Zasto ljudi ogovaraju...? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27
  1. #16

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Citat Videmir kaže: Pogledaj poruku
    Ogovaranje nije tako lose.
    A dali je pricanje o dobrim osobinama neke osobe isto ogovaranje?
    Ne mozemo bas sve proglasiti ogovaranjem...ali svi mi jako dobro znamo ''sta su oni koji puno pricaju o nekome..''...
    Htela sam reci nesto vazno,sto mi je ''pobeglo''..u uvodnom postu..i to je bas vazna cinjenica ,i meni se tako nesto bas retko dogadja..ali desilo se...eto....

    Mnogi od nas koji ogovaraju ,najverovatnije nemaju''licni zivot''....ili jos bolje receno ''dobar licni zivot''..Svet je prepun promasenih brakova,raspustenih veza,promiskuitetnog ponasanja,i usamljenih ljudi ,bolesnog,devijantnog sveta,koji jedva ceka onu poznatu''jjutarnju ili popodnevnu kaficu''..da razmene misli oko ''zgodne komsinice,imucnog kolege,nepravednog sefa,ili uopste situacije u zemlji,gradu mestu i ulici...i ljudima koji tu zive....
    Prica se da najvise ogovaraju ''ozenjeni muskarci i u udate zene''...Licno smatram da svi pocinjemo...jer zna se kako zivimo...cime smo okupirani ..kakva su nam sredstva informisanja i sta se dogodilo sa pravom''ljudskom'' komunikacijom...i moralnim vrednostima...

    Covek,koji je zadovoljan u zivotu...nema potrebe da kopa po tudjim licnostima..mada u sustini svako od nas ''necim zatrpava'' svoje emocionalne probleme..a skoro svi ih imamo...

    Ogovaranje je blagi oblik patoloskog agresivnog ponasanja koji upraznjavamo svakodnevno...(one tuce po stadionima,huliganstvo i varvarizam na ulicama gradova..je slozeniji oblik dokazivanja''kako je zivot mnogim mladima ,bas, lep''_)
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  2. #17

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Citat dankaBg kaže: Pogledaj poruku
    Ogovaranje je blagi oblik patoloskog agresivnog ponasanja koji upraznjavamo svakodnevno...(one tuce po stadionima,huliganstvo i varvarizam na ulicama gradova..je slozeniji oblik dokazivanja''kako je zivot mnogim mladima ,bas, lep''_)
    Sorry.. ako sam te dobro razumela..
    Komentarisanje svakodnevnih.. svakominutnih događaja u društvu oko nas
    i opservacije pojedinačnih likova i njihovih postupaka u politici i oko nje - nije (valjda) ogovaranje. (?!)
    To je (really) neslaganje, prezir, užasavanje, ogorčenost... jednom rečju zgražavanje. (bar kad sam ja u pitanju)


    .. ili s'druge strane slaganje, divljenje, klimoglav, duboki naklon, poljubac u ruku&skute i aplaudiranje (kad ja nisam u pitanju)





    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #18

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    @Danka.....ne bih se slozila da je ogovaranje 'patologija', mozda pre, oblik pasivno agresivnog ponasanja? Ne ogovara se 'bilo ko'...to su, mahom, oni koji na neki nacin ugrozavaju 'ogovaraca' (iz sijaset razloga). Ps. ne mislim na ogovaranje 'iz sporta i razonode', vec na ono koje ima za cilj da narusi neciji ugled itd.

  4. #19

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Ogovaranje je sastavni deo nasih zivota,verujem da ne postoji osoba koja makar nekad nije reka "pazi sto ova ima sheshir ili motor" ,zar i to nije ogovaranje? Jeste da u preteranoj meri postaje zabrinjavajuce,npr da se svaki dan nalazis sa komshinicom da bi ogovarala trecu,a zajednicko vam je mrznja prema njoj. E to je onda stvrno popunjvanje sopstvenog zivota,svoje negativne oosobine se potiskuju,jer se isticu od druge osobe i onda komsinica Mica se hraaani hraaani i uziva u trenucima ogovaranja. Procitala sam ovde da je ogovaranje mnogo lose. I jeste ako to radish iz nekih drugih namera, a ne iz straha kako ce reagovati osoba koju ogovarash. Nije sad da se proseravam ovdje,al naucila sam davih dana da uvek treba pricati sa osobom,a ne o osobi. Kazes sta imas,zivot ti je laksi

    Eto ljudi ogovaraju ,jer se Danka brine za njihove osobine
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  5. #20

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Шта раде две жене кад се сретну
    Оговарају трећу
    Кад доше трећа ,е то је већ пијаца

  6. #21

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Sorry.. ako sam te dobro razumela..
    Komentarisanje svakodnevnih.. svakominutnih događaja u društvu oko nas
    i opservacije pojedinačnih likova i njihovih postupaka u politici i oko nje - nije (valjda) ogovaranje. (?!)
    To je (really) neslaganje, prezir, užasavanje, ogorčenost... jednom rečju zgražavanje. (bar kad sam ja u pitanju)


    .. ili s'druge strane slaganje, divljenje, klimoglav, duboki naklon, poljubac u ruku&skute i aplaudiranje (kad ja nisam u pitanju)..

    Komentarisanje je nesto sasvim drugo..mozemo sasvim pristojno komentarisati...zgrazavanje opet nesto sasvim trece...
    Pisala sam ,koji su psiholoski uzroci ogovaranja...




    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    @Danka.....ne bih se slozila da je ogovaranje 'patologija', mozda pre, oblik pasivno agresivnog ponasanja? Ne ogovara se 'bilo ko'...to su, mahom, oni koji na neki nacin ugrozavaju 'ogovaraca' (iz sijaset razloga). Ps. ne mislim na ogovaranje 'iz sporta i razonode', vec na ono koje ima za cilj da narusi neciji ugled itd.
    Patologija i blagi oblik patoloskog agresivnog ponasanja su sasvim razlicite stvari....
    Patoloska agesija ..jer postoji i normalna agresija sa kojim se radjamo..(jos ce mala beba negodovati prema ''majcinoj losoj dojci'' .. onoj, koja je ne hrani...)

    Postoje ljudi koji zive od ogovaranja,zapravo''non -stop ispiraju usta drugim ljudima''..
    Ustvari, vecina onoga sto se verbalno desava izmedju ljudi ili nas samih sa sobom je neka vrsta ogovaranja.. .pogled takodje moze biti..,pokret-govor tela ..ako je dovoljno slikovit i demonstrativan..
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  7. #22

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    @danka

    greškom si citatom spojila moj text sa svojim comentom.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #23

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Vidim da je ova tema bash popularna ovih dana pa reko ajd da i ja kazem neku ''pametnu ''

    Kad nekog ogovarash, to znachi da osobi ''a'' prichas neke stvari o osobi ''b''..e sad, to se obicno radi da bi ispao zanimljiv pred osobom ''a'' jer ces o osobi ''b'' u glavnom pricati lose stvari..da li iz zavisti ili samo da bi bio zanimljiv to u glavnom nije bitno, kao sto nije bitno ni dal si upravu ili ne..
    Zasto ogovaraju...pa zato sto nemaju pametnija posla

  9. #24

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?


    Predpostavljam da je nekima to nacin da negoduju na odredjene ljude i njihove stavove. Da li postoji neko ko moze za sigurno reci da nikada nije ogovarao, sumljam
    Citajuci Vase postove, potvrdjujem samo svoje misljenje a to je da pojam "ogovaranje" ne shvatamo ili ne tumacimo isto.
    Ogovaram, da, pa sta sada
    Ljude koje volim i koji su mi bliski nema potrebe da ogovaram, ne zbog emocija koje imam jel prema njima, vec zato sto mi je totalno prirodno da sve sto mi kod njih smeta, sve u cemu se ne slazemo po pitanju odredjenih stavova...bla..bla.........kazem im to direktno.
    E sada to sto cu nekog meni "anonimusa" koji prodje ulicom prokomentarisati dok sa drugaricama sedim i pijem kafu, negde je jel ogovaranje
    Ipak ne vidim nista u tome lose( ako je to "ogovaranje)
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  10. #25

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Zato što nemaju ispunjen sopstveni život.

  11. #26

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Neki to cine da bi se zabavili.
    Neki vole da guraju nos gde im nije mesto,iz radoznalosti.
    Neki iz pakosti,zavisti,takav im gen.
    Sve u svemu svi to cinimo iz raznih razloga u odredjenom momentu,raspolozenju,spram situacije.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  12. #27

    Odgovor: Zasto ljudi ogovaraju...?

    Iz dosade,ponekad jer im je tako lakse..

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Zasto....?
    Autor Bombica u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 03.09.2013, 07:50
  2. Zasto bas taj avatar
    Autor Mind_reset u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 247
    Poslednja poruka: 20.04.2012, 01:16
  3. Zasto umetnik stvara...?
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.03.2011, 12:45
  4. Zasto - Zato
    Autor HLEBmaster u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 22:12
  5. Zasto pantalone?
    Autor Gospod u forumu Spomenar
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 09.10.2006, 22:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •