za čak pet procenata, dok je od BDP centralne Srbije niži za sedam odsto. Istovremeno, BDP Beograda skoro je duplo veći od BDP-a Vojvodine. U Vojvodini su i plate niže od proseka zarada u centralnoj Srbiji.



    Direktor Centra za regionalizam Aleksandar Popov kaže za Dojče vele da Statut Vojvodine ovoj pokrajini uopšte nije obezbedio suštinske nadležnosti za upravljanje sopstvenom sudbinom: „Statut Vojvodine je zapravo bio jedna vrsta podvale. Mislim da je prava stvar bila da se izvrši prava decentralizacija i da se u tom pravcu mora ići. Da Vojvodina dobije izvorna ovlašćenja, da dobije izvorna sredstva, da joj se vrati imovina… Verujem da bi Vojvodina onda mogla daleko bolje da odlučuje o sopstvenom razvoju i da unapređuje svoju privredu i standard svojih građana”, kaže Popov.

    Најсмешније од свега је што ЛСВ критикује власт у којој и сами учествују па оборите Владу фрајери
    LSV nije u vladi,oni samo podrzavaju vladu.
    http://www.dnevnik.rs/sr-lat/node/23049
    Vladu smo podržavali i podržavamo zato što je trenutno najbolja moguća, zato što je uhapsila Radovana Karadžića, omogućila putovanja bez viza i što Srbiju vodi ka evropskim integracijama. Dakle, za mene nije pitanje da li ćemo ući u Vladu. Za mene je pitanje hoće li Ustavni sud zabraniti „1389„, „Obraz„ i ostale klerofašističke i neonacističke organizacije, i šta će biti preduzeto da se srednjoškolci, maloletnici uopšte, zaštite od ovakvih zloupotreba kao što je bilo danas u Novom Sadu – kaže Čanak za naš list, i time najavljuje konkretne teme koje će LSV verovatno pokrenuti u predstojećem liderskom dijalogu, ako do njega uopšte dođe.

  7. #7

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    Prodaja magle kao i uvek Hajde recimo da LSV ne učestvuje u vlasti ali ostaje da itekako mogu da obore Vladu, e sad ne radi se o tome koliko je dobra Vlada i njen rad već što LSV ima toliko minoran kapacitet da bi na njihovo mesto odmah uskočio LDP (pa čak i neka stranka) a posle ne bi bilo švercovanja uz ZES do cenzusa, već bi najverovatnije morali da ga namaknu sami. A oni najbolje znaju kako bi to išlo.

    Direktor Centra za regionalizam Aleksandar Popov kaže za Dojče vele da Statut Vojvodine ovoj pokrajini uopšte nije obezbedio suštinske nadležnosti za upravljanje sopstvenom sudbinom: „Statut Vojvodine je zapravo bio jedna vrsta podvale. Mislim da je prava stvar bila da se izvrši prava decentralizacija i da se u tom pravcu mora ići. Da Vojvodina dobije izvorna ovlašćenja, da dobije izvorna sredstva, da joj se vrati imovina… Verujem da bi Vojvodina onda mogla daleko bolje da odlučuje o sopstvenom razvoju i da unapređuje svoju privredu i standard svojih građana”, kaže Popov.
    Pa dobro ko je pisao taj statut? Politički vrh pokrajine ili pingvini sa Madagaskara? Decentralizacija se ne vrši tako što jedan centar zameniš drugim centrom, već da se imovina da lokalnim samoupravama i da one imaju izvorne prihode. Uopšte nije problem u nadležnostima i ovlašćenima, već u tome što prenos nadležnosti košta a pokrajinski vrh je sebi prigrabio više nadležnosti nego što finansijski može da prihvati. Suštinski je savršeno nebitno da li je nadležnost izvorna ili poverena, imaš je pa je imaš, a da će neko da je oduzima namerno teško. Srbija nema novca za srednji stepen vlasti jer je administracija i ovako preskupa.

    Te priče o ustavu, imovini, sudskoj, izvršnoj i zakonodavnoj vlasti kao preduslovima boljeg života su toliko tupave i neutemeljene kao i priča da kada bi se Vojvodina odvojila odmah bi postala Švajcarska. Ne, nego bi njeni građani živeli u još manjoj i još smešnijoj državi nego što je ova sa sve lopovima koji i danas razvlače ovo što je od države ostalo. Mrtva privreda, mnogo lopova, ne pomaže tu nikakva autonomija ni državnost ni bilo šta slično.



  8. #8

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    Vojvodina siromašnija od čega? Vojvodina je deo Republike Srbije, i to njen razvijeniji i napredniji deo po mnogo čemu. Da bi Republika Srbija izrabljivala deo sebe same, ona bi to morala činiti u korist nekog drugog dela sebe same, što nije slučaj jer je ostatak nje siromašniji od navodono izrabljivanog dela. To što je prestonica bogatija je sasvim logična posledica činjenice da ima 800.000 stanovnika više nego Vojvodina i da je najveći deo centrala i predstavništava kompanija lociran u njoj.

  9. #9

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    To što je prestonica bogatija je sasvim logična posledica činjenice da ima 800.000 stanovnika više nego Vojvodina i da je najveći deo centrala i predstavništava kompanija lociran u njoj.
    ne bi bio problem da su izgradili svojim radom.

    Uzeli su sve u Beograd a onda nisu sposobni nida vode drzavu,niti da obezbede drugima da se osecaju dobrodoslim u Beograd,a da ne razmisljaju da ih neki huligan nece napasti, ili razlupati automobil.

    Jednostavno,Beograd je preveliki, prepun losih stvari, pretenduje da bude prestonice NECEGA ni sam ne znam vise cega,pa to pokusava na tudjoj grbaci da ostvari.

  10. #10

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    pokrajinski vrh je sebi prigrabio više nadležnosti nego što finansijski može da prihvati.
    Nisi u pravu, dogovoreno je i finansiranje,samo Beograd ne postuje dogovor;
    A i to sto je dogovoreno je ispod onoga sto je potrebno.

    Beograd vrsi nevidjenu CENTRALIZACIJU, plaseci gradjane nekakvim pricama o pripajanju Madjarskoj, o svetskim zaverama, vrsi centralizaciju i kulture, i mentaliteta, stvara stereotipe, i to uglavnom na stetu Vojvodjana.
    Stvaraju se neki stereotipi o kulturnim obrascima ponasanja, namecu se pravila, a ko god odstupa od vecine bude izvredjan,da mu ostanu traume.Beograd sve vise lici na veliko selo-cast izuzecima- od prestonce velike Jugoslavije,povremeno sa idejom otvorenosti i domacinskog odnosa,da bi se danas zatvorio u sebe kao Srbiju, srBstvo stavio u prvi plan, i time onemogucio svoj normalan razvoj, vec se predusredio na stagnaciju i opadanje, sto se vestacki usporava upravo novcem poreskih obveznika najpre Vojvodine, a onda i Srbije,..

    Nakon raspada Austrougarske Bec se smanjio i tek za sto godina je dostigao predratni broj stanovnika..a Beograd,koji se odrekao Jugoslovenstva i multikulturalizma, pokusava da odrzi nesto sto je gradila cela Jugoslavija,a i Vojvodina i Kosovo;A sa druge strane, sve to proglasava iskljucivo srpskim, i to u uzem smislu bolje receno srBskim,dakle samo jednom varijantom,sa tursko-paganskim mentalitetom, cast izuzecima.

  11. #11

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    ne bi bio problem da su izgradili svojim radom.

    Uzeli su sve u Beograd a onda nisu sposobni nida vode drzavu,niti da obezbede drugima da se osecaju dobrodoslim u Beograd,a da ne razmisljaju da ih neki huligan nece napasti, ili razlupati automobil.

    Jednostavno,Beograd je preveliki, prepun losih stvari, pretenduje da bude prestonice NECEGA ni sam ne znam vise cega,pa to pokusava na tudjoj grbaci da ostvari.
    Tako je! Hejt po Beogradu bez ikakvog osnova. Moram da priznam da me fascinira zaslepljenost pojedinaca takvih kao ti, da ne uspevaju da naprave razliku između političara i tajkuna i običnog sveta koji živi u prestonici. To se već bolje vidi u sledećem citiranom postu, inače i ove priče kako Beograd parazitira na račun Vojvodine (pa isključivo Vojvodine kao da samo mi privređujemo u čitavoj Srbiji) nisu na mestu. Morpheus ti je lepo napisao, ja se slažem da Beograd ne treba da bude povlašćen u meri u kojoj je sada ali neki očigledno preskaču činjenicu da se radi o glavnom gradu i da svaki glavni grad bez izuzetka i vuče najviše novca u celoj državi.


    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Nisi u pravu, dogovoreno je i finansiranje,samo Beograd ne postuje dogovor;
    A i to sto je dogovoreno je ispod onoga sto je potrebno.
    Jok, centrala je dala pokrajini veći procenat iz budžeta od onoga koji je propisan ustavom (bez da ulazim u to da li je to malo ili nije) ali je republika par puta prekršila svoje zakonske akte u korist pokrajine. Jednostavno, pokrajinska administracija je ogromna i skupa, uzmi samo u obzir koliko stanovnika ima Vojvodina pa prebroj koliko ima pokrajinskih poslanika, ministara a o ostatku administracije da ne govorim. To sve košta, a tako glomazan aparat koristi samo onima kojima je jedini cilj u životu da se navale na državne jasle, a imamo ih blago nama i u pokrajini koliko hoćeš.

    Beograd vrsi nevidjenu CENTRALIZACIJU, plaseci gradjane nekakvim pricama o pripajanju Madjarskoj, o svetskim zaverama, vrsi centralizaciju i kulture, i mentaliteta, stvara stereotipe, i to uglavnom na stetu Vojvodjana.
    U je. Ja se baš osećam oštećenim što neka budala priča o svetskim zaverama i sluša turbo folk. Država jeste centralizovana, visoko centralizovana i to niko ne spori, samo što proces decentralizacije uopšte nije jednostavan i brz. Da bi se izvršila neka suštinska decentralizacija lokalna samouprava mora da dobije više na značaju, a to se neće desiti tako što će političari iz pokrajine da naprave svoj mali politički feud nezavisan od centrale. I kakvi crni stereotipi, kakve gluposti?

    Stvaraju se neki stereotipi o kulturnim obrascima ponasanja, namecu se pravila, a ko god odstupa od vecine bude izvredjan,da mu ostanu traume.Beograd sve vise lici na veliko selo-cast izuzecima- od prestonce velike Jugoslavije,povremeno sa idejom otvorenosti i domacinskog odnosa,da bi se danas zatvorio u sebe kao Srbiju, srBstvo stavio u prvi plan, i time onemogucio svoj normalan razvoj, vec se predusredio na stagnaciju i opadanje, sto se vestacki usporava upravo novcem poreskih obveznika najpre Vojvodine, a onda i Srbije,..
    Da jbt, evo ja neki dan bio u Beogradu umalo mi glavu nisu razbili što odstupam od većine (šta god to značilo) Ti imaš malo bujniju maštu, je l' da? A na osnovu čega ti tvrdiš da u ukupnom porezu koji država ubira prednjači pokrajina? Gde ima taj podatak i ko ga je izračunao (da mu damo Nobela iz odmah)?

    Nakon raspada Austrougarske Bec se smanjio i tek za sto godina je dostigao predratni broj stanovnika..a Beograd,koji se odrekao Jugoslovenstva i multikulturalizma, pokusava da odrzi nesto sto je gradila cela Jugoslavija,a i Vojvodina i Kosovo;A sa druge strane, sve to proglasava iskljucivo srpskim, i to u uzem smislu bolje receno srBskim,dakle samo jednom varijantom,sa tursko-paganskim mentalitetom, cast izuzecima.
    Kada se već hvataš za Beč, pročitaj bar nešto o njemu. Beč je imao isti problem kao Beograd danas, prenaseljenost samo što je on počeo mnogo ranije da ga rešava. Austrija je morala na nivou države da donese strategiju kako bi se broj stanovnika Beča i smanjio i kako bi se smanjio procenat od ukupnog stanovništva države koji živi u prestonici. Moraš priznati da su oni to uradili u malo povoljnijim okolnostima nego što su danas u Srbiji.

    Kada govoriš o Srbiji, imaj na umu činjenicu da su i Vojvodina i Kosovo i Metohija deo Srbije i da nikada nisu bili države već deo Srbije ili neke druge države. SAP Kosovo je bila najsiromašnija u čitavoj SFRJ i za njih su sve bivše republike odvajale novac za razvoj tako da mi nikako nije jasno šta se to izgradilo novcem građana KiM u Beogradu.

    Beograd jeste srpska prestonica. Ne može da bude mongolska prestonica jer nije grad u Mongoliji nego u Srbiji. A ova zadnja rečenica govori samo o tebi, neko ko ima takve predrasude i ko je toliko maliciozan ne može da govori o tuđoj kulturi kada nema vlastitu.



  12. #12

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    Jel može neko da obriše ovu idiotsku anketu i promeni ovaj kretenski naslov teme?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #13

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    Nadam se da može, jer ovako ne služi nikakvoj svrsi, bar ne normalnoj.

  14. #14

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    Zasto se bunite cim neko ukaze da je Vojvodina iskoristavana i pozove gradjane VOJVODINE na borbu za svoja prava?

  15. #15

    Odgovor: Vojvodina siromasnija od Srbije

    Viđu junačine, a ti da navijaš iz fotelja a, a? Pa izvoli gos'n borac, povedi potlačene sapatnike



Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odluka Ustavnog suda Srbije o Statutu AP Vojvodina
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Spomenar
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 18.08.2012, 20:03
  2. Decentralizacija Srbije?
    Autor Shumadinac u forumu Politika
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 13.10.2010, 21:05
  3. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 16:27
  4. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.05.2007, 23:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •