Benzin, Dizel ili plin ?

Prikaz rezultata glasanja: Benzin, Dizel ili plin ?

Učesnika ankete do sada
11. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Benzin

    0 0%
  • Dizel

    5 45.45%
  • Plin

    6 54.55%
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Benzin, Dizel ili plin ?

    Benzin, Dizel ili plin ?

    - Sta je najbolje ?
    - Sta je najjeftinije ?
    - Sta je najzdravije po okolinu ?
    - Sta vi najvise preferirate i na sta vozite vas auto ?

  2. #2

    Odgovor: Benzin, Dizel ili plin ?

    Eh, Čarli, ti ko Ajnštajn. Sva su ti pitanja relativna.

    ... najbolje?
    Najbolje je ono gorivo koje ti je u rezervoaru, a motor ga vole.
    Msm, im'o sam prilike da vidim i rezultat benzina u dizel mašini.

    ... najjeftinije?
    Pa, svi znamo, ako računaš po litri, ondaK je još uvek gas.
    A ako računaš po potrošnji na 100 km i tu je gas u prednosti, ali je razlika bitno manja no pre par godina kada su promovisali masovnu ugradnju uređaja.
    Al' ako računaš i prosećnu brzinu, odnosno, kad ugradiš ono "vreme je novac", onda gas gubi trku. I bukvalno i figurativno. Gas traži strpljivog vozača.

    ... najzdravije po okolinu?
    Ih i to je relativno. Ako su motori održavani i naštelovani kako zahtevaju specifikacije, mislim da je gas u prednosti. ali pošto je kod nas vozni park kakavje već, ni taj zaključak ne mora uvek da važi.

    ... najvise preferirate i na sta vozite vas auto?
    Moj auto vozi na sve. Msm, ne auto komada jedan, no više njih.
    A za volan kojeg ću sesti zavisi od puta koji je predamnom.
    Ako je to vožnja po gradu, mene mindeđ. Tu se opredeljujem po visini sedišta. Ono, da ne moram da se zavlačim, nego da je lako ući il' izaći.
    Ako je pradamnom duži put, onda prednost imaju dizelaši. Ove nove CDI mašine ne zaostaju, barem ne u ovim "normalnim" klasama ni malo za karakteristikama benzinaca, a potrošnja je bitno manja. A to povlači za sobom i broj stajanja na benziskim pumpama i gubljenje vremena za tu rabotu. Jbg, nije isto autonomija od 400-500 km ili 800-900 km.
    Znači, ako treba da biram, izabraću dizelaša.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #3

    Odgovor: Benzin, Dizel ili plin ?

    Moj auto je dizelas, tako da sam ja glasao za opciju 2 odnosno dizel.

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    - Sta je najbolje ?
    - Sta je najjeftinije ?
    - Sta je najzdravije po okolinu ?
    - Sta vi najvise preferirate i na sta vozite vas auto ?
    Pa sad sta je najbolje je opsirna tema ali moj odgovor na pitanje je da je najbolje ono sto je najjeftinije.

    Plin je najjeftiniji.

    Hmmm... tesko i opsirno pitanje, nisam bas najsigurniji tako da ne bih znao odgovor.

    - Dizel.

  4. #4

    Odgovor: Benzin, Dizel ili plin ?

    Za naše prilike TNG ili plin kako ga zoveš je najjeftiniji i dalje, a rekao bih i najmanje štetan po životnu sredinu. Do sada sam vozio samo benzince, sad idem na sopstveni pogon tj pešak sam, ali odgovoriti šta je najbolje je baš nezahvalno pitanje. Dosta je to relativno, naročito sa ovim našim derivatima. Dok sam vozio svoje benzince, za onaj stari sam preferirao MB sa većim oktanskim brojem dok su prozvodili i 95icu i 98icu, dok je u Opel sipan BMB. Jesam vozio tuđe dizele i one na TNG ali nemam nekog iskustva da pričam sad mnogo o tome. Znam samo da nam je benzin uvek bio šklj kvaliteta i da se do dana današnjeg nije to mnogo promenilo, da se u istome može naći od raznih čestica do vode i da je ovaj BMB možda i najkvalitetnije nešto što sam sipao u razervoar u zadnjih desetak godina koliko vozim.



  5. #5

    Odgovor: Benzin, Dizel ili plin ?

    Još prošle godine u junu mesecu odnos cena benzin plin je bio 105,00 l.benzina a 39,50 l.plina.otprilike to je bilo 1:3.ali taj odnos je sad šest meseci posle totalno poremećen i cena plina je skočila na neverovatnih 70,00 ili skoro sto posto skuplje,benzin je poskupeo na 120,00 pa je sad odnos 1:1,6
    Obzirom da je potršnja plina nešto veća u odnosu na benzin i da je zimsko vreme skoro da je i cena vožnje skoro približna.
    Ako ne znaš pametno govoriti, pametno ćuti !

  6. #6

    Odgovor: Benzin, Dizel ili plin ?

    Pre xy godina poslušah neke (neplaćene) savetodavce, pa umesto da kupim lepu crvenu benz. Fiesticu
    ja uzeh crnu dizelašicu.. with utehom, da mi se slaže uz boju očiju ... a i kose

    Tol'ko mi se zgadila da sam se za malo ofarbala.. iz inata.
    Naime.. (nisam znala)
    dizelašu moraš sipati neki deo benzina, kako se u zimsko vreme ne bi nešto tamo u rezervoaru smuljalo i začepilo
    .. valjda parafin.
    Tako sam tu Fiestu za sitne pare prodala samo da je se rešim.

    Plinaša ne bi ni u ludilu.. i šporet sa plinom mi je neprihvatljiv.



    Prema tome - bezolovni je maika.
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 20.02.2011 u 20:55 Razlog: e

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #7

    Odgovor: Benzin, Dizel ili plin ?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Naime.. (nisam znala)
    dizelašu moraš sipati neki deo benzina, kako se u zimsko vreme ne bi nešto tamo u rezervoaru smuljalo i začepilo
    .. valjda parafin.

    Plinaša ne bi ni u ludilu.. i šporet sa plinom mi je neprihvatljiv.

    Prema tome - bezolovni je maika.
    Ha, zanimljivo. Ja imam dizelasa i nikad mi se nista nije zacepilo niti sam cuo da mu trebam sipati nesto drugo osim euro-dizela, filter za gorivo se menja i tako to. Mozda ti je taj auto bio u losem stanju mislim na motor ili je star ili ko zna sta je u pitanju jer za to nisam cuo.

    Plin je ok, jeftiniji je jbg. Imam dva sporeta od kojih je jedan na plin i evo ziv sam vec nekih 5 godina kako ga koristim tako da nemas razloga za strah.

  8. #8

    Odgovor: Benzin, Dizel ili plin ?

    Zdravo

    Pa u Malibu i nema zime. Kako onda se zgrusa dizel. To se desava na temperaturama ispod minus 25 stepeni. I do te temperature ne treba nista dodavati u zapadnoevropski dizel, a ako su su jos manje temperature treba.

    A u Srbiji kakvo je gorivo, ne bi cudilo da se smrzne na minus 2.

    Povodom debate, dizel vs benzin. Jeste manje potrosnja dizelasa, ali meni je smetalo da CDI krece kao traktor na raskrsnici, a da ne pricam u zvuku.
    Zato je sad benzinac tih toliko da moram da ugasim muziku, klimu i sam sasvim utihnem da bi uopste cuo da radi motor. Ma divota.

    Pozdrav,
    Jaga

  9. #9

    Odgovor: Benzin, Dizel ili plin ?

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Benzin, Dizel ili plin ?

    - Sta je najbolje ?
    - Sta je najjeftinije ?
    - Sta je najzdravije po okolinu ?
    - Sta vi najvise preferirate i na sta vozite vas auto ?
    ...Najbolji je svakako benzin a najzdraviji i najjeftiniji je plin.
    Odavno već koristim plin a kako koji auto promenim odmah ugradim
    plin ukoliko nema, jer je duplo jeftinija vožnja a potrošnja ista...
    Tako da za male pare mogu punooo da se vozam...a baš se vozam.

  10. #10

    Odgovor: Benzin, Dizel ili plin ?

    Celog života vozim na dizel.
    Druga vrsta goriva za mene ne postoji.

  11. #11

    Odgovor: Benzin, Dizel ili plin ?

    kako se ono kaze, na plin se kuva, na naftu se ore a na benzin se vozi :D
    ja licno preferiram benzin. pored toga sto ima vise oktana od nafte ili plina, auto koji radi na benzin ima lepsi zvuk od dizela. plin ne volim ali s' obzirom na cenu goriva moracu da ugradim (kad se setim da mi treba sekvent uredjaj dize mi se kosa na glavi)

Slične teme

  1. Samo u Srbiji benzin nije pojeftinio
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.08.2011, 18:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •