Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne? - Strana 2
Strana 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 183
  1. #16

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    U k i n u t i ! ! !
    ==========================
    Poruku je izmenio BaneK, 13.10.2007 u 22:18 Razlog: Caps Lock

  2. #17

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    U preko 95% zemalja sveta postoji obaveza sluzenja vojnog roka ...
    Ne znam tano za Andoru , San Marino , Vatikan i Luksemburg ali ako se i mi svrstavamo u red takvih drzava onda treba ukinuti ...
    Naravno trerba ukinuti i himnu zastavu grb i şkole i legalizovati drogu ...
    Ko je za jednu voznjicu

  3. #18

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Da,vojnu obavezu smatram tracenjem vremena. Tih 6 ili 9 meseci mogu utrositi na mnogo pametniji i korisniji nacin.
    ...................

  4. #19

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Vojna obaveza jeste tracenje vremena, a cesto zagazi i u ponos coveka, jer je posten i dobar covek okruzen (ne zelim vredjati, ali nemam bolju rec) debilima.

    Sa druge strane u vojsci se ipak srece sa ljudima iz raznih krajeva, sto kasnije pomaze u poslovnom zivotu, jer lakse se uspostavljaju kontakti ako se zna lokalna kultura regije.

    Sa trece strane, u vojsci se nauce samostalnosti oni mladi ljudi koji do tada nikada nisu bili samostalni (pr. preveliki uticaj majke). Nauci se i radna obaveza, a covek je prinudjen da uci malo i tolerancije, a i samodiscipline.

    Rukovanje oruzljem i pucanje iz puske je takodje vestina koju svaki muskarac bar jednom u zivotu mora da oseti, bas zbog osecaja povecane odgovornosti.

    Covek koji nikada nije sluzio vojsku, nije spreman za odbranu svoje zemlje, a cesto ni odbranu svoje porodice, zene, pa ni njega samog, u slucaju vredjanja.
    Jednostavno, u vojsci se nauci neki kodeks ponasanja/reagovanja u kriznim situacijama, konfliktima.

    Na svom radnom mestu bas imam problem sa mladima koji nisu sluzili vojsku: meksi su, imaju manje osecaja za odgovornost, timski i samostalan rad. Ne znaju se cak ni oblaciti za visednevni tvrdi terenski rad!

    Drzava ciji muskarci ne sluze vojsku, nije sposobna za odbranu svoje teritorije. Tu se ne podrazumeva samo sluzenje vojske, vec i aktivno ucestvovanje u vezbama tokom celog zivota.

    I tu se postavlja dilema: koliko kosta vojska, da li drzava moze to finansirati.
    Srbija je ekonomski propala drzava i nije sposobna ni da organizuje ni da hrani vojsku, a kamoli da ga snabdeva oruzljem.
    Male drzave teze izdvajaju za armiju, nikad necemo moci da isfinansiramo jaku vojsku.

    Mora da postoji i profesionalna vojska, ali ona jeste malobrojna i moze da bude od koristi samo u malim konfliktima. U globalnom ratu nikako.

    Sve zapadne zemlje imaju profesionalnu vojsku, ali one nisu sposobne za vodjenje rata na svojim teritorijama.

    Iz gore navedenog se moze naslutiti logicni sled dogadjaja:
    Ekonomija Srbije je slaba, drzava ne moze adekvatno finansirati vojsku.
    Pod sugestijom stranih sila ukinut ce se neprofesionalna masovna vojska jer, em je pretnja stabilnosti (nestabilna vlast), em je nesposobna za veci okrsaj (moralno materijalna tehnicka nesposobnost).
    Da bi zastitila svoju teritoriju, zemlja mora imati vojsku a profesionalna vojska je malobrojna, zemlja mora da se uclani u NATO pakt.
    Posle toga ce profesionalna vojska delovati unutar NATO snaga, i da, zemlja Srbija se slati svoje sinove u ratove na drugoj strani sveta.
    Ma ratovat cemo jos mi sa nasim bracama Hrvatima, Bosancima, Albancima, Slovencima u u Iraku, Avganistanu, Malajziji, Tanganjici, Gvatemali i drugim kriznim regionima...

    Ovde me tucite, ako nece biti tako...

    Nesto je jako proslo nakrivo pocetkom devedesetih.

    Da li treba vojske?
    Da, treba!

    Da li ga mozemo finansirati?
    Ne, i necu slati sina u vojsku gde nema sta da jede! To nema smisla!

    Da li cu ja ikada u rezervu?
    Nikad vise! Ne prastam stare uvrede dostojansva!
    Poruku je izmenio biterlemon, 14.10.2007 u 20:15
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #20

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    A da ukunemo policiju, poreze, samodoprinose... A da ukinemo sve propise i zakone. Šta će nam sve to!!! Trice obične.

    Sa jedne strane hoćemo ozbiljnu državu i da nam se poštuju prava i privilegije. Mnogo smo revnosni kada se borimo za iste!!! A obaveze.

    Normalna država mora da ima vojsku.

    Kako može ova mala i siromšna država da ima u ovom trenutku profesionalnu vojsku!!! U svakom slučaju, rezerva/rezervisti postoje tamo gde ima vojske. A da bi bilo rezervista moraju se obučiti. Zar da podelimo oružje školama pa da se tamo srednjoškolci obučavaju, za vreme velikog odmora nastavnik fizičkog iznese bacač raketa i učenici vežbaju.

    Mislim da je za nas najpogodnije da se nađe neko mešovito rešenje: uz profesionalce i moderno naoružanje primerno našim potrebama (ne mislim na vođenje ratova) i regularna vojska koja će trajati u nekom razumnom vremenu potrbnom za osposobljavanje i obuku.

    Pozdrav za sve pripadnike VS!!!

    Doviđenja Srbijo ma gde bila!!!
    Doviđenja Srbijo ma gde bila!!!

  6. #21

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Celu vojsku treba ukinuti.

    Nemate pojma koliko se za nju izdvaja iz budžeta i koliko se para troši samo na benzin i naftu.

    Jednostavno to je samo trošenje para, vremena i živaca.

    Ratovi nam više ne trebaju.

    Zar se Srbija nije dovoljno smanjila?
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  7. #22

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Celu vojsku treba ukinuti.

    Nemate pojma koliko se za nju izdvaja iz budžeta i koliko se para troši samo na benzin i naftu.

    Jednostavno to je samo trošenje para, vremena i živaca.

    Ratovi nam više ne trebaju.

    Zar se Srbija nije dovoljno smanjila?
    ...ratovi nam mozda i ne trebaju...ali...pitanje je,da li ce ih biti?
    ...kada se malo osvrnemo u nazad...shvaticemo...da nam je takva sudbina...ova zemlja,nikada mira imati nece...dakle...ne treba ukidati...
    ...hell ain't a bad place to be......

  8. #23

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Vojnu obavezu ne treba ukidati, iako je policija preuzela dosta obaveza koje je vojska imala, smatram da policija nemože odgovoriti izazovima odbrane. Jedno vreme je policija bila zadužena za očuvanje reda i mira na Kosovu i Metohiji, rezultate imamo i danas na dnevnom redu.Pravdanje da nećemo više ratovati, pa nam ne treba vojska, nije dobro pravdanje tek onda će mo ratovati ako nemamo vojsku kao preventivu.Što se tiče profesionalne vojske, pa i to rešenje,pored neizvodljivosti zbog finansiranja, nije dobro rešenje jer i to mnogo liči na policiju.
    Jedino rešenje je savremena, funkcionalna i racionalno praktična vojska, gde bi obaveza bila za redovno služenje vojske svih sposobnih muškaraca.Pored preventivno odbrambene uloge, druga i vrlo bitna namena bi bila fizičko i mentalno jačanje mladića koji su na redovnom služenju, jer uz izdvajanje izuzetaka, iz godine u godinu nam se stvaraju mlečne generacije muškaraca, koji nisu sposobni da podnesu ovaj strahoviti tempo savremene civilizacije!
    Jel Vas naljutih ?
    In vinas veritas

  9. #24

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    наравно да не. уколико се то деси, обрали смо зелен бостан.
    сва та прича о професионалној војсци ми звучи помало неубедљиво... сматрам да млад човек треба да прође кроз све те ствари везане за војску јер није то само ствар оружја, обуке и слично, већ има и неку другу конотацију, неку другу димензију.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  10. #25

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Najbolji je izraelski sistem i mozda za Balkan i najrealnije
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  11. #26

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Najbolji je izraelski sistem i mozda za Balkan i najrealnije
    ...mozda...kada budemo kao Jevreji...vladali svetom i imali love k'o pleve...
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #27

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Najbolji je izraelski sistem i mozda za Balkan i najrealnije
    Svakako,ali tamo i cure sluze 2.god,nemamo mi vise tih para

  13. #28

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Bolje da je ukinu,jer je ovo civilno služenje jedna obična smejurija,bolje bi se ja snašla sa puškom nego današnji "civilni vojnici"!
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  14. #29

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Da, za ukidanje sam vojne obaveze. Po mom misljenju treba da imamo placenu vojsku gde spadaju oficiri i podoficiri, i vojnike po ugovoru. Pa..bi nam onda i vojska bila prava.
    "Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put pređe sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha".

  15. #30

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Da, pod obavezno
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muski i zenski poslovi i kucne obaveze
    Autor Bishop u forumu Muška kafana
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 12:22
  2. Predlog za ukidanje prestupnih sekundi
    Autor Galahad u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.11.2007, 10:39
  3. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.10.2006, 15:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •