Tratinčica
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Tratinčica

  1. #1

    Tratinčica

    Tratinčica nije cvet koji ćete odmah zapaziti.Često je skriven između opalog lišća i toliko mali da gotovo niko na njega neće obratiti pažnju,tek možda jedna pčela u potrazi za nektarom.
    Danas mi je stigla jedna tratinčica okružena jesenjim lišćem.Na mutnoj,jesenjoj pozadini njena mala,zelana stabljika okrunjena belim laticama povijenim vlagom odavala je izgled izgubljenog bića,stvorenja sabitog između beznačajnosti svega kratkotrajnog na ovom svetu i bola zbog toga što je i sama kratkotrajna,mala i neprimetna.

    Kada sam je malo bolje pogledala,shvatila sam jačinu tratinčicine neuglednosti,njene male glave u ovom veliko svetu.Ona je na svojoj stabljici nosila ččitav taj svet,bila pokrivena njime,obavijena,ali opet samo da bi pokazala koliko trenutka,koliko tratinčica postoji na njemu,koliko bi on bio manje moguć bez postojanja tratinčica.

    Ne znam da li je ta tratinčica čija slika,ne kažem fotografija jer bi bilo grubo nazvati taj život zarobljen oblikom i bojom fotografiom,još uvek živa.Možda je nečija noga nagazila?Možda je se ni pčela, koju je u trenutku u kom je postala slika ponela sa sobom do mojih očiju,zaboravila?

    U ovom postu nema nikakvih pitanja,osim onih koja ćete sami sebi postaviti,ukoliko vas na razmišljanje pokrene mali život jednog cveta.

    Jednog cveta nalik na mnoge ljude.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Tratinčica

    Pošto je tratinčica ovekovečena prolaskom svetlosti kroz objektiv i njenim zaustavljanjem na buduću pozadinu,ona je svetlosni trag jednog biljnog postojanja.Tratinčica pretvorena prvo u svetlost,a zatim uobličena njome u sliku može živeti jako dugo,u sećanju možda i zauvek.Ali šta je sa onom stvarnom tratinčicom,sestrom ove svetlosne biljke?Pitam se da li je možda ugažena?Gotovo sva moja poznanstva postala su poput te tratinčice-svetlosni tragovi na nekoj od pozadina koje variraju u zavisnosti od boje koja njima preovlađuje i veličini onog svetlosnog traga koji je na njima ostavio oblik lica,tela,ruku,drveća,mora,planine,ravnice.

    Pitam se šta je sa tratinčicom,da li još uvek živi kao ova njena dvojnica koju gledam,ili je uvela?Pitam se da li su i svi ostali dvojnici onih ljudi u mom albumu za slike još uvek onakvi kakvim ih je zabeležio prolazak svetlosti kroz objektiv?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  3. #3

    Odgovor: Tratinčica

    Ne mogu da se "otmem" prvoj.. i jedinoj asocijaciji na tratinčicu - Sokica


    Imam još preGršt asocijacija.. i cvetnih i raznih drugih, za mnoge lickove_nickove sa foruma,
    i ne samo sa foruma.

    Mnogo volem (te svoje) asocijacije...


    Ti me recimo poDsećaš na đurđevak.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #4

    Odgovor: Tratinčica

    Pa,Glišenjka,evo da iz pozicije prepoznatog đurđevka odgovorim na ove cvetne asocijacije.

    Tratinčica je doputovala do mene u obliku nečijeg pogleda kojim je izdovjena od okoline i preseljena na fotografiju,a zatim je doputovala tako uobličena do mene- odmah me je podsetila na sve ono prolazno i na to koliko dugo živim,ne toliko po godinama,već u odnosu na uspomene koje poput te tratinčice se ne mogu rukom dotaći i jedino su što me spaja sa izgubljenim.

    Naravno,bilo bi mi drago da sam đurđevak i da sretnem malu tratinčicu pre nego je izbriše nečija noga,oduva vetar,zgnječi lopta ili upropasti neki odbačeni papirić.

    Ako se još neko oseća tratinčasto,primam ga u svoju grupu.Za početak ti možeš da se priključiš kao cvet drveta juke!
    Poruku je izmenio kohili, 14.11.2010 u 17:31 Razlog: slovce
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •