Telekom na dobošu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Telekom na dobošu

    Evo već nedeljama slušamo o famoznoj prodaji nacionalne koke nosilje, a da o tome ne progovorismo na forumu. Do sada zainteresovani Dojče telekom, Telekom Austrija, Frans telekom.... i novi igrač:

    Nov interesent, veća cena Telekoma?
    28. novembar 2010. | 10:42 -> 17:07 | Izvor: B92
    (Tanjug)

    Beograd -- Kompanija "Amerika mobajl", vlasništvo Karlosa Slima, otkupiće tenedersku dokumentaciju za učesće u privatizaciji "Telekoma", tvrde u Ministarstvu finansija.

    Ministarka Jasna Matić za B92 procenjuje da bi eventualno učešće na tenderu za "Telekom" najbogatijeg čoveka na svetu moglo povoljno da utiče i na prodajnu cenu.

    Kompanija "Amerika mobajl" ima oko 240 miliona korisnika, uglavnom u Latinskoj Americi.

    Vlasnik te i niza drugih kompanija je meksički super bogataš Karlos Slim, čija se imovina procenjuje na 53,3 milijardi dolara. Slim je, prema anketi američkog časopisa "Forbs", najimućniji čovek sveta, ispred vlasnika "Majkrosofta", Bila Gejtsa.

    Iz Vlade Srbije najavljuju da će baš Slim sledece nedelje otkupiti tendersku domentaciju, kako bi učestovao u kupovini 51 odsto "Telekom Srbija".

    "Sigurno je dobro da postoji veći broj zaintresovanih za kupovinu Telekoma i sigurno je dobro da su to velike kompanije, koje imaju veliki broj korisnika u svetu i koje će biti dobri stateški partneri za Telekom. To garantuje da će konkurecija u procesu biti jaka i da ćemo samim tim postići bolje uslove, odnosno bolju cenu", kaže ministarka za telekomunikacije Jasna Matić.

    "Koliko ja znam, Karlos Slim poseduje dve kompanije koje se bave telekomukacijama i pored operacija u Meksiku ima i kompanije i u drugim zemljama Latinske Amerike. Ovo očigledno predstavlja signal da su zainteresovani i za ekspanziju na druge regione, stoga je Telekom za njih interesantan kao polazna tačka za tako nešto", smatra ona.

    Ministarstvo finansija je nedavno rok za otkup dokumentacije produžilo do 10. decembra, zbog, kako su naveli, velikog intersovanja.

    Dokumentaciju za učešće na tenderu za prodaju "Telekoma" do sada su otkupile kompanije "Dojče telekom", "Frans telekom" i "Telekom Austrija".

    "Činjenica da se sada pojavljuje američki igrač ukazuje možda na mogućnost da "Siti grup koji je konsultant naše Vlade, a plaćen je samo ukoliko nešto proda, nije mogao da nađe solidnog kupca među ove tri firme i sada pokušava da dovede neku firmu iz Amerike, kaže konsultant za strana ulaganja Mahmud Bušatlija.

    Bušatlija veruje da "Amerikan mobil otkupom tederske dokumetacije želi da vidi kakvo je tržište, ali ne veruje da će na kraju oni biti kupci Telekoma.

    "Početi razvoj gledajući na Evropu iz Srbije nema nikakvih prednosti, jer smo mi van tih osnovnih telekomukacionih pravca, odnosno nismo neposredno vezani za mreže koje njih interesuju. Druga stvar, postoji velika razlika u tehničkim, tehološkim i vrstama usluga koje Amerikanci imaju u odnosu na evropske telekomnikacije, kaže on.

    Početak pregovora sa najboljim ponuđačem trebalo bi da se obavi krajem februara iduće godine, a sredstva od prodaje 51 odsto kapitala "Telekoma" trebalo bi da budu isplaćena polovinom 2011.
    Meni lično prilično smrdi ovaj meksikanac, naročito imajući u vidu da je u njegovoj mreži u Meksiku minut odlaznog poziva - 1 dolar. S obzirom na to da država u paketu s Telekomom prodaje i infrastrukturu, radije bih istu prepustio nekome u koga možemo imati malo više poverenja, bar kad su iskustvo i tehnologija u pitanju. Ni iskustva sa Dojče telekomom u regionu nisu bila baš bajna, ali kad bih morao da biram ipak bih izabrao njih.

    Imate li favorita u ovoj trci? Koliko je loš potez prodaja celokupne telekomunikacione infrastrukture? Ideje, razmišljanja, predlozi....

  2. #2

    Odgovor: Telekom na dobošu

    A što je našoj vlasti baš toliko zapelo da prodaju Telekom?





  3. #3

    Odgovor: Telekom na dobošu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    A što je našoj vlasti baš toliko zapelo da prodaju Telekom?


    Paaa, zato što su nesebični, nekorumpirani, vrlo sposobni i državotvorni, ali i zato što se ne boje poraza na predstojećim izborima.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Telekom na dobošu

    Ma neka rasprodaju sve.
    Neka uzmu pare i strace na trosak.
    A onda?
    Sta cemo onda?
    Pa, taj Telekom donosi MILIONE EURA dobiti.Verovatno im je sve to malo.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #5

    Odgovor: Telekom na dobošu

    Jedan posto od tog početnog miliona i po dolara je 15 miliona,a toliko će najmanje neko uzeti ispod stola za trange frange,pa baš ga briga za sve ustalo.
    Ako ne znaš pametno govoriti, pametno ćuti !

  6. #6

    Odgovor: Telekom na dobošu

    BEOGRAD 29. 11. 2010
    PRESS
    ŠTA ĆE SE DEŠAVATI AKO NAJBOGATIJI ČOVEK NA SVETU KUPI TELEKOM"
    Karlos Slim diže cenu impulsa za 100%?

    U Meksiku, u kom Amerikan movil" Karlosa Slima ima monopol, impulsi duplo skuplji nego u Srbiji, iako je prosečna plata ista. Biće i otpuštanja.


    Ala ce nam pokaze kako se telefonirai bice dobar za duplo dobiti
    Najveca vlast je vladati sobom.

  7. #7

    Odgovor: Telekom na dobošu

    ...i baš me zanima za koliko novca će da ga prodaju (što napisa zirne nešto mora i ispod žita). Ne prodaje se slučajno BAŠ telekom, jer on vredi prilično i jedva čekam da vidim ovo:

    "Sigurno je dobro da postoji veći broj zaintresovanih za kupovinu Telekoma i sigurno je dobro da su to velike kompanije, koje imaju veliki broj korisnika u svetu i koje će biti dobri stateški partneri za Telekom. To garantuje da će konkurecija u procesu biti jaka i da ćemo samim tim postići bolje uslove, odnosno bolju cenu", kaže ministarka za telekomunikacije Jasna Matić.
    Prodaju ga pred kraj mandata, a najavljuju izgradnju puteva i infrastrukture od tog novca, kanda su vidoviti i vide sebe još jedno 4 godine na vlasti. Kada se setim šta su sve najavljivali da će raditi sa sredstvima od prodaje NIS-a, a ono proteraše novac kroz zadnjicu i cvrc ni jedna pompezno najavljivana investicija nije ni u povoju.



  8. #8

    Odgovor: Telekom na dobošu

    Najsmešniji su mi DSS-ovci. Dok su prodavali i učestvovali u podeli kolača nije bilo problema .
    Sad su najveći protivnici prodaje Telekoma i upljuvaše se objašnjavajući kako prodaja Telekoma nije u redu. Kakve smrde .
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  9. #9

    Odgovor: Telekom na dobošu

    A hoćemo li i dalje čekati 15minuta dok se OPERATER nejavi uz onu očaravajuću muzikuili će to biti jedno pola sata.
    Ma nek prodaju sve ,a onda smo mi na redu j*beš državu,il šta već,ma moram narode naglas da lanem.
    Gde smo mi to.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  10. #10

    Odgovor: Telekom na dobošu

    Najsmesniji mi je Deda Mraz koji se lazno predstavlja kao predsednik vlade.
    Na pitanje u skupstini da objasni razloge prodaje Telekoma ,lepo objasni covek ,
    doduse malo usporeno...i otprilike ovako :

    "Svi prigovaraju zbog partijskog upliva u Telekom.
    Prodaja Telekoma je nacin da to prestane."

    Znaci , to je jedini nacin. ...stvarno utesno i razumno objasnjenje.
    Prodaja.
    Lepo.

    Dobro , verovatno se ova prodaja slucajno poklopila sa predstojecim izborima ,
    ali samo slucajno.
    Sve su zivo prodali , zaduzuju se nenormalno , donacije ....a da nista
    opipljivo od tog silnog novca nije izgradjeno.....,privreda u stecaju ....proizvodnja ne postoji ...
    infrastrukturni objekti su zidanje Skadra na Bojani...

    Jedino birokratski aparat ...drzavna uprava ...administracija Cveta.
    Logisticka podrska svake vlasti.
    Glasacko telo.

    Agencije ..Direkcije ....Protekcije ...Korupcije ...........
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  11. #11

    Odgovor: Telekom na dobošu

    Matić: Prodaje se i infrastruktura uz Telekom Srbije

    Ministarka za telekomunikacije Srbije Jasna Matić izjavila je danas da je u prodaju 51 odsto akcija "Telekoma Srbije" uključena i prodaja infrastrukture.

    Kompanija Telekom Srbije imala je profit od 13,3 milijarde dinara u 2009. godini i prema tome bila kompanija sa najvećom neto dobiti na sprskom tržištu.


    U vlasništvu Telekoma su telekomunikacione kompanije Mtel u Crnoj Gori i Telekom Srpske u Bosni i Hercegovini.

    IZVOR "Blic"

    Prodaje se i infrastruktura...
    Kablovi , kanali , centrale....
    Infrastrukturu nijedna normalna zemlja ne prodaje jer je to nacionalno blago.
    I sada ce se jedan monopol zameniti drugim..i to stranim.

    Ko je ulagao u tu infrastrukturu ?
    Ko je placao priklucke ?
    Gradjani ove zemlje.

    Totalna rasprodaja..

    Koja je ovo banana drzava !
    Nije ni banana.
    Kora od banane.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #12

    Odgovor: Telekom na dobošu

    Telekom: Sedam kompanija na tenderu

    Beograd -- Za učešće na tenderu za kupovinu 51 odsto akcija Telekoma Srbija prijavilo se u predviđenom roku sedam kompanija.

    To su Dojče telekom, Frans telekom, Telekom Austrija, Amerika Movil, Veder investments, Turksel i Vimpelkom, saopštilo je Ministarstvo finansija.

    Tenderska komisija je zaključila da je svih sedam kompanija kvalifikovano za učešće na tenderu.

    Sledeći korak u postupku prodaje većinskog paketa akcija je uplata i dostava dokaza o uplati sredstava koja će omogućiti uvid u dokumentaciju Telekoma Srbija. Rok za to nije predviđen.

    Sve kompanije imaju rok do 21. februara da dostave obavezujuću ponudu. Ako bude više ponuda, krajem februara biće organizovana aukcija pred televizijskim kamerama, izjavio je državni sekretar Ministarstva finansija Vuk Đoković.

    On je rekao da će kupac biti kompanija koja na aukciji ponudi najveću cenu. U slučaju da stigne samo jedna obavezujuća ponuda, Telekom Srbija će biti prodat po ponuđenoj ceni.

    "Kupac većinskog udela u Telekomu moraće da dobije saglasnost antimonopolskih komisija u Srbiji, Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori, gde je Telekom vlasnik telekomunikacionih kompanija. Kada se dobiju te dozvole, sledi uplata. Očekujemo da to bude krajem prve polovine sledeće godine", izjavio je Đoković.

    Vlada Srbije je na prodaju ponudila paket od 51 odsto akcija od ukupno 80 odsto akcija koje država Srbija ima u Telekomu. Preostalih
    20 odsto je u vlasništvu grčke kompanije OTE u kojoj Dojče telekom ima 30 odsto kapitala. Ministarstvo finansija Srbije objavilo je 20. oktobra tender za prodaju 51 odsto akcija Telekoma Srbije, čija je ukupna vrednost procenjena na 2,43 milijarde evra.

    Kompanija Telekom Srbije imala je profit od 13,3 milijarde dinara u 2009. godini i prema tome bila kompanija sa najvećom neto dobiti na srpskom tržištu. U vlasništvu Telekoma su telekomunikacione kompanije Mtel u Crnoj Gori i Telekom Srpske u Bosni i Hercegovini.

    Ko su potencijalni kupci Telekoma Srbija?

    - Vimpelkom - Prema podacima sa kompanijskog sajta VimpelCom - Homepage, ruska kompanija Vimpelkom, listirana na Njuroškoj berzi, posluje na tržištima Rusije, Ukrajina, Kazahstana, Uzbekistana, Tadžihitana, Gruzije, Jermenije, Krgistana, Vijetnama i Kambodže ima 92 miliona korisnika mobilne telefonije.

    - Turksel - Turska komanija Turksel Hayata Turkcell'le bağlanın! - Turkcell ima 34 miliona korisnika i posluje u Turskoj, Azerbejdžanu, Kazahstanu, Gruziji, Moldaviji, Ukrajini i Kipru. Vlasnik Turksela i Vimpelkoma je ruska Alfa grupa, čije je vlasnik Mihail Fridman.

    - Amerika movil - Telekomunikaciona kompanija America movil (Welcome to Amrica Mvil), u vlasništvu meksičkog miljardera Karlosa Slima (Carlos), posluje u 18 država Severne i Latinske Amerike, ima više od 211 miliona korisnika mobilne telefonije i 27 miliona korisnika fiksne telefonije.

    - Veder investments - Prema podacima Vikipedije, italijanski Veder investments je privatna telekomunikaciona kompanija, u kojoj 97 odsto vlasništva ima Egipćanin Nagib Saviris. Kompanija ima više od 112 miliona korisnika mobilne i fiksne telefonije i interneta u osam država. Veder investments je vlasnik i egipatske komapnije Oraskom telekom, trećeg po veličini operetera mobilne telefonije u Italiji Vind telekomunikacije i trećeg mobilnog operatera u Grčkoj Vind Helas.

    - Dojče telekom - Dojče telekom posuluje u 50 zemalja, ima višse od 200 milona korisnika, a u 2009. godini prihod grupe biojj je 64,6 milijardi evra. Više od polovine prihoda ostvareno je van Nemačke. Prošle godine je zapošljavao 260.000 ljudi.

    - Frans telekom - Grupa Frans telekom je krajem septembra 2010. imal više od 203 miliona korisnika u 32 zemlje. Medju njima su 144,5 miliona korisnici mobilne telefonije i više od 13,3 miliona korisnika ADSL internteta. Glavni brend im je "oranž".

    - Telekom Austrija - Grupa Telekom Austrija posluje još i u Belorusiji, Bugarskoj, Hrvatskoj, Lihtenštajnu, Makedoniji Sloveniji i Srbiji. U 2009. prihod grupe bio je 4,8 milijardi evra, a imali su 21 milion korisnika. Zapošljavaju 16.573 radnika, a u Srbiji imaju mobilnog operetera Vip mobajl.

  13. #13

    Odgovor: Telekom na dobošu

    eh
    nije mi sto ga prodaju
    nego sto se tu uhlebilo
    patrijskih braca i sestara
    na tone
    pa kad novi gazda pricvrlji
    i prebroji zaposlene ,pasce u nesvest
    ...
    gledam u VIPu nema stolice za radnika
    stoji za sank,,pardon pultom
    sljaka subotom
    i nedelju ce da uvedu ako zatreba da se radi,cik da neko zine
    sve golobradi i mladi
    valjda ,jaki u nogama i mogu da stoje vasceli dan
    a telekomci
    ko gospoda
    subota do nekle se radi
    stolice ,,,sede,zamislite
    'iljadu ih ima u salter sali,ali je hronicno guzva
    i sta ce nam telefoni
    da se vrnemoi mi dimnim signalima
    i cika Morzeu

  14. #14

    Odgovor: Telekom na dobošu

    Meni se čini da su oni sebi postavili za cilj da prodaju Telekom za budzašto, ali samo da ga prodaju. Zašto, ne znam, ali mi se to nimalo ne dopada. Toliko su se hvalili time koje kompanije su u igri, i komentarisali da ga neće dati ispod cene. Ali izgleda da se ona naša, tresla se gora rodio se miš, opet pokazala u punom svetlu. Jedna ponuda i to mnogo ispod minimalne cene. I umesto da glat odbiju ponudu, oni daju rok da se ponuda popravi, pa kada nema ništa od toga, onda još malo više fore. Pa gde to ima u ozbiljnoj državi, kakva se predstavljamo da smo. Kada ja odem na pijacu da kupim krompir, i prodavac kaže da je kilogram 80 dinara, na moje pitanje da li može za 50 bi sigurno odgovorio da ne može. I tako ispadne da je običan poljoprivrednik bolji prodavac nego toliki dr mr ekonomije i finansija.

    A za to vreme:

    BEOGRAD 23. 04. 2011

    PRESS

    Nikad bolji - Naša telekomunikaciona kompanija predstavila poslovne rezultate u 2010.
    „Telekom" ostvario rekordan uspeh


    „Telekom Srbija grupa", u okviru koje posluju „Telekom Srbija a. d.", „Telekom Srpske" i „M:tel Crna Gora", ostvarila je prošle godini neto dobit od 17 milijardi dinara, što predstavlja rast od 27,6 odsto u odnosu na 2009. godinu.

  15. #15

    Odgovor: Telekom na dobošu

    Sve što je državno treba privatizovati. Ako neće niko da kupi, treba pokloniti.
    Državne firme su finansijeri partija i najveći izvor korupcije.
    Ako Telekom ne bude hitno privatizovan, ubrzo će početi da zaostaje za konkurencijom.
    Izgleda da se našoj vlasti Telekom nije baš ni prodavao.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 19:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •