Kosovo - skladište heroina
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    03 Kosovo - skladište heroina

    Kosovo najveće skladište heroina

    BEOGRAD - Najveće skladište heroina nalazi se na Kosovu i Metohiji, a među većim je i Sandžak - izjavio je šef odseka za suzbijanje krijumčarenja narkotika u Službi za borbu protiv organizovanog kriminala Dušan Bogosavljević.

    - Uprave u Evropi zadužene za borbu protiv droge znaju da je Kosovo najveće skladište, kao što to zna i Unmik policija. U pokrajini nije osnovni problem samo droga, već i pranje novca, trgovina oružjem i ljudima - kazao je Bogosavljević.

    On je objasnio da postoje tri različita puta droge kojima se švercuju kokain, heroin i marihuana.

    - Kokain u Evropu stiže brodovima iz Južne Amerike do dve destinacije: ostrva Kapvereden (Portugalija) i u Španiju. Odatle se prebacuje do zemalja zapadne Evrope - objasnio je Bogosavljević.

    Prema Bogosavljevićevim rečima, kokain iz Španije se prebacuje u Srbiju i na našem tržištu se zadržava oko 20 odsto, dok ostalih 80 odsto ide prema Italiji, Nemačkoj...

    - Prva ruta distribucije heroina je od Avganistana preko Turske, a druga od Avganistana preko zemalja nekadašnjeg SSSR-a prema zapadnoj Evropi. Ako ide preko Turske, onda smo mi transverzala na toj poznatoj balkanskoj ruti. Jedna od ruta ide preko Kosova i Metohije, Sandžaka, centralne Srbije. Marihuana je treća vrsta droge koja se distribuira iz Albanije, preko Skadarskog jezera i Crne Gore na naše područje i to opet preko Novog Pazara - rekao je Bogosavljević.

    Prema njegovim rečima, puteve narko-mafije je teško preseći jer je ona u sprezi sa svim nivoima društva, s ljudima na jakim pozicijama.

    - Mi smo poslednjih godina teško uspevali da dođemo do samog vrha jer su to verzirani ljudi koji imaju piramidalni sistem organizacije. Bili smo u situaciji da poslednjih godina odsečemo par transportera jer u okviru narko-mafije postoje bosovi zaduženi za proizvodnju, za transport i za distribuciju - naveo je Bogosavljević.

    Prema statističkim podacima, u Srbiji je od 2000. do 2005. godine zaplenjeno 1.912 kilograma heroina, 32,3 kilograma kokaina, 11.000 kilograma marihuane, 28 kilograma hašiša i više od dva miliona tableta ekstazija.

    (Tanjug)
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Kosovo - skladište heroina

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    - Uprave u Evropi zadužene za borbu protiv droge znaju da je Kosovo najveće skladište, kao što to zna i Unmik policija.
    Pa šta će ljudi kad im treba.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Kosovo - skladište heroina

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Najveće skladište heroina nalazi se na Kosovu i Metohiji, a među većim je i Sandžak...

    - Uprave u Evropi zadužene za borbu protiv droge znaju da je Kosovo najveće skladište, kao što to zna i Unmik policija.

    ... puteve narko-mafije je teško preseći jer je ona u sprezi sa svim nivoima društva, s ljudima na jakim pozicijama.
    Zna se da su pripadnici KFOR-a korisnici droge (sudjenje Americkom vojniku).
    Zna se da je droga najisplativiji biznis. Pa ne cudi ni cinjenica da je pojam "Kosovo kao nezavisna drzava" nastala finansiranjem bas od te droge. Zna se da su u "biznis" oko droge ukljuceni takodje i "mocni" ljudi iz Srbije. Sve se to zna, pa me ne cudi ni cinjenica da se malo toga cini da se tome stane na put.
    Sve se zna (skoro) nista se ne radi. Korupcija je do sada bila toliko velika da je mnogo postenih-odgovornih policajaca napustilo tu sluzbu. Kada znamo da je Milosevic imao "armiju" policije, a znamo kapacitete policijskih obrazovnih ustanova, jasno nam je i ko je sve za to vreme usao u policiju. Nazalost, policija do dan danas nije "prociscena". Kod nje mozete za prolazak kroz crveno proci sa 10 eura u dzep policajcu, a "opravdanje" nalaze u tome da je "bolje da on uzme 10 eura nego da mu njegovu prijavu pocepa komandir". A sad me to podsetilo i na onu aferu oko "spaljene droge" koja se pojavila u Hrvatskoj. Kad sve ovo znam, onda me ni ne cudi da je auto-put za drogu trasiran bas kroz Srbiju.

    Pozdravljam rezultate nase policije u borbi protiv droge ali ipak mislim da je to nedovoljno.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Kosovo - skladište heroina

    Narkotici su, pored trgovine oružjem, ljudima i ljudskim organima, najunosniji biznis i ne čudi priča da iza svega stoje moćnici koji su često u državnim vrhovima. I verujem da je Kosovo skladište heroina - i ne samo heroina, kao i da čitavu priču vezanu za odcepljenje od Srbije, finansira upravo trgovina narkoticima!
    Ono što me povremeno baci u bedak jeste slika na raznim te-ve-jima koja prikazuje kako je na graničnom prelazu tom-i-tom zaplenjena, a potom, bogami, i uništena... ta-i-ta količina heroina, marihuane, etc.
    Mislim, to oko tog uništavanja me izbedači.
    Jako ne volEm kada me neko smatra za osobu bez mozga, intelektualno inferiornu, iliti glupavu, pa mi ispriča priču kako je neka ozbiljna količina heroina spaljena, npr. u smederevskoj Železari...

    To me uvek podseti na neka minula vremena kada su po Požarevcu hapšeni i privodjeni jadnici koji prodaju cigarete na kartonskim kutijama ispred kioska, a nedaleko odatle, po auto-putu, kotrljaju se šleperi švercovanih cigareta za račun Marka Miloševića koji dŽuska u "Madoni" i mlati pištoljem po glavi svakog čija mu se njuška ne svidja...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

Slične teme

  1. Kosovo ili EU - šta će narod izabrati
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 10.10.2011, 12:25
  2. Crna gora priznala Kosovo ???
    Autor Bishop u forumu Spomenar
    Odgovora: 171
    Poslednja poruka: 29.08.2009, 09:12
  3. Rešenje za Kosovo i Metohiju
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 21:56
  4. Back to Kosovo
    Autor Cold_Steel u forumu Igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 14:20
  5. Peticija za Kosovo
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 16.03.2007, 17:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •