Plakati
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6

Tema: Plakati

  1. #1

    Plakati

    Plakat je saopštenje za javnost velikog formata, najčešće na papiru, koje se u većini slučajeva sastoji od slova i slike i koje se ističe na javnom mestu u cilju reklame ili se lepi na stubovima za plakate da bi se najavile priredbe ili neke mere koje će se preduzeti zatim da bi se propagirale političke poruke, reklamirala roba ili usluge itd. Štampa se samo sa jedne strane papira.
    Plakati su zbog toga oblikovani upadljivo i koriste tipografiju i slikovni materijal tako da željeni iskaz bude uočljiv jasno i razgovetno. Plakatu je sličan poster koji se međutim koristi u većini slučajeva u privatnoj sferi kao dekoracija.


    Uloga plakata nije samo da obavesti o nekom doađaju, već sam ima i dublju smisao. On ima ulogu da ubedi, da podstakne, da izazove pažnju, da apeluje, obrazuje, zavede. Zato plakat uvek širi svoja područja u kojima publika ima bitnu važnost kao na primer: vlada, regrutacija, zabava, pobuna i ustanak, kupoprodaja svojine (nekretnina, stoke i roba), otvaranje saobraćajnih usluga.


    Koji su vaši omiljeni plakati?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Plakati

    Evo dva primera propagandnog plakata. Nisu mi baš među omiljenim, posebno ne onaj što se odnosi na partizane, ali su karakteristični.



    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #3

  4. #4

    Odgovor: Plakati


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  5. #5

    Odgovor: Plakati

    Nemam omiljeni, osim možda onog koji je Zoe postavila
    ali,
    reč "plakat" prvenstveno me asocira na umrlice, tako sam još u detinjstvu naučila i za mene je plakat "plaHata".
    Ono što mi ide na živce je lepljenje istih po svim mogućim i nemogućim mestima. Najmorbidnije mi je kad ih vidim na ulazu u bolnicu. Potpuno demorališuće po ljude koji tu dolaze da traže pomoć. Pomalo i preteće.
    Vremenom, hartija se pokvasi, posivi i deluje još tužnije. Još kad zalepe najlon preko to je čista ironija.
    DakleM, da me neko pita (kao što me ne pita), ja bih zabranila lepljenje istih osim na mestima koja su za to predviđena.
    Molim lepo.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #6

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •