Imunitet kod dece
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Imunitet kod dece

    Dolazi vrijeme prehlada i gripa i velike su mogućnosti da se i Vaše dijete razboli. Današnja djeca loše se hrane i hrana koju oni jedu puna je masti, gaziranih pića, grickalica, slatkiša koji dovode do slabljenja imuniteta.

    Dobar imuni sistem obezbjeđuje djetetu prirodnu odbranu od bolesti. Ako je imuni sistem loš, organizam postaje podložan umoru i bolesti. Ukoliko je vaše dijete podložno bolestima morate mu postepeno pojačavati imunitet, dok ne postane jak toliko da se može odbraniti od raznih infekcija.

    Kako biste ojačali imunitet Vašeg djeteta bilo bi dobro da u njegovu ishranu uključito što više minerala i vitamina. Najvažniji minerali su selen, cink, gvožđe, bakar i magnezijum. Ove minerale možete mu dati kroz hranu tako što ćete svom djetetu dati što više svježeg voća i povrća, orašastog voća, žitarica. Vitamini koji su važni za organizam su vitamini A, C i E. Hrana bogata ovim vitaminima su zeleno lisnato povrće, krumpir, žitarice, mahunarke, jetra i mršavo meso. Vitamin C osim kroz hranu možete djetetu da dajete i putem tabletica koje su bogate vitaminom C i ukusne su za djecu. Vitamin C neka Vam bude dio svakodnevne rutine u hladnijim mjesecima.

    Pored hrane dječiji imunitet se može podići i fizičkom aktivnošću, pa bi zato bilo dobro da djeca neko vrijeme tokom jednog dana provedu vani, kako bi sunčeva svjetlost ubrzala apsorpciju vitamina D koji je značajan za kosti i dobar imunitet.

    Izvor: ljepota.ba

    Što Vi činite po tom pitanju prevencije prehlada i jačanja imunosti kod Vašeg djeteta?

    Kakv je imunitet Vaših klinaca?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Imunitet kod dece



    Imunitet kod mojih momaka je katastrofalan...znači, najmanja infekcija i virus samo prođu pored njih i oni to lepo zapate
    A imunitet nema veze sa ishranom i boravkom na vazduhu...jer su takvog slabog imuniteta genetski predodređeni

    Ishrana u našoj kući je puna (prepuna) voća i povrća, u nenormalnim količinama, deca su fizički aktivna, pili su jedno vreme i neke sirupe za jačanje imuniteta i ... ne vredi... jednostavno, svaki put kada dođu u kontakt sa nekim ko je malko bolestan ili samo šmrca, oni će odmah pokupiti to od njih...i to traje već 8 godina i svaki put kažu, još malo da porastu, pa neće biti tako osetljivi, mada ja sumnjam u to...

    No, sve lekare i specijaliste u gradu znamo i redovno ih posećujemo i to je naša neminovnost

  3. #3

    Odgovor: Imunitet kod dece

    Srecom moj jedinac ima dobar imunitet. Pocne malo da smrca sad kad su promene i kad pocne malo hladnije vreme. I to stane za nekih 5-6 dana.
    Do sada samo dva tri puta je pio antibiotik, a za imunitet samo prosle godine je uzimao kinderimun.
    Pre neki dan zavrsio sirup protiv kaslja - pio momak hladan jogurt i razboleo krajnike. Ali srecom prosli smo samo sirupom na bazi brsljana i baby integra - vitamini.
    I hvala Bogu sto je tako.


  4. #4

    Odgovor: Imunitet kod dece

    Bogu hvala tih i takvih problema nemam. Oba deteta su mi (izgleda) zaštićena dobrim, zdravim genom.
    Recimo, ja nikada nisam popila ni jedan jedini lek.. osim što umem da se otrujem Upsarinima zarad višednevnih glavobolja.
    Tako je i sa njima dvojicom.. a nekom velikom srećom su ih i glavobolje zaobišle.
    Nikada nisu primili ni jednu jedinu injekciju.
    Osim vakcine.
    Imam(o) toliko drugih problema, da bi nam još i zdravstveni prelili ionako pune čaše.

    Oko čuvanja starijeg mi je (uz majku) mnogo pomogla moja bivša, mila i draga svekrva
    i sigurna sam da je tu u slučaju prehlade, temperature.. bilo i nekih baPskih lekova i "recepata", kojima je kao čarobnim štapićem uspevala sve zdravstvene probleme da preseče u korenu.
    Hvala joj i za to i za sve ostalo što je svim srcem činila i učinila za mene i za moje dete.

    Ovog malog sam čuvala sama. (KraVetina avetinJa od sadašnje svekrve nije ni repom mrdnula.. jerbo je bezrepa )
    I.. sećam se da sam mu davala Ehido sirup (koji preporučujem svakoj majci sa malim detetom).
    To sam forsirala dve, možda i tri godine. Jedna bočica 3X dnevno, pre ili posle jela svejedno.. dok se ne popije
    pa par dana pauza i opet.
    Zvali smo ga bikić sirup. Dete mi je ionako bik u horoskopu.. a sada ima takav i imunitet.
    Taj sirup je za mene bio i ostao ch u d o.
    Neviđeno.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Slične teme

  1. Usvajanje dece
    Autor Kunic u forumu Porodica
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 12.04.2012, 23:06
  2. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  3. Prezasticivanje dece
    Autor artistry u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.03.2010, 09:42
  4. Razvesti se od dece
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 03.09.2009, 22:38
  5. Stres kod dece
    Autor Goga u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.03.2009, 23:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •