Citat Dragoljub Žarković kaže:
Juče, 5. oktobra 2020, vodio sam praunuke u Tašmajdanski park, igrali su se oko spomenika Gajdaru Alijevu, odavno pokojnom predsedniku Azerbejdžanu, čiji je sin još na vlasti i koji nam je onomad dao dva miliona evra da uredimo park u kojem se sada šetamo.
Deca su još suviše mala da bih im rekao da je pokojni Gajdar svetsku slavu stekao kada je dan maminog rođenja proglasio za državni praznik, ali neka pitanja ne trpe odlaganje odgovora: Od zgrade RTS-a ide grupa ljudi s parolom Živeo Peti oktobar, a njima u susret druga grupa s parolom Sloba je bio bolji.
To je stara priča, objašnjavam deci, a najstariji kaže: Deda opet priča bajke. Pravo da vam kažem meni je najvažnije da sam jutros napokon našao mleko. Pošto podmladak nije zainteresovan za bajke, vadim novine iz džepa mantila, a glavni naslov je Srbiji prihvaćena kandidatura za EU.
Predsednik Srbije Boris Tadić izrazio je zadovoljstvo odlukom briselske administracije i rekao da je to priznanje principijelnoj politici Srbije. U najavi sportskih vesti: Fudbal, prvenstvo Evrope za mlade: Srbija Kosovo 3:2! Pobedonosni gol dao je potomak onog Klea kog je pre deset godina tadašnji i sadašnji ministar unutrašnjih poslova priveo u srpsko državljanstvo.
Na unutrašnjim stranama čitam: Tužilaštvo pokreće istragu oko političke pozadine ubistva Zorana Đinđića, doneta 45. presuda oko vlasništva u Luci Beograd... Vodi se polemika da li su Vojislava Koštunicu doneli na pobedničku, petooktobarsku binu ili je, beše, došao sam. Nenad Popović tvrdi da se u Srbiji najbolje živelo od 2004. do 2008. godine. Mlađan Dinkić u Kragujevcu pregovarao s predstavnicima Fijata oko proizvodnje ratkapni u kovačnici fabrike Zastava. Toma Nikolić i Aleksandar Vučić traže vanredne izbore i najavljuju da će napokon da pobede na izborima. Štrajk glađu prekinuo član DS-a s Čukarice koji je pre deset godina izbačen iz stranke. Vojislav Šešelj upućen na gerijatrijsko odeljenje bolnice u Ševeningenu i još jednom zamolio Tribunal da ga ili osude ili puste u Beograd.
Vuk Jeremić, ministar spoljnih poslova, prisustvovao svečanom otvaranju autoputa od Gradiške do Banjaluke. Put je otvorio Mile Dodik, predsednik. Pevala Ceca. Dragan Đilas, gradonačelnik Beograda, nagovestio da će uskoro biti izrađen idejni plan beogradskog metroa, mada se još vodi polemika da li će metro biti laki ili teški.
Pod nazivom Ponos Evrope biće održana gej parada s parolom Obraz uz obraz. Srbima laknulo: na Farmi najzad bilo seksa... rejting 46, a šer 18,9. Željko Mitrović dao intervju u kojem je negirao da je poznavao Miru Marković, a Božidaru Đeliću na svadbi pevala Seka Aleksić. Televizija B92 večeras prikazuje film Grk Zorba, a na RTS-u Selo gori, a baba se češlja...
Na televizijskim stranicama novina Aleksandar Tijanić, direktor svih javnih servisa u Srbiji, kaže povodom obeležavanja deset godina od kada srpski parlament ne radi da je to njihov problem i da će sve biti u redu ako nađu pare.
Ustajem s klupe i vičem: Deco, hajdemo kući!. Ne pokazuju otpor.
Koja je vaša priča o tom 5. oktobru 2020. godine?