Znanje - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 18 od ukupno 18

Tema: Znanje

  1. #16

    Odgovor: Znanje

    Rekoše mi da je znanje majka mudrosti, ali mi ne rekoše šta je mudrost...

  2. #17

    Odgovor: Znanje

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Znam da što više znam, sve sam više svestan koliko ne znam.
    Mislim da je preciznija izreka:'Sto vise uchim - manje znam', i ne odnosi se samo na 'gomilanje' teoretskog gradiva, raznih informacija, vec i na usvajanje onih sadrzaja koji su nam zanimliivi - razni multimedijalni s. (kulturna nadgradnja)......covek koji radi na sebi i nalazi zadovoljstvo u ucenju, svestan je da ce i daljim konstantnim ucenjem, usvojiti tek mrvicu od beskonacnog izvora znanja. Jedan banalan primer: vecina ljudi koja gleda neki kviz, hvali se poznavanjem tacnih odgovora, u manjini su oni koji priznaju (i koje to uznemirava) da nesto ne zna. ..............ps. sori, Lenjivice, za skretanje sa teme...

  3. #18

    Odgovor: Znanje

    Nisam hteo da citiram neku izreku, već da što više znam, više sam svestan i toga koliko i šta ne znam, štas mi nedostaje da bih zaokružio znanje. Na primer, nekada davno sam želeo da naučim pravljenje internet prezentacija. I počeo da učim HTML.
    Potom sam shvatio da postoje i JavaScript, VBScript, embeded elementi,...
    Onda mi je zatrebao ASP, radi aktivnih strana, i naravno PHP. U medjuvremenu mi je zatrebao i DHTML i ASP.net. RSS naravno. I XML sam morao da naučim da bih kompletirao znanje, kao i AJAX primenu. Rad sa DNSom da ne pominjem. Pristup bazama, SQL upite, pa to se podrazumeva. CSS, bez toga se ne može. Web servisi, SOAP, WAP,..

    Naravno, lista se proširuje svakim danom,

    A samo sam hteo da napravim svoj mali site.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Znanje i manje (neznanje)
    Autor DzuPiter u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 17.10.2008, 10:29
  2. HIV Testiranje & Znanje
    Autor cicka u forumu Zdravlje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 29.09.2008, 06:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •