Kosmet - oteta zemlja - Strana 37
Strana 37 od 67 PrvaPrva ... 27353637383947 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 541 do 555 od ukupno 998
  1. #541

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    "Priznajte Kosovo" uskoro na televizijama BBC i CNN

    Autor: Blic online, RTS | 26.09.2008. - 16:38

    Kosovski Albanci planiraju da angažuju međunarodnu marketinšku agenciju, koja bi na svetskim televizijskim mrežama, poput CNN-a ili BBC-ja promovisala nezavisnost Kosova, koju je skupština u Prištini jednostrano proglasila 17. februara, prenosi RTS.

    "Angažovaćemo međunarodnu marketinšku agenciju kako bi promovisali Kosovo na svetskim televizijskim mrežama i podstakli šire priznavanje nezavisnosti", rekao je zamenik šefa kosovske diplomatije Hajredin Kuči internet portalu "Balkan insajt".
    Cilj kampanje, kako je objasnio Kuči, biće predstavljanje Kosova kao "zemlje otvorenih mogućnosti i tolerancije", a čitav projekat, na način na koji to čine Malezija, Indija ili Grčka, biće emitovan na mrežama poput CNN-a ili BBC-ja. Istovremeno, kampanju, na koju će biti potrošeno oko tri miliona evra, pratiće i aktivnosti predsednika Fatmira Sejdiua, šefa diplomatije Skendera Hisenija i "međunarodnih prijatelja Kosova".
    Vlada u Prištini, posebno ministarstvo spoljnih poslova, našli su se poslednjih nedelja na meti oštrih kritika javnosti i opozicije, jer je, uprkos optimističkim najavama, za više od 220 dana od proglašenja nezavisnosti, Kosovo priznalo 47 država, ali i svega 12 od sredine aprila.
    Od čijih para će to da se finansira? Jer ako je iz međunarodnih - čitaj - EU-sredstava, onda treba priložiti žalbenu notu EU...
    ..mada bi svaka ovakva akcija istovremeno bila iskaz nemoći...
    A da se uđe sa Albancima u "marketinški rat" nema svrhe.. to je samo trošenje para.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  2. #542

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Od čijih para će to da se finansira? Jer ako je iz međunarodnih - čitaj - EU-sredstava, onda treba priložiti žalbenu notu EU...
    ..mada bi svaka ovakva akcija istovremeno bila iskaz nemoći...
    A da se uđe sa Albancima u "marketinški rat" nema svrhe.. to je samo trošenje para.
    i marketinski rat je diplomatsko sredstvo,bolje pare "baciti" na to,nego na Palminu zirafu....bolje je casno se boriti (diplomatski) nego kukati u sopstvenoj nemoci....ni jedan dinar za Kosovo ne sme da se smatra bacenim,pa iako je, naizgled ,bacen.

  3. #543

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Neka taj marketinški rat finansiraju oni koji upravo sad ekonomski upropašćavaju Zrenjanin i oni gradovi i opštine koje od toga imaju korist...

    Na ovim prostorima se isuviše dugo samo otima.. a nikako da se dođe na kraj tragova onih koji otimaju. Za njima ostaju samo razrušeni domovi i socijalni slučajevi.. A sve mi smrdi da je svagdašnja država na ovim prostorima uvek bila umešana u otimanje.. ili bar tolerisala isto. Vladu Srbije i sad naprimer interesuje samo da osvoji glasove i udovolji onima koji plaćaju i njih i opoziciju. Briga i poziciju i opoziciju za ljude na Kosmetu, njih interesuje samo Kosmet (tojest teritorija i rude).
    Poruku je izmenio itebejac, 14.10.2008 u 18:41
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  4. #544

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Komisija preuzela posmrtne ostatke
    3. oktobar 2008. | 14:59 | Izvor: Tanjug
    Beograd -- Predsednik vladine Komisije za nestale osobe Veljko Odalović kaže da je Komisija do sada preuzela ukupno 288 tela nealbanaca ubijenih na Kosovu od 1999.
    Da li neko ima informacije koliko je tela naša država predala do sad na tom istom prelazu?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #545

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Vraticemo mi Kosovo u nase okvire,nece se scipi jos dugo radovati,proasce im ujka Sem!Sunce izlazi na Istok!

  6. #546

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat smaoko kaže: Pogledaj poruku
    Vraticemo mi Kosovo u nase okvire,nece se scipi jos dugo radovati,proasce im ujka Sem!Sunce izlazi na Istok!
    Divno, Kina do Beograda!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #547

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat smaoko kaže: Pogledaj poruku
    Vraticemo mi Kosovo u nase okvire,nece se scipi jos dugo radovati,proasce im ujka Sem!Sunce izlazi na Istok!
    A ovde je ceo zaplet oko toga ko će da se raduje? Ja sam mislio da je u pitanju da li će ljudi moći da normalno žive i da vide svoju budućnost...
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  8. #548

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    A ovde je ceo zaplet oko toga ko će da se raduje? Ja sam mislio da je u pitanju da li će ljudi moći da normalno žive i da vide svoju budućnost...
    Наравно да није то у питању. У питању је да нас је фашистички агресор напао и отео нам део земље с намером да настави наше уништавање. И да ли ћемо се ми бранити од тога или не.

    Мани се логике "ајде да прво направимо независно Косово, и НАТО агресијом ако треба, а онда да не гледамо границе, већ како људи и од чега живе... "

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Da li neko ima informacije koliko je tela naša država predala do sad na tom istom prelazu?
    Жао ми је ако су ти потребне и несрпске жртве, српске ти нису довољно добре за осуду злочина.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #549

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наравно да није то у питању. У питању је да нас је фашистички агресор напао и отео нам део земље с намером да настави наше уништавање. И да ли ћемо се ми бранити од тога или не.

    Мани се логике "ајде да прво направимо независно Косово, и НАТО агресијом ако треба, а онда да не гледамо границе, већ како људи и од чега живе... "

    Жао ми је ако су ти потребне и несрпске жртве, српске ти нису довољно добре за осуду злочина.
    Mislim da za one koji odlučuju nije važno ni patriotska strana ni socijalni program problema Kosmeta. Tu se radi o parama, nečijim zaradama.

    A isto morate se složiti da je zdrav patriotizam moguć samo ako jedna patriotska država pruži socijalan mir i bezbednost za sve svoje građane. To je istinski patriotizam i imamo onda i socijalno zadovoljstvo - idealno "bratstvo i jedinstvo" kome se podsmevamo, a koje u stvari nikad nije dostignuto, i koje je omrznuto pre ostvarenja zbog ruskog komunizma.

    A, vidiš Sunny, čim zaostaviš pola rečenice o osudi zločina, odmah se nađe neko da se zakači za to, ako niko drugi onda Yossarian..
    Mislim,.. u izlaganjima treba biti potpun, i ne sme se izostaviti ni pola rečenice, naročito ako je to ovako važna polu-rečenica kao osuda zločina. Ali, ovo nije izlaganje. Poznajemo se dovoljno dugo i znamo ko osuđuje koje zločine, no dobro.. ponekad je tako slasno ubosti bodlju, jel..? Imamo nove na forumu, nove na temama, za njih pišemo opširnije, ponavljamo ono što smo pre već napisali, jer ima i lenjih, koji se uključuju u dijalog ne pročitavši pređašnje postove. Ali ovde se ne radi o novajlijama..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #550

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наравно да није то у питању. У питању је да нас је фашистички агресор напао и отео нам део земље с намером да настави наше уништавање. И да ли ћемо се ми бранити од тога или не.
    Мани се логике "ајде да прво направимо независно Косово, и НАТО агресијом ако треба, а онда да не гледамо границе, већ како људи и од чега живе... "
    Жао ми је ако су ти потребне и несрпске жртве, српске ти нису довољно добре за осуду злочина.
    Ne, nego se pitam zašto delite žrtve na naše i njihove. Meni nisu potrebne ničije žrtve, verujem da bi smo svi živeli mnogo bolje da njih nije bilo. Zašto je bitno da li je neko Srbin ili ne da bi se osudio ili pohvalio zločin. O tome govorim. Ako brojite "naše" žrtve, onda znaj da nisu samo Srbi "naše" žrtve. Skoro sve su to nevine žrtve, nevini ljudi koje su ubili zločinci, sa belim ili crnim orlom na čelu.
    A vidim, i dalje je najbolja taktika pljuvanja i optuživanja.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  11. #551

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ne, nego se pitam zašto delite žrtve na naše i njihove. Meni nisu potrebne ničije žrtve, verujem da bi smo svi živeli mnogo bolje da njih nije bilo. Zašto je bitno da li je neko Srbin ili ne da bi se osudio ili pohvalio zločin. O tome govorim. Ako brojite "naše" žrtve, onda znaj da nisu samo Srbi "naše" žrtve. Skoro sve su to nevine žrtve, nevini ljudi koje su ubili zločinci, sa belim ili crnim orlom na čelu.
    A vidim, i dalje je najbolja taktika pljuvanja i optuživanja.
    Ne delimo ih MI,vec ih delite VI,neprestano ponavljajuci zlocine koje su Srbi pocinili (bilo ih je,nije da nije)...e onda na odredjene argumente da su i Srbi stradali ,a u svojoj glavi znate da je ipak bilo tako,pocinjete sa razvodnjavanjem teme i zamenom teza...klasicna manipulacija...samo sto to vise ne pali....cim se pomene da su Srbi stradali,odmah su sve zrtve nevine...a do tada su Srbi zlikovci...mada u pravnom poretku ne moraju sve zrtve da budu nevine,pogotovo u zemljama "visoke" demokratije (Amerika) gde postoji smrtna kazna...i onaj nad kojim je izvrsena ne smatra se nevinim....kao sto se ne smatraju nevinim ni zrtve vojnih operacija koje su izveli...."novi svetski poredak"....

  12. #552

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Naprotiv, ja uvek insistiram da se pominju SVE žrtve. Čišćenje savesti pominjanjem novog svetskog poretka, NATOa i Amerike ne menja činjenice, da su masovno vršena ubistva. Zločini koje su vršili ljudi iz mnogobrojnih srpskih vojnih formacija me, naravno, mnogo više dotiču i zabrinjavaju, ne zato što sam neosetljiv na žrtve medju Srbima, već zato što je neko u moje ime činio zločine, zato što mi to država i nacinalistička družina prikazuje kao junaštvo i vrlinu, zato što ne želim da se takvo nešto ponovi. Kada se nalazim u saobraćaju, uvek me mnogo više brine mogućnost da ću ja nekoga ubogaljiti od mogućnosti da se to desi meni. Možda analogija i nije najbolja, ali smatram da je sopstvena odgovornost prema postupcima (lični i kao kolektiva) od presudnog značaja. Ako komšija nije odgovoran, ne treba da se i ja tako odgovaram.
    A što se tiče novog svetskog poretka, tvoja je pretpostavka da ga ja podržavam, da smatram da je pravedan i da mu se klanjam. Možda čak i misliš da sam vreme koje sam proveo u uniformi '99. proveo pod NATo zastavom. Tvoja stvar. Mogu da ti iznosim činjenice, ali kad neko ima u svojoj glavi zacrtan cilj, onda je svaka prepreka i sumnja u koja otežava dolazak do njega neprijatelj. Uzalud bih te ubeđivao u suprotno. Zato to i neću činiti. Neću se pravdati, jer nemam zbog čega. Naprotiv.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  13. #553

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    A ovde je ceo zaplet oko toga ko će da se raduje? Ja sam mislio da je u pitanju da li će ljudi moći da normalno žive i da vide svoju budućnost...
    Kakva budućnost?Kakvo radovanje?Kosovo je deo Srbije i tu nema nikakve rasprave,treba se boriti za njega na sve moguće načine i diplomatijom,ali isto tako treba i uložiti neki dinar u vojsku,jer ako je slaba kao sad normalno je da nas niko neće ozbiljno shvatati...ne kažem da odma treba da krenemo tenkovima ili nešto sl.,ali malo zveckanja oružjem mora da se doda i u diplomatiju...

    Naprotiv, ja uvek insistiram da se pominju SVE žrtve. Čišćenje savesti pominjanjem novog svetskog poretka, NATOa i Amerike ne menja činjenice, da su masovno vršena ubistva. Zločini koje su vršili ljudi iz mnogobrojnih srpskih vojnih formacija me, naravno, mnogo više dotiču i zabrinjavaju, ne zato što sam neosetljiv na žrtve medju Srbima, već zato što je neko u moje ime činio zločine, zato što mi to država i nacinalistička družina prikazuje kao junaštvo i vrlinu, zato što ne želim da se takvo nešto ponovi. Kada se nalazim u saobraćaju, uvek me mnogo više brine mogućnost da ću ja nekoga ubogaljiti od mogućnosti da se to desi meni. Možda analogija i nije najbolja, ali smatram da je sopstvena odgovornost prema postupcima (lični i kao kolektiva) od presudnog značaja. Ako komšija nije odgovoran, ne treba da se i ja tako odgovaram.
    Žrtve uopšte i ne bi pominjao,jer samo srbi mogu da otkrivaju hladnjače i sl. stvari,dok druga strana ne da da se otkopavaju neobeleženi grobovi-to su njihovi pretci...koja providna priča jbt...

    Ja kao pripadnik ove nacije uopšte ne osećam da je neko uradio neki zločin u moje ime,on ga je radio u svoje,kolektivne odgovornosti nema,budući da ne može da se iskontroliše apsolutno sve što se u ratu dešava...a na kraju krajeva čisto sumnjam da smo ih uopšte i pobili toliko.Da bi ja prihvatio kolektivnu odgovornost moraju i druge nacije koje su učestvovale da je prihvate,to bi bar trebalo da bude jasno.Ne treba očekivati da ĆU JA DA PLJUJEM PO SVOJEM DOK DRUGI VELIČAJU SVOJE,I DOK SU NEKI HEROJI DA MI NAŠE TRPAMO U ZATVORE I GAZIMO IH( makar oni bili i sam Mengele).

    A mnogi su bili u uniformi u tom periodu(lično ja nisam,pošto nisam imao dovoljno godina za služenje),ali znam ih jako puno koji su bili,i niko od njih neće reći to što si ti sad,reći će da je policija najviše opljačkala,ali odgovornost za neke stvari,e pa loool,ko je pljačkao taj nek odgovara,a ako se i desilo da se indijanci sakriju iza njihovih ''civila'' i sl. stvari,pa ja to gledam ovako---dok sam pustio nekog da se krije i pomažem ga koliko mogu ja više nisam civil,i to se onda zove kolateralna šteta,bilo je dosta iste za vreme bombardovanja(NATO otero sve svoje u Hag vidim zbog toga)...

  14. #554

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Kakva budućnost?Kakvo radovanje?Kosovo je deo Srbije i tu nema nikakve rasprave,treba se boriti za njega na sve moguće načine i diplomatijom,ali isto tako treba i uložiti neki dinar u vojsku,jer ako je slaba kao sad normalno je da nas niko neće ozbiljno shvatati...ne kažem da odma treba da krenemo tenkovima ili nešto sl.,ali malo zveckanja oružjem mora da se doda i u diplomatiju...



    Žrtve uopšte i ne bi pominjao,jer samo srbi mogu da otkrivaju hladnjače i sl. stvari,dok druga strana ne da da se otkopavaju neobeleženi grobovi-to su njihovi pretci...koja providna priča jbt...

    Ja kao pripadnik ove nacije uopšte ne osećam da je neko uradio neki zločin u moje ime,on ga je radio u svoje,kolektivne odgovornosti nema,budući da ne može da se iskontroliše apsolutno sve što se u ratu dešava...a na kraju krajeva čisto sumnjam da smo ih uopšte i pobili toliko.Da bi ja prihvatio kolektivnu odgovornost moraju i druge nacije koje su učestvovale da je prihvate,to bi bar trebalo da bude jasno.Ne treba očekivati da ĆU JA DA PLJUJEM PO SVOJEM DOK DRUGI VELIČAJU SVOJE,I DOK SU NEKI HEROJI DA MI NAŠE TRPAMO U ZATVORE I GAZIMO IH( makar oni bili i sam Mengele).

    A mnogi su bili u uniformi u tom periodu(lično ja nisam,pošto nisam imao dovoljno godina za služenje),ali znam ih jako puno koji su bili,i niko od njih neće reći to što si ti sad,reći će da je policija najviše opljačkala,ali odgovornost za neke stvari,e pa loool,ko je pljačkao taj nek odgovara,a ako se i desilo da se indijanci sakriju iza njihovih ''civila'' i sl. stvari,pa ja to gledam ovako---dok sam pustio nekog da se krije i pomažem ga koliko mogu ja više nisam civil,i to se onda zove kolateralna šteta,bilo je dosta iste za vreme bombardovanja(NATO otero sve svoje u Hag vidim zbog toga)...

    Mislim da sustinski nisi u pravu, Srbi jesu izvrsili vise zlocina od drugih, pocev od 1991.
    Kad kazem Srbi, mislim na pojedince.
    Ti pojedinci odgovaraju sami za svoje zlocine!
    Medjutim drzava Srbije itekako je odgovorna za podrzavanje paravojnih formacija koje su masovno izvrsavali zlocine, iskoriscavajuci cinjenicu da su van zakona. Ona ih je podrzavala na razne nacine i nemoc drzave ne moze biti alibi.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #555

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Mislim da sustinski nisi u pravu, Srbi jesu izvrsili vise zlocina od drugih, pocev od 1991.
    OK,ali ovde se priča o kosovu...
    Ne znam da li se samo praviš slep,ili šta,ali nijedan Albanac neće reći za svoje da su krivi za neke zločine,a onda će oplesti priču o tome kako su Srbi zli itd...I svi su isti,nemoj da misliš da ako se pravi fin i dobar nije takav,na kojeg god sam naleteo na netu isterao sam ono najgore iz njega i sve se završavalo sa dokazivanjem kako smo mi ovakvi i onakvi,a oni jadni,zlatni(ali malo se pogube kad nalete na nekog ko ne spominje mamu konstantno nego ih gazi na njihovom terenu)...tolko se gube u tome da to nije normalno

    btw,jesi znao možda da su oni najstarija nacija na svetu,evo ti i njihov dokaz:

    -->SLIKA<--
    klikni na natpis,nešto neće IMG da mi reaguje(mada još nikad nisam ni imao potrebu da izbacujem sliku na neki forum,GLUP jbg )
    loooooooool,koja smejurija,još malo pa stariji i od egipćana,maznuli jevrejski model-to je njihova zemlja od pamtiveka,koju smo im mi silom oteli...jadni oni,ispadosmo još i palestinci

    Što se tiče ratova '91.-'95. ispravi me ako nisam dobro informisan,ali onda bi i Vuk Drašković trebao da ide na sud,jer je i on vodio neku paravojnu jedinicu
    Mada si za taj deo odgovornosti u pravu,ali o tome možemo disertacije da pišemo,ali suština je da umesto da se rat završi relativno brzo i bez tolikih žrtava neki su morali da pune svoje džepove,a neki i da se iživljavaju granatiranjem Dubrovnika...sve u svemu previše opširno...a i opet,zaluđen i zatucan narod je poverovao u bajke
    Poruku je izmenio Uprolazu, 20.11.2008 u 21:21 Razlog: slika

Strana 37 od 67 PrvaPrva ... 27353637383947 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •